Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Pakistan Shalimar Gardens

Dovolenka Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je krajina so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Väčšina turistov však tento štát prehliada pri plánovaní svojej dovolenky. Jedným z najkrajších miest v Pakistane, ktoré by ste určite mali navštíviť, je Shalimar Gardens.

Shalimar Gardens je rozsiahly park nachádzajúci sa v meste Lahore. Tento park bol postavený v 17. storočí Mughalmi, dynastiou, ktorá vládla v Pakistane v tej dobe. Jeho vznik je príbehom lásky - bol postavený cisárom Shah Jahanom pre jeho obľúbenú manželku Mumtaz Mahal.

Park je vytvorený zo šiestich nádherných terás, ktoré sú spojené so sebou umerenou kapličkou a fontánami. Každá terasa je iná a má svoj vlastný charakter. Prvá terasa sa nazýva Farah Baksh, čo znamená "Dar radosti", a je najvyššou terasou v záhrade. Druhá terasa sa nazýva Faiz Baksh, čo znamená "Dar krásy", a je preslávená svojimi kvetinami a fontánami. Tretia terasa sa volá Hayat Baksh, čo znamená "Dar života", a je známa svojim grandióznym nádvorím so širokým stredovým kanálom.

Najväčšou atrakciou v Shalimar Gardens sú nepochybne jeho fontány. Fontány sú rozmiestnené po celej záhrade a sú považované za jedny z najkrajších fontán v histórii. Každú noc sa koná svetelná show, ktorá zdôrazňuje ich krásu a očarí návštevníkov.

Vo vnútri záhrady nájdete aj mnoho historických budov. Jednou z najvýznamnejších je Diwan-i-Khas, čo znamená "Špeciálny dvor", kde sa cisári stretávali so svojimi aristokratmi a diplomatickými hostmi. Táto budova je krásne zdobená mnohými umelcami a dnes slúži ako múzeum, kde sa môžete dozvedieť o histórii miesta.

Okrem jeho histórie a architektúry je Shalimar Gardens obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov aj turistov na pikniky a oddych. Môžete si vziať piknikový koš a relaxovať na jednej z terás alebo si užiť prechádzku po rozľahlej záhrade.

Ak plánujete dovolenku v Pakistane, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Shalimar Gardens. Jeho krása a histórie vás iste očaria a zostane vám v pamäti ako jedno z najkrajších miest, ktoré ste kedy navštívili. Nechajte sa uniesť atmosférou tohto nádherného miesta a objavte jeho čaro.


Počasie Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je známy pre svoje exotické kultúrne dedičstvo. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v Pakistane sú Shalimar Gardens, zahrady postavené v 17. storočí mughalským cisárom Shah Jahanom v Lahore.

Klima v Pakistane je pomerne rozmanité a počas je ovplyvnené rôznymi faktormi, ako je nadmorská výška a blízkosť k Himalájam. V Shalimar Gardens prevláda subtropické monzúnové podnebie s teplými a húčavými letami a chladnými zimami.

Letá v pakistanskom Lahore sú veľmi horúce a vlhké, s teplotami sa pohybujúcimi medzi 40-45 stupňami Celzia. Zimy sú chladné a suché a teploty sa môžu klesnúť na 0 stupňov Celzia v noci. Najlepším obdobím na návštevu Shalimar Gardens je tak jeseň a zima, kedy teploty sú miernejšie a vlhkosť nižšia.

Vzhľadom k tomu, že Shalimar Gardens sa nachádza v Lahore, ktorý je hlavným mestom provincie Punjab v Pakistane, navštíviť túto lokalitu možno počas celého roka. Turisti v Pakistane by si však mali byť vedomí, že počasie v tejto krajine môže byť veľmi nepredvídateľné a tak sa odporúča pred výletom zistiť si aktuálne informácie o počasí.

Pri návšteve Shalimar Gardens by turisti mali byť pripravení na horúce a vlhké počasie, a tak by mali mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom a horúčavou. V zime by turisti mali mať vreckový topánky a teplejšie oblečenie, pretože v noci môžu teploty klesnúť na nepríjemné hodnoty.

V každom prípade, Shalimar Gardens sú jedným z najkrajších miest v Pakistane a návšteva tejto exotické záhrady je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto má záujem o kultúrne dedičstvo krajiny a prírodnú krásu.


Najčastejšie otázky a odpovede Pakistan Shalimar Gardens


Najčastejšie otázky a odpovede o záhrade Shalimar v Pakistane:

1. Čo je to záhrada Shalimar?
- Záhrada Shalimar je historický komplex záhrad nachádzajúci sa v Lahóre, Pakistane.

2. Kedy bola záhrada Shalimar postavená?
- Záhrada Shalimar bola postavená na príkaz cisára Shah Jahana v roku 1641.

3. Ako sa tam dostať?
- Záhrada Shalimar sa nachádza v blízkosti centra Lahóru a je ľahko prístupná chodcom aj dopravnými prostriedkami.

4. Aké sú vstupné poplatky?
- Vstupné poplatky sa môžu meniť v závislosti od miesta a príležitosti. Odporúča sa overiť aktuálne ceny pred návštevou.

5. Aké sú otváracie hodiny?
- Záhrada Shalimar je otvorená pre verejnosť denne od rána do večera. Zrieďte sa na aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.

6. Aké sú hlavné atrakcie v záhrade Shalimar?
- Medzi hlavné atrakcie záhrady Shalimar patrí Terasy, Dívy Bári a Faiz Bári.

7. Je povolené fotografovanie?
- Áno, povolené je fotografovanie, ale niektoré časti záhrady môžu mať obmedzenia.

8. Má záhrada Shalimar miesto na piknik?
- Áno, záhrada Shalimar je ideálnym miestom na piknik a relaxáciu v prírode.

9. Aké sú očakávania pri návšteve záhrady Shalimar?
- Pri návšteve záhrady Shalimar si odnesiete krásne výhľady na záhradu a štýl architektúry z mughalského obdobia.

10. Môžem si odniesť jedlo a nápoje?
- Áno, je povolené si priniesť jedlo a nápoje, ale dôkladne si zvážte čistenie a odstraňovanie odpadkov.

Pamätajte, že odpovede môžu byť aktuálne v čase môjho vygenerovania, preto sa vždy uistite, že máte najnovšie informácie pred plánovanou návštevou záhrady Shalimar.


Letenka Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na svete, kde sa stretávajú bohatá história a nádherná príroda. V hlavnom meste Pakistane, Karáčí, sa nachádza jedno z najkrajších miestnych záhrad - Shalimar Gardens. Ak plánujete navštíviť Pakistan, určite by ste si nemali nechať ujsť túto úžasnú atrakciu.

Shalimar Gardens sa nachádzajú v blízkosti slávnej Lahore, ktorá je druhým najväčším mestom Pakistanu. Tieto záhrady boli postavené v 17. storočí Mughalskou ríšou a boli vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO v roku 1981. Ich názov v sanskrtskom jazyku znamená "dom lásky" a nepochybne tak pôsobia na návštevníkov.

Celý komplex Shalimar Gardens sa rozprestiera na ploche takmer 16 hektárov a je rozdelený do troch hlavných častí - Bagh-e-Farah Bakhsh, Bagh-e-Faiz Bakhsh a Bagh-e-Hayat Bakhsh. Každá časť má svoje vlastné charakteristické vlastnosti a dizajn, ale všetky dokonale odrážajú krásu a eleganciu mughalského štýlu. Záhrady dodnes lákajú mnoho návštevníkov svojim grandióznym vzhľadom a úžasným usporiadaním.

Každá časť Shalimar Gardens je zasadená kvetmi, krásnymi fontánami, bazénmi a rozličnými druhmi rastlín. Za zmienku stojí najmä najvyššia a najkrajšia časť záhrad, Bagh-e-Faiz Bakhsh, ktorá je známa svojou architektúrou a štýlovými vodopádmi. Prevzaté z perského dizajnu, je táto časť patriarchálna a pôsobí jedinečnou atmosférou.

Pri prechádzke Shalimar Gardens sa budete cítiť, akoby ste sa ocitli v inom svete. Kombinácia zelených lúčov, kvetov a vysokých stromov vytvára úžasnú scénu, ktorá vás očarí. O sviežu atmosféru sa starajú neustále fúkajúce vánky a príjemná vonná vôňa kvetov, ktorá sa šíri priestormi.

Ak máte radi pokojné miesta a chcete si oddýchnuť od ruchu a mestských zádrapov, Shalimar Gardens je práve miestom pre vás. Vďaka svojej sláve a kráse je však populárnym cieľom nielen turistov, ale aj miestnych obyvateľov. Prechádzka týmito záhradami je skutočným relaxom pre telo, myseľ a dušu.

Návšteva Shalimar Gardens je skvelou príležitosťou spoznať históriu a architektúru Pakistanu. Okrem trávnatých plôch a kvetinových záhonov záhrady ponúkajú aj rôzne historické budovy a pamiatky, ktoré vám odhalia príbeh mughalskej ríše.

Pri plánovaní svojej cesty do Pakistanu by ste mali zvážiť návštevu Shalimar Gardens. Tieto impozantné záhrady sú skutočným klenotom Pakistanu a potešením pre každého milovníka prírody a histórie. Ponúkajú jedinečný zážitok, ktorý na vás bude mať neuhasiteľný dojem.


Ubytovanie Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je fascinujúcou krajinou, čo sa týka kultúry a histórie. Medzi jedným z najznámejších miest v Pakistane patrí určite Shalimar Gardens. Nachádza sa vo meste Lahore a je jedným z najstarších a najkrásnejších záhradných komplexov na svete. Tu sa dozviete viac o tomto zaujímavom mieste a o ubytovaní v jeho blízkosti.

Shalimar Gardens sú veľkolepým príkladom tradičnej perskej záhrady, kde je zahrnutá aj koncepcia vodného systému a fontán. Tento komplex bol postavený v 17. storočí a dnes je zahrnutý ako súčasť kultúrnej dedičiny UNESCO. Jeho krása spočíva v dokonalom spojení architektonických, záhradných a vodných prvkov. V každej záhrade existuje oddelený vodný prvk, ktorý symbolizuje každodenné životné prostredie.

V srdci mesta Lahore, medzi Kalkatou a Singapurom Street, sa nachádza hotel Pearl Continental, ktorý ponúka perfektné ubytovanie pre turistov, ktorí majú záujme o návštevu Shalimar Gardens. Hotel sa nachádza v blízkosti mnohých historických a kultúrnych miest, a tak ponúka výbornú príležitosť pre turistov objavovať krásy Lahore.

Hotel Pearl Continental je luxusným a moderným hotelom s vybavením ako sú bazén, posilňovňa, reštaurácie a mnoho ďalších zariadení. Pre turistov, ktorí sa rozhodli navštíviť Shalimar Gardens, hotel ponúka aj služby dopravy, a tak usporiadajú výlety a prepravu do tohto výnimočného miesta.

Cena za ubytovanie v hoteli Pearl Continental začína od 100 dolárov za noc, avšak ceny sa líšia v závislosti od sezóny. Ak hľadáte cenovo dostupnejšie alternatívy k ubytovaniu v Shalimar Gardens, potom v okolí nájdete mnoho ďalších hotelov a penziónov, ktoré sú cenou prístupnejšie.

Väčšina ubytovaní ponúka aj služby dopravy do Shalimar Gardens a histórických pamiatok, takže turisti získajú možnosť stráviť výnimočný zážitok a objaviť krásy krajiny. Pre tých, ktorí chcú vychutnať si nádherný výhľad a mierne chladnejší vzduch, odporúča sa návšteva parku vtedy, keď slnko zapadá.

Výlet do Shalimar Gardens je jedinečným zážitkom pre každého turistu, ktorý sa rozhodne navštíviť Pakistan. Toto miesto je nielen výnimočnou historickou pamiatkou, ale ponúka aj krásu prírody a kultúry. Pre turistov, ktorí chcú okúsit to najlepšie z tohto miesta, je ubytovanie v blízkosti tejto pamiatky ideálnym riešením na strávenie ich dovolenky.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky