Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Grécko Lefkada

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lefkada


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Lefkadu?

Najlepšia možnosť je cestovať lietadlom do neďalekého letiska v Preveze a potom ísť autobusom, taxíkom alebo prenajať si auto, aby ste sa dostali na Lefkadu.

2. Koľko trvá cesta z letiska v Preveze na Lefkadu?

Cesta z letiska v Preveze na Lefkadu trvá približne 30 až 45 minút, v závislosti od dopravných podmienok.

3. Ako sa môžem dostať na Lefkadu z Atén?

Najlepší spôsob, ako sa dostať z Atén na Lefkadu, je cestovať autobusom alebo vlakom do Prévyzy a potom pokračovať na Lefkadu taxíkom, autobusom alebo požičať si auto.

4. Aké je najlepšie miesto na ubytovanie na Lefkade?

Na Lefkade je veľa skvelých miest na ubytovanie, vrátane mesta Lefkada, Nidri, Agios Nikitas a Vasiliki. Voľba miesta závisí od vašich preferencií a čo chcete zažiť na Lefkade.

5. Ktoré pláže sú najkrajšie na Lefkade?

Niektoré z najkrajších pláží na Lefkade sú Porto Katsiki, Egremni, Kathisma a Mylos. Všetky tieto pláže ponúkajú jemný biely piesok a azúrovú vodu.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Lefkady?

Najlepší čas na návštevu Lefkady je v lete, od júna do septembra, keď je teplé počasie a more je príjemné na kúpanie. V tomto období je tiež najviac slnečných dní.

7. Aké aktivity a atrakcie ponúka Lefkada?

Lefkada ponúka množstvo aktivít a atrakcií, ako sú nádherné pláže, vodné športy (surfing, windsurfing), výlety do okolitých ostrovov (Meganisi, Skorpios), prechádzky v prírode a vodopády (Dimosari v Nidri), návšteva starobylých dedín a viac.

8. Aké sú tradičné jedlá a nápoje na Lefkade?

Tradičné jedlá na Lefkade zahŕňajú zeleninové šaláty, čerstvé rýbne špeciality, rizoto "panagia", "savoro" (karamelizovaný šafranový hroust), "bouroubourou" (tradičná polievka) a ďalšie. Môžete si vychutnať aj miestne víno a ovocné destiláty.

9. Ako sa môžem dostať na okolité ostrovy z Lefkady?

Existujú pravidelné trajektové a lodné spoje z Lefkady na okolité ostrovy, ako sú Meganisi, Skorpios, Kefalónia a ďalšie. Môžete tiež prenajať loď alebo zorganizovať vlastný súkromný výlet.

10. Potrebujem vízum na návštevu Lefkady?

Väčšina európskych občanov nepotrebuje vízum na návštevu Grécka alebo Lefkady. Avšak, pred cestou sa vždy uistite, či mimoeurópski občania potrebujú vízum a aké sú podmienky vstupu.


Počasie Grécko Lefkada


Grécko leží na juhu Európy a súčasťou neho je aj ostrov Lefkada, ktorý sa nachádza v Jónskom mori. Tento ostrov je obľúbeným letoviskom nielen pre svoje nádherné pláže, ale aj pre svoje priaznivé podnebie počas celého roka.

Letné mesiace na Lefkade sa vyznačujú horúcim slnečným počasím, kedy teploty dosahujú až 35 °C. Vodou sa môžete osviežiť až do 25 °C, takže je to ideálne miesto pre kúpanie sa a vodné športy. Najlepšie pláže na ostrove sú Agios Nikitas, Kathisma a Egremni, kde si môžete užiť jemný piesok, krištáľovo čistú vodu a skvelé gastronomické zážitky.

Jesenné mesiace sú na Lefkade mierne teplejšie ako v zime, ale stále dosť príjemné na prechádzky. Teploty sa zvyčajne držia okolo 20-25 °C a voda je ešte stále dostatočne teplá na plávanie.

V zimnom období, od decembra do marca, na Lefkade vládne chladnejšie a vlhkejšie počasie. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C a ostrov zvyčajne trpí dažďovými zrážkami. Aj tak je to však stále pekné miesto na vyhliadanie si výhľadov a prechádzku po okolí.

Celkovo je teda počasie na Lefkade veľmi príjemné počas väčšiny roka. Tento ostrov je skutočným zákutím Grécka s množstvom atraktívnych pláží, odtiaľto tak často putujú do sveta fotografie s nádhernými panoramami a je možné vidieť aj mnoho delfínov v mori. Ak sa chystáte na dovolenku, Lefkada môže byť vašou perfektnou voľbou.


Ubytovanie Grécko Lefkada


Grécko je krásna krajina s množstvom turisticky atraktívnych miest a ostrov Lefkada je medzi nimi jedným z najnavštevovanejších. Tento ostrov sa nachádza v Jónskom mori a svojim návštevníkom ponúka nádhernú prírodu, krištáľovo čisté more a starobylé dedinky. Ak plánujete návštevu Lefkady, potrebujete kvalitné ubytovanie a v tomto článku vám predstavíme niekoľko možností.

1. Luxusné hotely

V Lefkade nájdete množstvo luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre náročnejších návštevníkov. Tieto hotely sa nachádzajú najmä v okolí turisticky atraktívnych miest, ako sú Nidri, Vasiliki alebo Nikiana. Ich výhodou je vysoká kvalita služieb a vybavenia a často aj krásna poloha na pobreží, kde máte nádherný výhľad na more.

2. Apartmány

Ak hľadáte ubytovanie, kde si môžete uvariť vlastné jedlo a pohodlne si oddýchnuť, sú pre vás ideálne apartmány. Nájdete ich v rôznych cenových reláciách a umožňujú vám viac súkromia a voľnosti v porovnaní s hotelovými izbami. Niektoré apartmány sa nachádzajú priamo na pláži, čo je pre mnohých návštevníkov zaujímavou možnosťou.

3. Ubytovanie v súkromí

Pre skutočných dobrodruhov a ľudí, ktorí sa radi zoznamujú s miestnymi obyvateľmi, je najlepšou možnosťou ubytovanie v súkromí. Môžete si nájsť izbu u miestnych obyvateľov alebo prenajať celý dom alebo vilu. Táto možnosť je často oveľa lacnejšia ako hotelové ubytovanie a umožňuje vám lepšie spoznať kultúru a životný štýl Grékov.

4. Kempingy

Ak máte radi prírodu a radi sa oddávate rôznym outdoorovým aktivitám, môže byť pre vás ideálnym riešením kempovanie. Na Lefkade nájdete viacero kempov, ktoré ponúkajú jednoduché ubytovanie v stanoch alebo karavanoch. Mnohé z nich sú umiestnené priamo na pláži, čo umožňuje návštevníkom nádherný výhľad a príjemné okolie.

Lefkada ponúka široké spektrum možností pre ubytovanie a vašu voľbu ovplyvní najmä vaša finančná situácia a preferencie. V každom prípade sa môžete tešiť na nádhernú prírodu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Ak sa rozhodnete pre Lefkadu ako vašu dovolenkovú destináciu, bude vaše ubytovanie jednou z najdôležitejších súčastí vašej návštevy a výber je na vás.


Letenka Grécko Lefkada


Ak hľadáte príjemné letovisko na dovolenku v Grécku, ktoré má možnosť ponúknuť relaxáciu aj dobrodružstvo, potom je Lefkada tou správnou voľbou. S udivujúcimi plážami, krásnymi podmorskými scenériami a mnohými turistickými atrakciami, ste si iste, že nebudete ľutovať svoju cestu na túto úchvatnú destináciu.

Ak plánujete cestu do Lefkady, letenka do tejto destinácie môže byť dosť zložitá záležitosť. V tejto príručke vám poskytneme všetky informácie, ktoré potrebujete pred cestou:

1. Kedy navštíviť Grécko Lefkada?

Lefkada je krásna po celý rok. Ak hľadáte letnú dovolenku, ideálny čas na návštevu je od mája do septembra. V tomto období sa môžete tešiť rôznym druhom vodných športov a iných dobrodružných aktivít.

Ak však hľadáte pokojnejšiu dovolenku a vyhnúť sa davom turistov, môže byť dobrá voľba jet počas jarnej alebo jesennej sezóny.

2. Ako sa tam dostať?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Lefkadu, je lietadlom. Lefkada má vlastné letisko, ktoré sa nachádza asi 15 km od mesta Lefkada. Môžete sa sem dostať z rôznych európskych miest ako sú: Viedeň, Praha, Budapešť, Miláno, Bergamo a ďalšie.

Ďalšou možnosťou je lietanie do Atén a následne cestovať autobusom, alebo najímať si auto.

3. Kde zakúpiť letenky?

Letenky na Lefkadu sa dajú získať v mnohých letoviskách a mestách v celom svete, ale najlepšou možnosťou je použiť internet. Ceny lístkov sú v závislosti na termíne cesty, preto je dobré sledovať akcie a letenky kupovať s vopred. K dispozícii sú rôzne porovnávače leteniek na internete, kde môžete porovnať ceny a vybrať si najlepšiu ponuku.

4. Čo robiť na Lefkade?

Lefkada je známa svojimi krásnymi plážami, ktoré sú obklopené tyrkysovým morom. Najznámejšou a najkrajšou plážou na Lefkade je Porto Katsiki, ktorá je veľmi populárna medzi turistami.

Okrem pláží môžete tiež oceniť výlety na miestne atrakcie, ako sú hory, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a možnosti pre turistiku a cykloturistiku.

Pri ceste na Lefkadu sa určite pripravte na to, že to bude nezabudnuteľná dovolenka. Pláže a turistické atrakcie vám ponúknu relaxáciu a dobrodružstvo v jednom a ciesta z dištancie sa určite vyplatí.


Dovolenka Grécko Lefkada


Lefkada, známa aj ako Lefkas, je ostrov nachádzajúci sa na západnom pobreží Grécka v Jónskom mori. Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, tyrkysovou vodou a úchvatnými prírodnými scenériami.

Dovolenka na Lefkade je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxu na pláži a možnosti objavovať prírodné zázraky. Vrcholom návštevy ostrova je bezpochyby jeho pláže. Pláže na Lefkade sú jedny z najkrajších na celom Grécku a ich jemný piesok, čistá voda a vysoké útesy sú naozaj ohromujúce.

Jednou z najpopulárnejších pláží na Lefkade je Porto Katsiki. Táto pláž sa nachádza na juhu ostrova a je známa svojim úchvatným scenériom. Je omývaná tyrkysovou vodou a je obklopená vysokými útesmi. Je ideálnym miestom pre milovníkov plážových aktivít, ako je opaľovanie, plávanie a potápanie.

Ďalšou jedinečnou plážou na Lefkade je Egremni. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších na svete. Jej biely piesok a tyrkysová voda sú skutočne pôsobivé. Pre prístup na túto pláž je potrebné zostúpiť po schodoch z útesu, čo dodáva tejto pláži ešte viac dobrodružstva a výnimočnosti.

Ak sa vám páčia tiché a menej preplnené pláže, potom by ste nemali premeškať návštevu pláže Agios Nikitas. Táto pláž sa nachádza v blízkosti rovnomenného horského dedinky. Je ideálna pre tých, ktorí sa chcú oddávať opaľovaniu a prechádzkam po pláži.

Okrem pláží ponúka Lefkada aj množstvo možností na objavovanie prírody a histórie ostrova. Môžete navštíviť hrad Santa Maura, ktorý sa nachádza v hlavnom meste ostrova, Lefkada. Tento hrad ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu a jeho históriu.

Ďalšou zaujímavosťou na Lefkade je ostrov Scorpios, ktorý patril bohatému majiteľovi lodnej spoločnosti, Aristotelisovi Onassisovi. Tento ostrov je teraz súkromným majetkom rodiny Onassis a nie je prístupný pre verejnosť. Napriek tomu, môžete ho pozorovať zo špeciálneho turistického člnu, ktorý ide okolo ostrova.

Ak máte chuť na dobrodružstvo, môžete sa vydať na horské túry po Lefkade. Ostrov je obklopený horami a ponúka úžasné trasy pre turistov. Môžete si vybrať medzi jednoduchšími alebo náročnejšími trasami, v závislosti od vášho fyzického stavu a skúseností.

Dovolenka na ostrove Lefkada je bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom. Svojimi krásnymi plážami, úchvatnými scenériami a bohatou históriou bude táto destinácia uspokojovať potreby aj tých najnáročnejších cestovateľov. Nehľadajte ďalej, ak hľadáte miesto pre dokonalú letnú dovolenku, lebo Lefkada je skutočne to pravé.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky