Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Japonsko Kamakura

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kamakura


Otázka: Čo je Kamakura?
Odpoveď: Kamakura je mesto v Japonsku, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova Honshu. Je známe pre svoje historické miesta a chrámy.

Otázka: Aké historické miesta môžem v Kamakure navštíviť?
Odpoveď: Kamakura má mnoho historických miest, ako je Kótoku-in, ktoré je domovom obrovskej bronzovej sochy Buddhu, Tsurugaoka Hachimangu, ktorého základy sa datujú do 12. storočia, a Enoshima, ktoré je oblúbeným turistickým miestom s výhľadmi na Tichomorie, posvätné miesto a záhrady.

Otázka: Ako sa dostanem do Kamakury?
Odpoveď: Kamakura sa nachádza asi 50 km južne od Tokia a je ľahko dostupné vlakom. Z Tokia, môžete sa dostať na Kamakuru priamo vlakmi JR Tokaido alebo zastaviť sa vapom súkromnej spoločnosti Enoden.

Otázka: Kedy je najlepšie návšteva Kamakury?
Odpoveď: Kamakura môžete navštíviť kedykoľvek počas roka. Japonsko má krásne zmeny všetkých ročných období, takže môžete získať odlišné zážitky a výhľady počas rôznych ročných období.

Otázka: Aký je najlepší spôsob prechádzania po Kamakure?
Odpoveď: Kamakura je veľmi kompaktné a mnoho atrakcií sa dá vidieť peši. Môžete si prenajať aj kolo alebo si kúpiť lístok na vlak Enoden a objaviť mesto v celku.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Kamakure?
Odpoveď: Kamakura má mnoho butikov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry, darčeky a rôzne umenie. Najlepšími miestami pre nákupy sú okolie Hase a Komachi-dori.

Otázka: Čo musím ochutnať v Kamakure?
Odpoveď: Kamakura má mnoho miestnych jedál a dobroty, ako je napríklad shirasu don, ktoré je ryžové jedlo s malými morskými plodmi, zelený čaj Kamakura a čokoládové koláčiky s mandarínkovým džemom.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je prekrásne miesto s bohatou kultúrou, tradičnými zvykmi a úžasnou prírodou. Ak chcete preskúmať túto krajinu a ochutnať jej autentickú atmosféru, mesto Kamakura by mohlo byť vašou ideálnou destináciou. Sme sa rozhodli napísať článok o letenke na cestu do Kamakury, aby sme vám umožnili presnejšie naplánovať vašu cestu.

Kamakura sa nachádza v zálive Sagami, na juhu prefektúry Kanagawa, v oblasti Kanto. Je známe ako mesto s historickými pamiatkami a nádhernými plážami. Kamakura bola tiež dôležitým politickým a náboženským centrom Japonska počas obdobia Kamakura (1185-1333). Preto sa mnohé pamiatky a chrámy z tohto obdobia dochovali dodnes.

Ak sa chystáte navštíviť Kamakuru, môžete sa tam dostať rôznymi spôsobmi. Najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať, je letom z Tokya. Tokio je asi 50 km severne od Kamakury. Cesta autobusom alebo vlakom môže trvať až dve hodiny, zatiaľ čo letom z Haneda či Narity môžete doraziť do Kamakury za 20-30 minút. A triky, ako nájsť lacné letenky, sú niekedy aj hlavnou výzvou. Preto pri hľadaní letenky zohľadnite dva typy letenky - prvé miesto, kde by mal každý začať hľadanie, je letenka do Tokia, a potom sa zamerajte na Kanto, aby ste našli najvhodnejšie letenky do Kamakury.

Hlavnou leteckou spoločnosťou, ktorá ponúka letenky do Tokya a Kamakury, je Japan Airlines. Táto spoločnosť ponúka príjemné lety so skvelými službami a obsluhou, ktorá vás privíta s úsmevom. Ceny leteniek nie sú príliš vysoké a väčšinou sa pohybujú v rozmedzí 300-400 dolárov za jednu letenku. Mnoho cestovných kancelárií a agentúr tiež ponúka zájazdy do Kamakury, ktoré zahŕňajú letenku, ubytovanie a rôzne atrakcie.

Po prílete do Tokya sa môžete dostať do Kamakury vlakom alebo autobusom. Vlakom bude trvať asi hodinu a autobusom o niečo menej času. Cena za lístok je zvyčajne okolo 2000 JPY (17,50 USD) na jednu cestu. Ak chcete pohodlne cestovať, môžete si prenajať auto. Prenájom auta bude stáť okolo 60-100 USD na deň, ale odporúča sa mať japonské vodičské oprávnenie a byť oboznámený s japonskými dopravnými značkami.

Kamakura ponúka návštevníkom veľa úžasných miest na objavovanie. Môžete navštíviť chrámy, svätynie, pláže, hory a malé obchody so suvenírmi. Najznámejšou atrakciou v Kamakure je Daibutsu alebo "Veľký Buddha". Je to 13,35 metrov vysoká bronzová socha Budhu, ktorá bola vytvorená v roku 1252. Okolo Daibutsu sa nachádza chrám Kotoku-in, ktorý sa tiež považuje za historickú pamiatku.

Kamakura má tiež nádherné pláže, kde môžete relaxovať a užívať si japonskú slnecnú kúpu. Umi no Ie Beach sa nachádza asi 15 minút jazdy od centra mesta a je známe pre svoje azúrové vody a biele piesky. Inou obľúbenou plážou je Yuigahama Beach, ktorá je vzdialená iba krátkou prechádzkou od centra mesta.

V Kamakure sú tiež mnohé obchody so suvenírmi a reštaurácie, v ktorých môžete ochutnať tradičnú japonskú kuchyňu. Medzi najlepšie suveníry patrí keramika, čajové súpravy, drevené zbrane a japonské sladkosti.

Na záver, Kamakura je nádherným miestom na návštevu pre tých, ktorí chcú ochutnať autentickú japonskú kultúru a históriu. A ak hľadáte rýchlu cestu z Tokya do Kamakury, letenka je skvelou voľbou. Tešíme sa na váš príchod a prajeme vám skvelú dovolenku!


Ubytovanie Japonsko Kamakura


Kamakura, mesto plné historických pamiatok a bohatých kultúrnych tradícií, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Japonsku. Okrem toho, že je známe svojou nádhernou prírodou a malebnými plážami, Kamakura ponúka aj možnosti ubytovania pre turistov.

Toto malé mesto, ktoré sa nachádza len hodinu cesty južne od Tokya, je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú zažiť japonskú kultúru a históriu. Kamakura je známa svojimi múzeami, chrámami a chrámami, ktoré vás prenesú do minulosti. Pre tých, ktorí sa chcú ubytovať v blízkosti týchto zaujímavostí, je dostupná široká škála možností.

Jednou z možností je ubytovanie v tradičných japonských ryokanoch. Ryokany sú tradičné japonské penzióny, ktoré vám poskytnú autentický zážitok z japonského životného štýlu. Mnohé ryokany majú vlastné onseny (teplé pramene), kde si môžete vychutnať relaxačnú kúpeľ vo vnútri alebo vonku. Okrem toho sa vám poskytne možnosť obliecť si tradičné yukatou (japonský kúpací plášť) a vyskúšať si japonskú kuchyňu.

V Kamakure nájdete aj modernšie ubytovacie možnosti, ako sú hotely a hostely. Hotely sú ideálne pre tých, ktorí preferujú väčšiu komfort a luxus. Mnohé hotely majú nadštandardné izby s výhľadom na more, v ktorých si môžete vychutnať pokojnú atmosféru a krásne výhľady. Hostely sú zase cenovo dostupnejšími možnosťami a sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom.

Najviac obľúbenou časťou Kamakury pre turistov je oblasť okolo chrámu Tsurugaoka Hachimangu. Táto oblasť je plná obchodov s suvenírmi, reštauráciami a kaviarňami. V blízkosti sa taktiež nachádzajú niektoré z najznámejších pamiatok Kamakury, ako napríklad Veľký Buddha a Enkaku-ji chrám. Ubytovanie v tejto oblasti vám umožní ľahký prístup k týmto zaujímavostiam a budete mať blízko k množstvu reštaurácií a obchodov.

Ďalšou možnosťou je vyhľadanie ubytovania v blízkosti pláže. Kamakura má nádherné pláže, ktoré sú ideálne na oddych a kúpanie v lete. Ubytovanie v blízkosti pláže vám umožní vychutnať si čerstvý vzduch a nádherný výhľad na more. Mnohé hotely a penzióny v tejto oblasti ponúkajú aj športové vybavenie a aktivity na pláži, ako napríklad surfovanie alebo potápanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kamakuru, určite si nezabudnite rezervovať ubytovanie dopredu, pretože v niektorých obdobiach je veľmi populárna destinácia pre turistov z celého sveta. Nech už sa rozhodnete pre tradičný ryokan, luxusný hotel alebo cenovo dostupný hostel, určite si užijete svoj pobyt v tomto nádhernom japonskom meste plnom histórie a kultúry.


Počasie Japonsko Kamakura


Japonsko Kamakura je mesto ležiace na západe Japonska a nachádza sa priamo pri Tichom oceáne. Toto miesto je známe pre svoje krasové oblasti a jeho chrámy z 12. storočia. Kamakura je známa aj pre svoje teplé a vlhké počasie počas letných mesiacov.

Letné mesiace v Kamakure trvajú od júna do septembra. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo dvadsaťpäť až tridsať stupňov Celzia a vlhkosť dosahuje až osemdesiat percent. Tieto vysoké teploty a vlhkosť dokážu byť veľmi náročné pre turistov, ktorí plánujú navštíviť toto miesto.

Pre tých, ktorí sa plánujú vydať na návštevu Kamakury počas leta, je dôležité sa pripraviť na horúce počasie. Odporúča sa nosiť lehké a vzdušné šaty a obuv, aby ste sa cítili pohodlne počas celého dňa. Na ochranu pred slnkom je dobré si vziať so sebou klobúk alebo čiapku a opaľovací krém.

Ak sa chcete vyhnúť horúcemu a vlhkému počasiu, môžete Kamakuru navštíviť počas zvyšku roka. Jesenný a zimný obdobie ponúka mierny a príjemný počasie, ktoré je ideálne pre prechádzky a objavovanie krás mesta.

Celkovo, Kamakura je nádherné miesto na návštevu počas celého roka. Leto ponúka krásne pláže a zlaté hodiny pri západe slnka, no pre tých, ktorí netolerujú horúce počasie, je lepšie navštíviť miesto mimo letnej sezóny. S cestovateľským plánovaním a správnymi oblečeniami a ochrannými opatreniami môžete v Kamakure zažiť nádherné zážitky a vychutnať si krásu japonského leta.


Dovolenka Japonsko Kamakura


Dovolenka v Japonsku je vždy neobyčajným zážitkom. Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do bohatých tradícií a histórie krajiny v kombinácii s prírodou a krásnymi plážami, potom by vás mohla zaujať dovolenka v meste Kamakura.

Kamakura je historické mesto nachádzajúce sa na juhovýchodnom pobreží Japonska, približne 50 kilometrov od Tokia. Je známe svojimi starobylými chrámami, budhistickými svätyňami, záhradami a plážami. Mesto je veľmi obľúbené nielen medzi miestnymi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

Jedným z najväčších sídel Kamakury je chrám Tsurugaoka Hachimangu. Tento chrám je venovaný bohu vojny a ochrancovi samurajov, a preto tu nájdete mnoho pamiatok spojených so samurajskou kultúrou. V chráme sa nachádza aj krásna záhrada s krásnymi japonskými kvetmi a bonsajmi. Pokiaľ sa dostanete na vrchol chrámu, budete mať nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Kamakure je Veľký Budha - daibucu. Toto bronzové socha Buddy patrí medzi najväčšie sochy na svete a údajne váži viac ako 120 ton. Je obklopená peknou záhradou a je považovaná za symbol mesta.

Ak máte radi prírodu a relaxáciu, mali by ste určite navštíviť pláž Yuigahama. Táto pláž je jednou z najväčších v oblasti Tokia a je ideálnym miestom na oddych a vychutnanie si pokojnej atmosféry. Okrem toho môžete vyskúšať aj surfovanie alebo prechádzku po pobreží.

V Kamakure sa tiež nachádza mnoho historických chramov a svätyň. Okrem už spomínaných môžete navštíviť napríklad chrám Hokoku-ji, známy aj ako chrám bambusového hája. Tento chrám je obklopený stovkami bambusových stromov a ponúka pokojné a tiché prostredie na meditáciu.

Ak chcete zažiť autentickú japonskú kultúru a tradície, môžete sa tiež zúčastniť niektorého z festiválov, ktoré sa v Kamakure pravidelne konajú. Môžete si vyskúšať tradičné japonské obliekanie yukaty, sledovať tradičné tance a hudbu a ochutnať jedlo z miestnej kuchyne.

Dovolenka v Kamakure je jedinečným zážitkom, kde sa môžete ponoriť do bohatstva japonskej tradície a histórie. S jedinečnými miestami k návšteve, ako sú chrámy, budhy a pláže, sa určite nebudete nudiť. Ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a zároveň preskúmať kultúrnu a historickú stránku Japonska, Kamakura je skvelou voľbou pre vašu dovolenku.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky