Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Izrael Timna Park

Počasie Izrael Timna Park


V Izraeli je počasie zvyčajne slnečné a teplé, avšak v Timna Parku to môže byť výnimočné. Nachádza sa v nehostinnej a suchom púštnom prostredí, ktoré charakterizujú extrémne horúce letá a chladné zimy.

V lete môže teplota dosiahnuť až 40 °C, pričom v noci neklesne pod 25 °C. Pretože väčšina atrakcií v parku sa nachádza na slnku, je dôležité si vziať opaľovací krém a ochranné oblečenie, ako aj veľa vody. Návštevníkom je tiež odporúčané vyhýbať sa najhorúcejším hodinám v priebehu dňa a využívať tie najchladnejšie, ako sú ranné hodiny alebo skoré večerné hodiny.

V zime môže byť v parku chladno a dokonca byť príležitostne zasnežené. Teplota sa pohybuje okolo 15-20 °C počas dňa a klesá na 5-10 °C v noci. V zime sa môžete tešiť z menej návštevnosti a pokojnejších prostredí.

Celkovo povedané, navštívenie Timna Parku je najlepšie počas jari alebo jesene, kedy sú teploty príjemné a menej extrémne. V každom prípade je významné si vopred poznať predpoveď počasia a pripraviť sa vhodným spôsobom, aby ste správne využili svoju návštevu v tomto úžasnom parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Timna Park


1. Ako sa dostanem do Timna Parku?

Odpoveď: Timna Park sa nachádza asi 25 km južne od mesta Ejlat v Izraeli. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo taxíkom.

2. Aké sú vstupné poplatky do parku?

Odpoveď: Vstupenky do parku stojia pre dospelých 50 šekelov, pre deti (3-18 rokov) a dôchodcov 39 šekelov.

3. Kedy je park otvorený?

Odpoveď: Park je otvorený denne od 8:00 do 16:00 hod. (október až marec) alebo od 8:00 do 17:00 hod. (apríl až september).

4. Aké aktivity je možné v parku robiť?

Odpoveď: Timna Park ponúka množstvo aktivít, ako je napríklad prehliadka kopcov a jazier, jazda na konských záprahoch, plávanie v jazerách, cyklistické trasy, návšteva múzea a veľa ďalších vecí.

5. Aký je časový odhad pre návštevu parku?

Odpoveď: Odporúčame stráviť v parku aspoň pol dňa, aby ste si mohli vychutnať všetky aktivity a atrakcie.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu parku?

Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu parku sú október až marec, keď je počasie miernym a teploty sú príjemné.

7. Je potrebné si s sebou priniesť nejaké veci?

Odpoveď: Odporúčame vziať so sebou dostatok vody na pitie a opaľovací krém, pretože počasie môže byť veľmi horúce.

8. Je v parku k dispozícii strava?

Odpoveď: Áno, v parku je k dispozícii niekoľko reštaurácií a stánkov ponúkajúcich občerstvenie.

9. Sú v parku k dispozícii turistické sprievodcovia?

Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii turistické sprievodcovia, ktorí vám radi pomôžu s prehliadkou a odpovedia na vaše otázky.

10. Môžem si v parku zobrať psa?

Odpoveď: Nie, zvieratá nie sú do parku povolené.


Ubytovanie Izrael Timna Park


Izrael je známy svojou bohatou históriou a nádhernou prírodou, a jedným z miest, ktoré toto spojenie dokonale zosobňuje, je Timna Park. Timna Park sa nachádza v púšti Negev, približne 25 kilometrov južne od mesta Ejlat. Tento park je domovom rôznych prírodných úkazov a histórie, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta.

Jednou z hlavných atrakcií Timna Parku je jeho nádherné ubytovanie. Park ponúka rôzne možnosti pre tých, ktorí chcú zostať a stráviť viac času objavovaním tohto fascinujúceho miesta.

Prvou možnosťou je ubytovanie v stane. Táto tradičná forma ubytovania je ideálna pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú púštnu atmosféru. Vrchárske stany sú vybavené pohodlnými posteľami a jednoduchým vybavením, aby ste si mohli užiť príjemnú a autentickú noc v púšti.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v bungalovoch. Tieto moderné a dobre vybavené domčeky ponúkajú pohodlné a súkromné ubytovanie pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu súkromie a komfort. Bungalovy sú vybavené klimatizáciou, televízorom, pripojením na internet a sú zariadené moderným štýlom. Táto možnosť je ideálna pre páry alebo rodiny, ktoré chcú mať osobitý priestor.

Okrem toho park ponúka aj možnosť kempovania. Tí, ktorí majú radi dobrodružstvo a chcú sa ponočiť priamo v prírode, si môžu postaviť stan na stanovisku v parku. Tešte sa na nádherný výhľad na hviezdy a nočnú oblohu a strávte nezabudnuteľný večer pri ohnísku s priateľmi alebo rodinou.

Okrem ubytovania Timna Park ponúka aj mnoho aktivít a atrakcií pre návštevníkov. Medzi najznámejšie atrakcie patrí skalný útvar "Solomonova jaskyňa", ktorý je točený sivou sivou horninou a upúta pozornosť všetkých, ktorí ho vidia. Ďalšou atrakciou je umelé jazero Timna, kde návštevníci si môžu vychutnať vodné aktivity ako napríklad vodné bicykle a člny.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, park ponúka aj možnosť vyraziť na výlet na horskom bicykli, jasličkách alebo jazdeckými soupravami. Tieto aktivity sú ideálne pre tých, ktorí chcú objaviť krásu prírody a pozorovať okolitý kraj.

Timna Park je skutočne miesto, kde môžete zažiť spojenie medzi prírodou a historickou dedičinou Izraela. Jeho nádherné ubytovanie, spolu s rôznymi aktivitami a atrakciami, robia z neho ideálne miesto pre dovolenku pre každého, kto chce objaviť krásy Izraela. Nech už sa rozhodnete zostať v stane, bungalove alebo stanovom mieste, určite budete mať nezabudnuteľný zážitok v Timna Parku.


Letenka Izrael Timna Park


Izrael je krajina so zaujímavou históriou, kultúrou a unikátnou prírodou. Jedným z najkrajších miest v Izraeli je Timna Park - 60 kilometrov južne od mesta Ejlat na púšťovom plató Arabah. To môže byť miesto, kde si môžete vychutnať krásu prírody, objaviť zaujímavé miesta a zasiahnuť hlbšie do histórie.

Ak plánujete navštíviť Timna Park, existuje mnoho možností, ako sa tam dostať. Najlepším a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestovanie cez letisko Ejlat, ktoré leží iba 20 minút jazdy autom od Timna Parku. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Izraela za prijateľné ceny.

Timna Park je plný zaujímavostí a čarov, ako napríklad Copper Mines, kde si môžete prezrieť veľké riftové údolie so zbraňami, zoradiť tam pripravený lanový most či navštíviť Geológické parky Sahaurových typov a zdokonaľovať sa tam v skalnom lezení. Tí, ktorí sú zvedaví na tie najstaršie histórie Izraelizmu, by mohli objaviť Tie Prvotné stojace kameny v Timna Valley typického vzhľadu kamene Postav jako tuto a TieZeme Zázraky.

Okrem toho Timna Park, je tiež miesto, kde si môžete užiť dobrodružstvo, ako napríklad off-road jazdy na púšti, jazdy na bicykli, rybolov a plávanie v jazere a mnohé iné. Ak ste prírodný nadšenec, určite oceníte taktiež zvieratá vo všetkových kútoch parku - Kamele, Škorpióny či Orol kráľovský.

Celkovo Timna park prináša vydarenú päť dňovú dovolenku pre všetkých z vás, ktorí sa radi pohybujú v prírode a objavujú nové miesta. A na zabezpečeniu letenky si už nemusíte lámať hlavu - vyberajte si z ponuky a poďte za touto nevšednou krásou Izraela, ktorá si vás získa na celý život.


Dovolenka Izrael Timna Park


Timna Park: Skrytý klenot Izraelskej dovolenky

Izrael je krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodnú krásu. Svoje návštevníkov neprestáva fascinovať rôznorodosťou svojich atrakcií. Ak ste dobrodružný duch a radi objavujete obdivuhodné prírodné divy, nemali by ste vynechať návštevu Timna Parku počas svojej dovolenky v Izraeli.

Timna Park sa nachádza približne 25 kilometrov severne od mesta Eilat v Južnom Izraeli. S rozlohou viac ako 60 km² je to rozľahlý park, ktorý ponúka neuveriteľné množstvo zážitkov a atrakcií pre návštevníkov.

Jedným z najfascinujúcejších miest v parku je skalnaté údolie Haceraf, ktoré je považované za jedno z najhlbších údolí na svete. Ich farebné a inšpirujúce tvary vytvárane prírodou sú prehliadkou pre vaše oči.

Existuje aj možnosť objaviť 5000-ročný historický skvost v podobe Kamenného piliera, ktorý je starovekým symbolem Timna Parku. Tento kamenný pilier bol pôvodne vztyčený ako pamätník pre boha Egypta, ale bol tiež spojený s biblickým Mojžišovým bronzovým hadom. Jeho symbolika a zdobenie vám poskytnú historický a kultúrny pohľad na túto oblasť.

Ak preferujete aktívnejšie vyžitie, Timna Park ponúka mnoho dobrodružstiev. Jednou z najobľúbenejších aktivít je cyklistika. Majestátna púšť ponúka ideálne podmienky pre cyklistov všetkých úrovní. Môžete si prenajať bicykle a vydať sa na niektorú z dostupných cyklistických trás. Tu si môžete vychutnať neuveriteľný výhľad na púšť, hory a skalnaté údolia v okolí.

Ďalšou atrakciou, ktorá láka turistov, je jazero v Timna Parku. Ticho, ktoré tam nájdete, je úplne oslobodzujúce a ponúka ideálne prostredie na relaxáciu a oddych. Môžete si tam prenajať malý čln a preplávať si po hladine jazera alebo sa jednoducho oddať slneniu na brehu.

Pre milovníkov archeológie je v parku tiež dostupná návšteva egyptského dolu soli, ktorý je považovaný za najstarší ťažobný dol. Môžete tam vidieť starodávne zvyky a metódy, ktoré sa používali pri ťažbe soli a medenej rudy.

Timna Park je skutočným skrytým klenotom Izraelskej dovolenky. Je to miesto, kde sa môžete pohrúžiť do histórie, objaviť neuveriteľné prírodné úkazy a relaxovať. Či už ste dobrodružný typ či len chcete uniknúť od každodenného zhonu, Timna Park vás určite nesklame. Ako hovoria miestni, ak ste v Izraeli, navštívte Timna Park, aby ste videli krásu, ktorá je jedinečná pre túto krajinu.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky