Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Gruzínsko Batumi Botanical Garden

Ubytovanie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Batumi Botanickej záhrady je jednou z najkrajších a najpopulárnejších turistických atrakcií v Gruzínsku. Nachádza sa na pobrezí Čierneho mora, len niekoľko kilometrov južne od slávneho mesta Batumi.

Záhrada je známa pre svoje nádherné kvetinové záhony a zaujímavé botanické kolekcie. Je rozdelená do niekoľkých sekcií, kde návštevníci môžu objavovať rôzne druhy rastlín z celého sveta. Medzi najznámejšie sekcie patria Magnóliová alej, Palmový park a sekcia Rastlín Kaukazu.

Magnóliová alej je určite jednou z najobľúbenejších častí záhrady. V jarných mesiacoch je táto sekcia kvetmi magnólií pokrytá a vytvára nádherný kvetinový tunel. Toto miesto je ideálne na relax a prechádzky v prírode.

Palmový park je domovom pestrých druhov paliem z celého sveta. Veľké palmové stromy vytvárajú exotickú atmosféru, v ktorej môžu návštevníci relaxovať a obdivovať krásu týchto rastlín. Tento park je obľúbeným miestom na pikniky a rodinné výlety.

Sekcia Rastlín Kaukazu je jedinečná, pretože obsahuje mnoho druhov rastlín, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Návštevníci tu môžu vidieť vzácne endemické druhy a dozvedieť sa viac o biodiverzite tejto oblasti.

Okrem prechádzok záhradou ponúka Batumi Botanickej záhrady aj ubytovanie pre návštevníkov, ktorí chcú zostať na viac dní a vychutnať si všetky krásy tohto miesta. Ubytovanie je dostupné v blízkosti záhrady a ponúka rôzne druhy izieb a apartmánov, aby vyhovovali potrebám rôznych typov cestujúcich.

Ubytovanie v Batumi Botanickej záhrade je skvelý spôsob, ako spojiť relaxáciu v prírode s objavovaním botanickej krásy. Návštevníci majú možnosť sledovať rast a rozkvit rôznych rastlín, ktoré sa menia v priebehu roka. Okrem toho majú hostia prístup k špeciálnym prehliadkam, ktoré im poskytujú viac informácií o záhrade a rastlinách.

Ak sa chystáte navštíviť Gruzínsko a Batumi, nezabudnite zahrnúť Batumi Botanickej záhrady do svojho zoznamu destinácií! Ubytovanie v blízkosti vám umožní stráviť viac času v tejto úžasnej záhrade a zažiť jej kúzlo nielen cez jednu prehliadku. Nezáleží na tom, či ste nadšený záhradník alebo len obyčajný milovník prírody, táto destinácia určite stojí za návštevu.


Počasie Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Gruzínsko Batumi Botanical Garden sa nachádza v krajine Kaukazu, v exotickom meste Batumi. Je to jedno z najkrajších miest v Gruzínsku, ktoré vás okúzli svojou krásou a jedinečnými rastlinami, ktoré tu rastú.

Botanická záhrada bola založená v roku 1912 a odvtedy sa stala jedným z hlavných turistických miest v krajine. Rozprestiera sa na ploche približne 111 hektárov a ponúka návštevníkom zaujímavú kolekciu rastlín, ktoré pochádzajú z celého sveta.

V Botanickej záhrade Batumi nájdete rôzne druhy stromov, kríkov, kvetov a rastlín, ktoré sú typické pre tropické a subtropické podnebia. Môžete tu vidieť napríklad palmy, bambus, magnólie, lotosy a mnoho ďalších druhov. Okrem toho, môžete sa tu poprechádzať okolo jazier a vodopádov, čím sa vám ponúkne nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Počasie v Botanickej záhrade Batumi je zväčša veľmi príjemné a vhodné na návštevu. Celý rok tu panuje subtropické podnebie, čo znamená, že teploty sú mierny, s maximom v lete, kedy teploty siahajú až na 28 stupňov Celzia. V zime sú teploty miernejšie a pohybujú sa niekde okolo 10 stupňov Celzia.

Ak chcete navštíviť Botanickú záhradu Batumi, najlepšie obdobie na to je od apríla do októbra. V týchto mesiacoch je počasie príjemné a teploty sú dostatočne vysoké na to, aby ste mohli vychutnať krásu okolitých rastlín a prírody.

Všetci, ktorí milujú prírodu a rastliny, budú v Gruzínsku Batumi Botanical Garden určite nadšení. Táto botanická záhrada je jedinečným miestom, kde si môžete vychutnať krásu subtropických krajín a ochutnať to, čo ponúka jedinečné gruzínske prostredie. Takže ak sa chystáte navštíviť Gruzínsko, nezabudnite si tento úžasný zážitok nechať ujsť!


Dovolenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Dovolenka Gruzínsko - Batumi Botanical Garden: Kúsok rajského záhradu

Gruzínsko je krajina, ktorá sa pýši veľkým množstvom atrakcií pre turistov. Svojimi nádhernými prírodnými scenériami, zaujímavou históriou a jedinečnou kultúrou priláka ročne tisíce návštevníkov z celého sveta. Medzi jednu z najkrajších atrakcií tejto krajiny patrí Botanická záhrada v Batumi. Tento kúsok rajského záhradu si každoročne zaslúžene získava obdiv a rešpekt medzi turistami.

Batumi Botanical Garden je jednou z najväčších botanických záhrad v Európe s rozlohou vyše 111 hektárov. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží Čierneho mora, v blízkosti turistického mestečka Batumi, ktorému dáva záhrada akoby korunu. Táto záhrada sa vyznačuje pestrosťou rastlín z celého sveta a jedinečnou prírodou.

Návšteva Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedno z najkrajších zážitkov, ktoré môžete v Gruzínsku zažiť. V záhrade sa nachádza viac ako 2000 druhov rastlín z každého kúta sveta, a to vrátane mnohých endemických druhov z Kaukazu. Záhrada je rozdelená na mnohé sekcie, v ktorých sa nachádza množstvo exotických biotopov, ako napríklad subtropický les, puna, himalájskeho končiare, kvetinové záhrady a ďalšie. Záhrada ponúka aj nádherný výhľad na Čierne more, čo robí tento zážitok ešte o niečo krajším.

Prvá časť Batumi Botanical Garden bola založená v roku 1912. Odvtedy sa táto záhrada neustále rozrástla a dnes je jednou z najväčších turistických atrakcií v Gruzínsku. Okrem rastlín ponúka záhrada aj početné miesta na oddych a relaxáciu, ako napríklad čajovne, vidiecke chatky a benátske mosty. Ideálnym miestom na prechádzku je úsek "tri kilometre", ktorý návštevníkov prevedie hlavnými časťami záhrady s najkrajšími výhľadmi na Čierne more.

Ak plánujete dovolenku v Gruzínsku, určite nevynechajte navštíviť Botanickú záhradu v Batumi. Tento kúsok rajského záhradu vás dostane svojou nádhernou prírodou a pestrosťou rastlín. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť od ruchu každodenného života, pozorovať zaujímavé druhy rastlín a vychutnať si krásu týchto miest. Táto záhrada vám spríjemní každú chvíľu návštevy a iste ju nezabudnete ani po mnohých rokoch.


Letenka Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Ak máte radi cestovanie a máte radi prírodné krásy, určite by ste si nemali nechať ujsť navštívenie Gruzínska a jeho Botanickej záhrady v Batumi.

Gruzínsko je krásna krajina, ktorá sa nachádza na rozhraní Európy a Ázie. V stredozemnej časti Kaukazu si získalo obdiv mnohých návštevníkov vďaka svojim impozantným vežám a chrámom, rôznorodým prírodným scenériám a horským vrcholom. Medzi spomínané scenérie patrí aj Botanická záhrada Batumi, ktorá sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Čierneho mora.

Botanická záhrada sa nachádza na okraji Batumi a jej rozloha dosahuje približne 108 hektárov. Vyniká predovšetkým svojou pestrosťou a zaujímavosťou rôznych druhov rastlín, ktoré si môžete pozrieť na jednom mieste. Práve preto sa súdi, že záhrada je jednou z najzaujímavejších botanických záhradach v celej Európe.

Keďže sa tu nachádza veľké množstvo jedinečných druhov rastlín, v ľuďoch sa prebúdza zvedavosť. Botanická záhrada je rozdelená do rôznych sekcii podľa rôznych oblastí sveta, čím sa pozrieť na jej rozmanitosť môže každý.

Okrem krajiny, môžete si tu pozrieť aj umiestnenie rôznych druhov rastlín. Väčšina z nich však rastie v otvorených priestoroch, aby si ich bez problémov mohli pozrieť návštevníci. V areáli sa tiež nachádza množstvo rôznych stavieb a chrámov, ktoré dopĺňajú obdivuhodnú scenériu.

Ak máte záujem o návštevu tejto výnimočnej botanickej záhrady v Gruzínsku, odporúčame vám zakúpiť letenku do Gruzínska a sem tam sa pozrieť na výber odletov z Bratislavy. Doprava po krajine je vcelku úplná a cesty sú v dobrom stave. Investujete tak do krásneho zážitku a spoznáte kúsok krásnej krajiny.

Botanická záhrada Batumi je jedným z najkrajších miest, ktoré ste ešte nemali príležitosť vidieť. Ak ste sa ešte neodhodlali na návštevu tejto krajiny, neváhajte a vyberte sa tam, určite nebudete ľutovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Batumi Botanical Garden


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Botanického záhrady v gruzínskom Batumi sú:

1. Aké sú otváracie hodiny Botanickej záhrady v Batumi?
Otvorené sme denne od 9:00 do 20:00.

2. Koľko stojí vstupné do Batumi Botanical Garden?
Vstupné pre dospelých je 15 GEL, pre deti je to 2 GEL.

3. Ako sa tam dostanem?
Botanická záhrada sa nachádza asi 10 kilometrov od centra Batumi. K dispozícii je verejná doprava, ako napríklad autobusy alebo taxíky.

4. Aké druhy rastlín môžem vidieť v Botanickej záhrade?
V záhrade nájdete viac ako 5 000 druhov rastlín, vrátane exotických rastlín z celého sveta. Môžete tu pozorovať napríklad bambusy, palmy, orchidey a mnoho ďalších.

5. Mám si so sebou priniesť jedlo a pitie?
Áno, môžete si priniesť jedlo a pitie so sebou. Váš piknik však musíte uskutočniť na špeciálne určenom mieste v záhrade.

6. Je Botanická záhrada vhodná aj pre deti?
Áno, záhrada je vhodná aj pre deti. Ponúka rodinné vyhliadky a aktivity pre deti, vrátane detského ihriska.

7. Sú dostupné sprievodcovia?
Áno, sú dostupní sprievodcovia, ktorí vám poskytnú informácie o rastlinách a histórii Botanickej záhrady.

8. Môžem si tam fotografovať?
Áno, fotografovanie je povolené v Botanickej záhrade. Môžete si zhotoviť krásne snímky rastlín a scén v záhrade.

9. Mám si priniesť repellent proti hmyzu?
Je odporúčané si priniesť repellent proti hmyzu, pretože v letných mesiacoch je tu väčšie výskyt hmyzu.

10. Aké je počasie v Botanickej záhrade?
Počasie v záhrade sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Je odporúčané si skontrolovať predpoveď počasia pred návštevou.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky