Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Holandsko Amsterdam

Ubytovanie Holandsko Amsterdam


Holandsko a najmä jeho hlavné mesto Amsterdam sú populárnymi cestovateľskými destináciami, ktoré každoročne navštívi množstvo turistov z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Amsterdame, máte na výber množstvo možností, ako napríklad hotely, hostely, apartmány alebo penzióny.

Ak preferujete luxusné hotely, môžete sa ubytovať napríklad v hoteli Waldorf Astoria Amsterdam, ktorý sa nachádza len pár krokov od kanálov a historických pamiatok. Hotel ponúka krásne zariadené izby a apartmány s výhľadom na mesto a kanály. K dispozícii sú tiež wellnes centrum, bary a reštaurácie s kvalitnou gastronómiou.

Pre cestovateľov so stredným rozpočtom sú k dispozícii rôzne hotely a penzióny, ako napríklad Hotel Luxer alebo Hotel Mevlana, ktoré ponúkajú pohodlné izby s kúpeľňou, TV a WiFi. Tento typ ubytovania sa často nachádza priamo v historickom centre mesta.

Pre tých, ktorí si radi ušetria na ubytovaní a uprednostňujú sociálne prostredie, je v meste dostatok hostelov. Napríklad hostel Flying Pig Downtown je populárnym miestom pre cestovateľov na kratší pobyt. Hostel ponúka zdieľané spálne a izby s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú tiež spoločné priestory na oddych, ako aj bar a reštaurácia.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo osobitné, môžu vyhľadať apartmány na prenájom. Ceny za apartmány sú často vyššie ako pri penziónoch alebo hoteloch, ale ponúkajú vlastné kuchynky a zvyčajne aj ďalšie vybavenie, ako sú práčky alebo sušičky na prádlo. Asi najobľúbenejšou stránkou pre prenájom apartmánov je Airbnb.

Pokiaľ ide o polohu ubytovaní, najlepšie je zvoliť niečo v blízkosti centra mesta a historických pamiatok. Okolie Jordaan je napríklad veľmi obľúbené medzi turistami, kde si môžete prenajať bicykel a objaviť množstvo kaviarní, reštaurácií a obchodov.

Pri výbere ubytovania v Amsterdame sú tiež dôležité parkovacie miesta a verejná doprava. Väčšina ubytovaní ponúka parkovacie miesta, ale zvyčajne sú príliš drahé. Preto môžete zvažovať ubytovanie v blízkosti stanice metra, ktoré vás dovezie do centra mesta.

V každom prípade je dobré si dopredu overiť dostupnosť ubytovania a rezervovať si ho vopred, aby ste sa uistili, že máte miesto na prespatie a že sa vám to bude páčiť. Amsterdamské ubytovanie ponúka pre každého niečo a určite si nájdete niečo, čo vám zapadne do rozpočtu a bude vám vyhovovať.


Dovolenka Holandsko Amsterdam


Amsterdam je jedným z najpopulárnejších cieľov pre dovolenku v Holandsku, ponúka bohatú históriu, kultúru, nádhernú architektúru a jedinečnú atmosféru. Je to miesto, kde sa môžete pohybovať na bicykli, obdivovať krásne kanály a objavovať množstvo zaujímavých zážitkov.

Holandský hlavný mesto je známe svojimi rozmanitými múzeami, z ktorých najznámejšie je Rijksmuseum. Tento nádherný umelecký palác je domovom obrazov slávnych maliarov ako Rembrandt a Vermeer. Nenechajte si ujsť najznámejšie dielo Rijksmuseum - Nachtwacht. Pre milovníkov moderného umenia je tu slávne múzeum Van Gogh s najväčšou zbierkou diel tohto nizozemského maliara.

Ak si chcete vychutnať prechádzku po krásnych kanáloch Amsterodamu, môžete si prenajať bicykel. Amsterdam je jedným z najcyklistickejších miest na svete, s množstvom kvalitných cyklistických trás a cyklistických mostov. Prechádzka po mestských uličkách a skúmanie unikátnych architektonických skvostov, ako je napríklad Radnicná veža, je ďalším obľúbeným spôsobom, ako si užiť mesto.

Amsterdam je tiež domovom množstva kultúrnych festivalov a podujatí. Jedným z najznámejších je Festival svetla, ktorý sa koná každoročne v decembri a prináša nádherné osvetlenie a projekcie na rôzne historické budovy v meste. Taktiež nezmeškajte Koningsdag alebo Dňa kráľa, nizozemský národný sviatok, ktorý sa slávi 27. apríla každého roku. Počas tohto sviatku sa v celom meste konajú rôzne podujatia, trhy a pouličné umelecké predstavenia.

Okrem toho, Amsterdam je známy aj pre svoje množstvo kaviarní, kde si môžete vychutnať slávny holandský kávový boft alebo ochutnať nizozemské syry a koláče. Taktiež môžete navštíviť známe časti mesta ako časť s červenými lucernami až po známy trh kvetov, kde si môžete zakúpiť čerstvé kvety a iné rastliny.

Amsterdam je tiež dobrou základňou pre výlety do okolitých oblastí, ako je známy tulipánový región Keukenhof alebo morské pláže v Haagu. Siete vlakov a autobusov v Holandsku sú dobre vyvinuté, čo umožňuje jednoduchú dostupnosť do ďalších častí krajiny.

Dovolenka v Holandsku, špeciálne v Amsterodame, je skutočným zážitkom. Ponúka kombináciu nádherných kultúrnych a historických pamiatok, jedinečnej architektúry a príjemnej atmosféry. Bez ohľadu na to, či ste milovník umenia, cyklistiky alebo jednoducho radi objavujete nové miesta, Amsterdam vám určite ponúkne obrovské množstvo zážitkov.


Letenka Holandsko Amsterdam


Amsterdam, hlavné mesto Holandska, je jedným z najkrajších a najobľúbenejších európskych miest. Jeho zaujímavé a bohatejšie dejiny, architektúra, kultúra a zábava robia Amsterdam ideálnym cieľom pre každého návštevníka. Ako cestovateľ by ste mali zvážiť návštevu tohto fascinujúceho mesta a prežiť nezabudnuteľnú dovolenku.

Cesta do Amsterodamu môže byť veľmi jednoduchá. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do tohto úžasného mesta z rôznych častí sveta. Ak plánujete cestu do Amsterdamu, mali by ste si vyhľadať letenky s dostatočným predstihom, aby ste získali najlepšie ceny. Niektoré letecké spoločnosti môžu tiež ponúkať špeciálne zľavy a ponuky pre cestovateľov, takže je dobré skontrolovať reklamné akcie.

Po prílete do Amsterodamu budete mať možnosť zažiť všetky tajomstvá a krásy tohto mesta. Amsterdam je známy svojimi malými kanálmi, ktoré prechádzajú mestom a vytvárajú dojem romantiky a slobody. Najlepším spôsobom, ako preskúmať mesto, je prechádzka po týchto kanáloch alebo jazda na bicykli, ktoré sú v Amsterodame mimoriadne populárne. Mesto je tiež známe svojimi historickými budovami a pamiatkami, ako je Kráľovský palác, Van Goghov múzeum, muzeum Anne Frankovej a ďalšie.

Amsterdam je jedinečným miestom pre milovníkov umenia. Nie je prekvapujúce, že v tomto meste sú umiestnené niektoré z najznámejších galérií na svete. Medzi najznámejšie patria Rijksmuseum, ktoré hostí slávne Rembrandtove maľby, a múzeum Van Gogh, kde si môžete vychutnať diela jedného z najkreatívnejších maliarov všetkých čias.

Okrem kultúrnych a historických pamiatok môžete v meste nájsť aj širokú škálu obchodov, reštaurácií, kaviarní a nočných klubov. Amsterdam je známy svojím živým nočným životom a počas celej noci môžete objavovať rôzne zábavné aktivity a podujatia. Nezabudnite skúsiť typické holandské jedlo, ako sú hranolčeky s majonézou alebo slávne holandské syry.

Leto v Amsterodame môže byť veľmi príjemné, s priemernými teplotami okolo 20 ° C, ale aj ďalšie ročné obdobia majú svoje výhody. Jarné kvety a tulipány sú neodmysliteľnou súčasťou Amsterodamu, zatiaľ čo zima prináša atmosféru Vianoc so svetlami a trhmi po meste.

Vydajte sa na dobrodružnú cestu do Holandska Amsterdam a zažite jedinečnú kombináciu histórie, kultúry a zábavy. Bez ohľadu na ročné obdobie alebo záujmy, Amsterdam vás určite očarí svojou krásou a nezaplatiteľnými zážitkami. Nechajte sa strhnúť šarmom tohto úžasného mesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amsterdam


1. Ako sa najlepšie dostať z letiska do Amsterdamu?
- Najlepšou možnosťou je využiť vlak z letiska Schiphol, ktorý premáva pravidelne do centra mesta.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amsterdamu?
- Najlepší čas na návštevu je od apríla do septembra, keď sú príjemné teploty a menej zrážok.

3. Aké pamiatky by som si nemal/a nechať ujsť?
- Obrázky Rembrandta v múzeu Rijksmuseum, Anne Frank Huis, Centraal Station, cyklistické či kanálové túry a Red Light District.

4. Aká je miestna mena a kde si môžem vymeniť peniaze?
- Miestna mena je euro a peniaze si môžete zmeniť v mnohých bankách alebo vo vymenačkách v centre mesta.

5. Aké je klasické jedlo v Amsterdame?
- Klasické jedlo v Amsterdame zahŕňa syrové fondue, kroketty alebo bitterballen (kusy mäsa s cestom), sladké palačinky a haring.

6. Aké je miestne dopravné spojenie?
- Príkladmi miestne dopravy sú autobusy, vlaky, metro, tramvaj a jazda na bicykli.

7. Kde sú najlepšie nákupy?
- Najlepšie nákupy môžete urobiť v obchodnom centre Kalverstraat alebo na stánkoch a trhoch v centre mesta.


Počasie Holandsko Amsterdam


Holandsko je známe svojim daždivým a vlhkým počasím, a to platí aj pre jeho hlavné mesto Amsterdam. Toto počasie je významne ovplyvnené Atlantikom a Golfským prúdom, ktoré prinášajú veľa vlhkosti a neistoty do oblasti.

Celkovo je holandské počasie veľmi promenlivé a môže sa meniť z jedného okamihu na druhý. Letá sú obvykle miernymi s teplotami okolo 20 °C, čo je ideálne pre turistov, ktorí chcú objavovať krásy tohto mesta. V lete sa však často vyskytujú aj krátkodobé dažde a búrky.

Jesenné mesiace (september a október) sú pre Amsterdam známe svojou vábivosťou. Teploty počas tohto obdobia klesajú na približne 10 – 15 °C a môžu sa vyskytnúť aj silné veterné búrky. Viac zrážok je v tomto období normálne a môže sa stať, že počasie môže byť trochu nevyspytateľné.

Zimy v Amsterdame sú chladné, ale nie príliš tvrdé. Teploty sa pohybujú okolo 5 °C a môže prísť k mrazom. Aj keď sú zimy pomerne miernymi v porovnaní s niektorými inými európskymi mestami, je lepšie sa pripraviť na chladné a vlhké počasie. Sneženie nie je príliš bežné v Amsterdame, ale môže sa vyskytnúť občasné sneženie.

Ako sa blíži jar, teploty sa začínajú zlepšovať a začína sa objavovať viac slnečných dní. Jarné mesiace (marec a apríl) sú však ešte stále dosť chladné s teplotami okolo 10 °C. Je možné, že sa vyskytnú aj niekoľkokrát dažde a vietor.

Celkovo platí, že počasie v Amsterdame je veľmi promenlivé a jednoducho nepredvídateľné. Bez ohľadu na ročné obdobie je však vždy vhodné mať so sebou vždy pršiplášť alebo dáždnik. Pretože v Amsterdamu sa môžete stretnúť s daždivými stavmi aj v najnepravdepodobnejších chvíľach.

Aj napriek tomu sa Amsterdam považuje za veľkolepé mesto s krásnymi pamiatkami, historickými kanálmi a šarmantnou atmosférou. Bez ohľadu na počasie je vždy veľa aktivít a miest na objavovanie a očarí vás svojou jedinečnou atmosférou.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky