Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Kanada Whistler Blackcomb

Počasie Kanada Whistler Blackcomb


Whistler Blackcomb je známe horské stredisko ležiace v kanadskom Britskom Kolumbii a je jedným z najpopulárnejších zimných športovísk na svete. Má jedinečné prostredie a nádhernú prírodu, ako aj svetovú kvalitu lyžiarskych tratí. Navyše, túto zimnú destináciu možno s istotou považovať za raj pre milovníkov zimných športov.

Jednou z najdôležitejších zložiek pri plánovaní cesty do Whistler Blackcomb je počasie. Vzhľadom na svoje polohu v horách a blízkosť Tichého oceánu, tento región ponúka jedinečnú klímu a výnimočné podmienky pre lyžovanie a snowboarding.

Počas zimných mesiacov, ktoré v Kanade trvajú od decembra do apríla, Whistler Blackcomb dostáva hojné sneženie. Toto sneženie je výsledkom studenej polárnej fronty, ktorá sa nadvihuje z Aljašky a stretáva sa s vlhkým Tichým oceánom. Táto kombinácia vytvára ideálnu situáciu na sneženie, ktoré zabezpečuje kvalitný sneh na lyžiarskych svahoch.

V dôsledku toho môžu návštevníci očakávať hlboký a ľahký sneh, ktorý je snímkou snov pre každého lyžiara alebo snowboardistu. V tomto období je však potrebné si byť vedomý aj nízkych teplôt, ktoré môžu dosahovať aj -10 °C, a preto odporúčame si obliecť dostatočne teplé oblečenie.

Okrem decembra a januára, ktoré sú najchladnejšími mesiacmi, je aj február obľúbeným mesiacom pre návštevníkov Whistler Blackcomb. Práve v tomto období sa tu koná niekoľko medzinárodných podujatí, vrátane zimných olympijských hier, ktoré sa konali v roku 2010.

Ak si prídete vychutnať lyžovanie alebo snowboarding v Whistler Blackcomb v marci alebo apríli, môžete očakávať aj príjemne teplejšie teploty. Tieto mesiace ponúkajú menej snehu ako na začiatku sezóny, ale stále si tu môžete užiť kvalitné podmienky na svahoch.

V lete má Whistler Blackcomb stále veľa ponúk. Vzhľadom na svoju krásnu prírodu a možnosti turistiky je toto miesto ideálne pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Teploty v lete dosahujú približne 20 °C, čo z Whistler Blackcomb robí obľúbený letný cieľ pre dovolenkárov.

Vzhľadom na svoju polohu a podnebie je dôležité mať na pamäti, že počasie v Whistler Blackcomb môže byť nevyspytateľné. Aj keď tu sú dlhodobé trendy, rýchle zmeny podnebia sú veľmi bežné. Preto je vždy dobré sledovať predpoveď počasia pred vašou návštevou a prispôsobiť si svoje plány.

Ak sa chystáte navštíviť Kanadu a Whistler Blackcomb, buďte pripravení na to, že počasie môže byť chladné a s vysokým snežením. S vhodným oblečením a vybavením si však môžete užívať túto nádhernú zimnú destináciu bez ohľadu na počasie. A ak sa sem chystáte v lete, môžete si užiť príjemné teploty a nekonečné možnosti aktívneho oddychu v okolí.


Dovolenka Kanada Whistler Blackcomb


Kanada je známa svojimi nádhernými prírodami, ktoré sú ako stvorené pre turistiku. Jedným z najobľúbenejších miest pre letnú i zimnú dovolenku je Whistler Blackcomb. Tento horský región je jedným z najväčších lyžiarskych stredísk na svete a nachádza sa približne 120 km od Vancouveru.

Whistler Blackcomb ponúka celoročne nekonečné množstvo aktivít pre turistov všetkých vekových kategórií. V letných mesiacoch sa môžete vybrať na jazdu na bicykli, gondolou, turistiku a golfovanie. V zime sa môžete tešiť z lyžovania, snowboardingu, snežného skútrovania a sánkovania. Sú tu aj školy lyžovania a snowboardingu, kde sa môžu začiatočníci naučiť základy týchto zimných športov.

Jazda na bicykli je v Whistler Blackcomb nezabudnuteľný zážitok. Siete cyklistických trás prechádzajú lesmi, po rieke a popri jazerách. Čaká vás adrenalínvo plná jazda na Downhill tratiach alebo pokojný výlet po cyklistických chodníkoch.

Jeden z najobľúbenejších turistických miest v Whistler Blackcomb je horolezecká stena. Táto 15-metrová stena ponúka trate pre všetkých nadšencov, od začiatočníkov až do pokročilých horolezcov. Po prvej zdolaní dorazíte na vrchol a môžete sa vychutnať nádherný výhľad.

Golfovať v Whistleru je tiež nezabudnuteľný zážitok. Toto malé mesto má tri krásne golfové ihriská, ktoré môžete navštíviť, keď nebudete lyžovať alebo turistovať. Najpodstatnejšie golf ihrisko je Nicklaus North, kde pravidelne hostia kvalitné turnaje.

V zime sa najväčší dôraz kladie na lyžovanie a snowboarding. Whistler Blackcomb ponúka viac ako 200 zjazdoviek pre všetkých úrovní zážitkovo náročných lyžiarov a snowboarderov. Sú tu tiež snežné parky s rôznymi náročnými prvkami, ktoré sú ideálnou príležitosťou na zlepšenie svojich jazdeckých schopností.

V Whistleri nájdete špecializované obchody so všetkým, čo potrebujete pre plánovanie a uskutočnenie svojich aktivít, od horskej cyklistiky po lyžovanie. K dispozícii sú aj rôzne reštaurácie a bary, ktoré ponúkajú skvelé jedlá a nápoje.

Whistler Blackcomb je nezabudnuteľným miestom pre letné i zimné dovolenky. Je to miesto plné prírodných krás a adrenalínu pre každého. Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúkne rozmanitý výber aktivít pre vás a vašu rodinu, potom Whistler Blackcomb je tou správnou voľbou.


Ubytovanie Kanada Whistler Blackcomb


Kanadská dedina Whistler, nachádzajúca sa v horskom rezorte Whistler Blackcomb, je jedným z najpopulárnejších miest na svete, pokiaľ ide o ubytovanie v zimných športoch. Toto miesto je známe svojou krásnou prírodou, skvelými zjazdovkami a dostupnosťou rôznych ubytovacích možností, ktoré spĺňajú všetky očakávania.

Whistler Blackcomb Resort sa nachádza približne 120 km severne od Vancouveru a vytvára najväčšie lyžiarske stredisko v Severnej Amerike. Obe časti tohto strediska - Whistler a Blackcomb - ponúkajú nekonečné možnosti pre lyžiarov a snowboardistov. Výhody tohto miesta sú jeho veľký počet zjazdoviek, snehová istota a moderné zariadenia, ktoré vyhovujú všetkým nárokom a schopnostiam.

Ubytovanie v Whistleru je rôznorodé a ponúka možnosti pre všetky rozpočty a želania. Rezort poskytuje mnoho luxusných hotelov s vysokou úrovňou služieb a modernými wellness centrami. Okrem toho je tu tiež veľké množstvo apartmánov a chát, ktoré sú ideálne pre skupiny priateľov alebo rodiny, ktoré preferujú viac súkromia a samostatnosti. Niektoré z týchto ubytovaní majú priamy prístup na zjazdovky a ponúkajú zaujímavé výhľady na hory.

Veľkou výhodou ubytovania v Whistleri je jeho poloha v turistickej destinácii, ktorá ponúka mnoho mimošportových aktivít. Okrem lyžovania a snowboardingu tu nájdete aj možnosti výletov na snežných skútroch, bežecké lyžovanie, korčuľovanie a turistiku. Môžete si tiež užiť obchodovanie, reštaurácie a živú hudbu v centre mesta.

Ďalšou výhodou ubytovania v Whistleri je jeho pohodlný prístup k vytvoreným zjazdovkám a lanovkám. Niektoré hotely majú priame výjazdy na zjazdovky, čo znamená, že môžete vystúpiť z postele a vyraziť zjazdovkami skoro ráno. To je veľkým plusom pre skutočných fanúšikov zimných športov, ktorí chcú tráviť čo najviac času na zjazdovkách.

Celkovo možnosti ubytovania v Whistleri sú takmer nekonečné a budú vyhovovať každému rozpočtu a vkusu. Či už preferujete luxusné hotely s kompletnou ponukou služieb alebo radšej individuálnu chatku so vlastnou kuchyňou, Whistler Blackcomb Resort je miestom, kde sa vaše ubytovanie stane současťou nezabudnuteľného dovolenkového zážitku.


Letenka Kanada Whistler Blackcomb


Whistler Blackcomb - perfektná destinácia pre milovníkov zimných športov

Kanada je známa svojou nádhernou prírodou a mnohými miestami, ktoré stojí za návštevu. Jednou z najobľúbenejších destinácií je Whistler Blackcomb, ktorá je považovaná za jedno z najlepších a najväčších stredísk na svete pre zimné športy.

Ak plánujete svoju nasledujúcu lyžovačku alebo snowboardový výlet, letenka do Kanady na Whistler Blackcomb vám ponúkne neuveriteľné dobrodružstvo a zážitky. Letecká doprava je jedným z najjednoduchších a najpohodlnejších spôsobov, ako sa dostať do tejto nádhernej oblasti.

Whistler Blackcomb sa nachádza v pohorí Moručie hory v provincii Britská Kolumbia. Je to najväčší lyžiarsky stredisko v Severnej Amerike a ponúka viac ako 8 000 akrov zjazdoviek. Jeho svetoznáme svahy privítajú všetkých, od začiatočníkov po profesionálov.

Stredisko je známe aj svojimi perfektnými podmienkami na snowboarding. Má niekoľko snowparkov, v ktorých sa nachádzajú rôzne prerážajúce atribúty, skoky a railove. Ak ste vášnivý snowboardista, Whistler Blackcomb je skutočným rájom.

Okrem lyžovania a snowboardingu ponúka Whistler Blackcomb aj niekoľko ďalších aktivít pre návštevníkov. Môžete si vyskúšať bežky, sanenie, jazdu na snežných skútroch, helikoptérou, alebo si odpočinúť v jednom z mnohých wellness centier a reštaurácií.

Okolie Whistler Blackcombu je tiež nádherné a stojí za to preskúmať. Môžete sa vybrať na túry do najbližších národných parkov, kde sa môžete obdivovať impozantným skalným formáciám a spektakulárnym vodopádom. Čakajú na vás aj prechádzky po lesoch a úžasné výhľady na hory.

Ako si môžete uvedomiť, naplánovať si dovolenku v Whistler Blackcomb nechýba výzvou a môžete vždy nájsť niečo, čo vám vyhovuje. Letenka do Kanady vás dostane blízko k tomuto úžasnému miestu, a to vám umožní šetriť čas a energiu, ktoré by ste potrebovali na dojazd inými spôsobmi.

Ak ste milovníkom zimných športov a výnimočnej prírody, letenka do Kanady na Whistler Blackcomb je tou správnou voľbou pre vás. Zažijete adrenalín na svahoch, relaxáciu v horských rezortoch a nádherné výhľady, ktoré vám navždy ostanú v pamäti. Takže neváhajte a zařaďte Whistler Blackcomb do zoznamu svojich cestovateľských destinácií!


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Whistler Blackcomb


1. Aké sú najlepšie aktivity v Whistler Blackcomb?
- Whistler Blackcomb ponúka aktivitu pre každého - od zimných športov po letné dobrodružstvá v prírode, ako sú turistika, cyklistika a rafting.

2. Na čo sa treba pripraviť na lyžovačku v Whistler Blackcomb?
- Pripraviť sa treba na zimné podmienky a obliecť sa do vrstiev, zabezpečiť si pohodlné a teplé oblečenie a obuv. Taktiež sa odporúča mať vhodné lyžiarske vybavenie a helmu.

3. Ako sa dostanem do Whistler Blackcomb?
- Najlepšou možnosťou je prenájom autom, ale existujú aj pravidelné autobusové prepravy a transfer z letiska Vancouver.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Whistler Blackcomb?
- Zimná sezóna trvá zhruba od novembra do mája, ale najlepšie podmienky na lyžovanie sú zvyčajne od decembra do marca.

5. Je potrebná rezervácia na lyžovačku v Whistler Blackcomb?
- Odporúča sa rezervovať si skipasy a ubytovanie vopred, najmä počas obdobia vysokého turistického ruchu.

6. Aké sú najlepšie oblasti na lyžovanie v Whistler Blackcomb?
- Najlepšie oblasti sú podľa mnohých znalcov Whistler Peak, Blackcomb Glacier a Symphony Amphitheatre.

7. Čo iné je možné vidieť a robiť v blízkosti Whistler Blackcomb?
- V blízkosti sa nachádza napríklad Národný park Garibaldi, ktorý ponúka nádherné prírodné scenérie a možnosti pre turistiku a iné outdoorové aktivity.

8. Ako sa dostať z Whistler Blackcomb do Vancouveru?
- Najlepšia možnosť je opäť autom alebo autobusom, existujú však aj pravidelné prepravy na letisko Vancouver.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky