Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Island Þingvellir (Národný park)

Letenka Island Þingvellir (Národný park)


Island je známy svojimi nádhernými prírodnými zázrakmi a atrakciami a jedným z najkrajších miest, kde ich môžete nájsť, je národný park Þingvellir. Nachádza sa asi 40 km západne od Reykjavíku a je významným miestom pre kultúru Islandu a jeho prírodné bohatstvo.

Ak plánujete návštevu Islandu, odporúčame určite začať vašu cestu práve v národnom parku Þingvellir. Jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je cesta letecká. Island ponúka mnoho leteckých spojení z celého sveta, vrátane letov z hlavných letísk takých krajín, ako sú Nemecko, Veľká Británia, USA a Kanada. Letenky na Island môžete ľahko zohnať na internete a sú k dispozícii po celý rok.

Po pristátí v hlavnom meste Reykjavík sa môžete dostať do národného parku Þingvellir, kde sú k dispozícii mnohé atrakcie a aktivity, ktoré pre vás môžu byť príjemné. Þingvellir je miestom, kde sa stretávajú európske a severoamerické kontinentálne dosky, takže aj túra tu určite prinesie mnoho zážitkov.

Okrem toho je toto miesto bohaté aj na históriu. Bolo to miesto, kde sa stretávali vikingovia, aby rozhodovali o politických otázkach a súdili nad osobami, ktoré porušili zákony Islandu. Na mieste sa stále nachádza jedna z najstarších skupín parlamentu sveta a zároveň jedno z najstarších miest na svete, kde sa konali demokratické voľby.

Národný park Þingvellir je tiež nádherným miestom pre každého, kto si chce užiť krásy prírody. Tento park je jedným z tých mála miest na svete, kde môžete vidieť jasnú a čistú vodu lesklej rieky, mnoho vodopádov, skaly a veľa zelených trávnatých pozemkov. Taktiež môžete ale nájsť aj množstvo jazier a jazierok, kde si môžete zaplávať, alebo si len tak užívať pokojný výhľad.

V lete je tu populárna možnosť šnorchlovania alebo potápania sa v jazierku Silfra, jednom z najčistejších jazierok na svete. Návšteva tohto miesta vám tiež umožní vidieť okolo seba aj rôzne druhy zvierat, vrátane losov a rysov.

Ak sa chystáte na Island, národný park Þingvellir by nemal chýbať na vašom zozname miest na návštevu. Miesto ponúka mnoho zážitkov, ktoré si určite budete pamätať na celý život. Nie je teda prekvapením, že Island stále patrí medzi najobľúbenejšie miesta na svete a o jeho kráse a jedinečnosti sa ešte dlho budeme baviť.


Počasie Island Þingvellir (Národný park)


Island Þingvellir je národný park ležiaci v juhozápadnej časti Islandu. Tento nádherný park je obľúbeným cieľom turistov, ktorí sa sem snažia prísť počas leta, aby si mohli užiť krásy ostrova. Avšak, ako to býva s miestami s veľkým množstvom turistov, niekedy sa táto oblasť stáva preplnenou a preto sa odporúča navštíviť Þingvellir skôr obdobím mimo turistickej sezóny.

Počasie v Þingvellir v lete (jún až august)

Počas letných mesiacov sa môžete tešiť na príjemné teploty, ktoré by sa mali pohybovať od 10 do 18 stupňov Celzia. Je to ideálne počasie na prechádzky parkom a výlety po okolí. Aj keď sú letné mesiace veľmi populárne medzi turistami, počasie môže byť neisté. Dážď sa môže vyskytnúť každý deň a rýchlo sa meniť, takže nezabudnite si vziať so sebou vodeodolnú bundu a obuv.

Počasie v Þingvellir na jeseň (september a október)

Jeseň v Þingvellir môže byť priam pôsobivá. Farebné lístie, ktoré sa mení na červeno a žlté farby, vám umožní vidieť park úplne novým spôsobom. Počas tejto obdobia je počasie chladnejšie, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 10 stupňov Celzia a dochádza k zrážkam. Preto by ste mali byť pripravení na rôzne druhy počasia. Ak máte radi menej rušné miesta, počas jesene je národný park menej navštevovaný turistami.

Počasie v Þingvellir na zimu (november až marec)

Zimu v Þingvellir charakterizuje podstatne chladnejšie počasie, ktoré môže dosahovať teploty pod -10 stupňov Celzia. Avšak, navzdory tomuto faktu, krajina môže byť stále nádherná. Zasnežené krajiny a zamrznuté jazierka vytvárajú jedinečný výhľad a novú šancu na to, aby ste si užili tento nádherný park. Ak sa rozhodnete navštíviť Þingvellir počas zimy, nezabudnite si vziať so sebou viac vrstiev oblečenia, rukavice, šál a klobúk.

Počasie v Þingvellir na jar (apríl a máj)

Jar v Þingvellir je obdobím, kedy sa začína prebúdzať príroda. Tento národný park prekvitá kvetmi a zeleňou, čo je nádherné scenére pre vaše fotografovanie. Teploty sa začínajú zvyšovať, ale môžu byť stále trochu nestále, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 5 až 10 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že je to obdobie zimy, môže sa vyskytnúť aj dážď, takže nezabudnite na vodeodolné oblečenie.

Vychutnajte si krásy Þingvellir

Národný park Þingvellir je prírodným divom, ktorý ponúka krásu z každej oblasti. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ho navštíviť, môžete sa tešiť na jedinečnú kópiu krajiny Islandu. S príchodom každej ďalšej sezóny sa počasie mení a ponúka nové zážitky a skúsenosti pre milovníkov prírody. Či už ste tu počas leta, jari, jesene alebo zimy, tento národný park vás odpúta svojou krásou a jedinečnosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Þingvellir (Národný park)


1. Čo je Þingvellir a prečo je to dôležité miesto?

Þingvellir je miesto, kde sa konal najstarší parlamentný zjazd na svete. Bolo to v mestečku nazývanom Alþingi v roku 930 nášho letopočtu. Toto miesto má veľký historický význam pre Island a jeho ľudí. Miesto je tiež známe svojou geologickou a prírodnou krásou.

2. Možno sa v Þingvellire kúpať?

Áno, môžete sa kúpať v kráterovom jazere Silfra, ktoré sa nachádza v Národnom parku Þingvellir. To je aj miesto, kde sa stretávajú tektonické dosky na Hornom Þingvalla.

3. Je potrebné si v Þingvellire kúpiť vstupenky?

Nie je nutné kupovať vstupenky na vstup do Národného parku Þingvellir, pretože je to verejné miesto. Existujú však nejaké poplatky za parkovanie a za niektoré atrakcie v okolí.

4. Aké aktivity sa v Þingvellire dajú robiť?

Existuje množstvo aktivít, ktoré sa dajú robiť v Þingvellire, ako je turistika, jazda na koni a rybolov. V parku sa tiež nachádzajú čisté jazerá, kde si môžete zanorieť a potápať sa.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Þingvellir?

Najlepší čas na návštevu Þingvellir závisí od toho, aké aktivity plánujete v parku vykonávať. Ak chcete ísť na turistiku, najlepšie obdobie je jar až jeseň, keď sa počasie trochu zlepšuje a vidieť je množstvo kvetov. Ak plánujete vidieť polárne svetlo, výlet by ste si mali naplánovať v zimnom období.

6. Má Þingvellir nejaké reštaurácie alebo obchody?

V parku sa nachádza niekoľko reštaurácií a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a potraviny. Je tu aj možnosť stravovania v kaviarni a rýchle občerstvenie.


Dovolenka Island Þingvellir (Národný park)


Dovolenka na Islande je snom mnohých cestovateľov a jeden z najkrajších miest na navštívenie je Þingvellir, národný park, ktorý je zároveň aj UNESCO svetovým dedičstvom. Þingvellir sa nachádza len približne 50 km juhovýchodne od Reykjavíku, hlavného mesta Islandu, a ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú históriu a možnosti na outdoorové aktivity.

Jedným z najvýznamnejších aspektov Þingvelliru je jeho historická hodnota. Miesto je považované za ústredné miesto starodávneho islandského systému samosprávy a spravodlivosti. Už v roku 930 bola tu založená "Alþingi", najstarší parlament na svete, kde zástupcovia nordických kmien prichádzali z celého ostrova, aby diskutovali o zákonnosti, ustanovovali zákony a vyriešili spory. To je dôvod, prečo Þingvellir je silno spojený s islandskou históriou a kultúrou.

Okrem svojej historického významu, Þingvellir je nádherný aj z prírodného hľadiska. Národný park sa nachádza na pomedzí dvoch tektonických dosiek, ktoré tvoria priepasť Almannagjá. Toto miesto poskytuje pôsobivý pohľad na geologické procesy, ktoré ovplyvňujú tieto oblasti. Pre túto zvláštnu geologickú polohu, Þingvellir je tiež jedným z najpopulárnejších miest uhryznutých medzi európskou a americkou tektonickou doskou.

V Þingvellir nájdete tiež rôzne vodné útvary, ako sú jazerá, rieky a vodopády. Najznámejšie z nich je jazero Þingvallavatn, ktoré je najväčšie sladkovodné jazero na Islande. Jeho jasná voda a nezvyčajné modré sfarbenie lákajú návštevníkov, najmä rybárov a milovníkov vodných športov. Vodopády Öxarárfoss, ktoré sú v parku tiež veľmi populárne a prosto stojí za návštevu.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a outdoorové aktivity, Þingvellir ponúka množstvo možností na prieskum. Síce nie je povolený táborák v národnom parku, oblasť je ideálna na pikniky, prechádzky a turistiku po dobre značených chodníkoch. Môžete sa vydať na prechádzku okolo priepasti Almannagjá, kde môžete sledovať jasnú stopu, ktorá ukazuje európsku a americkú tektonickú dosku. V okolí tiež nájdete množstvo ukážok islandského flóry a fauny.

Dovolenka na Islande je vždy nezabudnuteľným zážitkom a národný park Þingvellir sa nemôže vynechať z vášho itinerára. Jeho bohatá história, nádherná príroda a outdoorové možnosti vám iste poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Naplánujte si svoju cestu na Island a objavte krásu Þingvelliru sami.


Ubytovanie Island Þingvellir (Národný park)


Národný park Þingvellir, nachádzajúci sa na Islande, je miestom fascinujúceho krásy a bohatou históriou. Tento park je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest na Islande a ponúka jedinečné možnosti pre turistov z celého sveta.

Jednou z hlavných atrakcií tohto národného parku je jeho ubytovanie. Island Þingvellir ponúka rôzne možnosti pre turistov, ktorí plánujú stráviť tu niekoľko dní. Medzi najpopulárnejšie možnosti patria hotely, hostely a kempovanie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii rôzne hotely v tesnej blízkosti národného parku. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby s výhľadom na nádhernú okolitú prírodu. Niektoré hotely majú aj vlastné reštaurácie, kde je možné ochutnať tradičnú islandskú kuchyňu.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, sú hostely skvelou voľbou. Hostely v Þingvelliru ponúkajú základné vybavenie s možnosťou zdieľania spoločných priestorov s ďalšími cestovateľmi. Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí hľadajú príležitosť stretnúť nových ľudí a zdieľať skúsenosti z cestovania.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a slobodu, je možnosť kempovania najlepšou voľbou. V Þingvellire sa nachádzajú kempy s rôznymi možnosťami - od jednoduchých miest na postavenie stanu až po kempovanie s elektrickými prípojkami. Kempovanie v tomto národnom parku je skvelým spôsobom, ako zažiť jedinečnú prírodu Islandu a okoliu.

Okrem ubytovania samotného existuje v Þingvellire veľa aktivít a atrakcií, ktoré turisti môžu vyskúšať. Park má mnoho turistických chodníkov, ktoré vedú k jazeru Þingvallavatn a ponúkajú úchvatné výhľady na okolité hory a údolia. Taktiež je tu možnosť prechádzok okolo vodopádu Öxarárfoss a prehliadky historickej miesta Alþingi, ktoré je jedným z najstarších parlamentov na svete.

Keďže Island Þingvellir patrí medzi obľúbené turistické destinácie, odporúča sa turistom rezervovať svoje ubytovanie vopred. Niektoré hotely a kempy majú online rezervačné systémy, zatiaľ čo iné vyžadujú telefonické alebo e-mailové potvrdenie.

Celkovo je ubytovanie v Islande Þingvellir jedinečným zážitkom. Nehľadiac na to, či ste milovníkom luxusu alebo hľadáte cenovo dostupné možnosti, národný park Þingvellir ponúka rôzne možnosti, ktoré uspokoja každého turistu. Preto ak plánujete návštevu Islandu, nezabudnite zahrnúť Þingvellir a jeho ubytovanie do svojho itinerára.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky