Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Guatemala Antigua Guatemala

Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Antigua Guatemala


Otázka: Kde sa nachádza Antigua Guatemala?
Odpoveď: Antigua Guatemala sa nachádza v stredozápadnej Guatemale, asi 40 km juhozápadne od hlavného mesta Guatemala City.

Otázka: Čo je to Antigua Guatemala?
Odpoveď: Antigua Guatemala je historické mesto, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Guatemaly. Mesto je známe svojou koloniálnou architektúrou a je považované za jedno z najkrajších miest v Strednej Amerike.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Antigua Guatemala?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta na návštevu v Antigua Guatemala patrí Plaza Mayor, katedrála sv. Jána Krstiteľa, cerkev La Merced, Palacio de los Capitanes a Cerro de la Cruz.

Otázka: Je Antigua Guatemala bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, Antigua Guatemala je relatívne bezpečné miesto na návštevu. Avšak, turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť opatrní, najmä v noci.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Antigua Guatemala?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Antigua Guatemala je v suchom období, ktoré trvá od decembra do marca. Počas tohto obdobia sú teploty príjemné a mesto zostáva suché a slnečné.

Otázka: Čo by som mal vedieť o kuchyni Antigua Guatemala?
Odpoveď: Kuchyňa Antigua Guatemala sa veľmi líši od kuchyne zvyčajnej pre ostatnú časť Guatemaly. Miestne jedlá sú ovplyvnené španielskou kuchyňou a obsahujú mnoho korenín a bylín, ako aj mäsové jedlá a vychladené nápoje, ako je napríklad horchata.


Počasie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala, známa aj ako Antigua Guatemala, je známa svojou krásnou krajinou a pestrými kultúrnymi tradíciami. Avšak, jedným z tradičných rozhovorových bodov je aj počasie. Počasie v Antigua Guatemala je veľmi rozmanité a fascinujúce. Od tropického podnebia až po vysoké hory, táto oblasť je pravidelne ovplyvňovaná rôznymi klimatickými zmenami.

Všeobecne platí, že Antigua Guatemala má subtropické podnebie s miernymi teplotami počas celého roka. Vďaka svojej nadmorskej výške a geografickej polohe má mesto relatívne príjemné teploty, ktoré sa pohybujú od 18°C v noci až po 28°C počas dňa. Tieto mierne teploty, spolu s príjemným vánkom, robia z Antigua Guatemala skvelé miesto pre turistiku a to aj vďaka počasiu.

Avšak, kvôli svojej polohe vo vnútri horskej oblasti, je tiež známe, že v Antigua Guatemala udeľuje množstvo dažďa. Práve vďaka tejto zmesi plnej slnka a dažďa, je vegetácia v regióne úžasná. Veľa stromov, kvetov a rastlín sa v tejto oblasti pestuje a vďaka hojnej zóne rastú aj kávovníky.

Počasie v Guatemale nie je však vždy také príjemné. V letných mesiacoch dochádza k občasným búrkam a hurikánom, najmä na pobreží. Tieto búrky prinášajú silný vietor a prudké dažde, ktoré môžu spôsobiť záplavy a ďalšie problémy. Preto turisti neustále sledujú predpovede počasia a vyhľadávajú informácie o eventuálnych nebezpečenstvách.

Ak ste plánovali navštíviť Antigua Guatemala, najlepšie obdobie je v lete, konkrétne v mesiacoch december až marca, keď sú teploty mierne a dažde sú minimálne. Je to vynikajúci čas na cestovanie, pretože počasie je priaznivé a miesto je plné aktivít a podujatí.

Celkovo vzaté, počasie v Guatemale a Antigua Guatemala je charakterizované mierne teploty počas celého roka. Vzhľadom na svoju geografickú polohu a nadmorskú výšku, je tu chladnejšie a stále dochádza k občasným dažďom a búrkam. Avšak, s pravidelnými správami o počasí a správnym plánovaním, môžete si naplánovať úžasnú dovolenku v tejto malebnej oblasti Guatemaly.


Dovolenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je fascinujúca krajina nachádzajúca sa v Strednej Amerike. Je známa svojou bohatou históriou a kultúrou, ako aj úchvatnou prírodou. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine je Antigua Guatemala, bývalé hlavné mesto.

Antigua Guatemala je malé mesto, ktoré sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške. Jeho kamenné dlážky a dobre zachovaná architektúra siahajú až do 16. a 17. storočia, keď bolo mesto dočasným hlavným mestom Španielskej kolónie. Mesto bolo založené v roku 1543, a dnes je zaznamenané ako svetové dedičstvo UNESCO.

Jednou z hlavných atrakcií Antiguy Guatemala je jej koloniálna architektúra. V centre mesta nájdete množstvo dobre zachovaných kostolov, kláštorov a historických budov. Mnohé z nich boli postavené na základoch starých majestátnych chrámov mayskej civilizácie.

Okrem historických zameraních miest, Antigua Guatemala ponúka aj množstvo aktivít pre dovolenkárov. Môžete si prechádzať úzkymi uličkami plnými trhov a obchodíkov, kde môžete objavovať lokálne remeslá a kúpiť si tradičné guatemalské výrobky. Mesto je tiež domovom množstva reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať autentickú guatemalskú kuchyňu.

Guatemala je tiež známa svojimi aktívnymi sopkami. Z Antiguy Guatemala je možné absolvovať výlet na sopky Pacaya a Acatenango. Sopka Pacaya je stále aktívna a ponúka nádherný výhľad na okolitý kraj. Naopak, sopka Acatenango ponúka možnosť zážitkovej túry a nočného táboru so spektakulárnym výhľadom na sopku Fuego, ktorá pravidelne erupuje.

Ak preferujete prírodu a dobrodružstvo, neďaleko Antiguy Guatemala sa nachádza aj jazero Atitlán. Toto jazero, obklopené horami a mayskými dedinkami, je jedným z najkrajších miest na zemi. Môžete sa vydať na jazere na loďke, vyskúšať si vodné športy alebo si jednoducho oddýchnuť a vychutnať si pohľad na prekrásne okolie.

V neposlednom rade, ak sa chcete ponoriť do miestnej kultúry, vypravte sa na tradičný guatemalský trh v Chichicastenango, ktorý sa koná každý štvrtok a nedeľu. Tu sa stretnete s miestnymi obyvateľmi, ktorí predávajú všetko od ovocia a zeleniny po tradičné vyšívky a keramiku.

Antigua Guatemala je pravdepodobne jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na návštevu v Guatemale. Jeho bohatá história, koloniálna architektúra a prírodné krásy ponúkajú nekonečné možnosti pre dovolenku plnú objavovania a dobrodružstva. Nech ste milovníkom histórie, prírody alebo kultúry, Antigua Guatemala vás rozhodne očarí.


Ubytovanie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je jednou z najkrajších krajín v strednej Amerike a jej hlavné mesto Antigua Guatemala dokáže prekvapiť turistov svojou kultúrou, históriou, krásou a jedinečnou atmosférou. Či už hľadáte jednoduché alebo luxusné ubytovanie, Antigua Guatemala má pre vás niečo vhodné.

Ak ste na ceste s obmedzeným rozpočtom, určite by ste sa mali pozrieť po lacných hosteliach alebo penziónoch. V Antigua Guatemala ich nájdete v hojnom počte, takže nie je problém nájsť ubytovanie za prijateľné ceny. Hostely sú zvyčajne preplnené mladými turistami a backpackermi, ktorí na cestách trávia čo najmenej peňazí za ubytovanie, ale máte tu možnosť sa stretnúť s rôznymi ľuďmi z celého sveta. Penzióny taktiež sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí sú radi v "domácom" prostredí a potrebujú nezávislosť počas ich pobytu.

Ak ste však na dovolenke a chceli by ste sa ubytovať na luxusnejšom mieste, stačí ísť do jedného z týchto hotelov. B&B Casa Santa Rosa sa nachádza iba pár minút chôdze od centra mesta a ponúka luxusné izby s výhľadom na západné hory. Jeho ochotní personál, terasy na streche a rôzne salóniky uprostred záhrady sú dielom toho, čo priťahuje turistov k rezidencii. Tiež sú tu k dispozícii aj vyššie kategórie hotela - Hotel El Convento, Hotel Museo Spa Casa Santo Domingo - kde každý komerčný ubytovací objekt ponúka niečo iné, ale s jedným spoločným prvkom - luxusné prostredie s vysokými cenami.

Okrem toho, nájdete tu stovky rôznych típov ubytovania, od apartmánov a domov v blízkosti bazárov a obchodov, až po farmárske záhrady a haciendas s tradičnou kuchyňou a architektúrou.

Antigua Guatemala je miestom pre každého, kto má radi krásne miesta a chcú sa naučiť niečo nové. Jeho jedinečná kultúra a históriu vás nechávajú určite s nezabudnuteľnými zážitkami. A s ubytovaním v blízkosti centra mesta, nevynecháte ani jednu z atrakcií. Takže neváhajte dlhšie a vyberte si ubytovanie, ktoré bude pre vás ako stvorené.


Letenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala - Antigua Guatemala: Cesta do koloniálnej klenotnice

Guatemala, krajina bohatá na kultúru a krásnu prírodu, láka cestovateľov po celom svete. Jedno z najobľúbenejších a najatraktívnejších miest na návštevu v tejto stredoafrickej krajine je Antigua Guatemala, ktorá je len krátkou letenkou vzdialená od hlavného mesta Guatemala City.

Antigua Guatemala v minulosti slúžila ako hlavné mesto kolónie Španielskej Ameriky a dodnes sa v nej zachovalo množstvo historických pamiatok a koloniálnych budov. Je to UNESCO svetové dedičstvo a návštevníci sa tu môžu preniesť do doby, keď Španieli vládli týmto regiónom.

Ak zvažujete cestu do Antiguy Guatemala, začnite svoju dovolenku preskúmaním najznámejších pamiatok. Jednou z nich je napríklad Arch of Santa Catalina, známy červený oblúk. Tento ikonický symbol Antiguy je obľúbeným miestom na fotenie a ponúka úchvatné výhľady na celé mesto.

Prechádzka po uliciach Antiguy je ako výlet do minulosti. Svojou kamennou dlažbou a farebnými fasádami ponúkajú staré koloniálne budovy množstvo galérií, reštaurácií a obchodíkov. Mesto je tiež známe pre svoje množstvo kostolov a kláštorov, z ktorých mnohé daterujú až do 16. storočia.

Ak máte záujem o históriu, nezmeškajte návštevu jedného z múzeí v Antigue Guatemala. Muzeum Casa Santo Domingo, umiestnené v bývalom kláštore, ponúka návštevníkom prehľad o histórii a kultúre mesta. Okrem toho môžete navštíviť aj Muzeum jadra antigua, ktoré sa zameriava na seismickú aktivitu regiónu.

Keď sa unavíte z prehliadania pamiatok, stačí prejsť do niektorého z miestnych parkov, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si pokojnú atmosféru. Park Central je najväčším mestským parkom v Antigue a je obľúbeným miestom pre miestnych aj turistov. Tiež môžete navštíviť park Tanque la Union, ktorý je ideálnym miestom na piknik.

Okrem histórie a kultúry ponúka Antigua Guatemala aj množstvo možností na aktívny oddych. Veterné a soľné pláže Tichého oceánu sú len niekoľko hodín jazdy auta od mesta, čo poskytuje vynikajúcu možnosť stráviť deň pri vode a užívať si spojenie s prírodou.

Ak rozmýšľate o plánovaní svojej cesty do Antiguy Guatemala, netreba sa obávať, že tam nepôjdete. Letenky z hlavného mesta Guatemala City sú cenovo dostupné, a preto cestovanie do tohto kouzelného miesta si môžu dovoliť aj tí s menším rozpočtom.

Výlet do Antiguy Guatemala je unikátnym zážitkom a ponúka návštevníkom skvelú kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás. Navštívte toto koloniálne mesto a pustite sa do dobrodružstva s pohľadom na minulosť.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky