Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Malta Tarxien Temples

Ubytovanie Malta Tarxien Temples


Ak sa chystáte navštíviť ostrov Malta, jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali navštíviť, sú Tarxien Temples. Tieto histórické kostoly sú zoznamované na Svetovom dedičstve UNESCO a predstavujú jedno z najdôležitejších archeologických miest na Malte.

Tarxien Temples sa nachádzajú v malom mestečku Tarxien, ktoré leží na juhu Malty. Sú to najväčšie prehistorické chrámy na ostrove, ktoré datujú až do obdobia medzi rokmi 3600 a 2500 pred naším letopočtom. Tieto chrámy sú vyrobené z veľkých kameňov a majú fascinujúce vyrezávané obrazy a symboly.

Pri návšteve Tarxien Temples si budete môcť vychutnať štyri rôzne chrámy, ktoré sú spojené sieťou chodieb. Každý chrám má svoju vlastnú špecifickú štruktúru a výzdobu. Najznámejšou atrakciou sú zreteľne vyrezané symboly slnečnej čeľuste, ktoré sú prítomné vo všetkých chrámoch.

Tieto chrámy boli pôvodne zhotovené pre uctievanie bohov a výraz viery vtedajších obyvateľov Malty. Pripomínajú nám, že Malta má starú a pestrú históriu a ukazujú, ako sa žili ľudia v tejto oblasti v prehistorických dobách.

Navštívenie Tarxien Temples je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní vnoriť sa do histórie Malty. Okrem návštevy samotných chrámov môžete tiež navštíviť stredisko pre návštevníkov, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a význame tohto miesta.

Po návšteve chrámov by ste si mali nechať čas na preskúmanie okolia. Tarxien je malebné mestečko plné úzkych uličiek, autentických maltských domov a trhov. Môžete si tu kúpiť tradičné remeslá, miestne produkty a dokonca aj ochutnať niektoré tradičné maltské jedlá.

Ak plánujete zostať na Malte na niekoľko dní, odporúčame si zarezervovať ubytovanie v blízkosti Tarxien Temples. Existuje niekoľko možností, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. V meste Tarxien samotnom sú k dispozícii aj niektoré malé rodinné hotely, ktoré vám poskytnú autentický pocit Malty.

Ak si chcete užiť skutočne jedinečnú dovolenku na Malte, nevynechajte návštevu Tarxien Temples. Tieto prehistorické chrámy vám poskytnú pohľad do minulosti a uvidia, ako sa žilo v tejto časti sveta v staroveku. Budete ohromení jeho fascinujúcou architektúrou a nádhernou výzdobou. Takže sa pripravte na cestu do Tarxienu a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Malta Tarxien Temples


Ak sa chystáte na dovolenku na Maltu a máte radi históriu a kultúru, navštívenie Tarxienských chrámov by vám nemalo uniknúť. Tieto chrámy, patriace k najstarším zachovaným megalitickým pamiatkam na svete, sú jedinečným miestom, ktoré nám poskytuje vhľad do minulosti a do života na Maltě pred tisícročiami.

Severoľadový chrámový komplex v Tarxieni sa skladá z štyroch samostatných chrámov, ktoré sú medzi sebou spojené systémom chodieb a nádvorí. Tieto obrovské kamenné stavby boli postavené medzi 3600 a 2500 pred n.l. a sú jedinečným príkladom megalitického stavitelstva.

Tarxienské chrámy sú jednými z najkrajšie zdobených megalitických chrámov na Malte. Ich kamenné steny sú vykladané reliéfmi a symbolickými znakmi, ktoré ešte stále nejasne odhaľujú ich pôvodný význam. Najznámejším reliéfom je tzv. Veľká stéla, ktorá zobrazuje komplikované vzory a geometrické tvary.

Pri prechádzke po týchto starobylých chrámoch si môžete predstaviť, ako starovekí obyvatelia Malty slúžili svojim bohom. Niektoré miestnosti slúžili zrejme ako svätyne, iné ako miesta pre obety a rituály. V priestoroch chrámov boli tiež objavené rôzne predmety, ako sú sošky bohov, vypichovače kostí a keramické nádoby. Všetko toto nám ukazuje, aký význam mali tieto chrámy pre starovekú maltézsku spoločnosť.

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že chrámy boli pôvodne vyradené z používania a zakopané pod zemou. Boli nájdené až v roku 1913, keď sa začali pracovať na výstavbe domu. Od vtedy boli chrámy obnovené a sú dnes prístupné verejnosti. Ich rozsiahle obnovovacie práce získali cenu Europa Nostra za kvalitu obnovy a záchranu kultúrneho dedičstva.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tarxienské chrámy, nezabudnite si zobrať pohodlnú obuv, pretože prehliadka zahŕňa niekoľko schodov a chodieb. Tiež nesmiete zabudnúť na fotoaparát, pretože budete mať príležitosť zachytiť si úžasné kamenné reliéfy a architektúru.

Navštívenie Tarxienských chrámov vám umožní preniknúť do dávnej histórie Malty a zažiť atmosféru a zázraky, ktoré tam utešenými Malťanmi boli dosiahnuté. Títo megalitickí predkovia nám zanechali dôležitú stopu v histórii a o návšteve tohto miesta nebudete ľutovať.


Dovolenka Malta Tarxien Temples


Malta je nádherné miesto, ktoré sa pýši krásnymi plážami, historickými miestami a nezabudnuteľnou atmosférou. Jedným z miest, ktoré by ste v Malte určite nemali prehliadnuť, sú Tarxien Temples.

Tarxien Temples sú jedným z najdôležitejších historických miest na Malte a nachádzajú sa len niekoľko kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Valletta. Tieto chrámy boli postavené v období medzi rokmi 3600 a 2500 pred naším letopočtom a sú považované za jedno z najstarších miest kultového uctievania na ostrove. V roku 1980 sa stali súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Tarxien Temples sa skladajú z troch hlavných chrámov a niekoľkých menších budov a sú postavené z obnažených obrovských kameňov, ktoré boli získané priamo z miestnej krajiny. Architektúra chrámov je jedinečná a odkazuje na dávne kultové praktiky Malty. Hlavnou atrakciou sú však symbolické reliéfy, ktoré zdobia steny chrámu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tarxien Temples, vstupné lístky si môžete zakúpiť na mieste. Dobre oblečte a pri príchode nezabudnite na pokyny turistických sprievodcov, ktorí vám ukážu oblasť chrámu.

Malta je skutočne výnimočná krajina a návšteva chrámu Tarxien Temples je určite jednou z najzaujímavejších vecí, ktoré by ste tu mali zažiť. Táto dovolenka bude pre vás vynikajúcou príležitosťou na objavenie krásy Malty a pochopenie kultúry krajiny. Zápasí s turistickými plánovačmi, aby ste do svojho programu zahrnuli Tarxien Temples a navštívili ich v priebehu vašej dovolenky na Malte.


Počasie Malta Tarxien Temples


Malta je známa svojím priaznivým počasím, ktoré ponúka teplé a slnečné dni počas väčšej časti roka. Medzi jednými z najznámejších miest na Malte sa nachádzajú Tarxienské chrámy, kde turisti môžu objaviť fascinujúcu históriu a krásne umenie, a to všetko v spojení s nádherným počasím.

Tarxienské chrámy sú zoznamované na zozname svetového dedičstva UNESCO a sú z približne rovnej doby ako veľmi známe chrámy v Ġgantija na súostroví Gozo. Tieto chrámy sú dôležité archeologické a historické nálezisko, ktoré poskytuje hlboký pohľad na predhistorickú dobu Malty. S tromi hlavnými komplexami a niekoľkými menšími štruktúrami poskytujú tieto chrámy jedinečné zážitky.

Počas návštevy Tarxien Temples je pravdepodobnosť, že turisti vyhľadajú počasie, veľmi vysoká, pretože Malta má jedno z najteplejších a slnečných podnebí v celej Európe. Leží v Stredomorí, čo znamená, že má mierne zimy a horúce letá so stredne suchým a mierne vlhkým podnebím.

Letné mesiace na Malte, ktoré zahŕňajú júl a august, sú veľmi horúce, s priemernými teplotami okolo 30 ° C (86 ° F). Slnečných dní je veľa a aj keď je vlhkosť v tejto dobe roka vyššia, stále je príjemne spoznať historické miesta ako Tarxien Temples.

Jar a jeseň sú ideálnymi obdobiami na návštevu Tarxien Temples, keďže ponúkajú miernejšie teploty a menšiu vlhkosť. Teploty v týchto mesiacoch sa pohybujú od 20 ° C (68 ° F) do 25 ° C (77 ° F), čo je pohodlné pre prieskum a prechádzky po chrámoch.

V zime sa Malťania tešia teplotám asi okolo 15 ° C (59 ° F), čo nie je príliš chladno v porovnaní s inými európskymi krajinami. Cestovanie v tejto dobe roka prináša mierne chladnejšie ranné a večerné teploty, ale stále je to vhodné na objavovanie Tarxien Temples.

Počas celého roka je na Malte malý výskyt zrážok, priemerný počet dní s dažďom je len okolo 60 ročne. To znamená, že množstvo slnečných dní prevažuje nad daždovými, čo je priaznivé pre turistov, ktorí sa plánujú vydať na výlety počas ich návštevy Tarxien Temples.

Vzhľadom na ideálne počasie je návšteva Tarxien Temples na Malte skvelým spôsobom, ako preskúmať históriu a kultúru tejto krajiny. Nielenže turisti môžu obdivovať starobylú architektúru chrámov, ale môžu aj vychutnať teplé slnečné dni a priezračné modré nebo, ktoré Malta ponúka takmer po celý rok.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Tarxien Temples


Otázka: Aké sú otváracie hodiny Tarxienských chrámov?

Odpoveď: Otváracie hodiny sa líšia podľa sezóny, no zvyčajne sú chrámy otvorené ešte pred východom slnka a zatvoria sa v popoludňajších hodinách. Presné otváracie hodiny nájdete na oficiálnej webovej stránke Tarxienských chrámov.

Otázka: Koľko stojí vstupné na Tarxienské chrámy?

Odpoveď: Vstupné na Tarxienské chrámy sa líši podľa veku a štátnej príslušnosti. Dospelí turisti zaplatia vstupné vo výške 6 eur, deťom a študentom je vstupné zväčša lacnejšie. Existujú aj rôzne zľavy a kombinované vstupné pre turistov, ktorí navštívia viacero pamiatok v rámci Malty.

Otázka: Ako sa dostanem k Tarxienským chrámom z iných miest na Malte?

Odpoveď: Tarxienské chrámy sa nachádzajú v obci Tarxien, blízko mesta Paola na južnej časti Malty. Je možné sa sem dostať pomocou verejnej dopravy, autobusy číslo 81 a 82 pravidelne premávajú z Valletty a iných miest na Malte. Je však tiež možné prenajať si auto alebo využiť služby taxíka.

Otázka: Sú Tarxienské chrámy patrónkou UNESCO?

Odpoveď: Áno, Tarxienské chrámy boli zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 1980. Patria k najstarším chrámom v prehistorickom svete a sú významnou súčasťou histórie Malty.

Otázka: Mám si s sebou priniesť nejaké špeciálne oblečenie alebo obuv na návštevu chrámov?

Odpoveď: Nie je potrebné si priniesť špeciálne oblečenie alebo obuv na návštevu chrámov, avšak odporúča sa nosiť pohodlnú obuv, ktorá umožní pohodlné prechádzky na kamenných chodníkoch a schodoch. V chráme je tiež vhodné dodržiavať určitú úctu k miestu, proto sa odporúča obliekať sa slušne a potichu sa správať.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky