Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Portoriko Old San Juan

Dovolenka Portoriko Old San Juan


Portoriko je karibský ostrov a zároveň americké zámorské územie, které nabízí nádherné pláže, bohatou historii a malebnou kulturu. Jedno z nejvýznamnějších míst, které byste na Portoriku neměli vynechat, je Staré San Juan.

Staré San Juan, často nazývané také Old San Juan, je historická čtvrť hlavního města San Juan. Tímto malebným městem prochází více než 500 let historie a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na koloniální architekturu, pevnosti a památky z dob, kdy bylo Portoriko pod španělskou nadvládou.

Procházejte úzkými uličkami Starého San Juan a nechte se vtáhnout do atmosféry minulých staletí. Obdivujte pestrobarevné domy se španělskými balkony a malebné náměstíčka plná charakteristických fontán. Navštivte některý z mnoha muzeí a galerií, které připomínají historické události, jako je muzeum portorické kultury nebo muzeum amerického umění.

Jednou z nejslavnějších atrakcí Starého San Juan je pevnost El Morro, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pevnost byla postavena na ochranu přístavního města před nepřátelskými útoky a svou impozantní velikostí vás jistě okouzlí. Procházejte se po hradbách pevnosti a užívejte si nádherný výhled na oceán.

Další pevností, kterou byste neměli minout, je pevnost San Cristóbal. Tato pevnost se nachází na východní straně Starého San Juan a sloužila jako obranná linie před možnými útoky. Z vrcholku pevnosti se otevírá panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

Kromě historických památek nabízí Staré San Juan také skvělé možnosti nakupování a restaurace. Procházejte se po ulici Calle Fortaleza, která je plná butiků a obchodů se suvenýry. Ochutnejte místní kuchyni v jedné z mnoha restaurací a ochutnejte tradiční portorická jídla, jako je mofongo nebo arroz con gandules.

Pokud hledáte něco relaxačnějšího, můžete strávit den na jedné z pláží Starého San Juan. Pláž Condado je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele. Lehátky a slunečníky jsou dostupné k pronájmu a můžete si tak užívat klidného odpočinku na pláži. Pokud hledáte více akce, můžete si pronajmout surf nebo paddleboard a vyzkoušet si některý z vodních sportů.

Staré San Juan v Portoriku je jedinečným a malebným místem, které nabízí kombinaci historie, kultury a krásných pláží. Pokud plánujete dovolenou na Portoriku, nezapomeňte zahrnout tuto historickou čtvrť na svůj itinerář. Připravte se na procházku úzkými uličkami, prozkoumejte pevnosti a ochutnejte místní speciality. Staré San Juan vás určitě okouzlí svou unikátní atmosférou.


Ubytovanie Portoriko Old San Juan


Ak hľadáte typický karibský zážitok, Old San Juan na Portoriku je ideálnou destináciou pre vás. Starobylé mesto je domovom k mnohým historickým pamiatkam a okúzľujúcim uličkám súceiami reggaeton a salsa hudbu. A s nádhernými plážami a skvelým jedlom, nemôžete prehrávať.

Pri hľadaní ubytovanie v Old San Juan je možnosťí niekoľko. Mnohé hotely a apartmány sú umiestnené v rámci historického centra, čo umožňuje ľahký prístup k mnohým turistickým atrakciám a miestam významu.

Jednou z najobľúbenejších možností je ubytovanie v tzv. paradoroch alebo historických hostincov pomocou Airbnb. Tie sa nachádzajú v budovách, ktoré boli zrekonštruované zo svojej pôvodnej funkcie a uchovávajú architektúru, ktorá je pre Old San Juan tak charakteristická. Hostia môžu očakávať jedinečný pobyt s osobitnou atmosférou a prístupom.

Inými možnosťami sú hotely, ktoré sú umiestnené v historických budovách a ponúkajú moderné vybavenie ako klimatizácia a Wi-Fi. Niektoré z najpopulárnejších hotelov v rámci tejto kategórie sú Hotel El Convento, Sheraton Old San Juan Hotel a Caribe Hilton.

Ak hľadáte trochu viac súkromia, navštívte Airbnb, kde si môžete vybrať spod desiatok alternatív pre štyri až šesť osôb. Na vrchole zoznamu sú klenotné charakterné byty, kde sa ochutnáva káva na vidieku v absolútnom tichu, historické domy, ktoré si môžete prenajať úplne, alebo dokonca luxusné apartmány s výhľadom na oceán.

Ubytovanie v Old San Juan na Portoriku nie je obmedzené len na hotely a hostely. Existuje veľa ďalších možností, ktoré môžu byť pre vás ideálne. Od historických hostincov až po moderné hotely, záľubou výberu pribúda, ale potešením dovolenky nikdy nič neuškodí. Stačí si zvoliť podľa svojich preferencií a vždy budete mať južne karibskú krásu na dosah.


Počasie Portoriko Old San Juan


Portoriko je známe svojimi tropickými podnebím a nadýchanými plážami, čo z neho robí obľúbené letovisko pre turistov z celého sveta. Vzhľadom na to, že Portoriko sa nachádza v Karibiku, počasie je väčšinou slnečné a teplé po celý rok.

Ak hovoríme o konkrétnom mieste v Portoriku, Old San Juan, počasie je prevažne teplé a vlhké po celý rok. Prakticky celý rok môžete očakávať vysoké teploty, ktoré sa pohybujú okolo 29 stupňov Celzia. V lete môžete očakávať, že sa teploty dostanú až na 32 stupňov Celzia, čo znamená, že bude potrebné sa doplňovať tekutiny častejšie a vyhýbať sa najväčšiemu slnku v poludňajších hodinách.

V zime sa teploty príjemne znižujú a pohybujú sa zväčša v rozmedzí medzi 24-26 stupňov Celzia. Aj keď teploty nie sú také vysoké, stále môžete očakávať veľa slnka a teplé dni. V zime sa však môže objaviť trocha vetra, ktorý ochladí vzduch a zlepší celkovú pohodu.

Výraznou črtou počasia v Old San Juane je vysoká vlhkosť. Vlhkosť je vo väčšine prípadov vyššia ako 80%, čo môže robiť teplo ešte ťažšie znášateľné. Toto sa stáva celkom zreteľným najmä počas letných mesiacov, kedy je pravdepodobnosť dažďa vyššia.

Počasie v Old San Juan sa však môže meniť a môžete očakávať občasné prívalové dažde. Tieto prívalové dažde môžu byť veľmi silné a trvať len krátko, ale môžu mať výrazný vplyv na pohodu počas celého dňa. Napriek tomu, vzhľadom na tropickú klímu, slnko sa zväčša objavuje každý deň a poskytuje miestu teplú a priaznivú atmosféru.

Ak máte záujem navštíviť Portoriko a zvlášť Old San Juan, môžete sa tešiť na teplé a slnečné dni po celý rok. Stačí sa však pripraviť na vysokú vlhkosť a možnosť občasných prívalových dažďov, ktoré však neovplyvnia vaše pobytové zážitky veľmi negatívne. Celkovo je počasie v Old San Juan priaznivé a určite vám pomôže vytvoriť úplne nové a nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Portoriko Old San Juan


Portoriko je jednou z najkrajších destinácií pre dovolenku. Nachádza sa v Karibiku, presnejšie na severovýchodnom pobreží Karibského mora. Jeho hlavné mesto, San Juan, ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok a vzrušujúceho nočného života. Ak sa plánujete vydať na toto malebné miesto, letenka do Portorika, konkrétne do starého San Juanu, je prvým krokom, ktorý vás tam dostane.

Starý San Juan je jedným z najstarších osídlení na Portoriku a bol vyhlásený za svetové dedičstvo UNESCO v roku 1983. Súčasťou tohto historického centra je aj stará pevnosť El Morro, ktorá ponúka úchvatný pohľad na Karibské more a okolité pláže. Prechádzka uličkami starého mesta vám umožní ochutnať atmosféru koloniálnych čias a objaviť historické kostoly, múzeá a pekné obchody s miestnou remeselnou výrobou.

Ďalšou atrakciou v starom San Juane je La Fortaleza, najstarší ešte obývaný prezidentský palác v Amerike. Táto pevnosť je už viac ako 500 rokov stará a stojí na okraji historického centra pri mori. Prechádzka po jej nádvorí vás prenesie v čase a umožní vám nahliadnuť do minulosti Portorika.

Letenka do Portorika vám tiež umožní vychutnať si krásne pláže, aké len máloktoré miesto na svete ponúka. Oblasti ako Isla Verde a Condado sú známe pre svoje čisté piesočnaté pláže a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Tu si môžete vychutnať slnečné lúče, vykúpať sa v jemnom mori a vyskúšať rôzne vodné športy.

Ak máte radi aktívny životný štýl, Portoriko ponúka množstvo možností na outdoorové aktivity. Môžete sa vydať na prechádzku do čarokrásnej tropickej prírody, vyskúšať surfovanie na okolitých vlnách alebo sa vydať na jednodňovú výlet na niektorý z okolitých ostrovov.

Na záver vášho pobytu v Portoriku sa určite nevyhľadateľnou súčasťou bude aj miestna kuchyňa. Vyskúšajte tradičné portorické jedlá, ako napríklad mofongo, špeciálnu prípravu zelených banánov s mäsom alebo plátanový chlieb, nazývaný amarillos.

Letenka do Portorika, konkrétne do starého San Juane, je vstupenkou k niekoľkým dniam nezabudnuteľnej dovolenky plnej histórie, krásnych pláží a pestrej kultúry. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom histórie, prírody alebo jednoducho relaxu na pláži, Portoriko má toľko na ponúknutie, že rozhodne stojí za investíciu do letenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Portoriko Old San Juan


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Portorika a San Juanu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie je od decembra do apríla, keď je suchšie počasie a teploty sú príjemné.

2. Ako sa dostanem do starého San Juanu?
Odpoveď: Najlepší spôsob je využiť taxík, prenajať si auto alebo použiť verejnú dopravu (bus alebo vlak).

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest zahŕňajú El Morro, Castillo de San Cristóbal, La Fortaleza, Plaza de Armas a Calle del Cristo.

4. Kde môžem získať najlepšiu portorikánsku kuchyňu v starom San Juanu?
Odpoveď: V starom San Juanu nájdete mnoho reštaurácií, v ktorých sa podáva tradičná portorikánska kuchyňa. Niektoré z najlepších sú Marmalade, Cafe Puerto Rico a La Bombonera.

5. Má starý San Juan pláže?
Odpoveď: Áno, v starom San Juanu nájdete niekoľko pláží, vrátane Balneario Escambron a Playa Peña.

6. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré kľúčové obchody v starom San Juanu zahŕňajú Aripo's Embroidery, Artesanias Las Americas a The Butterfly People.

7. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť mimo starého San Juanu?
Odpoveď: Mimo starého San Juanu môžete navštíviť El Yunque, Bioluminescent Bay, Culebra a Vieques ostrovy.

8. Potrebujem víza na vstup do Portorika?
Odpoveď: Ak ste občanom Spojených štátov, nemusíte mať vízum na vstup do Portorika. Pre iných návštevníkov, to závisí od ich štátnej príslušnosti.

9. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v starom San Juanu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v starom San Juanu zahŕňajú Hotel El Convento, La Terraza de San Juan a Hotel El Milano.

10. Ako sa dostanem z letiska do starého San Juanu?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať z letiska do starého San Juanu je taxi, prenájom auta alebo verejná doprava - autobus alebo vlak.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky