Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Portugalsko Madeira

Ubytovanie Portugalsko Madeira


Madeira je krásna ostrov, ktorá leží v Atlantickom oceáne. Tento ostrov je plný krásnych kopcov, zelených lesov a úchvatných výhľadov na oceán. Obyvateľstvo Madeiry je veľmi pohostinné a radi privítajú návštevníkov z celého sveta.

Tak ako všade inde na svete, aj na Madeire nájdete rôzne druhy ubytovania - hotely, apartmány, penzióny a ubytovanie v súkromí. Výber závisí od Vašich preferencií a rozpočtu.

Hotely na Madeire sú vo všeobecnosti pomerne drahé. Avšak ponúkajú luxusné izby, kúpeľne a rôzne zariadenia na oddych, ako napríklad spa a wellness centrá. Ak teda nevadí Vám, že bude Vaše ubytovanie trochu nákladné, potom si určite zarezervujte hotelovú izbu na Madeire.

Apartmány a penzióny sú taktiež veľmi populárne. Tieto typy ubytovania sú zvyčajne cenovo dostupnejšie ako hotely. V apartmánoch sa zvyčajne nájde malá kuchynka, čo je veľmi výhodné pre turistov, ktorí sa radi stravujú sami. Penzióny sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí by si radi užili autentický portugalský zážitok. Väčšina penziónov je rodinných prevádzok, kde sú návštevníci srdečne privítaní a sú ochotní pomôcť so všetkým, čo potrebujete.

Ubytovanie v súkromí je tiež veľmi populárne na Madeire. Mnohí obyvatelia ponúkajú svoje byty, domy či izby pre turistov. Tento druh ubytovania je zvyčajne cenovo najvýhodnejší, a taktiež sa budete cítiť viac ako miestny. Ak by ste si radi ubytovali v súkromí, odporúčame vám túto možnosť predbežne zabezpečiť pomocou overených webových stránok či služieb na internete.

Celkovo platí, že na Madeire nájdete ubytovanie pre každého, či už hľadáte niečo luxusné a drahé alebo niečo cenovo dostupnejšie. Ubytovanie môže byť rozhodujúce pri plánovaní dovolenky, preto sme vám uvedený prehľad pripravili, aby ste si mohli určiť pre Vás to najlepšie. V každom prípade, nie je to najdôležitejšie.

Dôležitejšie ako ubytovanie je to, že na Madeire si určite užijete krásne a nezabudnuteľné chvíle v prekrásnom prostredí. Tento ostrov je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a relax v krásnej prírode a sú ochotní objavovať nové miesta a kultúry. Prajeme Vám úspešné plánovanie dovolenky a príjemný pobyt na Madeire.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Madeira


1. Kde sa nachádza Madeira?
Madeira je ostrovný región Portugalska, nachádza sa v Atlantickom oceáne, približne 900 km juhozápadne od pevninského Portugalska.

2. Aký je hlavný mesto Madeiry?
Hlavným mestom Madeiry je Funchal.

3. Ako sa dá dostať na Madeiru?
Na Madeiru sa dá dostať lietadlom z väčšiny európskych krajín alebo trajektom z pevninského Portugalska.

4. Aké je počasie na Madeire?
Počasie na Madeire je miernym oceánskym klimatom. Teploty sa pohybujú od 16°C v zime až po 24°C v lete. Je tiež známa svojimi subtropickými záhradami.

5. Aké sú hlavné atrakcie na Madeire?
Medzi hlavné atrakcie patrí návšteva záhrad Tropical Monte Palace, štvormíľová promenáda na nábreží v Funchale, vyhliadková jazda na vysokohorskú dedinu Curral das Freiras a horská túra po miestnom vrchu Pico Ruivo.

6. Aké je typické jedlo na Madeire?
Typické jedlo na Madeire je espada, niekoľko druhov černoúhelných rýb, ktoré sa podávajú s paradajkovou cibuľkovou omáčkou.

7. Čo si môžem kúpiť ako suvenír z Madeiry?
Ako suvenír z Madeiry si môžete kúpiť bordálové víno, tradicionálne rukodielné zbožie, obrazy na dreve alebo koše z rôznych druhov prútia.

8. Čo je najlepší čas na návštevu Madeiry?
Najlepší čas na návštevu Madeiry je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a je menej zrážok.

9. Koľko času by som mal/la stráviť na Madeire?
Odporúča sa stráviť na Madeire minimálne 3 až 4 dni, aby ste si stihli pozrieť hlavné atrakcie a výlety.

10. Čo je ešte zaujímavého na Madeire?
Okrem pekných pláží a prirodzených krás Madeira je tiež známa svojimi koľajnicovými dráhami a živicovou predstavenou v tradícii "desgarrada", ktorú si môžete vychutnať v niektorých reštauráciách.


Letenka Portugalsko Madeira


Portugalsko a konkrétne ostrov Madeira sú jednými z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Tento ostrov súrodencov objavili prevažne Portugalcami v 15. storočí a od tej doby nadviazali celé desaťročia vzrušujúcich udalostí. Ostrov Madeira sa nachádza na severe Atlantiku, blízko pobrežia Afriky a Španielska.

Ak plánujete cestovať do Portugalska, tak odporúčam navštíviť ostrov Madeira, ktorý je známy svojimi prekrásnymi plážami, kultúrnymi pamiatkami a historickou dedičinou. Ak sa už aj rozhodnete pre návštevu Madeiry, odporúčam si predtým objednať letenku, ktorá je v súčasnej dobe lacná a dostupná pre všetkých.

Všetky lety do Madeiry sú uskutočňované lietadlami a letenky je možné si objednať cez internet alebo pomocou cestovných kancelárií. Z Bratislavy je možné sa na Madeiru presunúť jednou z najpohodlnejších ciest, ktorou je let, a to priamou linkou so spoločnosťou Wizz Air. Pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorých zaujíma viac pohodlný spôsob letu, odporúčame využiť služby iných leteckých spoločností.

Na Madeire existuje niekoľko letísk, ale najdôležitejším z nich je letisko Funchal, ktoré je ideálnym východiskovým bodom pre všetkých turistov. Letisko ponúka cestujúcim široké spektrum služieb a zariadení, ako napríklad reštaurácie, kaviarne, obchody so suvenírmi a zadarmo pripojenie na internet.

Výhodou cestovania na Madeiru vzduchom je rýchlosť a pohodlie, ktoré vám umožní vidieť čo najviac z tohto krásneho miesta. Letenky na Madeiru často bývajú výhodné a jednoducho dostupné, a preto vám odporúčame si pred objednaním pozrieť rôzne ponuky a akcie, aby ste si mohli užiť vašu dovolenku ešte viac.

Zhrnutie:

Madeira je jedným z najkrajších miest na svete s množstvom krásnych pláží, historickými pamiatkami a fantastickou kultúrnou dedičinou. Preto ak plánujete cestovať na ostrov Madeira, neváhajte a objednajte si letenku, ktorá vám umožní užiť si všetky krásy tohto miesta. Letenky na Madeiru sú jednoducho dostupné a výhodné, takže si ich môžete objednať kedykoľvek a užiť si príjemný let s možnosťou výhľadu na panenské pláže a zelené horské vrchy.


Dovolenka Portugalsko Madeira


Portugalsko, konkrétne ostrov Madeira, je jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v Európe. Tento ostrov leží v Atlantickom oceáne a je známy svojimi krásnymi plážami, nádhernou prírodou a jedinečnou kultúrou.

Madeira je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxu a dobrodružstva. Ostrov je známy svojimi horskými miestami, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na oceán a úchvatné panorámy. Turisti si môžu vychutnať prechádzky po Maledivám, ktoré sú známe svojimi krásnymi zámkami a kvetinami. Na ostrove je tiež možné vyskúšať rôzne vodné športy, ako je napríklad šnorchlovanie, potápanie alebo jazda na surf.

Kultúra a histórie Madeiry je tiež zaujímavá vzhľadom na ich bohatú históriu a vplyv iných kultúr. Turisti si môžu vychutnať prehliadku historického centra Funchalu, hlavného mesta ostrova, ktoré je plné koloniálnych budov a pamiatok. Madeira je tiež známa svojou tradičnou hudbou a tancami, ktoré dodávajú tomuto miestu nezameniteľnú atmosféru.

Okrem toho, jedlo a pitie na Madeire je tiež veľmi špecifické a chutné. Turisti si môžu vychutnať miestne špeciality, ako je napríklad “espetada”, ktorá je grilovaným mäsom marinovaným v madeirskom víne, alebo “bolo do caco”, ktorý je mäkkým chlebom s čerstvým maslom a cesnakom. Madeira je tiež známa svojimi slávnymi madeirskými víno, ktoré si môžete ochutnať v jednom z miestnych vínnych pivných prevádzok.

Ak hľadáte dovolenku s príležitosťou objavovať krásy prírody, vychutnávať si jedinečnú kultúru a relaxovať na krásnych plážach, Madeira je pre vás to správne miesto. Pohostení priateľskými miestnymi obyvateľmi a úžasnými pamiatkami, nebudete ľutovať, že ste si vybrali toto miesto na svoju dovolenku. Zažite Madeiru a odnesiete si s sebou nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Portugalsko Madeira


Madeira, známa aj ako "Ostrov večného jari", je portugalský ostrov ležiaci v Atlantickom oceáne. Nachádza sa zhruba 600 km od portugalského pobrežia a považuje sa za jedno z najpríjemnejších miest na celom svete, pokiaľ ide o počasie.

Madeira je známa svojimi miernymi teplotami počas celého roka. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 až 30 stupňami Celzia, zatiaľ čo zimy sú typicky mierne a teploty sa zriedka dostávajú pod 15 stupňov Celzia. Vďaka tomuto konzistentnému teplotnému rozpätiu môžu návštevníci vychutnávať príjemné počasie bez ohľadu na ročné obdobie.

Madeira je známa aj svojimi veľkými množstvami slnečného svetla. Priemerný počet slnečných hodín sa pohybuje okolo 2500 ročne, čo je viac ako v ktoromkoľvek inom regióne Portugalska. To robí z Madeiry ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť zimnému oblaku a zažiť slnečné a príjemné počasie.

Bez pochyby je dažďové počasie typické pre Madeiru. Vďaka geografickej polohe ostrova v blízkosti Atlantiku prichádza na Madeiru veľa zrážok. Aj keď sa zrážky vyskytujú s určitou pravidelnosťou počas celého roka, má to zvyčajne len mierny vplyv na pohodu a aktivity. Väčšina zrážok sa dá očakávať medzi novembrom a januárom, čo však neznamená, že odchádzajúci turisti by nemali byť predvídaví a zobrať si so sebou vhodné oblečenie.

Navyše, jedným z najcharakteristickejších prvkov počasia na Madeire je predovšetkým mierna plážová a brízová vetrík, ktorý poskytuje príjemné osvieženie a chráni pred prílišným horúčavom. Ostrov je tiež známy svojimi nádhernými západmi slnka, ktoré návštevníkov vtiahnu do krásneho a pokojného sveta tejto tropickej destinácie.

Celkovo je počasie na Madeire jedným z najlepších na svete, vďaka čomu je ostrov obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Návštevníci si môžu užívať nádherné pláže, prechádzky po horských chodníkoch, ochutnávať miestne jedlá a zároveň sa tešiť z príjemného počasia počas celého roka.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky