Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)

Ubytovanie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Astana, teraz známa ako Nur-Sultan, je hlavné mesto Kazachstanu a je plné zaujímavých miest a atrakcií pre návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v meste, nemusíte sa vôbec obávať, pretože má niekoľko rôznych možností a vy si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte luxus, potom by ste mohli zvážiť pobyt v hotely The Ritz Carlton Astana s 157 izbami a mnohými zariadeniami, vrátane kaviarne a neskorého fitness centra. Hotel je situovaný v budove Khan Shatyr, ktorá je mimoriadne obľúbená, pretože má celoročne otvorené kryté nákupné centrum a zábavný park. Tento hotel ponúka krásny výhľad na mesto a umiestnený je v samotnom srdci mesta.

Pre niekoho, kto chce viac cenovo dostupné ubytovanie, môžete si vybrať hotel Park Inn by Radisson Astana s 248 izbami v centre mesta. Hotel má wellness centrum, kaviareň a konferenčné priestory pre pracovníkov na cestách.

Hostia, ktorí hľadajú niečo medzi týmito dvoma možnosťami, môžu zvážiť pobyt v hoteli Kazzhol Astana s 175 izbami s pohodlnými posteľami a kvalitným vybavením. Hotel má aj reštauráciu, kaviareň a fitness centrum.

Ďalšou populárnou možnosťou sú apartmány, ktoré sa nachádzajú v celom meste a sú vhodné pre tých návštevníkov, ktorí potrebujú väčšiu súkromie a viac priestoru. Napríklad apartmány Diplomat sú majestátne umiestnené v blízkosti vládnych budov a ponúkajú moderné zariadenie a plne vybavené byty s kuchynkami a sprchovými kútmi.

Nur-Sultan (Astana) ponúka mnoho zážitkov a miest, ktoré návštevníci môžu navštíviť, od moderných budov po kultúrne a historické landmarky. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, existuje veľa rôznych hotelov a apartmánov, ktoré vám poskytnú vhodný pobyt, aby ste mali najlepší čas svojho života v tomto nádhernom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


1. Ako sa volá hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu sa volá Nur-Sultan. Predtým sa nazývalo Astana.

2. Prečo bolo hlavné mesto premenované na Nur-Sultan?
- Hlavné mesto Kazachstanu bolo premenované na Nur-Sultan na počesť prvého prezidenta Nursultana Nazarbajeva, ktorý vládol krajine od jej nezávislosti v roku 1991 až do svojho odstúpenia v roku 2019.

3. Kde sa nachádza Kazachstan?
- Kazachstan sa nachádza vo strednej Ázii. Susedí s Ruskom, Čínou, Kyrgyzstanom, Uzbekistanom a Turkmenistanom.

4. Aký je počet obyvateľov v Kazachstane?
- Podľa odhadov má Kazachstan približne 19 miliónov obyvateľov.

5. Aké sú hlavné jazyky hovorené v Kazachstane?
- Hlavným jazykom v Kazachstane je kazachština. Je to oficiálny jazyk krajiny. Mnoho obyvateľov však tiež hovorí po rusky.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Nur-Sultane/Aslane?
- Medzi hlavné atrakcie v Nur-Sultane (bývalej Astane) patrí Baiterek, ktorý je symbolom mesta, neogotická diera Khan Shatyr, národné múzeum Kazachstanu a palác mírov a zmierenia.

7. Aké je podnebie v Kazachstane?
- Podnebie v Kazachstane je kontinentálne, s veľkými teplotnými rozdielmi medzi letom a zimou. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú studené a suché, s teplotami klesajúcimi až na -40°C.

8. Aký je význam Kazachstanu pre svetovú ekonomiku?
- Kazachstan je významný producent ropy a plynu a má bohaté zásoby nerastných surovín. Taktiež je strategicky dôležitým tranzitným miestom pre prepravu tovarov medzi Európou a Áziou.

9. Aké tradície a kultúra sú typické pre Kazachstan?
- Kazachstanská kultúra je bohatá a rozmanitá. Typické tradície zahŕňajú jazdecké zdatnosti, folklórne tance, nomádske životné štýly a tradície v rámci kazachstanskej kuchyne.

10. Ako sa volajú Kazachstančania?
- Obyvatelia Kazachstanu sú nazývaní Kazachstančania alebo Kazachstančania.


Dovolenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Dovolenka v Kazachstane je skutočným zážitkom pre všetkých, ktorí hľadajú nové a nezvyčajné destinácie. Ak hľadáte rozmanitý kúsok Zeme, ktorý je plný histórie, kultúry a prírodných krás, Astana (teraz premenovaná na Nur-Sultan) by mohla byť vašou ideálnou dovolenkovou destináciou.

Astana, ktorá sa nachádza na severe Kazachstanu, bola založená v 19. storočí ako obchodné miesto a neskôr sa stala politickým centrom krajiny. V roku 1997 sa Astana stala hlavným mestom Kazachstanu, čím nahradila Almaty. V roku 2019 bolo mesto premenované na Nur-Sultan na počesť bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva.

Toto futuristické mesto je plné moderných budov, múzeí a galérií. Výsledkom futuristického urbanistického konceptu sú krátke vzdialenosti medzi pamiatkami, takže sa cestujúcemu dostane viacero zážitkov za jeden deň. Ak radi obdivujete modernú architektúru, budete nadšení z množstva budov navrhnutých svetoznámymi architektmi, vrátane britského architekta Normana Fostera. Väčšinu z nich si môžete vychutnať pri prechádzke po promenáde podél rieky Ishim.

Ak radi obdivujete umenie, v Astane si prídete na svoje. Mesto má viacero najvýznamnejších galérií v krajine, vrátane Národnej galérie, kde sú vystavené umelecké diela od miestnych i svetových autorov. V jej zbierkach nájdete napríklad diela Marka Rothka, Andy Warhola, Pabla Picassa a ďalších svetoznámych autorov. Navyše, v Kazachstane sa každoročne koná medzinárodný festival súčasného umenia, ktorého lokálny názov je Artbat. Takže ak sa vyberiete do mesta v termíne konania tohto festivalu, určite si prídete na svoje.

Nezvyčajná atrakcia mesta sú aj moderné veže Bayterek a Khan Shatyr. Veža Bayterek bola postavená na počesť ruskej veci kosmonautiky. Táto veža stojí na mieste pôvodného stromu, pod ktorým legendárny kazachstanský hrdina Bayterek stretnul Boha a dostal od neho zlatý jablko. Veža odkazuje na tento mýtus a predstavuje stromovú korunu v tvare skleníka. Khan Shatyr, nazývaný tiež "City in a tent" (mesto v stane) je veľký klimatizovaný obchodný a zábavný komplex v tvare veľkého stanu.

Astana leží v okolí mnohých nádherných a prírodných pamiatok, ktoré určite stojí za návštevu. V okolí mesta sa nachádza národný park Burabay, kde si môžete užiť krásu jazera s tyrkysovou vodou a okolitej zelenej prírody. Turistické trasy v parku sú ideálne pre túžbajúce duchovnej zážitky a odpočinok. Okrem prírodných krás, môžete navštíviť aj históriu miesta - v blízkosti mesta možno nájsť pamiatky svetoznámych stepných kmeňov, rovnako ako archeologické nálezy a pamiatky pôvodných obyvateľov.

Pre milovníkov športu, Astana predstavuje ideálne miesto na zimnú dovolenku. V meste sa nachádza rôzne lyžiarske strediská - Medeo a Šimbulak. Šimbulak je najlepšie vybavené lyžiarske stredisko v krajine a preniknete sa v ňom skvelou lyžovačkou.

Celkovo Astana prekvapila svojou vzrušujúcou kultúrou a zaujímavou historiou. Ak si plánujete cestu na dovolenku v Kazachstane, zahrnite Astanu na svoj zoznam cieľov a uistite sa, že si užijete nespútaný zážitok.


Letenka Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Letenka do Kazachstanu do mesta Nur-Sultan (dnes už bývalej Astany) by mohla byť zábavnou a zaujímavou voľbou pre cestovateľov, ktorí sa radi vydávajú do neobvyklých a exotických krajín. Toto mesto, ktoré je dnes hlavným mestom Kazachstanu, bola pôvodne plánovaná ako futuristické hlavné mesto súťažným projektom v roku 1997 a bola vybudovaná na pustatinách východného Kazachstanu.

Existuje veľa dôvodov, prečo si zvoliť letenku do Nur-Sultanu. Jedným z nich je nádherná architektúra mesta, ktorá je kombináciou moderných a tradičných kazachských elementov. V meste sa nachádzajú mnohé významné budovy, ako napríklad Bajtarek Tower, ktorá je dominantou hlavného námestia, alebo palác mieru a harmonie, ktorý je sídlom prezidenta a ktorý zdobí jazierko.

Okrem architektúry sa návštevníci môžu tešiť aj na exotické jedlá a tradičnú kazachskú kultúru. Kuchyňa Kazachstanu je veľmi bohatá a ponúka širokú škálu chuťov, zároveň však mnohé jedlá obsahujú aj obilniny a mliečne výrobky, ktoré sú ústrednými prvkami kazachskej stravy. Populárne jedlo, ktoré by mal ochutnať každý návštevník, je napríklad besbarmak, čo znamená "päť prstov" - je to vlastne základ kazachskej stravy, ktorý sa tvorí z mäsa, cibule, varených zemiakov a cesta.

Nur-Sultan je tiež ideálnym miestom pre prírodné turistiky, pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a neboja sa objavovať nové miesta. Mesto sa nachádza v blízkosti hôr Altaj, ktoré nazývajú takisto požehnaním pre Kazachstan. Hory ponúkajú rôzne turistické trasy s rôznym náročnosťou, od nízko položených okruhov cez stredne náročné túry až po vysočiny a vysoké pohoria.

Nur-Sultan sa zmenilo z menšieho mestíčka na jedno z najprestížnejších miest v Kazachstane. Mesto ponúka veľa kultúrnych a turistických atrakcií s ohromujúcou architektúrou a jedinečnou atmosférou. Ak teda chcete navštíviť miesto so širokou škálou zážitkov, zvoľte si letenku do Nur-Sultanu a uvidíte, že to bude stáť za to.


Počasie Kazachstan Astana (najnovšie premenované na Nur-Sultan, súčasné hlavné mesto)


Kazachstan je rovina, rozprestierajúca sa od Uralu na západe až po Altaj na východe a od Aralského jazera na juhu po sibírsku tundru na severe. Kazachstan má kontinentálne suché podnebie, ktoré sa vyznačuje extrémnymi teplotami.

Astana, dnes známa ako Nur-Sultan, je hlavné mesto Kazachstanu. Počasie v Nur-Sultane je kontinentálne, s vysokými rozdielmi v teplote medzi letom a zimou.

V lete sa teploty v Nur-Sultane pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia, s priemernými hodnotami okolo 25 stupňov. Priemerné teploty v júli sú takmer po celý deň nad 20 stupňov. Občas sa však môže vyskytnúť horúčava a teploty sa môžu vyšplhať cez 35 stupňov. Letné mesiace sú obvykle suché, s minimálnym množstvom zrážok.

Zima v Nur-Sultane je chladná a suchá, s teplotami klesajúcimi na -30 stupňov Celzia. Priemerná teplota v januári je okolo -15 stupňov Celzia. Teploty môžu byť výrazne nižšie až -40 stupňov Celzia. Aj napriek chladu, zimy sú väčšinou jasné a suché, s občasnými sneženiami.

Jar a jeseň v Nur-Sultane sú krátkodobé. Jarné mesiace sú suché, s veľmi málom počtom zrážok. Teploty sa postupne začínajú zvyšovať v marci a apríli, keď môže byť príjemne teplé a slnečné. Jesenné mesiace sú mierne a trochu vlhkejšie ako jar.

Vzhľadom na extrémne klimatické podmienky je dôležité, aby návštevníci cestovali do Nur-Sultana s vhodným oblečením. V zime sa odporúča vrstvenie a mať pri sebe kvalitné zimné oblečenie vrátane bundy, čiapky, rukavíc a môže byť užitočné aj termos. V lete sa odporúča ľahké oblečenie, ochrana proti slnečnému žiareniu a dostatok tekutín na hydratáciu.

V súhrne, klimatické podmienky v Nur-Sultane sú tvrdé a extrémne, s veľkými rozdielmi v teplote medzi letom a zimou. Za správneho oblečenia a prípravy, návštevníci však môžu túto časť Kazachstanu vychutnať bez ohľadu na ročné obdobie.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky