Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je krajina bohatá na krásne a rôznorodé prírodné prostredie. Medzi mnohými z nich patrí aj Shaumari Wildlife Reserve, ktorá ponúka jedinečný pohľad na divokú krajinu a nezvyčajnú faunu a flóru.

Shaumari Wildlife Reserve je prírodná rezervácia nachádzajúca sa vo východnej časti Jordánska, v púšti Azra. Pokrýva plochu takmer 22 kilometrov štvorcových a bola založená v roku 1975 s cieľom chrániť ohrozené druhy zvierat a obnoviť ich populácie v tomto regióne.

Jedným z najdôležitejších aspektov pri vytváraní a udržiavaní rezervácie bolo jej geografické umiestnenie a miesto, kde leží v Jordánsku. Rezervácia je obklopená púštnym prostredím, čo je typické pre túto časť sveta. Vplyv púštnych vetrov a teplých slnečných lúčov prináša do rezervácie špecifické podmienky a podnebie.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je typické pre púštnu oblasť a je charakteristické svojou suchosťou a extrémnymi teplotami. Letá sú veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia. Slnečné lúče sú intenzívne a pripomínajú, že sa nachádzate v samom srdci púšte. Tieto vysoké teploty sú spôsobené blízkosťou Arabského pohoria, ktoré blokuje prírodné vietor a dážď.

Zimy v rezervácii sú pomerne mierné, s teplotami okolo 20 stupňov Celzia počas dňa, ale noci môžu byť chladné s teplotami, ktoré klesajú pod nulu. Dážď je vzácny jav v púšti a väčšina z neho spadne v zimných mesiacoch. Plný rozkvit vegetácie nastáva po daždi, a tak sa do rezervácie dostáva nádherná paleta pestrých farieb.

Dážď je pre túto oblasť mimoriadne dôležitý, pretože zabezpečuje životne dôležitú vodu pre rastliny a zvieratá. Rezervácia je domovom pre množstvo vzácnych druhov, vrátane gaziel Oryx, obyčajnej kozy a bernikle teplých miest. Tieto ohrozené druhy sa úspešne rozmnožujú v rezervácii a ich populácie sa zvyšujú.

Celkovo je pre návštevníkov, ktorí navštívia Shaumari Wildlife Reserve, dôležité si uvedomiť, že ich návšteva je vystavená extrémnemu počasiu. Je potrebné si vziať so sebou dostatok vody, chrániť sa pred slnkom a dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia. Nakoniec, pozorovanie divokých zvierat v rezervácii je jedným z najúžasnejších zážitkov, ktoré môžete v Jordánsku zažiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Aké je vstupné do Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Vstupné do Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve je 10 JD pre dospelých a 5 JD pre deti.

2. Ktoré druhy zvierat je možné vidieť v Jordánskom Shaumari Wildlife Reserve?

V rezervácii môžete vidieť vzácne druhy ako oryx, arabský onager, arabské kozy, hyeny a mnoho ďalších.

3. Ako sa dostanem do Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Rezervácia sa nachádza približne 60 km východne od mesta Ammán, na ceste číslo 10. Môžete sa tam dostať taxíkom alebo si prenajať auto.

4. Sú v rezervácii k dispozícii sprievodcovia?

Áno, na vstupe do rezervácie sú k dispozícii skúsení sprievodcovia, ktorí vám poskytnú informácie o zvieratách a rezervácii.

5. Aké je ideálne obdobie na návštevu Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Najlepšie obdobie pre návštevu rezervácie je počas jarných a jesenných mesiacov, keď je počasie mierne a zvieratá sú aktívne.

6. Môžem si viesť domáce zvieratá do rezervácie?

Domáce zvieratá nie sú povolené v Jordánskom Shaumari Wildlife Reserve, aby sa predišlo konfliktom so zvieratami v rezervácii.

7. Sú v rezervácii dostupné stravovacie zariadenia?

Áno, v rezervácii sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné jordánske jedlá a nápoje.

8. Môžem si prenajať vozík na prehliadku rezervácie?

Áno, vo vstupe do rezervácie je možné si prenajať vozík na prehliadku, ktorý vám umožní preskúmať rezerváciu pohodlne.

9. Je možné v rezervácii stráviť noc?

Áno, v rezervácii je k dispozícii kempovanie. Môžete si zapožičať stan a stráviť noc v prírode.

10. Ako dlho trvá prehliadka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve?

Prehliadka rezervácie zvyčajne trvá asi 2 až 3 hodiny, ale môžete si vychutnať aj dlhší pobyt podľa vášho výberu.


Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku: Oáza divočiny a krásnej prírody

Jordánsko je známe svojimi impozantnými archeologickými pamiatkami, ako je skalný hrad Petra a mrtvé more. Ale krajina je tiež domovom niekoľkých národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú úžasné príležitosti na objavovanie divokých zvierat a ich prirodzeného prostredia. Jedným z týchto miest je Shaumari Wildlife Reserve.

Založená v roku 1975, Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v južnom Jordánsku, v púšti Wadi Rum, medzi hlavným mestom Ammán a krajinou Saudijská Arábia. Rezervácia bola zriadená s cieľom zachrániť ohrozené druhy zvierat a obnoviť ich populácie. Je to príklad skvelého úspechu v ochrane divočiny a hospodárstva v oblasti.

Jednou zo špecifických funkcií tejto rezervácie je to, že sa zameriava na prispôsobenie divokých zvierat púštnemu prostrediu, ktoré je v Jordánsku bežné. Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v oblasti s nedostatkom vody s extrémnymi horúčavami, avšak toto prostredie je vhodné pre niektoré druhy zvierat vrátane arabského oryxu, arabských gazelí a obyčajného ibexu.

Arabský oryx, pôvodný druh, ktorý sa stal vyhynulým v divočine, je jedným z najväčších úspechov rezervácie Shaumari. Vďaka prísnemu sledovaniu a ochranným opatreniam si táto antilopa znovu vytvorila stabilnú populáciu v rezervácii vrátane viac ako 100 jedincov. Ostatné druhy, ako napríklad gazely a ibexy, sa tiež v rezervácii úspešne rozšírili.

Pre návštevníkov je Shaumari Wildlife Reserve ideálnym miestom na objavovanie týchto fascinujúcich druhov. Rezervácia ponúka rôzne aktivity a zážitky. Môžete si napríklad vybrať medzi jazdou na koni, jazdou na velblodoch a jazdením na džípe po púšťaj. Existujú tiež organizaované výlety, ktoré vás zavedú do hlbšej divočiny a poskytnú vám možnosť pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Okrem zvierat a prírody, rezervácia Shaumari ponúka aj možnosť spoznať tradičnú jordánsku kultúru a život beduínskych komunít. Môžete navštíviť beduínsky tábor a zájsť na tradičnú beduínsku večeru, zúčastniť sa hudobného a tanečného vystúpenia a dozvedieť sa o ich životnom štýle a tradíciách.

Shaumari Wildlife Reserve je skutočnou oázou v jordánskej púšti. Ponúka jedinečnú príležitosť na stretnutie s divokou prírodou a zvieratami, ktoré sa inde už len zriedka vidia. Je to miesto, kde si môžete vychutnať krásu prírody a zároveň prispievať k ochrane ohrozených druhov. Dovolenka v Jordánsku by teda nemala obísť toto úžasné miesto.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku je jednou z najdôležitejších letných destinácií pre milovníkov prírody a divokých zvierat. Tento rezervát, nachádzajúci sa približne 22 kilometrov východne od jordánskeho mesta Azraq, je domovom množstvu ohrozených druhov, ktoré tu nájdeme vo voľnej prírode.

Rezervát bol založený v roku 1975 v reakcii na rýchlo ubúdajúci počet divých zvierat v Jordánsku, najmä arabskej púštnej antilopy, ktorá bola často lovom a strácala svoje prirodzené prostredie kvôli rozširovaniu obývateľnej pôdy. S cieľom chrániť tieto živočíšne druhy, bola vytvorená rezervácia, ktorá ponúka zvieratám bezpečie a príležitosť pre ich rozmnožovanie.

Jedným z najvýznamnejších a najrezistentnejších druhov v rezervácii je práve arabská púštnej antilopa, známa locally ako Oryx antelope. Tento elegantný a nádherne sfarbený druh bol v minulosti takmer vyhubený kvôli nekontrolovanej honbe a strate prostredia. V rezervácii bolo však úspešné vybudovať chovné stanice pre túto antilopu, čo umožnilo jej početné a stabilné rozmnožovanie. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve jedným z najväčších chovateľských centier tohto druhu na celom svete.

Okrem arabskej púštnej antilopy môžeme v rezervácii nájsť aj iné ohrozené druhy, ako napríklad arabského onagra, strieborného lišiaka a somálskeho geparda. Súčasťou rezervácie je aj bohatá ornitológia, kde hrdlohrdeliak somálsky, ibis kriticky ohrozený či hubenecký astrild nájdu svoj domov.

Shaumari Wildlife Reserve ponúka návštevníkom neopakovateľnú príležitosť nazrieť do jedinečného a cenného ekosystému. Rezervát je otvorený pre verejnosť a ponúka rôzne možnosti prehliadok a výletov, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť kontakt s týmito pôvodnými druhmi. Existuje možnosť safari venčiť sa terénom v sprievode skúseného sprievodcu alebo ísť na jazdenie na koni po rezervácii.

Okrem pozorovania divokých zvierat ponúka rezervácia aj možnosti ubytovania vo forme tradičného Beduínskeho stanu, kde si môžete vychutnať pohľad na hviezdnate oblohu a pocit skutočnej blízkosti k prírode. Existujú tiež možnosti kempovania a táborovania pre tých, ktorí sa chcú v plnej miere ponožiť do divokosti rezervácie.

Celkovo Shaumari Wildlife Reserve predstavuje jedinečné miesto, kde môžete zažiť a objaviť kúsok divokej prírody priamo v Jordánsku. Toto miesto je dôkazom úspešných ochranných opatrení a snahy o záchranu ohrozených druhov v Arabskom svete. Preto je toto miesto, ktoré stojí za to navštíviť a objaviť jeho jedinečnú krásu.


Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je jedinečné a malebné miesto v Jordánsku, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v prírode. Okrem nádherných krajín môžete tu nájsť aj komfortné ubytovanie, ktoré Vám poskytne pohodlný odpočinok po dni strávenom objavovaním divokého života.

Reserva sa nachádza približne 40 kilometrov od hlavného mesta Ammánu a zaujíma rozlohu viac ako 22 000 hektárov. Je domovom pre mnoho ohrozených druhov zvierat vrátane arabského orla a gazievy.

Ubytovanie v tomto rezerváte je odľahlé a harmonizuje s okolitou prírodou. Môžete si vybrať medzi tradične zakresanými stajňami, kde majú ľudia možnosť zažiť autentický pocit života nomáda. Tieto stajne sú zriedkavo dostupné a predstavujú jedinečnú skúsenosť, ktorú by si nemali nechať ujsť.

Okrem toho môžete si vybrať aj moderné a komfortné stanovenie táboru, kde máte k dispozícii všetky moderné zariadenia, ako je klimatizácia a privátne kúpeľne. Tieto prenosné stanové domy sú ideálnym riešením pre návštevníkov, ktorí preferujú pohodlie a súkromie.

Počas Vášho pobytu si budete môcť vychutnať aj tradičné jordánske jedlá, ktoré sú pripravované z čerstvých miestnych surovín. Jedlo je vždy servírované s priateľskou a pohostinnou atmosférou, aby ste sa cítili ako doma.

Shaumari Wildlife Reserve je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a obdivovateľov divokých zvierat. Máte tu možnosť vidieť gazely, orly, levhartov a ďalšie vzácne a ohrozené druhy, ktoré boli zachránené z okolia. Taktiež sa tu nachádzajú aj prochádzky na koňoch a kanoe, ktoré umožňujú návštevníkom objaviť krásy rezervy z inej perspektívy.

Ak si praje viac dobrodružstva, mžete si zvoliť aj nočnú jazdu po rezervácii, kde budete mať možnosť sledovať nočný život zvierat a počuť ich zvuky v prírodnom prostredí. Táto skúsenosť je nezabudnuteľná a poskytuje jedinečný pohľad na jordánsky život.

Shaumari Wildlife Reserve je prírodný raj, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu pôvabného ubytovania a výjimečnej prírody. Ak plánujete návštevu Jordánska, nezabudnite sa zastaviť v tejto rezervácii, kde strávite čas v kontakte s prírodou a zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky