Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Japonsko Miyajima

Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo krás a zaujímavostí. Medzi jedno z najobľúbenejších miest na turistických mapách patrí ostrov Miyajima. Tento malý útočišťový ostrov, ktorý sa nachádza v japonskom meste Hirošima, je známy svojou nádhernou prírodou a historickými pamiatkami. Ak plánujete cestu do Japonska, letenka na Miyajimu by vám nemala uniknúť.

Začnime s prírodou ostrova Miyajima. Jeho najvýraznejšou ikonou je svetoznámy prístavný posvätný bránou Torii, ktorá vytvára úchvatný vzhľad, keď sa nachádza v mori počas prílivu. Torii je symbolom Miyajimy a prichádza k životu vo večerných hodinách, keď je osvetlená.

Po prechode bránou Torii budete uvítaní krásnymi lesmi a miernymi kopčekmi, ktoré ponúkajú množstvo turistických trás. Môžete si vychutnať prechádzku po pokojných plážach až po strmé kopce, kde vás odmenia úchvatnými výhľadmi na ostrov a okolité more.

Ďalšou zaujímavosťou ostrova je horu Misen, ktorá je považovaná za posvätnú a je najvyšším vrcholom v okolí. K výstupu na vrchol ponúka rôzne turistické trasy, ktoré vás prevedú okolo starobylých chrámov, svätýň a budistických oltárov. Ak sa rozhodnete absolvovať túto výstup, budete odmenení ohromujúcim výhľadom na celej Miyajime a Hirošima.

Okrem prírodných krás ponúka ostrov Miyajima aj množstvo historických pamiatok. Najznámejšou pamiatkou je Itsukushima-jinja, svätostánok z 6. storočia, ktorý je zapísaný ako svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Tento svätostánok je známy pre svoju architektúru vedenú v japonskom štýle a je postavený na drevených stĺpoch, ktoré dávajú dojem, akoby plával na vode. Počas odlivu môžete prejsť až k prístavnej bráne Torii a obdivovať jeho impozantnú struktúru.

Pri návšteve Miyajimy nezabudnite ochutnať aj místne špeciality, z ktorých najznámejšou je japonský dezert zvaný Momiji manjū. Tieto malé koláčiky majú tvar listov javora a sú plnené rôznymi náplňami ako napríklad červenou fazuľou alebo zeleným čajom.

Ak teraz váhate, či si zakúpiť letenku na Miyajimu, odpoveď je jednoznačná - áno! Spoľahnite sa, že tento ostrov vám ponúkne zážitky, ktoré budete mať na pamäti navždy. Od nádherných prírodných scenérií, cez historické pamiatky až po jedinečnú kultúru a gastronómiu, Miyajima je miestom, ktoré stojí za to vidieť a zažiť. Nečakajte a vydajte sa na tento ostrov plný tajomstva a krásy.


Ubytovanie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, zázračnou prírodou a úžasnými pamiatkami, ktoré pritahujú množstvo turistov z celého sveta. Jednou z najznámejších lokalít v Japonsku je Miyajima, ostrov v japonskom mori, ktorý ponúka jedinečný zážitok a nespočetné možnosti objavovania.

Miyajima je domovom niekoľkých svetoznámych pamiatok vrátane drevného chrámu Itsukushima, ktorý je zároveň hlavnou turistickou atrakciou ostrova. Chrám je postavený na drevných pilotách a vyznačuje sa predovšetkým svojimi veľkolepými červenými bránami, ktoré sa nachádzajú priamo v mori. Pri prílivoch sa zdá, že chrám pláva na vode, čo je jedinečný pohľad, ktorý stojí za zhliadnutie. Okrem toho je Miyajima tiež známa svojimi drevnými Jedenástimi tvárami, kamennými tvárami, ktoré vytúžene zahliadnete pri prechádzke po ostrove.

Keďže Miyajima je populárnym turistickým cieľom, ponúka niekoľko možností ubytovania pre návštevníkov. Pre tých, ktorí sa radi pohybujú v spoločnosti iných cestovateľov a majú obľubu v tradičnom japonskom živote, existujú ryokany. Ryokan je tradičný japonský hotel, ktorý ponúka izby s tatami (tradičné japonské rohože) a futónami (tradičné japonské matrace na spanie). Tento druh ubytovania je ideálny pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú japonskú kultúru, pretože ryokany často majú čajovne, kde si môžete užiť tradičný čajový ceremoniál, a súčasne s tatami a futónami vám poskytujú jedinečnú skúsenosť.

Ak preferujete komfort a moderné pohodlie, Miyajima má tiež niekoľko vysoko hodnotených hotely, kde si môžete oddýchnuť v luxusných izbách s vlastnými kúpeľňami a zariadeniami. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo potrebujete pre príjemný relax po celodennej turistike. Ponúkajú tiež vynikajúcu gastronómiu, ktorá zahŕňa oddych v špičkovej reštaurácii s miestnymi špecialitami.

Nehanbte si vyskúšať tiež miestne rybárske chaty, ktoré sú populárne medzi rybármi a surfistami. Tieto chaty sú zvyčajne jednoduché zariadenia ponúkajúce základné komfortné vybavenie a sú obklopené nádhernou prírodou, čo ponúka ideálnu príležitosť na relax a oddych počas dovolenky.

Ak plánujete navštíviť Miyajima, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred, pretože táto malá ostrovná oblasť privíta vždy veľa návštevníkov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, Miyajima ponúka nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto túži po objavovaní japonskej kultúry a krásy prírody.


Počasie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojimi krásnymi miestami a úžasnou prírodou. Jeden z týchto klenotov je Miyajima, ostrov v južnej časti Japonska, ktorý je známy svojou kultúrou, históriou a nádhernými pamiatkami ako Itsukushima svätyňa a horou Misen. Jednou z vecí, ktorá robí Miyajimu ešte krajší a zaujímavejší, je jeho klima.

V nadväznosti na to, že budeš čítať tento článok, len aby si sa dozvedel o počasí v Miyajime, pravdepodobne uvažuješ o ceste do tohto miesta. Ak áno, tak ti ten článok poskytne presný obraz o tom, ako môže byť počasie na Miyajime v rôznych ročných obdobiach.

Jarné počasie v Miyajime

Jarné obdobie v Miyajime sa považuje za jedno z najkrajších. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14-16°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 200mm. Cherry Blossom, lúče slnka a jemné teploty robia z Miyajima miesta, kde sa turisti radi fotia.

Letné počasie v Miyajime

Letné obdobie v Miyajime sa začína v júni a trvá až do augusta. Toto obdobie býva veľmi horúce, teploty sa môžu pohybovať okolo 30°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje až 400mm. Ak sa chystáš na Miyajimu v lete, priprav si na horúce a vlhké počasie.

Jeseň na Miyajime

Jeseň v Miyajime sa začína v septembri a trvá až do novembra. Toto obdobie je ideálne pre trávenie dovolenky v Miyajime, pretože teploty sú príjemné okolo 20-25°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 100mm. Krajina je v tomto období obzvlášť farebná a námorný život aktívny.

Zimné počasie v Miyajime

Zima v Miyajime je pomerne mierna, teploty sa pohybujú okolo 5-10°C a priemerné množstvo zrážok dosahuje približne 150mm. Aj keď je zima, Miyajima je stále krásna. Prechádzky po meste sú bezpečné a turisti si radi užívajú kludné Japonsko.

Celkovo je Miyajima krásna krajina, ktorá sa dá navštíviť po celý rok. Ak si chceš vychutnať krásy Miyajimy, odporúčame navštíviť toto miesto v jarnom období alebo v období jesene. Zimné a letné obdobie sú však tiež krásne na Miyajime a nostne nezabudnuteľné zážitky pre všetkých, ktorí túžia po nových zážitkoch, malebných obrazoch a kultúrnych zážitkoch. Ak plánuješ navštíviť Miyajimu, pamätaj na to, že počasie sa buď hodí alebo nevyhovuje sezónne, ale zážitky sú vždy nezabudnuteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Miyajima


1. Ako sa dostanem na ostrov Miyajima?

- Na Miyajimu sa dá dostať trajektom z Hiroshimy. Cesta trajektom trvá približne 10 minút.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Miyajimy?

- Najlepšie obdobie na návštevu Miyajimy je na jar (marec až máj) a na jeseň (september až november), keď sú tam najkrajšie kvety čerešní a listy stromov menia farby.

3. Aké atrakcie sú na Miyajime?

- Na Miyajime sa nachádza slávny svätyňa Itsukushima, ktorá je zároveň známym svetovým dedičstvom UNESCO. Okrem toho môžete navštíviť aj Daishō-in, čo je jeden z najstarších a najdôležitejších budhistických chrámov v Japonsku.

4. Kedy je najvhodnejšie navštíviť svätyňu Itsukushima?

- Najlepšie je prísť na Miyajimu na príliv, keďže svätyňa Itsukushima stojí na drevených pilotách a pri odlive sa cez ne dá prejsť.

5. Môžem stráviť noc na Miyajime?

- Áno, na ostrove sa nachádzajú niekoľko hotelov a ryokanov, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

6. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie na Miyajime?

- Najobľúbenejšie miesta na fotografovanie sú v blízkosti svätyně Itsukushima, ako aj na vrchole hory Misen, odkiaľ sa otvára krásny výhľad na ostrov a Hiroshimu.

7. Aké tradičné miestne jedlá by som mal/la vyskúšať na Miyajime?

- Na Miyajime by ste mali určite vyskúšať morskej plody, pričom najznámejším jedlom je pečená ústřica z Miyajime.

8. Ako dlho by som mal/la stráviť na Miyajime?

- Príjemný pobyt na Miyajime môže trvať celý deň, ale ak sa chcete venovať aj turistike v okolí, odporúča sa zostať aspoň na jednu noc.

9. Aké iné miesta v okolí by som mal/la navštíviť?

- Ak ste v okolí Hiroshimy, určite by ste si nemali nechať ujsť mierový pamätník v Hirošime, ako aj mesto Iwakuni s historickým mostom Kintai-kyo.

10. Je Miyajima vhodný aj pre rodiny s deťmi?

- Áno, Miyajima je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Okrem návštevy svätyně a vychutnávania miestnych jedál môžete využiť aj prírodné pláže, na ktorých sa môžu deti vyhrať a kúpať.


Dovolenka Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi cestovateľmi z celého sveta. Táto krajina ponúka jedinečnú kombináciu bohatej kultúry, krásnej prírody a moderných technológií. Medzi najkrajšie miesta, ktoré Japonsko ponúka, patrí Miyajima.

Miyajima je ostrov nachádzajúci sa v japonskom mori, len krátku cestu lodiou od Hirošimy. Je to malý, ale nesmierne pekný ostrov s prekrásnou prírodou a významnými historickými pamiatkami. Najznámejšou atrakciou ostrova je Itsukushima svätynia, ktorá je zaradená na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Itsukushima svätynia je jedinečná tým, že je postavená na drevených pilieroch priamo v mori. Pri prílivoch voda zaplavuje priestor pod svätynou a vytvára tak nepopísateľne krásny zážitok. Na ostrove je aj množstvo ďalších chrámov a posvätných miest, ktoré si môžete prezrieť. Prechádzka po ostrove vám umožní zažiť autentickú atmosféru Japonska a získať hlbší pohľad na ich kultúru a náboženstvo.

Okrem historických pamiatok ponúka Miyajima aj nádhernú prírodu. Ostrov je pokrytý hustými lesmi a prekrásnymi japonskými záhradami. Môžete sa vybrať na prechádzku v horách, kde si odpočiniete od ruchu mestského života a užijete si úžasný výhľad na Hirošimu a okolie. Pri vyššie spomenutom západu slnka môžete vidieť aj slávnu horu Fudži na obzore. Ak máte šťastie, môžete v týchto lesoch vidieť aj kamziky, ktoré sú považované za posvätné zvieratá.

Miyajima je okrem svojej prírody a budhistických svätostánkov tiež miestom, kde si môžete vychutnať tradičnú japonskú kuchyňu. Ostrov je známy svojimi špecialitami, ako je grilovaná ryba sýdeľ, pravé japonské soba rezance alebo sladkostí zvanej momiji manjú. Neustále sa tu konajú aj rôzne gastronomické festivaly, na ktorých môžete ochutnávať miestne jedlá a tradičné nápoje.

Ak sa rozhodnete navštíviť Japonsko, Miyajima by nemala chýbať na vašom zozname miest, ktoré treba vidieť. So svojou zmesou histórie, kultúry a prírody ponúka jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Po návrate si nechávate spomienky na krásne miesta a zážitky, ktoré tu budete mať príležitosť zažiť. Dovolenka v Miyajime je preto ideálnou príležitosťou na objavovanie Japonska a vychutnávanie si jeho bohatstva.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky