Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Japonsko Hakone

Počasie Japonsko Hakone


Počasie v japonskom meste Hakone sa mení v závislosti na ročnom období a polohe v horách. V zime sa tu teploty pohybujú okolo nuly a v letných mesiacoch môžu byť horúce a vlhké.

Hakone leží blízko aktívneho sopky Fuji, čo má vplyv na jeho mieru so zemskými klimatickými vplyvmi. Obdobie od marca do mája sa v Hakone považuje za jar a teploty sa pohybujú medzi 10 a 18 stupňov Celsia. V tomto období sa oblasti okolo rieky Hayakawa a Koito stávajú atrakciou pre turistov, pretože tu kvitnú rôzne druhy kvetov.

Leto v Hakone je horúce a vlhké, s teplotami často presahujúcimi 30 stupňov Celsia. Toto obdobie je populárne pre návštevníkov, ktorí prichádzajú sledovať prirodzené krajiny ako je Lake Ashi a Owakudani. V dôsledku svojej polohy v horách, Hakone má rôzne mikroklimatologicke podnebie pod vplyvom rôznych nadmorských výšok.

Jeseň v Hakone s teplotami okolo 20 stupňov Celsia, prichádza s krásnou fialovou scenériou saguromi. Toto je čas, kedy mnoho turistov prichádza na jeho krajiny, aby si užili scenéry a relaxovali v termálnych prameňoch.

Zima v Hakone je časom v ktorom je pomerne zimno a sneží sa tu najmä v decembri a januári. Turisti prichádzajú sledovať obchody v gejzíroch a hlbokých termálnych kopaniach. Toto je tiež ideálny čas pre lyžovanie.

V celkovom hodnotení, Hakone ponúka svojim návštevníkom celý rad možností sledovania krásnych krajín, prírodných krovní a termálnych prameňov, ktoré ponúkajú veľa pre tých, ktorí prichádzajú do Japonska hľadať krásny výhľad a relaxáciu. Aj keď je počasie v Hakone zmenlivé, má určite svoje que v každom období.


Letenka Japonsko Hakone


Hakone je malebné mesto v Japonsku, známe svojimi termálnymi prameňmi, krásnou prírodou a pôsobivými výhľadmi na Mt. Fuji. Je to veľmi obľúbený turistický cieľ pre návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Hakone, ideálne je začať svoju cestu letením do blízkeho medzinárodného letiska Tokio Haneda alebo Narita. Odtiaľ môžete pokračovať na cestu do Hakone kombináciou vlaku a autobusu.

Mnoho leteckých spoločností ponúka možnosť letieť do Tokia, vrátane známych medzinárodných spoločností ako Lufthansa, Air France, Emirates a mnoho ďalších. Je možné vybrať si medzi priamymi letmi alebo letmi s prestupom v iných európskych mestách.

Po prílete do Tokia je najlepšou možnosťou cesty vlak, pretože je to najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob, ako sa dostať do Hakone. Zo stanice Tokio musíte cestovať na stanicu Odawara, ktorá je vzdialená asi 35 minút. Odtiaľ musíte prejsť na rýchlik "Hakone Tozan Railway", ktorý sa dostane priamo do Hakone Yumoto, hlavného turistického centra Hakone.

Po príchode do Hakone je tu mnoho možností, čo vidieť a robiť. Môžete si vychutnať termálne kúpele v jednom z mnohých onsenov. Tieto termálne pramene sú známe pre svoje liečivé vlastnosti a poskytujú skvelý spôsob, ako si oddýchnuť a uvoľniť sa po dlhej ceste.

Okrem toho môžete stráviť niekoľko hodín prechádzaním sa okolo krásneho Jazera Ashi alebo sa vydať na horský výlet na Mt. Hakone, odkiaľ si môžete vychutnať nádherný výhľad na Mt. Fuji.

Ak máte radi históriu, určite navštívte "Hakone Open-Air Museum". Je to jedno z najväčších a najvýznamnejších múzeí umenia na otvorenom v Japonsku. Tu nájdete množstvo umeleckých diel a soch od rôznych svetových umelcov.

Hakone nie je len jedným z najkrajších a najuznávanejších miest na svete, ale je aj jedným z najprístupnejších. Letenka do Tokia je preto skvelým spôsobom, ako sa dostať do Hakone a zažiť jeho unikátnu kultúru, prírodu a termálne pramene. Nech už sa rozhodnete navštíviť toto kúzelné miesto, jedno je isté - zážitky, ktoré tu získate, budú nezabudnuteľné.


Ubytovanie Japonsko Hakone


Ak hľadáte exotické destinácie plné krásy a tradície, potom Hakone v Japonsku je miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Toto malebné mestečko sa nachádza len pár hodín jazdy od Tokia a je populárne medzi turistami z celého sveta.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Hakone, je jeho nádherná príroda. Mestečko je obklopené horami a leží v okolí jazera Ashi, ktoré je jednou z najpopulárnejších atrakcií v tomto regióne. Môžete si vychutnať scenériu priamo z paluby jedného z tradičných člnov, ktoré sa preplavujú po jazere.

Ďalšou neodmysliteľnou časťou návštevy Hakone je cesta lanovkou, ktorá vedie do horami. Táto jazda vás prevedie cez krásne lesy a divokú prírodu, až do samotného krátera sopky Owakudani. Tu môžete cítiť síru a uvidíte kipiacu gejzírsku činnosť. Nie je to však jediné, čo si môžete urobiť v kraji Hakone. Môžete navštíviť aj tradičné japonské onseny (termálne pramene), ktoré ponúkajú relaxáciu a omladenie.

Čo sa týka ubytovania, v Hakone nájdete rôzne možnosti. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi s výhľadom na jazero Ashi a sopku Fujisan, alebo si môžete vybrať tradičné japonské ryokany, kde si môžete vychutnať autentické japonské pohostenie a ubytovanie v tatami izbách s futonami.

Okrem toho, v Hakone je tiež množstvo múzeí a umeleckých galérií. Zaujímavé je napríklad Umelecké múzeum Narukawa, kde môžete obdivovať diela japonských umelcov. Pre milovníkov literatúry je tu aj múzeum Goetheho, ktoré je venované osobnosti tohto slávneho nemeckého spisovateľa.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť a navštívte Hakone v Japonsku. Zažijete úchvatné scenérie, relaxáciu v termálnych prameňoch a zároveň sa ponoríte do japonskej kultúry a tradície. Ubytovanie v tomto regióne je skutočne jedinečné a poskytne vám zážitok, o ktorom budete ešte dlho rozprávať.


Dovolenka Japonsko Hakone


Ak hľadáte neobvyklú a zaujímavú dovolenku, určite by ste mali navštíviť japonské mesto Hakone. Nachádza sa len niekoľko hodín od Tokia a ponúka rozmanité možnosti zábavy pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Hakone je známe svojou prírodou, kúpeľmi, bohatou históriou a kultúrou. Mesto leží uprostred krásnej Scénickej oblasti Fuji-Hakone-Izu, ktorá ponúka úchvatné výhľady na hlavný symbol Japonska – horu Fudži. Návštevníci mohú využiť kruhovú vlakovú trasu "Hakone Round Course", ktorá vedie cez hory, rieky, jazerá a kúpele, aby mohli vychutnať všetky zaujímavosti Hakone.

Najlepšie miesto na obdivovanie krásy jazera Ashinoko a hory Fudži je z hora Komagatake, kam vás zvezú lanovkou z Hakone. Z vrcholu sa môžete taktiež pozrieť na malé ostrovy na jazere, na ktorých stoja modlitebné svätyne.

Mesto Hakone je tiež populárne pre svoje kúpele onsen. Tieto kúpele sú známe svojimi liečivými vlastnosťami a dokážu upokojiť, oddialiť stres a zlepšiť krvný obeh v tele. V Hakone sa nachádza mnoho kúpeľov, kde si môžete vychutnať tento relaxačný zážitok.

Okrem toho má mesto aj niekoľko múzeí, ktoré sa zaoberajú históriou a kultúrou Japonska. Medzi tie najpopulárnejšie patrí Museo de Arte Pola, kde sa nachádza kolekcia umenia z rôznych krajín a epôch, vrátane mnohých diel japonských umelcov.

V Hakone je veľa možností, ako užiť si tradičné jedlo a nápoje. Napríklad môžete ochutnať japonský čaj v jednom z mnohých čajových domčekov alebo sa pokúsiť o sushi v nejakej z mnohých reštaurácií.

Väčšina turistov si prenajíma automobil a preskúmava krásy Hakone svojimi spôsobom. Postarajte sa však, aby ste sa vyhli večerným hodinám a víkendom, keď cesty sú preplnené.

Hakone je jedno z miest, kde sa stará japonská kultúra mieša s modernou technológiou a trendy. Vmestí sa do neho však aj niečo pre každého. Ak plánujete cestu do Japonska, neopomeňte navštíviť Hakone – mesto ponúka úchvatnú scenériu, kúpele, históriu a kultúru Japonska – všetko v jednom.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hakone


Q: Ako sa dostanem do Hakone z Tokya?
A: Existuje niekoľko možností, vrátane vlaku, autobusu, áut a dokonca aj lodi. Odporúčame využiť vlak z Tokya do stanice odchodu Hakone-Yumoto a potom sa prepraviť miestnou dopravou, ako sú autobusy či kabelky.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Hakone?
A: Počas jarných a jeseňných mesiacov (marec - máj a september - november) je väčšinou nádherné počasie, kedy kvitnú sakury alebo listy menia farbu. Leto (jún - august) môže byť dosť horúce a vlhké, zatiaľ čo zima (december - február) môže byť studená a snežiť.

Q: Koľko dní by som mal stráviť v Hakone?
A: Odporúčame pobyt na minimálne 1 - 2 dni. Pre lepší zážitok sa však odporúča pobyt na dva až tri dni, aby ste mohli vidieť najdôležitejšie miesta, ako napríklad Onsen, Owakudani, kabelka a mnohé ďalšie.

Q: Kde sa nachádza najlepšie Onsen/spa v Hakone?
A: Existuje množstvo Onsen v Hakone a výber bude závisieť od vašich preferencií. Určite odporúčame navštíviť Onsen Gora, Širahama Onsen a Yumoto Onsen.

Q: Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Hakone?
A: Niektoré z najlepších turistických atrakcií v Hakone zahŕňajú Owakudani (údolie sopiek), kabelku Hakone, Chokoku-no-Mori (obrazová miera múzea), Hakone Jinja (svätyňa) a Lake Ashi (plošina Ashi).

Q: Mám si kúpiť Hakone Free Pass?
A: Áno, ak plánujete vidieť viacero miest v Hakone, odporúčame zakúpiť si Hakone Free Pass. Táto karta vám umožňuje neobmedzené cestovanie pohodlnou dopravou v Hakone, a tiež umožňuje zľavy na niektoré atrakcie a obchody.

Q: Kedy môžem vidieť Mt. Fuji v Hakone?
A: Mt. Fuji môže byť viditeľný z rôznych miest v Hakone, ale závisí to od počasia a oblačnosti. Najlepší čas na pozorovanie Mt. Fuji je zväčša počas jarných a jeseňných mesiacov.

Q: Aké je japonské jedlo, ktoré by som mal skúsiť v Hakone?
A: Môžete sa snažiť ochutnať Kuro-tamago, čo sú vajcia uvarené v horúcej vode z Owakudani, ktoré sú často tmavé a majú oveľa výraznejší chuť ako normálne vajcia. Okrem toho môžete vyskúšať aj ryby a morské plody v tejto oblasti, ako je napríklad unagi.

Q: Aké je počasie v Hakone v októbri/novembri?
A: Počas októbra a novembra je priemerná teplota okolo 14 - 20 stupňov a zväčša môže byť celkom teplé. Môžu sa vyskytnúť nejaké dažde a oblačnosť, ale to poskytuje výborné prostredie na fotografovanie kvitnúcich sakúr a javorových listov.

Q: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Hakone?
A: Existuje mnoho miest na ubytovanie v Hakone a to zahŕňa rôzne možnosti, ako sú napríklad ryokany (japonské hotely), onsens, hoteli alebo Airbnb, medzi nimi odporúčame Gōra, Yumoto a Motohakone.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky