Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Švajčiarsko Engelberg

Dovolenka Švajčiarsko Engelberg


Švajčiarsko je známe svojimi úchvatnými horskými krajinami, krištáľovo čistými jazerami a živými mestami. Medzi týmito skvostmi nájdete aj malebné mestečko Engelberg, ktoré je ideálnou destináciou pre milovníkov prírody a zimných športov.

Engelberg sa nachádza v okrese Obwalden a leží vo výške 1050 metrov nad morom. Jeho názov vo voľnom preklade znamená "anjelské hory" a takmer okamžite po príchode do tohto miesta to pochopíte. Okolo vás sa vypína nádherný výhľad na horské štíty, zasnežené kopce a údolia.

Mesto je obklopené veľkolepými Alpami a ponúka nespočetné možnosti na turistiku, horolezectvo a lyžovanie. Jedným z najobľúbenejších miest je ponad mestom sa týčiaci Mt. Titlis, najvyšší vrchol regiónu. Stúpnete na ňom na nadmorskú výšku vyše 3000 metrov v rotujúcich kabínkach, čo vám umožní nielen nádherný výhľad na švajčiarske Alpy, ale aj zážitok ako žiadny iný.

V zimných mesiacoch v Engelbergu nájdete množstvo lyžiarskych tratí pre všetky úrovne skúseností. Okrem toho tu máte možnosť vyskúšať aj iné zimné športy, ako napríklad snowboarding, skialpinizmus alebo sáňkovanie. Mesto je tiež domovom jednej z najdlhších bobových dráh v Európe.

Engelberg však nie je len o zimných aktivitách. Počas letných mesiacov sa tu môžete vydať na pekné túry a prechádzky po horských chodníkoch smielajúcich krásnymi horskými horskými lákadlami ako sú napríklad vodopády Trübsee nebo kláštor Engelberg. Pre tých, ktorí majú rad adrenalín, tu sú tiež možnosti na horskú cyklistiku, paragliding alebo rafting.

Po celý rok si môžete vychutnávať jedinečnú miestnu kultúru a tradície. Kláštor Engelberg, ktorý je starší ako 800 rokov, je jednou z hlavných turistických atrakcií v meste. Môžete navštíviť kláštornú knižnicu, múzeum a dokonca si pozrieť prehliadku, ktorá vám ukáže život benediktínskych mníchov. Nachádza sa tu tiež jedna z najstarších miestnych pivovarní, kde si môžete vychutnať skvelé švajčiarske pivo.

Engelberg je tiež známy svojou bohatou gastronómiou, kde si môžete vychutnať švajčiarske speciality ako fondue, raclette alebo tradičné mäsové jedlá. Mnoho reštaurácií tu ponúka aj miestne jedlá, ktoré sú pripravené z čerstvých a kvalitných surovín.

Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných krás, adrenalínu a kultúrnych zážitkov, Engelberg vo Švajčiarsku je ideálnou voľbou pre vás. Nech už prídete v zime alebo lete, toto nádherné mestečko vás nadchne svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.


Počasie Švajčiarsko Engelberg


Švajčiarsko Engelberg - miesto s nádherným počasím a krajinou. Nachádza sa v kantóne Obwalden, v blízkosti Luzernu. Je to populárne stredisko pre zimné športy a letné turistiku. V tomto článku sa pozrieme na počasie v tomto mieste.

Leto v Engelbergu sa začína v júni a končí sa v septembri. Toto obdobie vyznačuje príjemné teploty a nízku vlhkosť. Najvyššia teplota, ktorá bola zaznamenaná je okolo 25°C, no bežná teplota sa pohybuje okolo 20-23°C. Nocné teploty sa pohybujú od 10°C do 15°C. V tomto období môžete očakávať jasné modré nebo, nízke zrážky, vetrné popoludnia a nočné zrážky.

Jesenné počasie sa rozbieha v októbri a trvá do decembra. Toto obdobie je pekné a farebné, pretože sú tam mnohé farby listov a stromov. Bežná teplota je okolo 10-15° C, s vysokou vlhkosťou, rannou hmlou a s dažďovým počasím. No do polovice novembra a počas decembra môžete vidieť prvé snehové vločky, keďže sa začína obdobie zimy.

Zima v Engelbergu trvá od decembra do marca. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo -2°C do 5°C. Engelberg je známy pre veľké množstvo sneženia a snehu. Priemerný počet snežných dní je okolo 100-200 dní v ročne. Takže, ak hľadáte miesto s množstvom snehu a zimných športov, potom je Engelberg tou správnou voľbou. V zime v Engelbergu sa s teplomerom stretáva aj 20-bodový mráz. Veľké množstvá snehu znamenajú, že turisti si môžu vychutnať zimné športy, ako lyžovanie, snowboard a iné.

Jar v Engelbergu trvá od marca do mája. V tomto období je počasie veľmi podobné jeseni. Bežná teplota je okolo 10-15°C, vlhké a s viac daždovým počasím.

Celkovo, Engelberg ponúka pestrosť počasia pre celý rok. Ale ak hľadáte dobré zimné športové podmienky, potom by ste mali navštíviť Engelbergs v zime. Ak však chcete len relaxovať a užívať si nádhernej prírody, môžete si vybrať ktorékoľvek obdobie. Každé obdobie má svoje čaro a je skvelé, pretože môžete vidieť rôzne krásne farby a scenérie. Engelberg rozhodne patrí medzi najkrajšie miesta sveta.


Ubytovanie Švajčiarsko Engelberg


Švajčiarsko, krajina známa svojou úchvatnou prírodou, alpskými scenériami a fascinujúcimi mestami, ponúka nekonečné možnosti na dovolenku. Medzi jedno z najobľúbenejších miest v tejto krajine patrí Engelberg. Engelberg, malebné horské mestečko nachádzajúce sa v údolí obklopenom horskými vrcholmi, je známe predovšetkým svojim nádherným ubytovaním.

Engelberg ponúka širokú paletu hotelov, penziónov a horských chatiek, čo z neho robí ideálne miesto na strávenie dovolenky pre každého typu cestovateľa. Tu je niekoľko tipov na rôzne druhy ubytovania, ktoré nájdete v Engelbergu.

Pre tých, ktorí hľadajú luxus a pohodlie, sú tu štvorhviezdičkové hotely s prvotriednymi službami. Tieto hotely ponúkajú elegantné izby vybavené moderným nábytkom, wellness centrá, vonkajšie bazény, reštaurácie s gurmánskou kuchyňou a napriek tomu krásny výhľad na okolité hory. Ak hľadáte ubytovanie s maximálnym komfortom a luxusom, tieto hotely sú ideálnou voľbou pre vás.

Pre tých, ktorí majú rádi prírodné prostredie a chcú zažiť autentickú atmosféru Alp, sú tu penzióny a horské chaty. Tieto ubytovania sú obklopené zelenou krajinou a ponúkajú jedinečný výhľad na hory. Izby v penziónoch a horských chatách sú často zdobené tradičným či moderným nábytkom s prvkami Alp a ponúkajú útulnú atmosféru, ktorá vám umožní skutočne oddýchnuť si od každodenného zhonu.

Pre aktívnych turistov a milovníkov outdorových aktivít sú tu aj ubytovacie zariadenia, ktoré poskytujú prístup k rôznym športovým a dobrodružným aktivitám. Tieto hotely ponúkajú služby ako horské vodcovstvo, lyžiarske lekcie, turistiku, vodné športy a mnoho ďalších adrenalínových zážitkov. Takto môžete nielen preskúmať okolité hory, ale aj využiť možnosti na skúsenosti s rôznymi outdoorovými športami.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, v Engelbergu nájdete všetko pre vaše pohodlie a potešenie. Mestečko je dobre napojené na verejnú dopravu, čo vám umožní ľahký prístup k iným atrakciám v regióne. Okrem toho je Engelberg známy ako raj pre outdoorové aktivity, ako je lyžovanie, horská turistika, cyklistika a rôzne vodné športy, takže nebudete mať v Engelbergu núdzu o zábavu.

Ak sa chystáte na dovolenku do Švajčiarska a hľadáte úchvatné ubytovanie v nádhernej horskej oblasti, Engelberg je ideálnou voľbou pre vás. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, útulné penzióny, alebo autentické horské chaty, v Engelbergu nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalý pobyt v tejto nádhernej krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Engelberg


1. Aké je najbližšie letisko k Engelbergu?
Najbližšie medzinárodné letisko je Zürich Airport, nachádzajúce sa približne 70 km od Engelbergu.

2. Aké je odporúčané obdobie návštevy Engelbergu?
Najlepšie obdobie na návštevu Engelbergu je od decembra do marca, keď je tu zvyčajne najväčšie množstvo snehu a možnosť lyžovania.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v Engelbergu?
V Engelbergu si môžete vychutnať zjazdové lyžovanie a snowboarding v zimných mesiacoch. Môžete tiež prejsť pešou turistiku po okolitých horách, vyskúšať si jazdu na snežných saních, jazdu na koňoch, alebo navštíviť miestne termálne kúpalisko.

4. Kde sa nachádza klimatická stanica v Engelbergu?
Klimatická stanica v Engelbergu sa nachádza na výške 1050 metrov nad morom.

5. Ako sa dostať do Engelbergu z letiska Zürich?
Z letiska Zürich môžete do Engelbergu cestovať vlakom alebo súkromným transférom. Vlakové spojenie z letiska Zürich sa dá nájsť na webových stránkach Švajčiarskych železníc.

6. Aký je poplatok za skipas v Engelbergu?
Ceny skipasov v Engelbergu sa líšia v závislosti od dĺžky pobytu a výšky časťových trás. Môžete si vybrať medzi jednodňovým, viacdňovým alebo sezónnym skipasom. Podrobné ceny nájdete na webových stránkach Engelberg-Titlis Tourism.

7. Existuje niekoľko lyžiarskych stredísk v Engelbergu?
Najznámejším lyžiarskym strediskom v Engelbergu je Mt. Titlis, ktorý ponúka rôzne trate pre zjazdové lyžovanie a snowboarding.

8. Je v Engelbergu možné ubytovať sa?
Áno, v Engelbergu je dostatok možností na ubytovanie. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi a apartmánmi v rôznych cenových kategóriách.

9. Aké sú najbližšie atrakcie v Engelbergu?
Okrem lyžovania a turistiky môžete v Engelbergu navštíviť kláštor Engelberg, ktorý je známy svojou architektúrou a históriou. Môžete tiež navštíviť Titlis Cliff Walk, najvyšší visiaci most vo Švajčiarsku.

10. Aké je najlepšie miesto na sledovanie zimných športov v Engelbergu?
Najlepším miestom na sledovanie zimných športov v Engelbergu je Mt. Titlis, kde nájdete množstvo lyžiarskych trás a snowparkov.


Letenka Švajčiarsko Engelberg


Engelberg - kúpeľné mestečko s výhľadom na švajčiarske Alpy

Ak sa rozhodnete preskúmať krásu Švajčiarska, je jedno miesto, ktoré by ste určite nemali obísť - Engelberg. Nachádza sa vo východnej časti krajiny a ponúka návštevníkom malebnú krajinu, ktorá je obklopená nádhernými švajčiarskymi Alpami.

Prvým krokom k tomu, aby ste sa dostali do Engelbergu, je nájsť letenku. Vďaka rozsiahlej sieti leteckých spoločností, je možné si vybrať z množstva rôznych letovísk, ktoré sú k dispozícii. Ak ste vo výhodnej pozícii, môžete zvoliť priame lety z blízkej medzinárodnej letiská vo Zürichu alebo v Curychu.

Po prílete na letisko vo Zürichu môžete buď prenajať auto a pokračovať na ceste do Engelbergu, čo je vzdialené približne 1,5 hodiny jazdy, alebo si môžete vybrať jednu z verejných dopravných možností. Švajčiarsky systém verejnej dopravy je známy svojou efektivitou a presnosťou, takže toto je skvelá voľba pre tých, ktorí nechcú za volantom stráviť príliš veľa času.

Po príchode do Engelbergu budete ohromení jeho krásou a atmosférou. Mestečko je obklopené zelenými kopčekmi a stúpajúcimi vrcholmi, ktoré môžete spoznať počas svojho pobytu. Najslávnejšou dominantou Engelbergu je pohorie Titlis, známe svojou majestátnou krásou a príležitosťami na zimné športy.

Ak ste milovníkom lyžovania, Titlis je miesto, ktoré nemáte právo vynechať. S vyše 80 km pretekov na lyžiach a snowboardového svahu, toto miesto ponúka široké možnosti pre športové využitie. Medzi populárne aktivity patria aj túry na snežných topánkach, zjazdovky a skialpinizmus. Titlis je tiež domovom pre jeden z najdlhších jazierov na svete - jazero Trübsee, kde si môžete vychutnať pokoj a relaxovať po náročnom dňovi na svahu.

Pre tých, ktorí neradi trávia čas na horách, Engelberg ponúka aj množstvo ďalších atrakcií. Môžete navštíviť kláštor Engelberg, ktorý je známy svojou architektúrou a klavestrom Benediktívskych mníchov. Okrem toho, môžete si užiť prechádzky po malebných uličkách mestečka, navštíviť miestne obchody alebo objaviť tradičnú švajčiarsku kuchyňu v jednom z miestnych reštaurácií.

Engelberg je nielen miestom, kde sa zregenerujete a načerpáte energiu v prírode, ale aj kultúrne bohatstvo a pohostinnosťou typickou pre Švajčiarov. To všetko sa zhmotňuje v tomto nádhernom meste, ktoré ponúka jedinečné zážitky pre každého návštevníka.

Nečakajte, urobte si čas a nikdy nezabudnite na tieto nádherné miesta, ktoré vám Engelberg a švajčiarske Alpy môžu ponúknuť.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky