Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Guatemala Esquipulas

Počasie Guatemala Esquipulas


Guatemala je krásna krajina v Strednej Amerike s rôznorodým počasím. Jeho mesto Esquipulas sa nachádza v departemente Chiquimula, východne od hlavného mesta Guatemala City. Toto mesto je známe ako dôležité náboženské a historické miesto a každoročne privíta tisíce pútnikov.

Počasie v Esquipulas je typické pre tropický podnebný pás, s miernymi teplotami počas celej zimy a teplejšími teplotami v lete. Tu je bližší pohľad na počasie v rôznych ročných obdobiach.

Jar (marec - máj): Jarné obdobie v Esquipulas je známe svojimi teplými teplotami a jasným slnečným počasím. Teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C (77-86 °F) a večerné teploty sa zvyčajne držia okolo 18-22 °C (64-72 °F). Je to skvelá doba na návštevu mesta a vychutnať si slnečné dni.

Leto (jún - august): Letné obdobie je veľmi podobné jarnému obdobiu, s teplotami blízkymi 25-30 °C (77-86 °F). Prichádzajú aj občasné dažde, ktoré osviežia vzduch a udržujú krajinu zelenú a krásnu.

Jeseň (september - november): Jeseň prichádza so stúpajúcimi teplotami a vyššou vlhkosťou vzduchu. Teploty sa pohybujú okolo 25-28 °C (77-82 °F) a vlhkosť môže dosiahnuť vysoké úrovne. Občasné prívalové dažde sú bežné v tomto období a prispievajú k zachovaniu bohatej vegetácie v regióne.

Zima (december - február): Zimné obdobie je najchladnejším časom v Esquipulas, aj keď teploty zostávajú miernym. Denné teploty sú väčšinou okolo 20-25 °C (68-77 °F), zatiaľ čo nočné teploty sa môžu pohybovať okolo 10-15 °C (50-59 °F). To môže byť najvhodnejšie obdobie na návštevu pre tých, ktorí dávajú prednosť miernejšiemu počasiu a menšej návštevnosti turistov.

Vzhľadom k rozmanitosti terénu a nadmorskej výške môže byť počasie v rôznych častiach mesta Esquipulas rôzne. Občasné miestne búrky môžu byť sprevádzané silnými vetrami a prívalovými dažďami, preto je vždy dobré mať so sebou dažďovú prilbu a oblečenie primerané podnebiu.

Ak plánujete návštevu mesta Esquipulas, odporúča sa skontrolovať predpovede počasia pred odchodom a pripraviť sa na možné zmeny v počasí. Nech už navštívite toto krásne mesto v jarnom, letnom, jesennom či zimnom období, určite tu nájdete niečo, čím vás očarí - či už je to jeho bohatá história, náboženská tradícia alebo úchvatné prírodné scenérie.


Dovolenka Guatemala Esquipulas


Guatemala je fascinujúcim cestovateľským cieľom so svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi najkrajšie miesta, ktoré navštíviť v rámci tejto krajiny, patrí aj mesto Esquipulas.

Esquipulas sa nachádza v západnej časti Guatemaly, len niekoľko kilometrov od hraníc s Hollandskou a Salvadorskou republikou. Mesto je najznámejšie ako dôležité spirituálne centrum pre katolíkov, ktorí sem prichádzajú z celej Strednej Ameriky na púte do Baziliky Svätého Krista Nazaretského.

Bazilika Svätého Krista tohto mesta je známa svojou vzácnu sochou čierneho Krista, ktorý mal podľa legendy liečiace schopnosti. K pútnikom, ktorí prišli s vierou vo svoje srdce, bol pridelený zázrak. Preto tu prichádzajú tisíce pútnikov každý rok, aby sa modlili, vyprosovali si zázraky alebo len obdivovali krásu tejto svätyne. Pred bazilikou sa nachádza námestie so širokými chodníkmi, reštauráciami a obchodmi, kde si môžete kúpiť suveníry alebo si vychutnať miestne jedlá.

Zalezené v kúpeľnom stredisku Aguas Termales, ktoré je iba niekoľko minút autom od Esquipulas, sú horúce pramene s minerálnou vodou, ktorá má liečivé účinky na rôzne ochorenia. Miesto je obklopené prírodou, kde si môžete užiť relaxačný a omladzujúci zážitok. Po dlhom dni strávenom púťou po meste a modlitbách je kúpeľ v horúcich prameňoch ideálnym spôsobom, ako si rozšíriť svoje svaly a oddýchnuť si.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu v okolí Esquipulas možnosť absolvovať prechádzky po džungli alebo návštevu niektorých archeologických miest. Napríklad, blízko mesta je archeologická oblasť Copán, ktorá je známa svojimi starobylými majestátnymi stavbami zo staroveku. Prečítanie histórie a objavovanie tohto miesta, ako aj návšteva múzea v Copáne, je skvelým spôsobom, ako sa ponoriť do minulosti krajiny.

Ďalšou zaujímavosťou v tejto oblasti je miesto s názvom Grutas de Lanquin, ktoré je súborom jaskýň a jeskyní. Ich impresívne štruktúry vám umožnia objaviť krásy, ktoré sa skrývajú pod zemou. Po lete na jednom z najväčších pieskových kopcov v Strednej Amerike, El Zacaton, môžete pokračovať v objavovaní jaskýň a ich tajomstiev.

Esquipulas je skutočným klenotom Guatemaly, ktorý si zaslúži návštevu. Okrem bohatej histórie a náboženskej dôležitosti, mesto ponúka aj veľa príležitostí pre dobrodružstvo alebo jednoducho oddych a relaxáciu. Je to miesto, ktoré vás zbaví stresu a ponúkne vám neopakovateľný zážitok.


Ubytovanie Guatemala Esquipulas


Guatemala Esquipulas je malé mesto nachádzajúce sa v departemente Chiquimula na juhovýchode Guatemaly. Je známe svojou nádhernou Bazilikou Svätého Krista z Esquipulas, ktorá je jednou z najdôležitejších a najnavštevovanejších katolíckych posvätných miest v celej Strednej Amerike.

Keďže mnoho pútnikov a turistov prichádza do Esquipulas, mesto poskytuje širokú škálu ubytovacích možností. Turisti tu nájdu všetko - od luxusných hotely a rezortov po skromné hostely a penzióny.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné prostredie, sú v Esquipulas k dispozícii hotely so štvorhviezdičkovým ohodnotením. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti baziliky a ponúkajú bohaté vybavenie pre pohodlie hostí, ako sú klimatizácia, súkromné kúpeľne, televízory a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Okrem toho majú tieto hotely aj vonkajšie bazény, reštaurácie s tradicionálnou guatemalskou kuchyňou a wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž po dlhom dni objavovania mesta.

Pre tých, ktorí preferujú cenovo dostupnejšie možnosti, sú v Esquipulas dostupné aj penzióny a hostely. Penzióny sú často rodinného typu a ponúkajú jednoduché, ale útulné ubytovanie s možnosťou stravovania. Hostely sú najmä obľúbené medzi mladšími cestovateľmi a študentmi, pretože poskytujú pohodlné spoločné izby za nízku cenu. Tieto ubytovacie zariadenia často majú aj spoločné priestory, kde si hostia môžu vymieňať zážitky a stretnúť rovesníkov z celého sveta.

Okrem toho sú v Esquipulas tiež dostupné apartmány a chalupy, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny cestovateľov, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlo. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú vlastnú kuchynku a priestor na oddych, čo umožňuje hostom cítiť sa ako doma aj na cestách.

Väčšina z ubytovacích zariadení v Esquipulas je zameraná na uspokojenie potrieb pútnikov a turistov, preto poskytujú výbornú lokalizáciu v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Mnoho hotely a penzióny je vzdialených len niekoľko minút chôdze od Baziliky Svätého Krista z Esquipulas, čo umožňuje hostom ľahký prístup k tomuto znamenitému miestu púte.

Ak plánujete navštíviť Guatemala Esquipulas, nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť nájsť si vhodné ubytovanie. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, v Esquipulas je určite ubytovanie, ktoré vám vyhovuje.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Esquipulas


Jeden z možných zoznamov často kladených otázok a odpovedí týkajúcich sa mesta Guatemala Esquipulas by mohol vyzerať napríklad takto:

1. Ako sa dostanem do Esquipulasu?

Esquipulas leží východne od hlavného mesta Guatemaly, a preto sa dá dopraviť napríklad autobusom alebo taxíkom z Guatemaly City alebo iných miest v okolí. Existujú tiež rôzne cestovné spoločnosti, ktoré ponúkajú organizované zájazdy a výlety do Esquipulasu.

2. Čo je Esquipulas?

Esquipulas je mesto v Guatemale, ktoré je známe svojou katedrálou, kde sa nachádza posvätný obraz Krista Spasiteľa („Cristo Negro“), ktorý privádza do mesta mnoho pútnikov a turistov. Okrem toho má mesto aj iné historické a kultúrne pamiatky, ako sú múzeá, parky a trhy.

3. Ako vyzerá katedrála v Esquipulasu?

Katedrála v Esquipulasu je monumentálne stavba v štýle barokového koloniálneho umenia s mnohými zdobeniami a so slávnostným vchodom. V jej interiéri sa nachádza klenot mesta, obraz Krista čiernej farby, ktorý sa každý rok slávnostne odovzdáva z rúk arcibiskupa v tradičnej procesii.

4. Kedy sa koná slávnosť Krista Spasiteľa v Esquipulasu?

Slávnosť Krista Spasiteľa („Fiestas de la Epifanía“) sa koná v Esquipulasu každý rok od 4. do 6. januára a je jednou z najväčších kresťanských púti v celej Latinskej Amerike. Počas týchto dní prichádza do mesta až milión pútnikov, ktorí sa modlia a oslavujú spoločne s miestnym obyvateľstvom.

5. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v Esquipulasu?

Okrem katedrály si pútnici a turisti môžu pozrieť napríklad múzeum prežitia Chortí, ktoré združuje tradície a kultúry pôvodných obyvateľov regiónu. Ďalšou zaujímavou atrakciou je námestie Parque Centenario, kde sa konajú trhy a snúbenci si tu často fotografujú na svadobných fotografiách. V blízkosti mesta je tiež možné navštíviť vodopád Chilascó a ďalšie prírodné krásy.

6. Aké sú typické jedlá a nápoje v Esquipulasu?

V Esquipulasu si turisti môžu vychutnať typickú guatemalskú kuchyňu, ktorá je založená na zelenine, masu a koreniach. Medzi najznámejšie jedlá patrí napríklad „Jocon de Pollo“, ktorý je uvarený s paradajkami, koriandrom a zelenou omáčkou z varenej paradajky, cesnaku a koriandra. Okrem toho sa v meste predávajú rôzne druhy ovocných štiav, sladkostí a kávy, ktorá patrí medzi najlepšie v celej oblasti.


Letenka Guatemala Esquipulas


Ešte pred niekoľkými rokmi bola Guatemala pre turistov menej zaujímavá destinácia. Dnes už však mnohí cestovatelia objavujú krásy tejto krajiny. Ak plánujete cestu do Guatemala, jedným z miest, ktoré by ste do svojho itinerára mali začleniť, je mesto Esquipulas.

Esquipulas je srdcom náboženského turizmu v Guatemale. Je to miesto, kde sa nachádza najvýznamnejší kostol v krajine – Bazilika Svätého Krista Nazaretského. Tento kostol je považovaný za jeden z najdôležitejších katolíckych pútnických miest v celej Latinskej Amerike. K nim prichádzajú tisícky pútnikov z celého sveta, aby sa poklonili 38-centimetrovému kameňu zobrazujúcemu Krista.

Okrem toho, čo robí Esquipulas takým špeciálnym miestom, sú tiež krásne okolité kopce a priezračné vodopády. Tí, ktorí si radi užívajú prírodu, určite ocenia túto časť Guatemaly. V meste nájdete aj niekoľko múzeí, ktoré vám pomôžu pochopiť základy duchovného života v tomto regióne.

Aby ste došli do Esquipulas, budete potrebovať letenku. Najlepšou možnosťou je letenka do guatemalského hlavného mesta Guatemala City. Z letiska môžete do mesta Esquipulas ísť autobusom alebo taxíkom. Je to približne 3 hodinová cesta.

Po príchode do Esquipulas by ste mali navštíviť Baziliku Svätého Krista Nazaretského a obdivovať výnimočnú architektúru tohto kostola. Navštívte však aj miesta v okolí, aby ste získali plný obraz o tom, čo táto oblasť Guatemaly ponúka. Na konci dňa sa môžete večerať v jednom z miestnych reštaurácií a získať chuť na miestne kulinárske špeciality.

V Esquipulas vás bude fascinovať nádhera a očarovanie a ak máte radi historické a náboženské miesta, odporúčame túto destináciu určite navštíviť. Nezabudnite si zabezpečiť letenku do Guatemaly a začnite plánovať svoju cestu.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky