Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

India Mahabalipuram

Letenka India Mahabalipuram


India Mahabalipuram, známa tiež ako Mamallapuram, sa nachádza v južnej časti Indie a je známa svojimi historickými miestami a nádhernými plážami. Pre tých, ktorí sú fanúšikmi histórie a kultúry, je to ideálne miesto na preskúmanie.

Ak hľadáte letenky na cestu do Mahabalipuramu, je potrebné vedieť, že je to malé mesto a najbližšie letiská sa nachádzajú v Chennai alebo v Pondicherry. Najlepší spôsob ako sa tam dostať, je nájom auta alebo motorky, aby ste si mohli užiť cestu po krásnych krajinách Indie.

Miesto je známe pre svoje unikátne miesta a krásne pláže. V Mahabalipurame sa nachádza viacero rock-cut chrámov, ako napríklad Pancha Rathas a Shore Temple. Pancha Rathas je zložený z piatich rôznych monolitových chrámov, každý vytesaný z jedného kameňa a predstavuje rôzne bohy, ako je napríklad Shiva, Vishnu a Durga. Shore Temple je tiež známy pre svoju architektúru a je to jeden z najstarších chrámov v Mahabalipurame.

Medzi inými historickými pamiatkami, ktoré si môžete v Mahabalipurame pozrieť, sú Arjuna's Penance, neobvyklý obraz Šivy, ktorý je dlhý viac než 27 metrov a má slony a iné zvieratá v jeho nádhernej maľbe. India Mahabalipuram je tiež domovom pre tzv. "Varaha Cave Temple" - chrám, vytvorený z jednej skalnej úľovky, kde sa nachádzajú rozličné murované formy z matériálu granit.

Ale keby sme neuviedli pláže, nebolo by to kompletné. V Mahabalipurame, je veľa nádherných pláží, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť všetkému rušeniu a ruchu mesta. Jednou z najlepších pláží v oblasti je krásna Tiger Cave, ktorá je obklopená nádherným vodopádom, ktorý dopadá na pláž.

Na plážach nájdete aj člny, ktoré Vás zavezú k ostrovu s názvom "Krishna's Butter Ball" - veľkého kamene, ktorý vyzerá, akoby sa kedykoľvek zvalil do prepadu, ale stále je na svojom mieste.

Ak hľadáte miesto na relax, užívanie si krásnych pláží, bohatú históriu a kultúru, India Mahabalipuram by pre Vás mohla byť ideálnym miestom na dovolenku. A ak si zakúpite letenku, môžete si tento nádherný kúsok Indie vychutnať osobne.


Najčastejšie otázky a odpovede India Mahabalipuram


Najčastejšie otázky a odpovede o India Mahabalipuram:

1. Čo je Mahabalipuram?

Mahabalipuram je mesto v južnej časti Indie, ktoré sa nachádza pri pobreží Kórejského zálivu. Je najviac známe pre svoje historické pamiatky, najmä pre skulptúry a chrámy vytesané v kameňoch.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Mahabalipuram?

Medzi najlepšie miesta na návštevu v Mahabalipuram patria Shore Temple, Pancha Rathas, Arjuna's Penance, Krishna's Butterball, Varaha Cave Temple a Descent of the Ganges.

3. Aké sú najlepšie aktivity v Mahabalipuram?

Niektoré z najlepších aktivít v Mahabalipuram zahŕňajú prehliadku historických pamiatok, plávanie v mori, sledovanie západu slnka na pláži, kúpu darčekov na miestnej trhovej ulici a návštevu miestnych reštaurácií a kaviarní.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Mahabalipuram?

Najlepší čas na návštevu Mahabalipuram závisí od preferencií návštevníkov a klimatických podmienok. Najlepším obdobím je zvyčajne od novembra do marca, keď je počasie najsuchšie a príjemné.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Mahabalipuram?

Mahabalipuram má širokú škálu možností ubytovania, vrátane luxusných rezortov, hotelov a penziónov, ako aj cenovo dostupných hosteníc a motels. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií a pláží.

6. Koľko stoja vstupenky do historických pamiatok v Mahabalipuram?

Ceny vstupeniek do historických pamiatok v Mahabalipuram sa líšia v závislosti od miesta. Všeobecne platí, že vstupenky sú pomerne lacné, s väčšinou položiek stojí menej ako 10 USD na osobu. Pre turistov existujú tiež zľavy a kombinované balíky vstupeniek na viacero pamiatok.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Mahabalipuram?

Medzi najlepšie reštaurácie v Mahabalipuram patria Moonrakers, Gecko Cafe, Le Yogi, The Wharf, Krishna's Kitchen a Mamalla Bhavan. Sú zamerané na indickú a medzinárodnú kuchyňu, a ponúkajú široký výber vegetariánskych a nevegetariánskych jedál, ktoré sú vynikajúce po všetkých stránkach.


Dovolenka India Mahabalipuram


India je fascinujúca krajina plná kultúrnych bohatstiev, nádherných pamiatok a úchvatných prírodných scenérií. Ak plánujete dovolenku v Indii, určite nezabudnite začleniť do svojho itinerára návštevu destinácie Mahabalipuram.

Mahabalipuram, tiež známe ako Mamallapuram, sa nachádza v juhovýchodnej časti Indie v štáte Tamilnadu. Táto malá pobrežná dedinka je známa svojimi starobylými hinduistickými a buddhistickými pamiatkami, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí majú radi kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás.

Táto oblasť je vynikajúcou ukážkou starovekej juhoinšpirovaných architektonických a sochárskych diel. Najznámejšou pamiatkou v Mahabalipurame je „Desiaty kríž“, súbor desiatich obrovských reliéfov vytesaných do skál. Každý reliéf má jedinečné vyobrazenie a predstavuje dejiny a mytológie Indie. Okrem toho môžete tiež navštíviť „Krížovú jaskyňu“, „Pandavovu jaskyňu“, „Danskrálovstvo“ a mnoho ďalších.

Prechádzka po meste je rovnako očarujúca. Prejdite sa po nádhernom pobreží, obdivujte majestátne rezidenčné chrámy a užívajte si úchvatné výhľady na more. Mahabalipuram je tiež známe pre svoju keramiku a kamenné sochy. Môžete si dokonca zájsť do miestnej dielne a sledovať, ako sa meštiaci sedia nad kolehami a vytvárajú úžasné umenie.

Okrem pamätihodností v meste má Mahabalipuram veľa prírodných bohatstiev, ktoré si určite nechcete nechať ujsť. Jeden z najznámejších je „Pláž sádhu“. Je to rozľahlá pláž známa svojimi nádhernými útesmi a kresťanskými symbolmi. Môžete sa tu rovno vykúpať v Indickom oceáne alebo relaxovať na plážových lehátkach.

Ďalším zaujímavým miestom v blízkosti Mahabalipuram je „Pustý tigarov skok“, čo je vlastne obrovský bazaltový monolitický blok tvrdohlave vytesaný do tvaru tigrovho chodidla. Miesto je vyhľadávané turistami pre jeho netradičný tvar a úžasný výhľad na bezkonečné more.

Keďže Mahabalipuram leží na pobreží, môžete si vychutnať aj miestne špeciality z morských plodov. Pochutnať si môžete na čerstvých rýbnych špecialitách, chutných kokosových kari a exotických plodoch. Uistite sa, že ochutnáte aj miestny čaj Chai, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou kultúry Indie.

Ak plánujete navštíviť Mahabalipuram, odporúča sa vyhnúť sa horúcemu letnému obdobiu, keďže teploty môžu dosahovať až 40 stupňov Celzia. Najlepšie je navštíviť toto miesto v období od novembra do marca, keď sú teploty príjemné a príroda kvitne.

Celkovo povedané, Mahabalipuram je skutočným pokladom Južnej Indie. Jeho historické pamiatky, bohatá kultúra, krásne pláže a úchvatná príroda vás bezpochyby očaria. Po návšteve tohto miesta budete mať pocit, akoby ste sa vrátili do minulosti a zažili jej kúzlo na vlastnej koži. Dovolenka v Mahabalipurame bude neopakovateľným zážitkom, ktorý si zapamätáte navždy.


Počasie India Mahabalipuram


India Mahabalipuram sa nachádza na juhu indického štátu Tamil Nadu, v blízkosti veľkého mesta Chennai. Toto pôvabné mesto je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa datuje až do 7. storočia. Okrem svojich historických pamiatok a krásnych pláží je Mahabalipuram aj známe svojim tropickým podnebím, ktoré je ovplyvňované monzúnami.

Mahabalipuram má veľmi vysoké teploty počas letnej sezóny, ktorá trvá od marca do júna. V tomto období môžu teploty dosahovať až 40°C a najvyššie hodnoty sa zaznamenávajú v máji a júni. Aj keď sú tieto teploty pre niektorých cestovateľov príliš horúce, mnohí stále navštevujú Mahabalipuram kvôli jeho bohatej kultúre a krásnym plážam.

Monzúnové obdobie v meste začína v júni a končí v septembri. Počas tejto doby sa v Mahabalipurame vyskytuje veľa zrážok, ktoré môžu byť závažné. V poslednej dobe bolo pozorované zhoršenie stavu monzúnového obdobia v juhovýchodnej Ázii, čo môže viesť k častejšiemu výskytu povodní a iných extrémnych poveternostných podmienok v Mahabalipurame.

Od októbra do marca sa v Mahabalipurame začína zimná sezóna. Teploty počas tohto obdobia sú príjemné a pohybujú sa v rozmedzí 22°C až 28°C. Toto obdobie je pre turistov najvhodnejšie na návštevu, pretože je to obdobie s najlepšími podmienkami na pozorovanie pamiatok a kúpanie sa v oceáne.

Všeobecne platí, že najlepším časom na návštevu Mahabalipuramu je zimná sezóna a začiatok jarného obdobia. Ak plánujete cestu v lete alebo počas monzúnového obdobia, musíte sa pripraviť na vysoké teploty a zrážky. Mohlo by byť nevyhnutné sa obmedziť na návštevu hlavných turistických miest v skorých ranných alebo neskorých odpoledných hodinách, keď je horúce slnko menej intenzívne.

V každom prípade by ste mali pri plánovaní návštevy Mahabalipuramu zvážiť možnosť návštevy v niekoľkých ročných obdobiach. To vás uistí, že nevynecháte najdôležitejšie udalosti alebo zážitky, ktoré toto miesto ponúka. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Mahabalipuram, nezabudnite si priniesť dostatok slnečného krému, vody a ľahké oblečenie.


Ubytovanie India Mahabalipuram


India Mahabalipuram je známe ako "Mesto mandal" a leží v južnej časti Indického polostrova v indickom štáte Tamil Nadu. Tento pôvodne rebrovaný mestečko je známe pre svoje starobylé chrámy a nádherné pláže. Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, potrebujete nájsť ubytovanie, ktoré bude k vášmu úplnému uspokojeniu.

Jednou z najdôležitejších vecí pri hľadaní ubytovania v Mahabalipurame je jeho poloha. Odporúča sa vybrať si hotel, ktorý je umiestnený v blízkosti pláže a v tichej časti mesta. Existuje mnoho ubytovacích možností, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži a pozrieť si úžasný východ slnka. Pokiaľ sa vám páči blízko k pláži, môžete si zvoliť ubytovanie v istom príbytku.

Očakáva sa, že si vyberiete Základné prvky formulácie hojných pokojov. Každý z nich má klimatizáciu, satelitnú televíziu, mini bar a súkromnú kúpeľňu so sprchou. Niektoré hotely ponúkajú aj Wi-Fi pripojenie zdarma a slúžia ako vhodné miesto pre výlety a prehliadky.

Príjemné ubytovanie si môžete nájsť aj v Mediterra Hotel and Resorts, ktorý sa nachádza na pláži a okrem toho ponúka priestranné izby s klimatizáciou a balkónom. V hoteli nájdete bar pri bazéne, kde môžete vychutnať raňajky a rôzne jedlá. Je to miesto, kde môžete relaxovať a užiť si starostlivosť a pohodlie.

Ďalšie luxusné možnosti ubytovania v Mahabalipurame sú:

- Vivanta by Taj Fisherman's Cove - 5-hviezdičkový rezort súkromnej pláže, vonkajším bazénom a reštauráciou, ktorá ponúka chutné jedlá.

- Radisson Blu Resort Temple Bay - ponúka výhľad na more, veľké priestory pre oddych a rozličné rekreačné aktivity, medzi ktoré patrí tenisový kurt, posilňovňa a parná sauna.

- The Leela Palace Koovathur - 5-hviezdičkový rezort, ktorý vám ponúka prvotriedne služby, súkromnú pláž a luxusné ubytovanie.

India Mahabalipuram je krásne miesto na dovolenku a je to miesto, kde sa môžete užiť prírodné krásy a kultúrne poklady. Vyberte si preto ubytovanie, ktoré vám umožní stráviť príjemnú dovolenku. Dopyt po turistických ubytování rok ku roku narastá, takže si zarezervujte svoj pokoj vopred a užite si krásu toto chrámovej oblasti v Južnom indickom štáte Tamil Nadu.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky