Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Írsko Connemara

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Connemara


Tu sú niektoré najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Írska, a konkrétne oblasti Connemara:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Connemary?
- Najlepšou možnosťou je prenajatie auta alebo transfer z letiska Galway.

2. Ktoré miesta v Connemare sú najkrajšie?
- Patrí medzi ne Kylemore Abbey, Connemara National Park, Connemara Loop a Clifden.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Connemary?
- Letné mesiace (jún až august) sú obvykle najvhodnejšie na návštevu Connemary, pretože počasie je teplejšie a slnečnejšie.

4. Aké typické jedlo treba vyskúšať v Connemare?
- Odporúčame skúsiť ryby a morské plody, ktoré sú veľmi čerstvé v tejto oblasti, ale aj irské bravčové karé, či koláčovú placku Farl.

5. Aké turistické aktivity sú k dispozícii v Connemare?
- Návšteva národného parku Connemara, turistika, prechádzky kanálom, rybolov a jazda na koni sú medzi najžiadanejšími aktivitami.

6. Kde sa nachádza nejlepší výhľad na Connemaru?
- Najlepšie výhľady dostanete z Diamond Hill, topky nachádzajucej sa v Connemara National Park.


Ubytovanie Írsko Connemara


Pokojné a vysnívané miesto v Írsku je Connemara, región Jupiterovského pobřeží na západě Írska. Tento magický a historický kraj má nejen zázračnou přírodu, ale také mnoho ubytovacích možností, které budou vyhovovat každému typu cestovatele. Zde je několik tipů na místa, kde si můžete pronajmout ubytování v Connemará.

Brú na Bóinne B&B

Brú na Bóinne je rodinný B&B, který se nachází s venkovským výhledem na záliv Clifden, a je ideální pro ty, kteří chtějí být v docházkové vzdálenosti od centra města Clifden. Pokoj, kde jsou ubytovaní hosté, má pohodlnou postel a je dobře vybavený. Majitelka Majella poskytuje vynikající snídaně se spoustou možností a výbornými kávami, které se podávají v přívětivé místnosti s krbem. Hosté mohou také využít venkovní zahrady, kde mohou pozorovat zpěv ptáků a dýchat čerstvý vzduch.

Ballynahinch Castle

Ballynahinch Castle byl kdysi královský hrad a je nyní luxusní hotel s půvabem a klidem. Hotel se nachází na břehu řeky Suck, která nabízí možnosti rybolovu a další outdoorové aktivity. Pokoje jsou opravdu prostorné, navržené s dřevěnou podlahou, kvalitním nábytkem a mnoha pohodlnými polštáři. Hosté si mohou vybrat z mnoha aktitivit, jakými jsou například klečení po trávě a pozorování přírody, kajak v zátoce nebo návštěva muzea Connemara Heritage.

Kylemore Lodge

Tento malý a okouzlující šílený dům stojí v samém centru nejvíce nádherného řemeslnického města v Connemara, Letterfrack a je součástí Kylemore Abbey. V pokojích naleznete pohodovou atmosféru, kde je možnost relaxovat s vaší rodinou nebo přáteli. Majitel hotelu může nabídnout mnoho možností trávení volnočasových aktivit, na které hosté nikdy nezapomenou. Kylemore Lodge také má dva pozoruhodné hotely a další místnost k relaxaci a zábavě.

Tato země plná pohodlí a nádherného výhledu nabízí mnoho možností, jak si užít nejen pobyt v Connemara, ale také přírodu, kterou nabízí. Vyberte si své ubytování, podle Vašich potřeb a ujistěte se, že si užijete všechny táhnoucí možnosti, které Vám Connemara nabízí.


Počasie Írsko Connemara


Írsko Connemara je pomerne divoká a drsná oblasť ľadovcov, močiarov a výbežkov, ktorá leží na západnom pobreží Írska. Má veľmi zvláštne a rôznorodé počasie, čo z neho robí oblasť atraktívnu pre tých, ktorí majú radi výzvy. Počasie v Connemara môže byť veľmi nepredvídateľné a meniace sa v rámci niekoľkých hodín.

Koncom jari a v lete, ako aj na jeseň, je počasie väčšinou ľahké a príjemné. Teploty sú teplé, ale nie horúce, a dá sa počítať s niekoľkými deňmi so slnečným počasím. V lete sú dni dlhšie a noci krátke, čo umožňuje vychutnať si krásne západy slnka a vychádzky po tejto úchvatnej oblasti.

Na jeseň je počasie v Connemara chladnejšie a menej predvídateľné. Existuje vysoká pravdepodobnosť dažďa počas celého dňa a noci. Množstvo dažďa, spolu s dlhými obdobiami noci, znamená, že návštevníci by mali byť pripravení na chladnejšie počasie a pridanie niekoľkých vrstiev oblečenia.

V zime je počasie v Connemara kruté a drsné. Teploty sú nízke a existuje veľká pravdepodobnosť, že návštevníci budú mať zápas s vetrom a dažďom. Táto oblasť má tendenciu byť v zime veľmi zima a vlhká.

Vo všeobecnosti je počasie v Connemara charakterizované vlhkosťou a dažďom. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, je dôležité si vybrať správne oblečenie a byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky. Nezáleží na tom, kedy sa sem vyberiete, budete určite prekvapení krásou krajiny a obrovským množstvom prírodných krás, ktoré Connemara ponúka.


Letenka Írsko Connemara


Írsko Connemara: Kúsok Raju v zelenom srdci Írska

Írsko je známe svojou okúzľujúcou prírodou a ružovými kopčekmi, kde sa stretáva more s honosnými zelenými nekonečnými plánami. Napriek mnohým čarovným miestam, ktoré táto krajina ponúka, jedno určite vyniká a to je Connemara. Oblasti Connemara sa nachádzajú na západnom pobreží Írska a pýšia sa neskutočne krásnou prírodou, ktorá vám vezme dych.

Ak sa chystáte navštíviť toto kúsok raja, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky do Connemary. Letenky do Connemary sú dostupné z rôznych miest v Írsku a Európe. Keďže je to populárne miesto, treba si rezervovať letenku s dostatočným predstihom, aby ste získali najlepšie ceny a prispôsobili si svoj cestovný plán.

Po prílete do Connemary budete okamžite pohlcení vôňou čerstvého morského vzduchu a scenériou, ktorá je plná zelených lúk, modrej klčovitej vody a hôr, čo vytvára úchvatné výhľady.

Na začiatok svojej dovolenky v Connemare by ste mali navštíviť horský masív Twelve Bens, ktorý je považovaný za symbol tejto oblasti. Toto horské pohorie poskytuje návštevníkom úžasné turistické trasy cez zelené kopce a okolo jazier a riek. Cestou môžete stretávať ovce voľne sa pasúce na lúkach, čo vytvára veľmi šarmantnú atmosféru.

Connemara je taktiež domovom viacerých malebných rybárskych dediniek, ako napríklad Roundstone, Clifden a Leenane. Tieto dedinky ponúkajú typickú írsku pohostinnosť, útulné hospody a prízemné chatrče s farebnými dverami. Objavte miestne obchody so suvenírmi, kde si môžete kúpiť ručne vyrobené výrobky vyrobené miestnymi umelcami, ako je tradičná aranská vlna alebo šperky s keltickým motívom.

Jednou z najobľúbenejších pamiatok v tejto oblasti je Kylemore Abbey, malebný benediktínsky kláštor, ktorý je obklopený rozprávkovým jazerom a s prekrásnymi záhradami. Táto pôvabná lokalita vytvára záber, ktorý ste predtým nemali možnosť zažiť. Môžete tu okrem toho navštíviť aj expozíciu histórie kláštora a pobytom v kláštore pridáte vášmu Connemara dobrodružstvu ten správny duchovný náboj.

Pre milovníkov kultúry a histórie je Connemara rovnako lákadlom. Môžete objaviť staré kamenné hroby, ako napríklad Carrowmore Megalithic Cemetery, ktoré ponúkajú pohľad do minulosti a ukazujú, ako dlho už je táto oblasť osídlená.

A čo je na tomto mieste takmer povinnosťou? Určite choďte na prechádzku plnú pohody po malebnom pláži Glassilaun. S bledým pieskom a tyrkysovou vodou je táto pláž miestom, kde môžete meditovať alebo jednoducho relaxovať a nechať sa unášať atmosférou a krásou, ktoré Connemara ponúka.

Letenka do Connemary je pre všetkých, ktorí túžia po skutočnom dobrodružstve a chcú objaviť jedinečnú prírodu. Toto miesto je dychberúce a nezabudnuteľné, čo ho robí ideálnym miestom pre všetkých cestovateľov, ktorí hľadajú trochu pokoja a únik z každodenného života.


Dovolenka Írsko Connemara


Dovolenka v Írsku Connemara – nevšedný zážitok v srdci divokej prírody

Pre milovníkov prírody, odľahlých miest a nezabudnuteľných zážitkov je dovolenka v Connemara na západnom pobreží Írska ideálnym cieľom. Tento región sa vyznačuje nádhernými scenériami, zelenými kopčekmi, množstvom jezírk a veľkodušnou pohostinnosťou miestnych ľudí. Pozývame sa na virtuálnu prehliadku krás Írska.

Connemara – pokojné prostredie a netradičné zážitky

Prírodný park Connemara, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 3 000 km2 na pobreží Atlantiku, je považovaný za jedno z najkrajších miest Írska. Tento región je ideálny pre milovníkov outdooru, turistiky, cyklistiky, jazdy na koni, lovu a rybolovu, ale aj pre ľudí, ktorí hľadajú pokojné miesto na oddych v srdci prírody.

Pre tých, ktorí túžia po niečom nevšednom, odporúčame navštíviť Kylemore Abbey. Táto bývalá opátia budova je dnes krásna katedrála ačiarna renesančná stavba založená v 19. storočí. Súčasťou kláštorného komplexu je kaplnka, klenotnica s výstavou drahých kameňov, výroba kadidla a obchod so suvenírmi. Pri svojej návšteve Kylemore Abbey nevynechajte prechádzku po lávovej krajine v okolí.

Ďalšie zaujímavé miesta v regióne však nájde každý pre seba; od prechádzky po krásnych prechádzkach, šplhania na strmé vrcholy, surfingu alebo brnkania na gitaru v krčme.

Ako sa dostať?

Cesta do Connemara návštevníkom prináša nezabudnuteľný zážitok už pri samotnom pohľade na krásy západného pobrežie Írska. Z letiska v Shannonu cestujú turisti cez Galway, najväčšie mesto v regióne, do mnohých miest Connemary.

Kde sa ubytovať?

Na návštevu Connemary sa oplatí zarezervovať si ubytovanie vopred, keďže počas sezón chýbajú kapacity. Okrem luxusných hotelov a historických hostincov, v Connemare nájde každý cestovateľ aj kempingy, hostely a B&B.

V Connemare nájdete nekonečno možností na prechádzky, výlety a rôzne aktivity, ale aj pokojné miesta na relaxáciu a oddych v srdci divokej prírody.

Ak toužite po dovolenke v prirodzenom prostredí s hodvábne zelenými kopčekmi, šumiacimi potokmi a dramatickým pobrežím Atlantiku, pozrite sa na Connemaru v Írsku. Ide o skutočný klenot na západnom pobreží, ktorý zanechá na každom návštevníkovi nezabudnuteľné zážitky.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky