Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Izrael Eilat

Ubytovanie Izrael Eilat


Izrael je fascinujúca krajina s bohatou históriou, krásnou prírodou a skvelými plážami. Eilat, nachádzajúci sa na juhu Izraela pri hranici s Egyptom a Jordánskom, je jedným z najobľúbenejších miest na oddych a plávanie. Ak hľadáte ubytovanie v Eilate, máte na výber z množstva hotelov, apartmánov a hostelov. V tomto článku si prejdeme niektoré z najlepších možností ubytovania v Eilate.

1. Hilton Eilat Queen of Sheba

Hilton Eilat Queen of Sheba je luxusný hotel, ktorý ponúka klenotového veľkorysého ubytovania s výhľadom na Červené more. Hotel sa nachádza na pláži a ponúka rôzne vybavenie vrátane bazéna, posilňovne, spa, blízkosť mnohých obchodov a reštaurácií a dokonca aj vlastný kasíno. Hostia si tu môžu užívať prvotriedne jedlá a nápoje, a to všetko s nádherným výhľadom.

2. Astral Palma Eilat

Astral Palma Eilat je skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v centre mesta. Nachádza sa v blízkosti najlepších reštaurácií, nákupných centier a zábavných parkov. Hotel ponúka pohodlné apartmány a štúdiá s plne vybavenou kuchyňou, bazénom a veľkorysými večerami. Hostia si tu môžu užívať pokojné a kľudné prostredie v srdci Eilatu.

3. HI Eilat Hostel

Ak hľadáte lacné a príjemné ubytovanie v Eilate, HI Eilat Hostel je skvelou voľbou. Nachádza sa v blízkosti pláže a centra mesta a ponúka spoločné izby, ktoré sú čisté a dobre udržiavané. Hostia tu majú prístup k základnému vybaveniu, vrátane bezplatného Wi-Fi, kuchynke a spoločenskej miestnosti. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze a zároveň sa cítiť ako doma.

4. Leonardo Club Hotel

Leonardo Club Hotel ponúka rodinám a skupinám kamarátov skvelé ubytovanie. Nachádza sa zhruba 2 km od centra Eilatu a ponúka atraktívne aktivity pre hostí v každom veku, vrátane plážového volejbalu, tenisu, bazénov a olympijských hier. Hotel ponúka vysoké kvalitatívne jedlo a koktejly, a dokonca aj denný program pre deti.

5. Dan Eilat Hotel

Dan Eilat Hotel je moderný hotel, ktorý ponúka pohodlné a luxusné ubytovanie. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka množstvo zábavy, ako je windsurfing, potápanie a rybolov. Okrem toho tu nájdete aj spa, wellness centrum a posilňovňu. Hostia sa tu môžu tešiť z kvalitného jedla, nádherného výhľadu na more a jedinečnej atmosféry.

Záver

Eilat v Izraeli ponúka rôzne možnosti ubytovania pre každého, od luxusných hotelov až po lacné hostely. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania preferujete, Eilat ponúka množstvo zábavy a jedinečných zážitkov. Vyberte si to správne ubytovanie pre vás a užite si krásy a zábavu, ktoré Eilat ponúka.


Počasie Izrael Eilat


Eilat je jedným z najhorúcejších miest na svete a zároveň jediným izraelským letoviskom pri Rudom mori. Jeho exotické podnebie a slnečné počasie ho robia skvelým miestom pre dovolenku.

Počasie v Eilate je charakterizované extrémnymi teplotami a minimálnym množstvom zrážok. Letné mesiace, teda jún, júl a august, sú extrémne horúce, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 40 ° C a často prekračujúcimi 45 ° C. Tieto vysoké teploty sú spojené so suchým púštnym vetrom, ktorý prináša pocitovú teplotu ešte vyššiu. Preto je dôležité mať pri sebe dostatok vody a chrániť sa pred slnkom, najmä v tomto období.

Zimné mesiace, teda december, január a február, sú v Eilate oveľa príjemnejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 20 ° C a minimálnymi teplotami okolo 10 ° C. Aj keď je to stále dosť teplo na plávanie a opaľovanie, môže byť trochu chladnejšie v noci, takže odporúčame si vziať aj vrstevnaté oblečenie.

Celkové množstvo zrážok v Eilate je veľmi nízke, s priemerom len okolo 25 mm za rok. Väčšinu zrážok možno očakávať v zimných mesiacoch. Väčšinu času je azúrové obloha bez mrakov, čo robí z Eilatu ideálne miesto na slnečnú dovolenku.

Pri plánovaní návštevy Eilatu je dôležité si uvedomiť tieto extrémne podmienky. Ak máte radi horúce a slnečné počasie, leto je pre vás najlepšie obdobie návštevy. Ak vám viac vyhovuje menej horúce počasie, zima je ideálnou dobou na návštevu.

Okrem skvelého počasia Eilat tiež ponúka rôzne atrakcie a aktivity, ako sú potápanie, šnorchlovanie, jazda na mori a prechádzky po krásnych plážach. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť, relaxovať a vychutnať si slnko a more.

Vzhľadom na extrémne počasie v Eilate odporúčame plánovať návštevu s ohľadom na vyhýbanie sa najteplejším hodinám dňa a mať pri sebe dostatok vody a ochrany pred slnkom. Ak sa rozhodnete navštíviť toto krásne letovisko, určite nebudete sklamaní.


Letenka Izrael Eilat


Izrael Eilat: Poklad Stredomoria

Eilat, populárne vyhľadávané miesto v Izraeli, sa nachádza na juhu krajiny, na pobreží Červeného mora. Toto malé prímorské mesto je známe svojimi úchvatnými plážami, korálovými útesmi a živým podmorským svetom, ktorý láka návštevníkov z celého sveta.

Najľahším spôsobom, ako sa dostať do Eilatu, je využiť letenku. Mesto disponuje vlastným medzinárodným letiskom nazývaným Letisko J. Charcif. Je to moderné letisko so správnymi zariadeniami a praktickým prepojením do centra mesta. Množstvo leteckých spoločností ponúka pravidelné lety z rôznych krajín priamo do Eilatu.

Pri príchode do Eilatu sa návštevníci ocitnú v krajine, ktorá ponúka pestrú škálu možností. Pláže v Eilate sú tradične jednými z najkrajších na celom izraelskom pobreží. Teplo mora a priaznivé podmienky udržiavajú ho čarovným miestom pre slnenie a vodné aktivity. Vďaka skvelej transparentnosti vody je Eilat rajom pre potápačov a milovníkov rybárčenia. Podvodný svet sa pýši rozmanitým množstvom tropických rýb, korálových útesov a vrakov lode, ktoré sú vhodné na objavovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú iné druhy dobrodružstva, Eilat ponúka niekoľko zaujímavých destinácií. Nachádza sa tu Národný park Timna, ktorý je domovom pre jedinečné skalné útvary a staroveké kopcovité skalné formácie. Park ponúka povesti časov, keď sa tu ťažili drahé kovy, ako napríklad meď, a poskytuje turistom možnosť objaviť jeho bohatú históriu.

Okrem prírodných krás Eilatu existuje aj množstvo historických a kultúrnych zaujímavostí. V blízkosti mesta sa nachádza pevnosť Mocuva, ktorá je jednou z najstarších pevností v krajine. Návštevníci môžu objaviť históriu a hrado-zámku, ako aj výhľady z jeho strážnych veží.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by mal niekto navštíviť Eilat, je jeho jedinečná príroda a biodiverzita. Mesto je obklopené púšťou Negev, ktorá ponúka unikátnu kombináciu pohoria, skalnatých údolí a oáz. Táto región je vhodný na výlety na koňoch, jazdenie na bicykli, off-roadové jazdy a túry do okolitých hôr.

Návšteva Eilatu je ako cesta do pokladu Stredomoria. Toto pôvabné letovisko kombinuje slnečné pláže s bohatým podmorským svetom, historickými pamiatkami a prírodnou krásou. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku na pláži, dobrodružstvo pri potápaní alebo objavovanie histórie, Eilat ponúka všetko. A najlepší spôsob, ako zažiť všetky jeho pôvaby, je využiť letenku a začať dobrodružstvo v Izraeli.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Eilat


1. Aké je počasie v Eilate?
- V Eilate je typicky veľmi horúco a suché počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30-40°C, a to prakticky počas celého roka.

2. Ako sa dostanem do Eilatu?
- Najjednoduchším spôsobom je lietadlom na medzinárodné letisko v Eilate alebo do leteckého uzla v Tel Avive a odtiaľ pokračovať cestou autobusom alebo taxíkom.

3. Aké sú najlepšie pláže v Eilate?
- Medzi najlepšie a najobľúbenejšie pláže v Eilate patrí Coral Beach, Eilat Beach a Dolphin Reef.

4. Kde sa dajú vidieť delfíny v Eilate?
- Delfíny sa zvyčajne dajú vidieť v Dolphin Reef, ktoré je jedným z najpopulárnejších miest, kde sa dá s delfínmi plávať.

5. Aké atrakcie a aktivity sú v Eilate?
- V Eilate je veľa atrakcií a aktivít pre turistov, vrátane potápania, šnorchlovania, jazdy na kajaku, safari do púštneho parku Timna, návštevy múzeí a obchodných centier.

6. Sú v Eilate bezpečné?
- Eilat patrí medzi jedno z najbezpečnejších miest v Izraeli a výskyt kriminality je tu veľmi nízky. Aj tak je však vždy potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

7. Aké sú nevyhnutné veci, ktoré by som mal mať so sebou pri návšteve Eilatu?
- Nevyhnutné veci sú hlavne plavky, opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, priliehavé oblečenie, kvalitnú obuv a dostatok vody na hydratáciu.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Eilatu?
- K najlepšiemu času na návštevu Eilatu patria jarné a jesenné mesiace, keď je teplota príjemná a nie je taká veľká návštevnosť turistov.

9. Kde sa dá v Eilate dobre najesť?
- Eilat má mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy kuchýň, vrátane tradičnej izraelskej, mediteránskej, talianskej a ázijskej kuchyne. Medzi obľúbené reštaurácie patria The Last Refuge, La Caveszarina a The Orchid.

10. Ktoré miesta by som nemal vynechať pri návšteve Eilatu?
- Pri návšteve Eilatu by ste si nemali nechať ujsť akvárium Underwater Observatory, Národný park Corals Beach, Park Timna a zážitok s úžasnými delfínmi v Dolphin Reef.


Dovolenka Izrael Eilat


Izrael, krajina bohatá na históriu a duchovnosť, ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré môžete objaviť počas dovolenky. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v Izraeli je prímorské mesto Eilat.

Eilat sa nachádza na juhu Izraela, pri brehu Rudého mora a je obklopené kaňonmi, horami a púšťou Negev. Je známe svojimi krásnymi plážami, ktoré ponúkajú krištáľovo čistú vodu a úchvatné koraly. Preto je Eilat ideálnou destináciou pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Môžete objaviť podmorský svet, ľahko prístupný z pobrežia alebo využiť ponuky potápačských centier.

Okrem potápania si môžete vychutnať aj iné vodné športy, ako je vodné lyžovanie, jachtovanie či rybolov. Ak preferujete suchú zábavu, môžete vyskúšať jazdu na dromedároch, koni alebo chrbtoch štyroch kolies a podniknúť výlety po púšti Negev, kde môžete objaviť zaujímavé skalnaté formácie a starých beduínov.

Eilat je tiež bohaté na kultúrne a histórické pamiatky. Môžete navštíviť kráľovský palác v parku Národného parku Timna, kde nájdete nádherné kamenné geologické útvary a najstaršiu mediarsku banskú jamu na svete. Známym miestom je aj koralové súostrovie, ktoré je chráneným národným parkom. Môžete si prenajať vodný bicykel a preskúmať jedinečné korálové záhrady, ktoré sú domovom množstva farebných morských živočíchov.

Eilat ponúka aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, kde môžete ochutnať tradičnú izraelskú kuchyňu a zakúpiť si miestne suveníry. Kaviarne ponúkajú čerstvé izraelské kávy a čaje, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom skúmania.

Ak chcete stráviť noc v Eilate, nájdete tu viacero zábavných možností. Môžete sa vybrať na nočný ponor alebo sa baviť v nočných kluboch a diskotékach. Mesto tiež hostí rôzne hudobné a kultúrne podujatia, ako je festival džezovej hudby či miestne tanečné show.

Eilat je teda ideálnou kombináciou prírody, histórie a zábavy. Ponúka mnoho aktivít a zážitkov, ktoré uspokoja všetky typy cestovateľov. Nech už ste záujemca o vodné športy, dobrodružstvo na púšti alebo objavovanie historických miest, Eilat vám to všetko ponúka. Takže ak plánujete dovolenku v Izraeli, nezabudnite zaradiť Eilat do svojho itinerára.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky