Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Írsko Wicklow Mountains

Počasie Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojím promenadujúcim sa počasím a Wicklow Mountains nie sú výnimkou. Táto zaujímavá oblasť sa nachádza na juhozápade Írska a je súčasťou ring of Kerry, ktorý ponúka návštevníkom úžasné výhľady na zelenejších kopcoch, jarovky a nádherných brehových ciest.

Ak hovoríme o počasí v Wicklow Mountains, treba zdôrazniť, že sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia a dokonca aj počas jedného dňa. Počas jarnej sezóny sa teploty pohybujú od 7 do 13 ° C a často sa vyskytujú silné dažde a orkány. Na druhej strane v lete sa na teplomeroch zobrazujú čísla medzi 17 a 20 ° C a úrady na tohtoročné leto predpovedajú nadpriemerné teploty.

Jeseň v Wicklow Mountains je plná nádherných farieb, keď sa listy stromov zafarbia do oranžova, hnedastá a červena. V tomto období môžete očakávať slušné teploty na dne a chladné noci, keď sa teploty klesajú na 5 až 7 ° C. Zimné počasie v Wicklow Mountains je dosť drsné a studené. Môžete sa stretnúť s snežením a vôbec nie je neobvyklé, aby krajina bola pokrytá snehom niekoľko týždňov po sebe.

Väčšina návštevníkov si preto najlepší čas na návštevu Wicklow Mountains určuje na medzi jarou a neským letom a v septembri a októbri. V tejto dobe môžete očakávať niekoľko dní bez dažďa, s miernymi teplotami a krásnymi slnečnými výhľadmi. Ak však vaša návšteva padne do menej priaznivého počasia, nevadí, pretože i v daždivom počasí môžete zájsť na prechádzku a obdivovať pamiatky a krásy tejto časti Írska.

Ak plánujete navštíviť Wicklow Mountains, nepremokavé odevy a oblečenie do vrstiev je tou správnou voľbou. Okrem toho by ste mali počítať s rýchlymi zmenami počasia a mať vždy po ruke náhradný odev, ktorý vám poskytne potrebné pohodlie pri zmene klímy. Napriek tomu je táto časť Írska určite zaujímavým miestom na návštevu a ukáže vám krásy krajiny, nech počasie bude akékoľvek.


Ubytovanie Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojou nádhernou prírodou a čarokrásnou krajinou, a jedným z najkrajších miest na návštevu sú tzv. Wicklow Mountains. Táto horská oblasť sa nachádza len krátku jazdu južne od hlavného mesta Dublin a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady, historické pamiatky a množstvo možností na outdoorové aktivity. Ak sa chystáte na výlet do Wicklow Mountains, je dôležité sa zaujímať aj o svoje ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z možností ubytovania v tejto oblasti.

Mestský hotel: Ak preferujete ubytovanie v rámci mesta a máte radi pohodlie a prvotriedne služby, môžete si vybrať niektorý z hotelov, ktoré sa nachádzajú v obciach, ako je napríklad Glendalough alebo Bray. Tieto hotely ponúkajú moderné izby s kompletným vybavením a zvyčajne sú situované v blízkosti hlavných turistických atrakcií.

Penzióny a Bed & Breakfast: Ak preferujete viac domáci a osobný prístup, potom sa môžete rozhliadnuť po penziónoch alebo Bed & Breakfast ubytovaní v okolitých dedinkách. Tieto ubytovacie zariadenia sú zvyčajne rodinné domy, kde majitelia ponúkajú niekoľko izieb na prenájom. Vyberte si jednoduchý a autentický štýl ubytovania, pri ktorom sa budete cítiť ako doma.

Kempingy a horské chaty: Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody a zažiť niečo unikátne, je možnosť ubytovať sa v jednom z kempingov alebo horských chát, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti Wicklow Mountains. Tieto tiež ponúkajú výnimočnú atmosféru, kde môžete vychutnať ticho a pokoj prírody po celý čas svojho pobytu.

Samostatné ubytovanie: Ďalšou možnosťou je prenájom samostatného domu alebo apartmánu. Vo Wicklow Mountains nájdete množstvo takýchto ubytovacích jednotiek rôzneho rozsahu a štýlu. Prenájom samostatného ubytovania vám umožní mať viac súkromia a nezávislosť, čo je obzvlášť vhodné, ak cestujete s rodinou alebo skupinou priateľov.

Napriek tomu, aké ubytovanie sa rozhodnete, nezabudnite vopred rezervovať, pretože miesto je veľmi populárne a môže byť rýchlo obsadené. Wicklow Mountains sú jedným z najkrajších miest v Írsku, a tak si zaslúžia dôstojné ubytovanie, ktoré vám umožní jednoduchú a príjemnú návštevu tejto nádhernej oblasti.


Letenka Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojou drsnou a nádhernou krajinou, s kopcovitými lúkami, malebnými jazerami a dojímavými pohorie Wicklow Mountains. Táto oblasť sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od hlavného mesta Dublin a ponúka nekonečné možnosti pre turistov, ktorí očakávajú prírodu a dobrodružstvo.

Ak máte radi aktívny oddych v prírode a chcete sa vysporiadať s horskou túrou, Wicklow Mountains sú pre vás ideálne miesto. S ďalekým výhľadom na zelenú krajinu a hrebeň kopcov ponúkajú túry pre všetky úrovne zdatnosti. Od nenáročných prechádzok po strmé stúpania, tu nájdete túru, ktorá vyhovuje vašim predstavám. Tu je niekoľko obľúbených trás, ktoré by ste mali zvážiť počas svojej návštevy:

1. Glendalough - Táto ikonická lokalita je známa svojimi dávnymi kláštornými ruínami a krásnym jazerom. Prírodné scenérie sú úchvatné a existuje mnoho rôznych trás, ktoré môžete preskúmať. Od rodinnej prechádzky okolo jazera až po dlhšie túry s výhľadmi na vrchy, Glendalough je nevyhnutným miestom pre návštevníkov Wicklow Mountains.

2. Lugnaquilla - S vrcholom vysokým 925 metrov je Lugnaquilla najvyšším vrchom Wicklow Mountains. Je to obľúbená trasa pre skúsených turistov, ktorí milujú dobrodružstvo a špeciálne výzvy. Na túru na vrchol je potrebná fyzická kondícia a navigačné schopnosti, pretože značenie nie je vždy dostatočné. Výhľady z vrchu však stojí za námahu.

3. Powerscourt Waterfall - Toto nádherné miesto patrí k najvyšším vodopádom v Írsku. Nachádza sa len krátku vzdialenosť od Powerscourt Estate a je prístupný vďaka dobrej cestnej sieti. Vlhká klíma a pôsobivé vodopády prinášajú návštevníkom pocit pokoja a oddychu. Môžete sa tu prechádzať okolo vodopádu a relaxovať v prírode.

4. Wicklow Way - Horská prechádzka Wicklow Way je jednou z najznámejších a najobľúbenejších v Írsku. Táto 127 kilometrová trasa vedie cez Wicklow Mountains a ponúka úžasné výhľady a prírodné scenérie. Prechádzka sa môže zabrať niekoľko dní, ale môžete si vybrať časť trasy, ktorú si chcete preskúmať. Cestovanie po Wicklow Way je skvelým spôsobom, ako objaviť túto jedinečnú krajinu.

Pri návšteve Wicklow Mountains je najlepšie prenajať si auto alebo si požičať bicykel, aby ste mali voľnosť preskúmať oblasť. Existuje tiež mnoho horských sprievodcov a turistických centier, ktoré vám poskytnú informácie o najlepších trasách a bezpečnosti v pohorí.

Ak plánujete svoju dovolenku v Írsku, nezabudnite zahrnúť Wicklow Mountains do svojho itinerára. Zážitok z prírody, nádherná krajina a dobrodružstvo čakajú na vás v tomto tajomnom pohorí.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Wicklow Mountains


1. Aké je to v Írsku v oblasti Wicklow Mountains?
Oblast Wicklow Mountains je krásna a pôsobivá prírodná oblasť, ktorá ponúka nádherné scenérie a bohatú históriu.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do oblasti Wicklow Mountains, sú autom alebo verejnou dopravou. Môžete si prenajať auto alebo využiť autobusovú dopravu.

3. Čo môžem vidieť v oblasti Wicklow Mountains?
V oblasti Wicklow Mountains môžete vidieť niekoľko impozantných miest, ako sú napríklad Glendalough, Powerscourt Gardens, Killruddery House a Roundwood.

4. Aké aktivity sa tam dajú robiť?
V oblasti Wicklow Mountains je dostatok aktivít pre každého, od turistiky a horskej cyklistiky až po rybolov alebo golf.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Írska a Wicklow Mountains?
Najlepšie obdobie na návštevu Írska a oblasti Wicklow Mountains je medzi júnom a augustom, keď sú teploty najvyššie a počasie je najpríjemnejšie.

6. Aké sú najlepšie miesta na pobyt v oblasti Wicklow Mountains?
V oblasti Wicklow Mountains je mnoho skvelých miest na ubytovanie, ako sú napríklad Glendalough, Roundwood, Rathdrum a Avoca.

7. Je to tam drahé?
Cenová úroveň v oblasti Wicklow Mountains je primeraná a závisí od vašich preferencií a typu ubytovania alebo aktivity, ktorú si zvolíte.

8. Je tam bezpečné cestovať?
Írsko a oblasť Wicklow Mountains sú obecné bezpečné miesta na cestovanie, ale ako vždy, je potrebné byť ostražitý a dávať pozor na svoje veci.

9. Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v oblasti Wicklow Mountains?
V oblasti Wicklow Mountains nájdete niekoľko skvelých reštaurácií a hospôd, ktoré ponúkajú tradičné írske jedlá, ako aj nadštandardné miesta pre náročnejších gurmánov.

10. Aké sú zaujímavosti v oblasti Wicklow Mountains pre deti?
Pre deti je v oblasti Wicklow Mountains mnoho atrakcií, ako napríklad zvieracia farma, horolezecké steny, akvapark alebo návšteva historických miest.


Dovolenka Írsko Wicklow Mountains


Írsko je krajina s úchvatnou prírodou a pôsobivými scenériami, ktoré môžete preskúmať počas dovolenky v Wicklow Mountains. Tento horský celok, nachádzajúci sa len pár kilometrov južne od Dublina, ponúka nádherné výhľady, nekonečné zelené lúky a malebné jazerá.

Po príchode do Wicklow Mountains vás privíta fascinujúca divoká príroda. Tento národný park je domovom niekoľkých vrcholov, z ktorých najvyšším je Lugnaquilla, dosahujúci výšku 925 metrov. Pre tých, ktorí majú rádi túry, je to skvelá možnosť pre zdolanie najvyššieho vrcholu Írska.

Horské chodníky v Wicklow Mountains sú skutočne očarujúce. Môžete sa vybrať na prechádzku po slávnej trase Wicklow Way, ktorá vás prevedie cez hory, lúky, ruiny starobylých kláštorov a okolo malebných jazier. Táto trasa je jednou z najznámejších v celom Írsku a je perfektná pre tých, ktorí majú radi aktívne dovolenky a chcú byť v kontakte s prírodou.

Wicklow Mountains je tiež domovom jedného z najkrajších jazier v Írsku - Glendalough. Toto jazero leží v údolí obklopenom strmými skalami a je dôležitým historickým a náboženským miestom. Okrem jazera sa môžete prejsť po kláštornom komplexe, ktorý bol založený svätým Kevinom v 6. storočí. Môžete sa tu prechádzať po starobylých pokojných cestách a obdivovať pôsobivé zbytky kláštora.

Ak radi cestujete autom, nemali by ste vynechať navštíviť Hollywoodskie jazero, ktoré sa nachádza na juhu Wicklow Mountains. Okrem toho, že ponúka skvelé možnosti pre pikniky a prechádzky, je to aj miesto, kde sa natáčali niektoré známe filmy, vrátane historického eposu "Robin Hood: Princ zbojníkov". Tu si môžete vychutnať výhľady na okolitú krajinu a pokochať sa so svojimi priateľmi alebo rodinou.

Wicklow Mountains je miestom, kde môžete získať skutočný náhľad do toho, ako vyzerá autentická írska príroda. Je to raj pre milovníkov outdoorsu a pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť v tichu a pokoji. Rozmanité vrcholy, malebné jazerá a zelené lúky vytvárajú perfektné prostredie pre dovolenku v prírode.

Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku v Európe, nezabudnite zvážiť Wicklow Mountains v Írsku. Táto oblasť vám garantuje nezabudnuteľné zážitky a pohľady na scenériu, ktorá vás nadchne. Pripojte sa k dobrodružnému výletu do Wicklow Mountains a objavte krištáľovo čisté jazerá, zelené kopce a úchvatné výhľady, ktoré vás jistotne očaria.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky