Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Thajsko Wat Benchamabophit

Letenka Thajsko Wat Benchamabophit


Thajsko je známe svojou nádhernou kultúrou, bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Jednou z najpopulárnejších atrakcií pre návštevníkov je nádherný chrám Wat Benchamabophit, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Bangkok.

Wat Benchamabophit, často nazývaný aj "The Marble Temple" pre svoju nádhernú architektúru, je jedným z najznámejších budhistických chrámov v Thajsku. Jeho stavba začala v roku 1899 počas vlády kráľa Chulalongkorna a bol navrhnutý architektom Princem Narisom. Chrám je známy svojou kombináciou tradičnej thajskej a západnej architektúry.

Pri príchode do Wat Benchamabophit si návštevníci ihneď všimnú jeho impozantnú struktúru. Celý chrám je postavený z jemne bielych mramorových dosiek, ktoré vytvárajú úžasnú harmoniu so zelenými záhradami a kvetmi, ktoré ho obklopujú. Vo vnútri chrámu môžete nájsť mnoho bohatých umeleckých diel, ako napríklad zlatej Budhu ležiaceho v meditácii.

Jednou z najfascinujúcejších častí chrámu je jeho nádvorie s množstvom malých sošiek Budhu, ktoré sú usporiadané v symetrickej mriežke. Ich krása je ešte viac umocnená kvôli jasnému jazierku s lotosovými kvetmi, ktoré sa nachádza vo vnútri nádvoria.

Pri návšteve Wat Benchamabophit stojí za to aj pokračovať do jeho múzea, ktoré sa nachádza na zadnej strane kráľovského kláštora. Toto múzeum ponúka návštevníkom možnosť dozvedieť sa viac o histórii thajskej kultúry a náboženstva.

Samotný chrám Wat Benchamabophit je pre obyvateľov a Turistov jedným z najdôležitejších náboženských miest v Thajsku. Mnoho ľudí sem prichádza, aby si oddýchlo, našlo duchovné pokoja a v srdci kraľovali kúsok ticha.

Aby ste sa dostali z akéhokoľvek miesta na svete do Wat Benchamabophit, môžete si zakúpiť letenku do Bangkoku, ktorý je hlavným mestom Thajska. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie so svetom, a tak je cestovanie na túto atrakciu veľmi jednoduché a dostupné.

Prehliadka Wat Benchamabophit je jedinečným zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny návštevník Thajska. Je tu nielen nádherná architektúra, ale aj mnoho miest, kde si môžete oddýchnuť a ponoriť sa do duchovného prepojenia s krásou thajskej kultúry. Pokiaľ plánujete navštíviť Thajsko, určite by ste si mali v pláne začleniť aj návštevu tohto úžasného chrámu.


Počasie Thajsko Wat Benchamabophit


Thajsko je známe nielen svojou bohatou kultúrou a krásnymi plážami, ale aj svojím zaujímavým počasím. Jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Thajsku je chrám Wat Benchamabophit, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Bangkok.

Počasie v Thajsku je celoročne tropické a vlhké. Krajina je ovplyvnená monzúnovým podnebím, čo znamená, že sa tu vyskytujú dve hlavné ročné obdobia - suché obdobie a obdobie dažďov. Tieto obdobia sa však môžu líšiť v závislosti od konkrétnej oblasti krajiny.

Začnime suchým obdobím, ktoré trvá od novembra do apríla. Počas tohto obdobia je vo väčšej časti Thajska teplé a suché počasie. Denné teploty sa pohybujú medzi 30 až 35 stupňami Celzia, čo je ideálne pre turistov, ktorí túžia po slnečnom a teplom počasí.

Obdobie dažďov sa začína v máji a končí v októbri. Toto obdobie je charakterizované vyššími teplotami a vysokou vlhkosťou. Počas tohto obdobia môže pršať denne, najčastejšie v podobe silných a krátkych búrok. Teploty sa počas dažďového obdobia pohybujú medzi 25 až 30 stupňami Celzia.

Keďže Bangkok sa nachádza v nižšine, môže byť počas obdobia dažďov náchylnejší na záplavy. Vodné kanály, ktoré boli postavené pre odvodnenie vody, sú však efektívne v tom, že minimalizujú riziko záplav.

Ak sa chystáte navštíviť Wat Benchamabophit, je dôležité vedieť, že sa nachádza v Bangkoku, kde je počasie prakticky rovnaké ako v jeho okolí. Môžete očakávať teplé a vlhké počasie, s možnými búrkami počas letných mesiacov.

Je dobré mať na pamäti, že bez ohľadu na ročné obdobie, je vhodné nosiť ľahké, voľné oblečenie vyrobené z ľahkých materiálov, ktoré pohlcujú pot a uľavujú od tepelného stresu. Nezabudnite si so sebou vziať aj slnečné okuliare, krém na opaľovanie a repelent proti hmyzu.

Návšteva Wat Benchamabophit v Thajsku ponúka nielen pohľady na nádherný chrám, ale aj možnosť preskúmať jedinečnú kultúru, históriu a počasie tejto malebné krajiny. Nech už sa rozhodnete navštíviť chrám počas suchého obdobia a užívať si slnečné počasie, alebo v období dažďov a vítať osviežujúce zračky dažďa, možnosti sú neobmedzené.


Ubytovanie Thajsko Wat Benchamabophit


Wat Benchamabophit je jedným z najznámejších buddhistických chrámov v Bangkoku a zároveň sa stáva populárnym miestom ubytovania pre turistov. Tento pôvabný chrám je známy svojou krásnou architektúrou, bohatou históriou a pokojnou atmosférou.

Wat Benchamabophit, tiež známy ako Marble Temple alebo chrám z mramoru, je priamou ukážkou thajského umenia a kultúry. Bol postavený na začiatku 20. storočia za vlády kráľa Rama V. Chrám je vyrobený z jemného talianskeho mramoru, čo mu dáva eleganciu a jedinečnosť. Jeho biela farba symbolizuje čistotu a spiritualitu.

Chrám je domovom pre dôležitú buddhistickú relikviu - meditujúci Buddha so zlatými očami, ktorý je uctievaný veriacimi z celého sveta. Okrem toho chrám obsahuje aj veľkú zbierku buddhistických soch, fresiek a iných umeleckých diel.

Samotný chrám je obklopený nádhernými záhradami s kvetmi, lotosovými jazerami a chválenými stromami. Tieto záhrady poskytujú ideálne miesto na relaxáciu a oddych po návšteve chrámu.

Wat Benchamabophit sa nachádza v blízkosti centra Bangkoku, čo z neho robí ideálnu voľbu pre turistov, ktorí chcú zostať v blízkosti historických a kultúrnych atrakcií mesta. Mnohé hotely a ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v blízkosti tohto chrámu, čo umožňuje turistom ľahký prístup a možnosť preskúmať okolité oblasti.

Ubytovanie v blízkosti Wat Benchamabophit je zvyčajne cenovo dostupné a poskytuje rôzne možnosti, od luxusných hotelov po skromné hostely. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú aj výhľad na samotný chrám, čo pridáva na dokonalosti tohto miesta.

Okrem toho, že turisti majú možnosť preskúmať krásu Wat Benchamabophit a jeho okolitého prostredia, ubytovanie v tejto oblasti je tiež výhodou pre ľahký prístup k iným populárnym turistickým atrakciám vrátane Wat Arun, Grand Palace a Khao San Road. Tí, ktorí sa rozhodnú zotrvať v blízkosti Wat Benchamabophit, budú mať výhodu, že budú mať všetky tieto ikonické miesta len kúsok od svojho ubytovania.

Wat Benchamabophit nie je len miestom náboženského a historického významu, ale je aj oáza pokoja a duchovna v rušnom meste Bangkoku. Turisti, ktorí sa rozhodnú zostať v blízkosti tohto krásneho chrámu, budú mať jedinečnú príležitosť na pohľad na grandióznu architektúru a užitie si pokojného prostredia.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Wat Benchamabophit


1. Čím je Wat Benchamabophit známy?
Wat Benchamabophit je známy ako "mar-ble temple" alebo "the marble temple" kvôli jeho nádhernému architektonickému štýlu, ktorý využíva veľa mramoru.

2. Kde sa nachádza Wat Benchamabophit?
Wat Benchamabophit sa nachádza v Bangkoku, hlavnom meste Thajska.

3. Kedy bol Wat Benchamabophit postavený?
Wat Benchamabophit bol postavený v roku 1899.

4. Aké sú otváracie hodiny Wat Benchamabophit?
Wat Benchamabophit je otvorený každý deň od 8:00 do 17:30 hod.

5. Aká je vstupné do Wat Benchamabophit?
Vstupné do Wat Benchamabophit je 50 bahtov pre dospelých a 20 bahtov pre deti.

6. Môžem fotografovať vo vnútri Wat Benchamabophit?
Áno, je povolené fotografovanie vo vnútri Wat Benchamabophit, s výnimkou niektorých posvätných miest.

7. Aký je hlavný buddha v Wat Benchamabophit?
Hlavná buddha v Wat Benchamabophit je Phra Buddha Chinnarat, ktorý je považovaný za jeden z najuznávanejších buddhov v Thajsku.

8. Môžem platiť vstupné kreditnou kartou?
Áno, na vstupné do Wat Benchamabophit je možné platiť kreditnou kartou.

9. Aká je najlepšia doba na návštevu Wat Benchamabophit?
Najlepšie je navštíviť Wat Benchamabophit skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby sa predišlo davom turistov.

10. Aké sú ďalšie známe pamiatky v blízkosti Wat Benchamabophit?
V blízkosti Wat Benchamabophit sa nachádza Grand Palace, Wat Arun a Wat Phra Kaew, ktoré sú ďalšími obľúbenými turistickými atrakciami v Bangkoku.


Dovolenka Thajsko Wat Benchamabophit


Thajsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom veľa možností pre dokonalú dovolenku. Okrem slnečných pláží a luxusných hotelov, je tu vynikajúca turistická atrakcia, ktorá láka turistov z celého sveta: chrám Wat Benchamabophit.

Tento chrám sa nachádza v meste Bangkok a bol postavený v roku 1899. Jeho architektúra je typickou ukážkou thajskej budhistickej architektúry. Chrám je postavený z mramoru a bol projektovaný pomocou mixu thajského a európskeho štýlu. Jeho steny sú vyzdobené nádhernými freskami a kachľami. Celý chrám sa vyníma ako nádherný klenot v obklopení zelených pozemkov a záhrad.

Chrám Wat Benchamabophit je národným svätým miestom a to z dôvodu, že sa v jeho stenách nachádzajú pozostatky Buddhových učení, ktoré sú tu uchované pre budúce generácie. Turisti, ktorí ho navštívia, sa môžu zúčastniť rôznych rituálov a stát sa súčasťou náboženských ceremónií, ktoré sa tu denne konajú.

Okrem návštevy Chrám Wat Benchamabophit, ktorý je krásnym symbolom thajského náboženstva a architektúry, môžete v blízkom okolí nájsť ďalšie zaujímavé miesta, ako sú napríklad konkrétne trhy a obchody s tradičnými thajskými výrobkami, ktoré vám umožnia spoznať miestnu kultúru a tradície.

Ak sa chystáte na dovolenku do Thajska, je chrám Wat Benchamabophit jednou z atrakcií, ktoré by ste nemali premeškať. Kým si tam užijete čarovné momenty v chráme, môžete si aj objaviť kráľovstvo Siamu, ktoré vám dokáže ponúknuť nekonečné možnosti pre vašu dokonalú dovolenku.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky