Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Počasie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je krajina ležiacia v juhovýchodnej časti Blízkeho východu s rozmanitým počasím, ktorého tóny sa odvíjajú od ročného obdobia a miesta, kde sa človek nachádza.

Wadi Rum je skalnatá krajina v južnom Jordánsku, známa svojou spektakulárnou scenériou a históriou. V zime býva tu často jasno a teploty sa pohybujú okolo 10-20 stupňov Celzia. V lete je tu horúco a suchá krajina sa zmení na peklo s teplotami presahujúcimi 40 stupňov.

V oblasti Jordánskych púští, na úpätí hor, sa nachádzajú zaujímavé a krásne hrady. Súčasťou tohto systému sú pevnosti, paláce, mestečká, ktoré si môžete navštíviť. Klima v tejto oblasti je rovnaké ako v otrasoch Jordánska, avšak vzhľadom na svoju nadmorskú výšku sa teploty môžu líšiť.

V lete, keď je teplota najvyššia, odporúčame vám, aby ste sa vybrali na cestu skoro ráno alebo neskoro popoludní, pretože vysoké teploty môžu byť veľmi desivé a nebezpečné. Pozrite si najlepšie pracovné oblečenie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre púštnu krajinu, ako aj lekárničku na prípadné popáleniny, ťažkosti s trávením a podobne.

Ak máte v úmysle navštíviť Jordánsko v zime, ktorá sa považuje za miernu, odporúčame vám vybaviť sa s teplym oblečením, keďže teploty sa môžu pohybovať od 5 do 20 stupňov.

V konečnom dôsledku, Jordánsko ponúka rozmanité podnebie a počasie, a vy si musíte vybrať, ktorý čas a časový rozvrh vám najviac vyhovuje. Bez ohľadu na tom, aké je počasie, Jordánsko vám určite poskytne neopakovateľné zážitky a jedinečnú chuť Blízkeho východu.


Dovolenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou destináciou, ktorá ponúka bohatú históriu, exotickú kultúru a úchvatné scenérie. Medzi najobľúbenejšie atrakcie tejto krajiny patria Wadi Rum a Desert Castles. Ak plánujete dovolenku, navštíviť tieto miesta by určite malo byť na zozname vašich priorít.

Wadi Rum, tiež známe ako "Dolina Mesiacov", je púšť v južnej časti Jordánska. Je to jedno z najkrajších miest na svete a je významnou súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Táto rozľahlá púšť sa vyznačuje impozantnými piesčitými údoliami, skalnými formáciami a červenými piesočnatými dunami. Miesto pripomína povrch Marsu a aj preto slúžilo ako mieste natáčania mnohých sci-fi filmov, vrátane slávneho Lawrence z Arábie.

Precestovať Wadi Rum môžete miestnymi beduínskymi sprievodcami. Tieto sprievodcovia vám ukážu najkrajšie miesta v púšti a opíšu vám históriu a kultúru beduínskeho života. Okrem toho vás pozvú do svojich stanov, kde si vychutnáte tradičný čaj a pokúsite sa o jazdu na kamilach. Nočný pobyt v beduínskom tábore je tiež nezabudnuteľným zážitkom. Môžete sa pozerať na jasné hviezdy a vychutnávať si tradičné beduínske jedlo. Wadi Rum je skutočným rajom pre dobrodruhov a milovníkov prírody.

Desert Castles sú zaujímavé historické pevnosti a paláce, ktoré sa nachádzajú na východnej strane Jordánska. Tieto budovy majú veľkú historickú hodnotu, keďže boli postavené v období od 7. do 8. storočia. Odrážajú bohatú históriu a arabskú architektúru. Medzi najznámejšie Desert Castles patria Qasr Amra, Qasr Kharana a Qasr Azraq.

Qasr Amra je najznámejšie Desert Castle a je zároveň súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Tento pevnosť bol v minulosti využívaná ako lovecký zámečok a hojnosť jeho fresiek robí z neho výnimočné miesto. Tieto malebné maľby zobrazujú rôzne obrázky, ako napríklad lovecké scény, zvieratá a krajinky. Qasr Kharana je ďalší pomerne dobre zachovaný zámok, ktorý v minulosti slúžil ako karavanský stan. Qasr Azraq je majestátny kamenný zámok nachádzajúci sa pri vstupnej bráne do púšte.

Ak sa rozhodnete navštíviť tieto fascinujúce miesta, odporúčam si zobrať so sebou pohodlné oblečenie, kvôli počasiu. Desert Castles je najlepšie navštíviť v ranných hodinách alebo v večerných hodinách, keď je teplota mierna. Wadi Rum je však najkrajší po západe slnka, keď sú krajiny pokryté červeným odtieňom a hviezdy sa objavujú na oblohe.

Celkovo povedané, dovolenka v Jordánsku ponúka jedinečný mix histórie, kultúry a prírody. Wadi Rum a Desert Castles sú skutočné klenoty tejto krajiny. Ak ste dobrodruh, ktorý sa nebojí objavovať nové miesta a zažívať nové zážitky, určite by ste nemali vynechať túto časť sveta. Vaša dovolenka v Jordánsku bude splnená pamätnými zážitkami a nezaplatiteľnými históriou a kultúrou, ktorú budete mať možnosť spoznať.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Najčastejšie otázky o Jordánsko:

1. Aký je najlepší čas na návštevu Jordánska?
- Najlepší čas na návštevu Jordánska je jeseň (september až november) a jar (marec až máj), keď je mierné a príjemné počasie. Letné mesiace sú veľmi horúce, ale ideálny čas na návštevu poušte Wadi Rum.

2. Ako získať vízum do Jordánska?
- Väčšina návštevníkov môže získať vízum na letisku v Ammáne alebo v jordánskom prístave na letiskách Akaba a Aqaba. Na získanie víza potrebujete platný pas a potvrdenie o rezervácii ubytovania.

3. Koľko dní by som mal/a stráviť v Jordánsku?
- Odporúča sa stráviť minimálne 7-10 dní v Jordánsku, aby ste mohli navštíviť hlavné atrakcie, ako sú petránske skalné mesto, Wadi Rum poušť a Mŕtve more. Ak máte viac času, môžete sa vydať aj na ďalšie výlety do jordánskeho vnútrozemia.

4. Aké sú najznámejšie atrakcie v Wadi Rum poušti?
- Medzi najznámejšie atrakcie v poušti Wadi Rum patria skalné formácie s nádhernými obrazmi a artefaktmi, ako aj kamenné mosty a bahenné brody. Tu si tiež môžete vychutnať jazdu na horskom bicykli alebo sa pozrieť na tradičné beduínske osady.

5. Čo sú to "Desert Castles" (púštné hrady) v Jordánsku?
- Púštné hrady sú historické stavby z 7. až 8. storočia, ktoré sa nachádzajú vo východnej časti Jordánska. Sú známe svojou unikátnou architektúrou a hustými reliéfmi na stenách. Najznámejšie z nich sú Qasr Amra, Qasr Kharan, Qasr Azraq a Qasr Al-Hallabat. Mnohé z týchto hradov sú teraz otvorené pre turistov a môžete si ich vyskúšať pri návšteve.

Nad týmto textom je možné ešte dodatočne zapracovať či upraviť ho ku konkrétnemu účelu, napríklad tým, že sa zamerať viac na návštevu Wadi Rum a popísať najlepšie miesta a aktivity v tejto oblasti.


Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko sa môže pochváliť nádhernými miestami, ktoré si získavajú srdcia turistov z celého sveta. Ak patríte medzi milovníkov prírody a kultúrneho dedičstva, potom by ste mali zvážiť cestu do Jordánska. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Wadi Rum, púštny hrad alebo desert Castle.

Wadi Rum, známe aj ako Údolie Mesiacov, je jedno z najkrajších miest na svete. Preciťte úžasné scenérie, ktoré sa vám ukážu počas jazdy na kameľoch alebo motorových vozidlách ATV. Výhliadka na slnko vychádzajúce nad púšťou Wadi Rum bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Nachádza sa medzi mnohými červenými piesočnými skalami, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Zažite západ slnka nad púšťou a pozrite sa na hviezdy z kaňonov a skalnatých útesov. V tomto mieste si môžete zmysluplne stráviť niekoľko dní bez akýchkoľvek zbytočných povinností a rušivých vplyvov.

Desert Castle je architektonickou pamiatkou, ktorá je súborom hradov a pevností, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hlavného mesta Jordánska, Ammanu. Táto oblasť je ohradená horami a nachádza sa v severnej časti Jordánska. Týmto spôsobom sa chráni pred výbušnými udalosťami, ktoré sa môžu stať v meste. Vyobrazené v komiksových knihách alebo vo filme Indiana Jones, sú to miesta s mnohými históriami na rozprávanie. Prečítajte si o ich histórii, ktorá sa datuje do 5. až 8. storočia. Niektoré z hradov sú známe remeslami, ktoré v nich boli robené, napríklad keramika, výroba oleja, vína a mnoho ďalších.

Spojte tieto dve miesta a navštívte Wadi Rum a Desert Castle v rámci jednej cesty. Vyberte si jednu z leteniek Jordánsko Wadi Rum Desert Castles a odrazte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Spoznajte miestne zvyky a kultúry Jordánska, ochutnajte tradičné jedlá a zistite viac o histórii tohto nádherného miesta. Navštívte Jordánsko a získajte skúsenosti, ktoré vám zostanú v pamäti navždy.


Ubytovanie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a prírody. Medzi svoje najobľúbenejšie lokality patrí aj púštna oblasť Wadi Rum, ktorá ponúka jedinečný zážitok z ubytovania v tradičnom jurtovom stane. Okrem toho tu nájdete aj množstvo zaujímavých a historických miest, ako sú púštny hrad, paláce a väzenia.

Wadi Rum je púštny park na juhu Jordánska, ktorý ponúka návštevníkom možnosť pobytu v tradičných jurtách. Tieto jurtové stany sú vytvorené z kože, dreva a kameňa a poskytujú jedinečný zážitok z pôvodnej Beduínskej kultúry. Pri ubytovaní v jurtách tu nájdete základné pohodlie ako posteľ, krb a kúpeľňu so sprchou a záchodom.

Wadi Rum je tiež domovom mnohých kultúrnych a historických miest. Jedným z nich je púštny hrad Qasr al-Azraq z 13. storočia, ktorý bol postavený kráľom Ľudovíta IX. z Francúzska. Hrad bol používaný ako základňa pre armádu počas mnohých vojen, a v súčasnosti slúži ako múzeum a turistická atrakcia.

V oblasti sa nachádzajú aj ďalšie púštna opevniteľné miesta ako Qasr Kharana, ktorý bol postavený počas Byzantskej ríše a bol používaný ako karavanný hostinec, alebo Qasr Amra, ktorý bol postavený v 8. storočí a obsahuje niektoré z najkrajších umeleckých diel islamskej kultúry.

Keby ste mali radi aj skúsenosť s luxusnejším ubytovaním, mali by ste navštíviť Jordan Desert Castles. Táto oblasť pozostáva z niekoľkých starých palácov a väzení, ktoré boli postavené v 8. storočí za vlády kalifátu omajjádov. Tieto paláce a väzenia boli postavené pre pohodlné ubytovanie kalifov a ich tovaryšov, a dodnes sú významnou pamiatkou.

Závisí na vašich preferenciách, ktoré z týchto miest navštívite. Wadi Rum ponúka skutočný pôžitok z púštnych jurtov a návšteva Jordan Desert Castles poskytuje možnosť oboznámiť sa s históriou a kultúrou Jordánska na vyššej úrovni. Bez ohľadu na vaše rozhodnutie, v Wadi Rum a Jordan Desert Castles nájdete nezabudnuteľné zážitky a zážitky, ktoré nikdy nezabudnete.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky