Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Kambodža Beng Mealea

Ubytovanie Kambodža Beng Mealea


Beng Mealea je jeden z najzaujímavejších a málo navštevovaných archeologických zvyškov v Kambodži. Nachádza sa v sídle Siem Reap na severe krajiny a je ideálnym miestom na preskúmanie pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť davom turistov.

Beng Mealea sa nachádza asi 40 km od Siem Reap a cesta tam je jednou z najzaujímavejších častí výletu. Cesta vedie cez vidiecke oblasti, kde je možné vidieť tradičný kmeňový život Kambodže a krásnu prírodu. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Beng Mealea - môžete si prenajať tuk-tuk, motorku alebo si požičať auto s vodičom.

Beng Mealea je starý hinduistický chrám, ktorý bol postavený v 12. storočí počas vlády Khorévu. Chrám je známy svojou unikátnou architektúrou, ktorá je podobná slávnemu chrámu Angkor Wat. Má však svoj vlastný šarm a krásu.

Po príchode do Beng Mealea si všimnete, že chrám je väčší ako sa zdá. Prvý pohľad na ruiny vám odhalí staré kamenné zvyšky, korunované bujnou rastlinou. Môžete sa prechádzať medzi zrúcaninami a objavovať skryté chodby, tajné izby a zaujímavé sochy. Je fascinujúce vidieť, ako príroda bojuje o svoje miesto v tomto starobylom chráme.

Keď ste vo vnútri Beng Mealea, budete mať skutočne autentický zážitok. Nič tu nie je upravené pre turistov, takže môžete sa voľne pohybovať a objavovať každý kútik chrámu. Budete sa cítiť ako skutočný objaviteľ, keď objavíte zaujímavé sochy a detaily, ktoré sa nikdy nedostali do publikácií o archeológii.

Beng Mealea je miestom oddychu a kľudu. Málo turistov sem prichádza, takže tu môžete stráviť pokojný deň a oceniť krásu tohto miesta bez rušení. Môžete si priveziť piknikové občerstvenie a posedieť na niektorom z kamenových pilierov, ktoré sa nachádzajú v chráme. Prírodné prostredie sem prináša pokoj a harmóniu.

Ak idete na výlet do Kambodže, určite nevynechajte Beng Mealea. Ponúka unikátny pohľad na archeológiu a ukazuje, aká krásna and zaujímavá môže byť príroda, keď si svoje miesto získa späť. Ubytovanie v oblasti Siem Reap je dostupné vo forme rôznych hotelov, rezortov a hostí, takže nemusíte sa obávať, že nebudete mať miesto na prespatie po návšteve tohto fascinujúceho miesta.


Počasie Kambodža Beng Mealea


Kambodža, ležiaca v juhovýchodnej Ázii, je známa svojou bohatou kultúrou, krásnymi chrámami a rozmanitou prírodou. Jedným z jej najzaujímavejších miest je Beng Mealea, ktorá ponúka návštevníkom úžasný dojem z neuveriteľného prírodného a historického miesta.

Beng Mealea je starobylý chrám, ktorý sa nachádza približne 40 km na severovýchod od angkorského komplexu v hlavnom meste Siem Reap. Tento chrám je očarujúcou pamiatkou, ktorá prináša dojem opusteného útočiska v džungli. Hojnosť rastlín a stromov, ktoré chrám obklopujú, mu dávajú dojem tajomna a záhady.

Počasie v tejto oblasti je charakteristické tropickým a monzúnovým podnebím. Kambodža má dve hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a predstavuje ideálny čas na návštevu Beng Mealea. Počas tohto obdobia je dážď veľmi málo častý a teploty sú prijateľné, pohybujúce sa medzi 25 - 30 stupňami Celzia. Je však dôležité si uvedomiť, že v tejto oblasti panuje vyššia vlhkosť, čo môže zvýšiť pocit horúčavy.

Daždivé obdobie v Kambodži je od mája do októbra a je charakterizované vyššou mierou zrážok. Počas tohto obdobia môže byť prechádzka po Beng Mealea trochu náročnejšia, pretože pôda môže byť bahnom a klzká. Napriek tomu, niektorí návštevníci preferujú túto dobu pre jej zelenú až živorodosť, ktorú príroda ponúka.

Nezávisle od sezóny, návšteva Beng Mealea je vždy ohromujúca. Zahalený v tajomstve a prekypujúci archeologickou históriou, tento chrám ponúka úžasnú panorámu pre fotografov a dobrodruhov. Môžete stráviť hodiny objavovaním skrytých zákutí chrámu, preskúmavať ruiny a stopovať časť histórie, ktorá bol takmer pohltená lesom.

Kambodža ako celok je nádhernou krajinou s bohatou kultúrou a čarovnou prírodou. Beng Mealea je jedným z mnohých dôvodov, prečo by ste mali navštíviť túto krajinu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť počas suchého alebo daždivého obdobia, nezabudnite na pohodlné oblečenie, topánky na prechádzky a slnečnú ochranu. A hlavne, nechajte sa unášať atmosférou tohto mystického miesta a užite si úžasné dobrodružstvo v Beng Mealea.


Dovolenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií. Medzi týmito miestami sa nachádza jeden z najneuveriteľnejších chrámov v celej krajine - Beng Mealea. Tento chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a jeho návšteva je nevyhnutnosťou pre každého, kto navštívi Kambodžu.

Beng Mealea je jeden z najväčších a najmenej navštevovaných chrámov v celom regióne Angkor. Jeho rozloha je až 108 hektárov a jeho stavba sa datuje až do 12. storočia. Chrám je postavený v štýle kráľovského paláca, ale jeho stavba bola zanedbávaná a devastovaná počas vietnamskej invázie v 80-tych rokoch minulého storočia.

Beng Mealea je dnes opäť možné navštíviť, ale pre turistov je to trochu náročnejšia výprava ako návšteva iných chrámov regiónu Angkor. Cesta trvá až tri hodiny a viede sa cez púštnu oblasť, ktorá zanecháva návštevníkov prekvapených. Po príchode na miesto si návštevníci zvyčajne všimnú, že chrám je obklopený troskami a rastlinami. Precitne však ich zvedavosť už pri samotnej chodbe dovnútra, kde sa okolo návštevníka otvára celkom iná, nádherná krajina.

Po prechádzke cez koridory a poschodia chrámu, návštevníci ocenia krásne drevené mosty a rekonštruované obranné múry. Krajina kolem Beng Mealea je tiež neopakovateľná. Okolitá vegetácia a kriky umocňujú atmosféru a prinášajú do mnohých turistov výnimočný pocit pokoja a ticha.

Kambodža je plná krásnych kultúrnych a historických pamiatok a návšteva Beng Mealea rozhodne patrí k tomu najlepšiemu. Aj keď je záver takejto výpravy „placením“ za trasu a strávený čas, určite sa to oplatí. Krajina okolo chrámu nabáda ku kúpeľom, takže by ste mohli zvážiť návštevu nejakého z blízkych jazier celkom blízko chrámu.

Preto ak nie ste fanúšikom turistických chumelov a radi by ste si obzreli kamenné pamiatky vo veľkej samote, Beng Mealea by mal byť na vrchu vášho zoznamu turistických atrakcií. Kombinácia pláže a chrámu ponúka ideálny kompromis pre tých, ktorí hľadajú pokojné východ-Azijské dovolenky.


Letenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je fascinujúcou destináciou pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť exotické dobrodružstvo a objavovať skryté poklady tohto krásneho krajiny. Medzi tieto poklady patrí aj bývalý hinduistický chrám Beng Mealea, ktorý sa nachádza v južnom štáte Kambodža.

Beng Mealea je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších chrámov v Kambodži. Nachádza sa asi 40 kilometrov východne od Angkor Wat, v džungli obklopenom tichými ryžovými poliami a pralesom. Tento chrám, postavený v 12. století, ponúka návštevníkom unikátny pohľad na históriu a architektúru starovekého Kambodžského kráľovstva.

Cesta z hlavného mesta Phnom Penh do chrámu Beng Mealea je obvykle pre väčšinu turistov nepraktická, pretože si vyžaduje dlhú cestu autom alebo autobusom. Výnimočný spôsob, ako sa dostať k tomuto chrámu, je však cestovať letenkou, ktorá vám umožní skrátiť cestu a zažiť úžasný letecký výhľad na krajinu.

Letenka do Kambodže Beng Mealea ponúka nezabudnuteľný zážitok. Okrem samotného letu si môžete vychutnať výhľad na mesto a jeho historické pamiatky z vtáčej perspektívy. Cestovanie letenkou sa taktiež ráta medzi najrýchlejšie spôsoby, ako sa dostať k tomuto chrámu, takže budete mať viac času na jeho preskúmanie a objavovanie jeho tajomstiev.

Po prílete na letisko poblíž chrámu Beng Mealea vás privíta miestny sprievodca, ktorý vám poskytne informácie o histórii a význame tohto miesta. Budete prechádzať dlhými koridorami a labirintmi chrámu, kde objavíte zvyšky chrámových stien, soch a kamenných blokov. Určite vás upúta aj mohutné koruny stromov, ktoré zasahujú do chrámu a dávajú mu týmto miestu tajomnú atmosféru.

Poznávanie Beng Mealea vyžaduje odvahu a dobrodružný duch, pretože chrám je často pokrytý lianami a obklopený divou vegetáciou. Prechádzková obuv a oblečenie vhodné do džungle je nevyhnutnosťou. Akonáhle sa však dostanete k hlavnému pavilónu chrámu, budete odmeškaní do histórie, ktorá je nesmierne fascinujúca.

Okrem samotného chrámu si môžete vychutnať aj krásu okolitého prírodného prostredia. Po prehliadke Beng Mealea sa môžete prejsť po okolí a objavovať tiché ryžové polia a tradičné kambodžské dedinky. Miestni obyvatelia sú priateľskí a radi vám poskytnú ukážku svojho každodenného života.

Letenka do Kambodže Beng Mealea je skvelou príležitosťou pre cestovateľov, ktorí chcú zažiť niečo netradičné a objaviť skryté poklady tejto exotické krajiny. Výlet do tohto starovekého chrámu vás vtiahne do histórie Kambodže a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky a spomienky. Takže neváhajte a naplánujte si svoju cestu do Kambodže Beng Mealea ešte dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Beng Mealea


Najčastejšie otázky a odpovede o Kambodži a Beng Mealea:

1. Čo je Beng Mealea?
Beng Mealea je veľký, dobre zachovalý chrám v Kambodži, ktorý je známy svojou unikátnou architektúrou a tichým utrpením.

2. Kde sa nachádza Beng Mealea?
Beng Mealea sa nachádza v provincii Siem Reap v Kambodži, asi 77 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Phnom Penh.

3. Ako sa dostanem do Beng Mealea?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Beng Mealea, je podniknúť krátku jazdu taxíkom, moto-taxíkom alebo tuk-tukom z Siem Reap.

4. Aké sú vstupné poplatky do Beng Mealea?
Vstupné do Beng Mealea je približne 5 dolárov pre zahraničných turistov a 1 dolár pre Kambodžanov.

5. Aké sú otváracie hodiny Beng Mealea?
Beng Mealea je otvorená pre návštevníkov každý deň od 7:30 do 17:30 hodiny.

6. Koľko času potrebujem na návštevu Beng Mealea?
Prehliadka Beng Mealea by mala trvať približne 1,5 až 2 hodiny.

7. Musím si so sebou priniesť niečo na návštevu Beng Mealea?
Odporúča sa, že si so sebou prineste pohodlnú obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém, repelent a dostatok vody, pretože tam nie je veľa tieňa a môže byť veľmi horúco.

8. Sú niektoré časti Beng Mealea nedostupné pre verejnosť?
Niektoré časti Beng Mealea sú občas zatvorené pre verejnosť z dôvodu rekonštrukcie alebo údržby.

9. Je Beng Mealea veľmi preplnená turistami?
Beng Mealea je zvyčajne menej preplnená turistami ako iné známe chrámy v Siem Reape, čo umožňuje návštevníkom zažiť pokojnejšiu atmosféru.

10. Aká je najlepšia doba na návštevu Beng Mealea?
Najlepšou dobou na návštevu Beng Mealea je skoro ráno alebo neskoro večer, keď je menšie množstvo turistov a teploty sú príjemnejšie.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky