Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Guatemala Tikal

Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Tikal


1. Ako sa dostanem do Tikalu v Guatemale?
- Najlepším spôsobom je odletieť do letiska v hlavnom meste Guatemaly, Guatemala City, a odtiaľ použiť miestnu dopravu alebo prenajať vozidlo a pokračovať na cestu do Tikalu.

2. Koľko trvá cesta z Guatemala City do Tikalu?
- Cesta z Guatemala City do Tikalu trvá približne 8 až 9 hodín autom.

3. Aká je vstupná cena do Tikalu?
- Vstupné do Tikalu je 150 quetzalov (približne 20 USD) pre zahraničných návštevníkov.

4. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Tikalu v Guatemale?
- Najlepšie mesiace na návštevu Tikalu sú január a február, keď sa teploty stávajú príjemnejšími a je menej daždivých dní.

5. Je v Tikale možné sa ubytovať?
- Áno, v Tikale je niekoľko možností ubytovania vrátane hotelov, hostincov a kempov. Odporúča sa však rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas vyššej turistickej sezóny.

6. Aké sú hlavné atrakcie Tikalu?
- Hlavné atrakcie Tikalu sú starobylé mayanske ruiny, vrátane chrámu Tikal, chrámu slnka, Severného akropoly a Veľkého námestia.

7. Potrebujem povolenie na fotografovanie v Tikale?
- Áno, na fotografovanie v Tikale je potrebné zakúpiť povolenie. Cena povolenia na fotografovanie je 50 quetzalov (približne 7 USD).

8. Existujú v Tikale miestne sprievodcovia?
- Áno, v Tikale je možné prenajať miestnych sprievodcov, ktorí vám poskytnú podrobné informácie o histórii a význame rôznych miest v rámci archeologickej oblasti.

9. Je v Tikale bezpečné?
- Tikal je považovaný za pomerne bezpečné miesto pre turistov. Je však vždy dôležité dodržiavať opatrenia bezpečnosti, ako držať si na očiach cennosti a vyhnúť sa nebezpečným oblastiam po zotmení.

10. Aké je odporúčané oblečenie na návštevu Tikalu?
- Odporúča sa nosiť pohodlné a ľahko sa sušiace oblečenie kvôli vlhkému podnebiu v oblasti. Tiež je dôležité mať so sebou slnečnú ochranu (slnečné okuliare, opaľovací krém) a dostatočné množstvo vody na hydratáciu.


Ubytovanie Guatemala Tikal


Guatemala je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín v Strednej Amerike. Nachádza sa v srdci starého Mayanského sveta a ponúka návštevníkom množstvo historických a kultúrnych pokladov. Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré by ste v Guatemale nemali vynechať, je nepochybne archeologická lokalita Tikal.

Tikal je jedným z najväčších a najdôležitejších starovekých mayanských miest na svete. Je situované uprostred národného parku Tikal, ktorý je zároveň aj svetovým dedičstvom UNESCO. Toto fascinujúce miesto bola jedna z najvýznamnejších politických, hospodárskych a kultúrnych centier Mayov a jeho osadenstvo sa datuje až do 4. storočia pred naším letopočtom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tikal, je nevyhnutné zabezpečiť si vhodné ubytovanie. Nachádza sa k dispozícii niekoľko možností ubytovania v okolí miesta. Jednou z najobľúbenejších možností je pobyt v jednom z hotelov s výhľadom na archeologickú lokalitu.

Tieto hotely poskytujú jedinečný zážitok, pretože návštevníci majú možnosť prebývať tesne pri histórii a obdivovať majestátne pyramídy, chrámy a paláce tikalskej civilizácie. Svietidlá, ktoré osvetľujú archeologické zvyšky v noci, vytvárajú romantickú a tajomnú atmosféru. Niektoré hotely dokonca ponúkajú prehliadky s miestnymi archeológmi, čo je fantastická príležitosť na hlbšie pochopenie miestnej histórie a kultúry.

Ak preferujete trochu viac pohodlia a luxusu, niektoré hotely v Tikale ponúkajú aj bazény, wellness centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať lahodnú miestnu kuchyňu. Zároveň majú niektoré hotely vlastné výletné plány, ktoré vám umožnia preskúmať okolitú prírodu a divočinu.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Tikale sú kempy a chate. Táto možnosť je určená pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvá. Kempy sú bežne veľmi dobre vybavené a ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie v srdci prírody.

Nenechajte si ujsť príležitosť prespať v jednom z najkrajších a najzaujímavejších miest v Strednej Amerike. Ubytovanie v Tikale vám poskytne príležitosť prežiť jedinečné zážitky a zažiť ducha starovekej Mayanskej civilizácie. Neváhajte a využite túto fantastickú príležitosť pri plánovaní svojej cesty do Guatemaly!


Dovolenka Guatemala Tikal


Dovolenka v Guatemale môže ponúknuť veľa zážitkov, ale určite by si jej návštevník nemal nechať ujsť Tikal, veľkolepé archeologické miesto, ktoré je súčasťou kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Tikal je jedno z najväčších a najdôležitejších mayských archeologických miest, nachádza sa v severnej časti Guatemaly. Mesto sa rozprestiera na ploche viac ako 16 kilometrov štvorcových a bolo využívané od 6. storočia pred naším letopočtom až do 10. storočia nášho letopočtu. Vstup do archeologického miesta stojí približne 30 USD a návštevu si môžete objednať s miestnou turistickou spoločnosťou.

Po predaní vstupenky je potrebné prejsť niekoľko kilometrov do hĺbky džungle, aby ste sa dostali k hlavnému námestiu, kde sa nachádza najväčšia stavba v Tikale - chrám Jaguarov. Táto stavba je aj najvyššou budovou v meste, a na jej vrchole sa dá vidieť celé obrovské mayské mesto a okolitú džunglu. Po vzostupe na vrchol môžete tiež obdivovať krásnu krajinu a počuť zvuky prírody.

V Tikale sa môžete tiež stretnúť s mnohými obyvateľmi džungle, ako sú papagáje, opice a rôzne druhy vtákov. Títo tvorovia sú často prítomní v ktoromkoľvek okamihu, aby poskytli návštevníkom zážitok zo svojho nezabudnuteľného hlasu a zjedli z ruky.

Po návšteve Tikalu by ste si mohli plánovať návštevu aj ďalších archeologických miest v okolí, zo západnej strany je to El Mirador, kde si môžete pozrieť ďalšie veľké pyramidy a na južnej strane Naj Tunich, ktoré sa tiež nachádza v guatemalskej džungli.

Všetky tieto miesta sú univerzálnym svetom Mayov, ktorý napĺňal túžby starých obyvateľov tohto miesta. Návšteva Tikalu a iných archeologických miest preto môže byť pre každého cestovateľa doslova i prenesene nezaplatiteľná. Guatamala naberie úplne iný zmysel, ak si ich na vlastné oči pozriete a zažijete.


Letenka Guatemala Tikal


Letenka do Guatemaly – Preskúmajte kúzlo Tikalu

Guatemala je fascinujúcou krajinou v strednej Amerike, očarujúcou svojou prírodou, kultúrou a históriou. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v tejto krajine je oblasť Tikal, kde sa nachádza jeden z najväčších a najlepšie zachovaných archeologických miest starých Mayov.

Ak plánujete navštíviť Tikal, prvou vecou, ktorú budete potrebovať, je letenka do Guatemaly. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie s hlavným mestom Guatemaly, Ciudad de Guatemala. Medzinárodné letisko La Aurora v meste je cieľom mnohých leteckých spoločností, čo znamená, že môžete vybrať z rôznych možností leteniek a časov odletov.

Po prílete na letisko v Guatemale sa môžete rozhodnúť využiť množstvo možností dopravy do Tikalu. Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je vnútroštátny let do letiska v mestskom departemente Flores, ktorý sa nachádza len asi 70 kilometrov od Tikalu. Doba letu trvá približne 1 hodinu a môžete si rezervovať letenku u miestnych leteckých spoločností. Z letiska v Flores môžete ľahko získať prepravu do Tikalu.

Keď už budete v Tikale, je čas objaviť jeho kúzlo. Tikal je dôležitým historickým miestom a strediskom Mayov, ktoré bolo považované za jeden z najväčších a najmocnejších miest starovekého sveta. Jeho najväčšou atrakciou sú monumentálne pyramídy, chrámy a paláce, ktoré na vás zaručene zapôsobia.

Navštíviť Tikal môžete na jednodenný výlet z mesta Flores, ale odporúča sa stráviť viac času v tejto oblasti, ak chcete plne vychutnať svoju návštevu. Tikal je obrovské rozsiahle miesto, ktoré má veľa na objavenie, a skutočne sa tu cítite ako vo filme zo starovekého Mayu.

Počas prechádzky po Tikale si vychutnáte úžasné výhľady na majestátne stavby a zeleň okolo vás. Možno uvidíte aj niektoré divoké zvieratá, ako sú opice, tukanovia alebo kapybary, ktoré žijú v oblasti. Pokiaľ časovo dovolí, nezabudnite vyhrať si niečo na vyhliadkovú vežu Tikal Temple IV, odkiaľ sa otvára impozantný výhľad na celé mesto.

Tikal je miestom, ktoré vás absorbuje svojou históriou, energiou a atmosférou. Nielenže vás láka svojou architektúrou a umením, ale aj prírodnými krásami, ktoré ho obklopujú. Je to miesto, kde môžete prejsť cestu kultúry a odpočinku zároveň.

Ak ste zvedaví na krásy Tikalu a plánujete navštíviť Guatemalu, nezabudnite si zariadiť letenku rovno do tohto úchvatného kúzelného miesta. Vaša návšteva Tikalu bude určite nezabudnuteľným zážitkom a dovolenou plnou dobrodružstva a objavovania.


Počasie Guatemala Tikal


Guatemala je krajina súostrovia v Strednej Amerike, ktorá je bohatá na krásne miesta a históriu. Jedným takým miestom je aj Tikal, ktorý je známy svojimi majestátnymi ruínami a neprekonateľnou prírodou.

Počasie v Guatemale a Tikale sa líši pomerne veľmi podľa ročného obdobia. Najlepšie obdobie, ktoré je najviac odporúčané pre návštevu Tikalu a Guatemaly, je od decembra do marca, kedy je suché obdobie. V týchto mesiacoch nie sú veľké dažde a teploty sú prijateľné – priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia počas dňa a okolo 20 stupňov nocou.

Ak sa chystáte navštíviť Tikal v období sucha, odporúčame si vziať so sebou oblečenie z ľahkého materiálu, slnečné okuliare a opaľovací krém, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením a horúčavou.

Na druhej strane, v daždivom období od mája do novembra sú teploty nižšie a menej príjemné. Okrem toho sú dážďové prehánky bežné a preto sa návštevcovia často rozhodujú pre návštevu Tikalu v suchom období.

Je dôležité poznamenať, že obdobie sucha a daždivé obdobie sa líši v rôznych častiach krajiny. V niektorých oblastiach môže byť daždivé obdobie kratšie a preto môže byť návšteva Tikalu v týchto oblastiach možná aj počas tohto obdobia.

V každom prípade, návšteva Tikalu a Guatemaly je určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa rozhodne navštíviť túto úžasnú krajnu. S jej krásnou prírodou a historickými pamiatkami sa určite stanete svedkom krásy, ktorá vás prekvapí a núti sa vracať tam stále znovu a znovu.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky