Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Mongolsko Khustain Nuruu National Park

Dovolenka Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko je fascinujúcou krajinou plnou neobyčajných prírodných krás a bohatou históriou. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť na dovolenke v Mongolsku, je národný park Khustain Nuruu.

Khustain Nuruu sa nachádza asi 80 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Ulaanbaatar. Jeho rozloha je približne 50 000 hektárov a patrí medzi najväčšie národné parky v krajine. Tento park je známy tým, že je domovom divokým koniam Przewalského, ktoré sú jedným z najohrozennejších druhov na svete.

Konie Przewalského, ktoré sú považované za posledný divý konský druh na svete, majú zásadný význam pre zachovanie biodiverzity v tomto regióne. Počas vášho pobytu v parku budete mať jedinečnú príležitosť vidieť ich v ich prirodzenom prostredí. Môžete sa vydať na prehliadku parkom s miestnym sprievodcom a sledovať ako koni žijú v ich divokom habitate.

Khustain Nuruu ponúka mnoho iných príležitostí na objavovanie divočiny. Park je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú vlci, gazely a rôzne druhy vtákov. Môžete tiež navštíviť nomádsky tábor v okolí parku a spoznať miestnu kultúru a tradície.

Okrem sledovania divých koní a iných zvierat môžete si vychutnať aj nádhernú prírodu parku. Khustain Nuruu sa nachádza v horskom regióne a ponúka úchvatné výhľady na okolité hory a stepy. Môžete si vychutnať prechádzky po tradičných chodníkoch, obdivovať divokú flóru a faunu a relaxovať vo vzduchu plnom čistoty.

Ak máte radi aktívne zážitky, park Khustain Nuruu ponúka aj možnosti na jazdenie na koni, turistiku a pikniky v prírode. Môžete sa vydať na prehliadku okolitých dedín a odvážnych cestovateľov môže lákať aj pobyt v tradičnej jurte.

Mongolsko je známe svojou bohatou históriou a kultúrou a národný park Khustain Nuruu nie je výnimkou. Na okolí sa nachádzajú zaujímavé historické pamiatky, ako je kláštor Manzushir, ktorý bol postavený v 18. storočí. Kláštor poskytuje fascinujúci pohľad do minulosti Mongolska a jeho duchovného dedičstva.

Dovolenka v mongolskom národnom parku Khustain Nuruu je nezabudnuteľným zážitkom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Budete mať jedinečnú príležitosť vidieť ohrozené divé kone Przewalského vo voľnej prírode a zažiť atmosféru tradičnej mongolskej kultúry. Nechajte sa uniesť krásou mongolskej prírody a objavte tajomstvá národného parku Khustain Nuruu.


Ubytovanie Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko je kúsok divočiny, kde mali život u nomádov, pouštnych kamenných stĺpoch a prirodzených divochov. Ak hľadáte dobrodružstvo v Mongolsku a chcete sa priblížiť k našej prírode, môžete zvážiť návštevu Khustain Nuruu National Park.

Khustain Nuruu National Park je zahrnutý do Svetového dedičstva UNESCO a leží asi 100 km západne od hlavného mesta Ulaanbaatar. Park bol založený v roku 1993 na ochranu zubrov mongolských, ktoré majú tu svoje národné stanovište a sú známe ako “takhi”. Nachádza sa tu aj viac ako 46 druhov zvierat, 219 druhov vtákov, rastliny ako je Rhodiola rosea a západná lila.

Ak ste priaznivcom prírody, bezpochyby oceníte ubytovanie venované tomu, aby ste si mohli užiť jedinečný zážitok vône novako a vziať si trošku oddechu od ruchu mestského života. V khustain nomad camp môžete zažiť skutočnú nomádsku atmosféru a pozrieť si zvieratá v ich prirodzenom prostredí, pričom stále máte všetky pohodlia s modernými zariadeniami.

V Khustain nomad campe môžete získať ubytovanie v tradicnom mongolskom stýle, tzv yurtach. Yurty sú ručne šité z kože baškírskeho koňa a pokryté vlnou porastajúcich zvierat. V štýle tradičnej nomádskej príbytky môžete túlať sa v okolí, vstávať s prvým svetlom, sledovať, ako sa zvieratá prebúdzajú a vychutnávať si neobmedzený prístup k prírode.

Okrem obdivovania zvierat a prírody, môžete si užiť aj turistické výlety do jedinečných miest v okolí Khustain Nuruu National Park. Prechádzajte sa krásnymi púštnym kopečkami, navštívte miestnych pastierov kráv a oviec, ktorí tu žijú roky po čase, a objavujte zaujímavé miesta a skryté klenoty v okolí západného Mongolska.

Ak hľadáte skutočnú dobrodružnú kombináciu s relaxačnou prírodou a kultúrou Mongolska, určite zhodnoťte možnosť ubytovania v Khustain Nuruu National Park. Toto ubytovanie sa zameriava na jedinečne autentický zážitok a poskytuje vám príležitosť naplno si vychutnať Mongolsko všetkými zmyslami.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Khustain Nuruu National Park


1. Ako sa dostanem do Khustain Nuruu National Park?
Odpoveď: Možno sa tam dostať verejnou dopravou alebo súkromným vozidlom.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra.

3. Aké zvieratá sa nachádzajú v parku?
Odpoveď: V parku sa nachádzajú divé konie Przewalského, losi, medvede, vlci a rôzne druhy vtákov.

4. Dá sa v parku prenajať ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v parku sa dajú prenajať chatky a stany.

5. Kde sa dajú získať informácie o parku a jeho okolí?
Odpoveď: Informácie o parku sa dajú získať na webovej stránke parku alebo od miestnych turistických kancelárií.

6. Aké aktivity sa dajú robiť v parku?
Odpoveď: V parku sa dá turistika, jazda na koni, prechádzka po lesnom chodníku a pozorovanie divých zvierat.

7. Akú menovú jednotku používajú v Mongolsku?
Odpoveď: Menovou jednotkou v Mongolsku je tugrik.

8. Ako sa dá zaplatiť v parku?
Odpoveď: V parku sa dá zaplatiť v hotovosti alebo kreditnou kartou.

9. Je v parku možné získať sprievodcu?
Odpoveď: Áno, v parku sa dajú prenajať sprievodcovia.

10. Aké sú pravidlá návštevy parku?
Odpoveď: Medzi pravidlá návštevy parku patrí neposielanie odpadkov, nevstupovanie do oblasti zvýšeného rizika, zakázané požiarne stavy a narušovanie zvierat a rastlín.


Počasie Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko Khustain Nuruu National Park sa nachádza v strede Mongolska a je domovom ohrozenia vačnatej koňovitej zvieratnej druhu - divokého konia przewalského. Okrem toho, park má mnoho iných druhov zvierat a rastlín, ktoré sú chránené v tomto národnom parku.

Počasie v parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. V zime môže teplota klesnúť až na -40°C, zatiaľ čo v lete môže byť aj viac ako 30°C. Park má suché kontinentálne podnebie, s miernymi zimami a teplými letami.

V zime sa v parku vyskytuje mnoho snehových búrok a veľké množstvo snehu pokrýva oblasť. V jarných mesiacoch dochádza k rozmrazovaniu a stávajú sa viditeľné prvé kvety.

Leto je obdobím, kedy park je najviac živý a aktívny. Tráva rastie vysoká a zvieratá sa prehrabávajú v kronách a bylinách. Leto je najlepší čas na návštevu parku a pozorovanie divokých koní a iných zvierat.

Jeseň prináša zvláštne farby a krajiny okolo Khustain Nuruu sa menia na žlto a červeno. Jeseň znamená aj návrat chladných teplôt a prípravu zvierat a rastlín na zimu.

Každé obdobie v Khustain Nuruu National Park má svoju jedinečnosť. Pozorovanie divokých koní, rastlín a zvierat je úžasný zážitok pre návštevníkov. Park ponúka mnoho možností na turistiku a kempovanie pre tých, ktorí hľadajú príležitosť na objavovanie divokých krajín Mongolska.


Letenka Mongolsko Khustain Nuruu National Park


Mongolsko Khustain Nuruu National Park: Klenot pustatín a koní Przewalskiho

V Mongolsku, na rozsiahlej púšti Gobi, sa nachádza jeden z najúžasnejších a najkrajších národných parkov na svete - Khustain Nuruu National Park. Tento park je domovom unikátnej divokej populácie jedného z najohrozenejších druhov koní - koní Przewalskiho. Jeho dobrodružstvo, krása a neopakovateľnosť vás zaručene očaria.

Park Khustain Nuruu patrí medzi prvé národné parky v Mongolsku a bol vyhlásený v roku 1993. S rozlohou viac ako 50 000 hektárov ponúka obrovské územie divokého krajinného arousal, ktorý je domovom pre ohrozené druhy rastlín a zvierat. Jeho najväčšou atrakciou sú však koní Przewalskiho, ktorí sa tu v slobodnej prírode cítia najlepšie.

Konie Przewalskiho, známe tiež ako "rumeneckí koni", sú jedinými zachovanými divokými koňmi na svete. Ich pôvod sa datuje až do pravekých čias a boli základom pre mnohé dnešné konírske rasy. Rýchla urbanizácia a lov však viedli k ich takmer úplnému vyhynutiu. Vďaka rozhodujúcim ochranárom a úsiliu niekoľkých inštitúcií sa však podarilo zachrániť tento druh pred vyhynutím a prenosom jedincov z rôznych častí sveta sa podarilo vytvoriť populácie v semi-prirodzenom prostredí Khustain Nuruu.

Prehliadka tohto nádherného parku je nezabudnuteľným zážitkom. Úchvatné výhľady na rozšírené púšte zaručujú, že sa ocitnete v srdci divokého prírodného prostredia. Turisti majú možnosť sledovať a pozorovať voľne žijúce konie Przewalskiho v ich prirodzenom prostredí, čo je jedinečná príležitosť, ktorá sa na mnohých miestach na svete už nenájde. Bezpochyby je to nezabudnuteľný zážitok, keď tieto vzácne tvory vidíte voľne belasiť sa po nekonečných pláňach.

Okrem koní park ponúka tiež rozmanité množstvo divokých zvierat, ako je gazela goviún, divoká koza altajská, vlk stepný a mnoho ďalších. Rovnako fascinujúce sú aj druhy vtákov, ktoré si tu nájdujú svoje útočisko. Pre milovníkov prírody existujú rôzne túry a turistické trasy, ktoré si môžete zvoliť, aby ste si mohli vychutnať krásy parku ocitnutím sa uprostred tohto unikátneho biotopu.

Khustain Nuruu National Park je miestom, ktoré je nesmiernou hodnotou pre celý svet a vyzýva nás, aby sme sa starali o túto úžasnú prírodnú oázu a ochraňovali ohrozené druhy, ako sú konie Przewalskiho. Ak máte záujem o nezabudnuteľný a dobrodružný zážitok v prekrásnom a divokom prostredí, neváhajte a zahrňte Mongolsko a Khustain Nuruu National Park do vášho zoznamu cestovateľských destinácií. Tento národný park je miestom, kde si môžete užiť krásy divokého sveta a získať nové a vzácne zážitky.

(V článku je využitý preklad z angličtiny)


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky