Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Holandsko Amstelveen

Dovolenka Holandsko Amstelveen


Holandsko je neodolateľným cieľom turistov z celého sveta. Táto krajina ponúka návštevníkom nespočetné množstvo turistických atrakcií. Medzi ne patrí aj mesto Amstelveen, ktoré si môžete užiť v priebehu svojej dovolenky.

Amstelveen je malé mesto nachádzajúce sa v provincii Severné Holandsko. Mesto je obklopené zelenými parkmi, čo ho robí veľmi príjemným miestom pre letné aktivity. Amstelveen je tiež blízko hlavného mesta Holandska, Amsterodamu.

Pre tých, ktorí hľadajú kultúrne zážitky, Amstelveen ponúka niekoľko múzeí. Museum Jan van der Togt predstavuje zberateľstvo súčasného umenia a je domovom pre niektoré z najvýznamnejších diel súčasných umelcov z Holandska a iných krajín.

Ďalším zaujímavým miestom na návštevu je Kobalt Sculpture Garden, ktorá je zdobená sochami holandských, talianskych a belgických umelcov. Prenajatie kola je dobrým spôsobom, ako spoznať mesto a jeho okolie.

Okrem toho, ak milujete nákupy, nakúpite si po údechu v nakupovacom centre Stadshart Amstelveen, kde nájdete množstvo obchodov a reštaurácií.

Ďalšími atrakciami, ktoré by ste nemali premeškať, sú tým, že Holandsko je domovom tulipánov. V apríli a máji môžete navštíviť Keukenhof, najväčší park na svete, plný tulipánov s viac ako 7 miliónmi kvetov.

Amsterdam, hlavné mesto Holandska, je tiež veľmi blízko. Prechádzka cez kanály, návšteva múzeí ako Rijksmuseum alebo Van Gogh Museum sú tiež populárne medzi turistami.

V Amstelveen si môžete nájsť ubytovanie v jednej z mnohých hotelov. Mesto je tiež dobre spojené s ostatnými časťami Holandska vlakovou a autobusovou dopravou.

Celkovo môžeme povedať, že Amstelveen si zaslúži miesto na vašej dovolenke v Holandsku. Mesto ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre každého návštevníka. Takže, neváhajte a navštívte toto kúzelné mesto a zájdite do nejakej z jeho múzeí, pozrite si zelené parky alebo prejdite sa ulicami a prežite tú pravú holandskú atmosféru.


Letenka Holandsko Amstelveen


Amstelveen je malebné mesto ležiace v Holandsku, len niekoľko kilometrov južne od Amsterdamu. Napriek svojej malej veľkosti ponúka veľa atrakcií a aktivít pre návštevníkov. Ak premýšľate nad návštevou, letenka do Amstelveen je vynikajúcou voľbou, ako sa dostať do tohto pôvabného holandského mesta.

Letenky do Amstelveen sú dostupné z mnohých letísk po celom svete. Práve kvôli blízkosti Amsterdamu existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Amstelveen. Ak sa rozhodnete cestovať z ďaleka, môžete využiť priame lety do letiska Schiphol v Amsterdame, ktoré je najbližším medzinárodným letiskom k Amstelveenu.

Zo Schipholu je možné vziať vlak, ktorý vás za približne 15 minút doručí priamo do centra Amstelveenu. Letenky sú tiež k dispozícii do letiska Eindhoven, ktoré je druhým najbližším letiskom k Amstelveenu. Z Eindhovenu je možné cestovať autobusom alebo vlakom do Amstelveenu.

Po prílete do Amstelveenu vám zostáva množstvo aktivít na výber. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a históriou, a preto nemôžete vynechať návštevu miestnych múzeí a galérií. Galéria Cobramuseum ponúka jedinečný pohľad na moderné umenie a históriu umenia pohybu COBRA.

Pre milovníkov prírody je v okolí Amstelveenu množstvo parkov a záhrad, kde si môžu návštevníci užiť piknik alebo prechádzku. Najznámejší z nich je park Amsterdamse Bos, ktorý je najväčším mestským parkom v Amsterdame a poskytuje obrovské množstvo priestoru na aktivity v prírode.

Miesta na nákupy v Amstelveene tiež nechýbajú. Centrum mesta je plné butikov, obchodov a reštaurácií, v ktorých si návštevníci môžu vychutnať skvelé jedlo a nakupovať miestne špeciality.

Ak sa rozhodnete stráviť viac času v Holandsku, Amstelveen je vhodným východiskovým bodom na výlety do okolitých miest, vrátane Amsterdamu. Vďaka dobrej dopravnej dostupnosti môžete jednoducho navštíviť známe pamiatky ako Dom Anne Frankovej alebo Koninklijk paleis (Králolanský palác) v Amsterdame.

Letenka do Amstelveen je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť skryté klenoty Holandska mimo tradičných turistických atrakcií. Bez ohľadu na to, či ste záujemcom o kultúru, prírodu alebo nakupovanie, Amstelveen poskytuje niečo pre každého. Nechajte sa prekvapiť týmto kúzelným holandským mestom a získajte nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Holandsko Amstelveen


Holandsko je známe svojím mierumilovným a vláčnym počasím. Vzhľadom na svoju polohe na pobreží Severného mora sa Amstelveen, ktoré sa nachádza v blízkosti Amsterodamu, teší typickému oceánskemu podnebiu. To znamená, že počasie tu nie je extrémne, a teploty sú mierné počas celého roka.

Letné mesiace, júl a august, prinášajú najteplejšie počasie do Amstelveen. Teploty sa pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia a môžu dosiahnuť až vyše 30 stupňov. Letá sú zväčša vlhké, čo spôsobuje, že sa miestne obyvateľstvo uchýli k plávaní a relaxácii v okolých jazierkach a kanáloch. Amstelveen je v lete pod vplyvom Atlantického oceánu, čo znamená, že nadmorský vietor prináša osvieženie a dodáva chladnejší pocit.

Jeseň v Holandsku je zvyčajne daždivá a veterná. Od septembra do novembra teploty klesajú a pohybujú sa okolo 10-15 stupňov Celzia. Miestne parky a záhrady, ako napríklad Amstelpark, sú pokryté farebnými lístkami, ktoré prilákajú turistov aj miestnych obyvateľov. Prírodné scenérie a jemné teploty robia z Amstelveenu ideálne miesto pre túry a prechádzky.

Amstelveen sa počas zimných mesiacov dostáva do chladnejších teplôt. Od decembra do februára je priemerná denná teplota okolo 5 stupňov Celzia. Môže tu napadnúť aj niekoľko centimetrov snehu, čo dodáva krajine čarovnú atmosféru. V zimných mesiacoch je populárna tradičná holandská zábava, ako je korčuľovanie na zamrznutých kanáloch. To je tiež ideálny čas na navštívenie múzeí v blízkom Amsterodame a objavenie bohatej kultúry a histórie regiónu.

Jar v Amstelveene je obdobím obnovy prírody. Počas marca a apríla sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 10-15 stupňov Celzia. Je to obdobie, keď kvitnú tulipány po celej krajine a pestovatelia otvárajú svoje polia pre milovníkov kvetov. Okrem nádherných záhrad ponúka Amstelveen aj pestrofarebné festivale a podujatia, vrátane slávnostného prístavu vlajky v den Kráľovnej.

Celkovo je počasie v Amstelveene mierumilovné a stabilné, čo je obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami. Bez ohľadu na ročné obdobie je tu vždy niečo, čo ponúka každému návštevníkovi. Od pestrofarebných festivalov do prírodných scenérií, Amstelveen je miesto, ktoré stojí za to objaviť.


Ubytovanie Holandsko Amstelveen


Amstelveen je krásne mesto nachádzajúce sa v Holandsku, len pár kilometrov južne od Amsterdamu. Je to ideálne miesto na pobyt pre tých, ktorí sa chcú dostať do malebného holandského vidieka, ale zároveň si užiť blízkosť veľkomesta.

Napriek tomu, že Amstelveen je menším mestom, ponúka veľa možností pre ubytovanie. Nájdete tu rôzne hotely, penzióny a apartmány, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a rozpočtom cestovateľov.

Jednou z najlepších možností pre ubytovanie v Amstelveene je rezervácia hotela. Mesto ponúka niekoľko kvalitných hotelov rôznych tried, kde si môžete vybrať z luxusných hotelov so všetkými modernými zariadeniami až po cenovo dostupnejšie hotely pre tých s obmedzeným rozpočtom.

Ak preferujete útulnejšiu atmosféru, môžete si vybrať ubytovanie v jednom z penziónov v Amstelveene. Tieto rodinné prevádzky vám ponúknu príjemné a domáce prostredie s možnosťou spoznať miestnych ľudí a ich zvyky. Taktiež sa môžete tešiť na rôzne raňajkové a večerné menu, ktoré si môžete vychutnať počas vášho pobytu.

Pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a komfort podobný domovu, sú apartmány v Amstelveene ideálnou možnosťou. Tieto apartmány poskytujú plne vybavené kuchyne, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá, čím ušetríte na strave. Okrem toho vám apartmány ponúkajú aj väčší súkromie a priestor na oddych po celodennom objavovaní mesta.

Jednou z najväčších výhod ubytovania v Amstelveene je jeho blízkosť k Amsterdamu. Môžete si ľahko dopraviť do srdca Amsterodamu a užívať si všetky jeho atrakcie, ako sú múzeá, krásne kanály, historické stavby a živé nočné život.

Navyše, Amstelveen je tiež známe ako miesto, kde sa nachádza jeden z najväčších záhradných parkov v Holandsku - Amsterdamse Bos. Tento park ponúka návštevníkom možnosti na turistiku, bicyklovanie, pikniky a mnoho ďalších outdoorových aktivít.

V kontakte s prírodou a zároveň s výhodou blízkosti veľkomesta, Amstelveen je skutočne úžasné miesto na ubytovanie v Holandsku. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, určite nájdete ideálne miesto pre váš pobyt v tomto malebnom holandskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amstelveen


Otázky a odpovede o Holandsku a Amstelveen:

1. Akú menej obvyklú atrakciu môžem vidieť v Holandsku?
Odpoveď: Prenájom bicyklov a prehliadky poľnohospodárskej krajiny.

2. Aké sú najlepšie pamiatky v Amstelveenu?
Odpoveď: Hlavným turistickým cieľom je Muzeum Jan van der Togt.

3. Ktoré sú najlepšie reštaurácie v Amstelveenu?
Odpoveď: Odporúčame La Farfalla, Soepp en Zoet, India Palace a Il Caffe.

4. Koľko stojí lístok na vlak v Holandsku?
Odpoveď: Ceny sa líšia podľa vzdialenosti a môžu sa pohybovať od 5 do 20 EUR za jednosmerný lístok.

5. Je v Holandsku možné kontrolovať rýchlosť na cestách?
Odpoveď: Áno, v Holandsku existujú kamery na kontrolu rýchlosti a rýchlostné obmedzenia sú jasne označené.

6. Aký je najlepší spôsob, ako sa z Amstelveenu dostať do Amsterodamu?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je využitie miestnej dopravy, napríklad električiek a autobusov. Cesta do Amsterodamu trvá z Amstelveenu asi 20 - 30 minút.

7. V akom čase otvárajú obchody v Holandsku?
Odpoveď: Väčšina obchodov otvára v pracovné dni medzi 9:00 a 18:00 hod. V nedeľu a vo sviatky sú mnohé obchody zatvorené.

8. Môžem používať eurá v Holandsku?
Odpoveď: Áno, eurá sú platidlom v celej Holandsku a vo väčšine európskych krajín.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Holandska?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Holandska je medzi aprílom a májom, keď kvitnú tulipány a iné jarné kvety.

10. Potrebujem vízum na návštevu Holandska ako Slovák/Slovenka?
Odpoveď: Ak plánujete návštevu Holandska na dobu kratšiu ako 90 dní, vízum nie je potrebné. Stačí mať platný cestovný pas.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky