Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve

Letenka Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve - Zážitok pre milovníkov prírody a ochrancov

Ak váš sen je objavovať divočinu a zároveň prispievať k ochrane ohrozených druhov voľne žijúcich zvierat, Konga Lesio-Louna Gorilla Reserve je miestom, kam by ste sa mali vydať. Táto jedinečná rezervácia sa nachádza v Kongo, jednej z najrozsiahlejších krajín v Strednej Afrike. Lesio-Louna Gorilla Reserve je domovom mnohých ohrozených druhov vrátane goríl, levov, slonov a mnohých ďalších fascinujúcich tvorov.

Prvým krokom, ak chcete navštíviť túto oblasť, je získanie letenky do Konga. Ak budete cestovať z inej krajiny, vyberte si let z najbližšieho medzinárodného letiska do hlavného mesta Konga, Brazzaville. Existuje niekoľko medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Brazzaville. Mali by ste sa ubezpečiť, že vaša letenka je spoľahlivá a že vám poskytne pohodlnú a bezpečnú cestu.

Po príchode do Brazzaville budete musieť cestovať ďalšou dopravou do Lesio-Louna Gorilla Reserve, ktorá sa nachádza približne 150 km južne od hlavného mesta. Najlepšou možnosťou je prenájom áut, ktorý je k dispozícii v Brazzaville. Cesta do rezervácie trvá približne tri až štyri hodiny, ale určite sa oplatí. Práve vďaka svojej odľahlosti a obmedzenému turistickému ruchu si môžete užiť autentický prírodný zážitok.

Konga Lesio-Louna Gorilla Reserve je známa svojou bohatou a rozmanitou faunou. Jedným z najznámejších obyvateľov rezervácie sú horské gorily. Je to jeden z mála miest na svete, kde môžete mať možnosť pozorovať tieto majestátne tvory v ich prirodzenom prostredí. Rezervácia tiež poskytuje útočisko pre mnohé ďalšie druhy, ako sú lesné slony, rybojazyky, levhart korunkatý a mnoho ďalších. Je to skutočne jedinečné zariadenie, ktoré si zaslúži pozornosť.

Okrem pozorovania zvierat existuje v rezervácii aj niekoľko zaujímavých turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť miestnu prírodu a scenériu. Môžete sa vydať na pochodové túry, kde budete mať možnosť spoznať rôzne endemické rastliny a zvieratá. Rezervácia sa nachádza v blízkosti rieky Kongo, kde môžete vyskúšať aj rybárčenie alebo preplávať rieku na špecializovanom člne.

Aby ste mali najlepší zážitok z návštevy Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, odporúča sa, aby ste prišli počas suchého obdobia, keď sú podmienky pre cestovanie lepšie. Oblečte sa vhodne, pretože tu je vlhké a horúce podnebie. Nezabudnite si so sebou vziať aj repelent proti hmyzu a ochranný prostriedok na slnko.

Navštíviť Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je nielen duchovne obohacujúci zážitok, ale aj príležitosť prispieť k ochrane týchto ohrozených druhov. Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v tejto rezervácii, budete mať možnosť získať neuveriteľný pohľad na jednu z najúžasnejších divokých oblastí na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


1. Čo je Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je chránený lesný rezervát v Konžskej republike, ktorý ochraňuje vzácne druhy zvierat, vrátane goríl.

2. Aké zvieratá sú v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve chráni širokú škálu zvierat, z ktorých najvýznamnejšie sú gorily, slony, leopardy, šimpanzi, krokodíly a mnoho iných druhov vtákov a zvierat.

3. Ako sa dostanem do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve, je cestovať cez Brazzaville a potom použiť súkromné vozidlo alebo oblet s letiskom v Ollombo.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: V Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve si môžete užiť mnoho aktivít vrátane turistiky, sledovania goríl, vodného safari, prechádzok a ďalších zážitkov v prírode.

5. Aké sú náklady na pobyt v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Náklady na pobyt v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve sa líšia v závislosti od požadovaných aktivít a trvania pobytu. Je najlepšie kontaktovať miestne cestovné agentúry pre cenník a rezerváciu.

6. Je v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve bezpečné?
Odpoveď: Aj keď Konžská republika má svoje bezpečnostné problémy, Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je považovaný za relatívne bezpečné miesto pre návštevníkov. Je však vždy dôležité byť obozretný a sledovať miestne upozornenia a odporúčania.

7. Aké sú otváracie hodiny Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve ponúka denné a nočné programy. Denne programy sa zvyčajne končia medzi 16:00 - 17:00, zatiaľ čo nočné programy obvykle končia okolo polnoci.

8. Je povolené fotografovanie a filmovanie v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Áno, fotografovanie a filmovanie je povolené v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve. Však je dôležité poznamenať, že pre niektoré aktivity (najmä sledovanie goríl) je povolený len istý počet návštevníkov, čo môže obmedziť počet fotografií a záberov.

9. Aké sú požiadavky na víza pre návštevu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Na návštevu Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je potrebné vízum, ktoré si môžete získať u miestnej ambasády alebo konzulátu. Je rovnako dôležité mať platný cestovný pas a pred ich cestou navštíviť svojho lekára, aby Vám odporučil očkovanie a protilátky, ktoré sú potrebné k cestovaniu do Konžskej republiky.

10. Koľko trvá prechádzka sledovania goríl v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve?
Odpoveď: Prechádzka sledovania goríl v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve môže trvať od niekoľkých hodín až po celý deň, v závislosti od umiestnenia goríl a fyzickej kondície turistov. Prechádzka je vedená profesionálnymi sprievodcami a počet návštevníkov je obmedzený. Prechádzka sledovania goríl je však jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je jedným z najkrajších prírodných rezervácií v Konžskej demokratickej republike. Nachádza sa v severnom Kongo a je domovom pre vzácne druhy zvierat, vrátane goríl, slonov, šimpanzov a mnohých iných.

Počasie v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je typické pre rovníkové podnebie. Rezervácia leží blízko rovníka, čo znamená, že tu vládnu teplé teploty počas celého roka. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 25 °C až 30 °C. Avšak, vysoká vlhkosť vzduchu robí počasie ešte viac tropickým a teploty sa tak môžu zdĺhavo pohybovať aj okolo 35 °C.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve dostáva v priebehu celého roka hojné zrážky. Dažde sú tu bežné prakticky každý mesiac, s prevažným výskytom od marca do novembra. Najväčšie množstvo zrážok je zaznamenaných v apríli a máji, keď môže byť rezervácia vystavená silným búrkam a prudkým lijakom. Preto by návštevníci mali so sebou vždy mať plášť alebo dáždnik, aby sa ochránili pred nepredvídateľnými zrážkami.

Mokré obdobie prináša so sebou aj väčšiu vegetáciu v rezervácii. Lesy v Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve sa preto stávajú ešte bujnejšími a zelenšími, čo poskytuje skvelé prostredie pre množstvo živočíchov. Vzhľadom na to, že väčšina turistov prichádza do rezervácie práve kvôli pozorovaniu goríl, mokré obdobie môže byť ideálnym časom na návštevu. Gorily sú aktívne počas celého roka a pravidelne sa nachádzajú v rezervácii.

Vôbec najmenej daždivé mesiace sú tu január a február, takže v týchto mesiacoch je tu suchšie obdobie a dá sa hovoriť o miernom období sucha. Napriek tomu, aj v tieto mesiace môžu byť pravidelné zrážky.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je teda miestom, kde si môžete užiť tropické počasie s vyššími teplotami a občasnými dažďami. Pri príprave na návštevu rezervácie je dobré si so sebou vziať oblečenie a obuv, ktoré vám poskytnú pohodlie v teplom a vlhkom prostredí. A nezabudnite na dobre zabaliť dáždnik, prípadne plášť, pre prípad zrážok. Výprava do Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je nezabudnuteľným zážitkom, napriek niekedy nepredvídateľnému počasiu.


Ubytovanie Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je úžasné miesto v Kongo, ktoré ponúka jedinečný zážitok s gorilami. Nachádza sa v reštrikčnej oblasti na východe Kongo, ktorá je domovom mnohých vzácnych druhov zvierat.

Ohromujúce scenérie a obklopenie bohatou prírodou Kongo robia z Lesio-Louna Gorilla Reserve dokonalý oddychový miesto pre milovníkov divočiny a prírody. Táto rezervácia je známa najmä svojou populáciou horských goríl, ktoré sú jednými z najväčších atrakcií pre návštevníkov.

Na ubytovanie je v rezervácii dostupná široká škála možností. Rezervácia ponúka rôzne typy ubytovania, od jednoduchých chatiek v prírode až po luxusné bungalovy s výhľadom na lesy. Niektoré ubytovacie miesta sa nachádzajú priamo v rezervácii, čo Vám umožní zážitok spredu a ospravedlní cestu do gorilieho hniezda. Iné možnosti ubytovania sú umiestnené blízko rezervácie, čo umožňuje ľahší prístup do prírody.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, vždy sa budete nachádzať v mesogobálnom prostredí. Ubytovanie v rezervácii je navrhnuté tak, aby ste mali čo najväčšiu možnosť pozorovať všetku tú úžasnú prírodu a divočinu, ktorú Kongo ponúka. Preto môžete očakávať výhľady na rozprávkové lesy a počúvať zvuky prírody priamo zo svojho balkóna.

Okrem ubytovania ponúka Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve aj rôzne aktivity a atrakcie pre svojich návštevníkov. Môžete ísť na prechádzky po rezervácii s miestnymi sprievodcami, ktorí vám poskytnú informácie o okolitej faune a flóre. Taktiež môžete navštíviť miestnych gorily, sledovať ich prirodzené správanie a dokonca sa zapojiť do ich ochrany.

Ďalšou možnosťou je prechádzka po rezervácii po stopách goríl. Táto aktivita Vám umožní sledovať gorily vo voľnej prírode, kde budete mať možnosť vidieť ich prirodzené prostredie a správanie. Môžete tiež navštíviť miestnych dedinčanov a dozvedieť sa viac o ich kultúre a každodennom živote.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalín a dobrodružstvo, je tu tiež možnosť dobrodružného turistiky na významné miesta v okolí rezervácie. Toto je vynikajúca príležitosť spoznať tento diely sveta plný divočiny, nezničenej prírody a vzácnych druhov zvierat.

Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je teda skvelým miestom na ubytovanie, kde si môžete užiť jedinečný zážitok s gorilami a obdivovať krásy prírody Kongo. Bez ohľadu na to, či ste milovník prírody, dobrodružstva alebo jednoducho hľadáte miesto na oddych a relax, táto rezervácia vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku.


Dovolenka Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve


Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je úchvatným miestom, kde sa môžete dostať očkom v oči s jednými z najvzácnenejších zvierat na svete – gorilami. Táto rezervácia sa nachádza v Republice Kongo, v srdci džungle. To znamená, že keď sa sem vyberiete, pripravte sa na úplné odreagovanie a presun do prírody, kde sa budete zaoberať len zvukmi lesa, zvieratami okolo Vás a krásami okolitej krajiny.

Rezervácia Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve bola založená za účelom ochrany goril a iných ohrozených živočíchov, ktorí tu žijú. Rezervácia sa rozprestiera na území 458 500 hektárov a obýva ju približne 300 jedincov nížinných goríl západoafričských.

Ak sa rozhodnete sem vyraziť, radi by sme Vám odporučili stráviť týždeň v dome uprostred horských džunglí s miestnymi gorilami a wildlife sprievodcom. Výhľad je úžasný a máte možnosť vidieť všetky živočíchy v najbližšom okolí. Výnimočne, niektoré z najznámejších zvieraťí sú konopoš - čierny a červený, lamzab - maly opice, suštext a kayapo. Existuje 5 dome v variácii veľkosti od jedného, dvoch a tri izby, každý z nich sú kompletne zariadené a vybavené elektrinou, teplou vodou a kúpeľňou.
Okrem goril sa tu môžete zabaviť pozorovaním ďalších zvierat ako antilop okapi, guereza a iných.

Rezervácia Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve tiež ponúka výlety, počas ktorých si môžete vyskúšať hodiny jazdy na kánoi po rieke Kongo, výstup na kopec Mount Mbouoni, alebo prechádzku po zvýšenom chodníku so stopami zvierat.

Zhrnutie, ak hľadáte dovolenku v súlade s prírodou a záujem o divoké krajiny, rezervácia Kongo Lesio-Louna Gorilla Reserve je pre Vás tou najlepšou voľbou. Zážitky z divočiny tu sú zaručené!


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky