Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Grécko Atény

Letenka Grécko AtényAk sa rozhodujete, kam by ste mali cestovať nasledujúcej dovolenky a lákajú vás kultúrno-historické pamiatky, krásne pláže a výborná gastronómia, potom by ste mali zvážiť Grécko. A žiadne iné miesto v Grécku nesymbolizuje antické bohatstvo a kultúru viac ako Atény.

Atény, hlavné mesto Grécka, je považované za kolísku demokracie, filozofie a olympijských hier. Je to mesto, ktoré neustále kombinuje starožitnosti s modernou architektúrou a živým životom. A aby ste sa tam dostali a mohli si vychutnať všetko, čo Atény ponúkajú, nezabudnite si rezervovať letenku do Atén.

Existuje mnoho letísk, z ktorých môžete letieť do Atén, vrátane medzinárodného letiska Atény-Elefthisérios Venizélos. Toto letisko je jedným z najväčších a najfrekventovanejších letísk v Európe. Z ďalších miest v Grécku sa do Atén môžete dostať vnútroštátnymi letmi, alebo autobusom alebo vlakom.

Po príchode do Atén nezmeškajte návštevu najznámejšej pamiatky - Akropole. Toto antické sídlisko z 5. storočia pred našim letopočtom je jednou z najvýznamnejších archeologických lokalít na svete. Na vrchole Akropole sa nachádza najpopulárnejší chrám - Parthenón, ktorý slúžil ako poklonu bohyni Atény.

Okrem Akropole môžete tiež navštíviť rôzne múzeá, kde nájdete množstvo umeleckých diel a historických artefaktov. Medzi najznámejšie patrí Národné archeologické múzeum, ktoré obsahuje vzácnosti z obdobia staroveku až po byzantské obdobie.

Ak máte záujem o modernú architektúru, nemali by ste vynechať Olympijský štadión v Aténach, ktorý bol miestom konania histórie olympijských hier v roku 2004. Táto štruktúra predstavuje moderný prístup k architektúre a športu.

Ako by to bolo v Grécku bez výbornej gréckej kuchyne? V Aténach budete mať možnosť ochutnať tradičné grécke jedlá a špeciality, ako sú gyro, moussaka, tzatziki a rôzne druhy olív a syrov. Okrem toho si môžete vychutnať lahodné grécke víno a sladké dezerty, ako je baklava.

Atény sú aj moderným mestom s množstvom obchodných a zábavných centier, nočnými klubmi a trhmi. Toto mesto vás určite nepustí zo svojho smädového zážitku a ponúka nekonečné možnosti na objavovanie a zábavu.

Ak hľadáte letenku do Atén, existuje mnoho nízkonákladových a klasických leteckých spoločností, ktoré ponúkajú pohodlné cesty za prijateľné ceny. Stačí pozrieť pravidelné ponuky a akcie na letenky do Grécka a vybrať si tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Atény sú jedným z najpopulárnejších turistických miest v Grécku a ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Preto si nenechajte ujsť príležitosť rezervovať si letenku do Grécka a objaviť krásy Atén. Nech sa vám darí a prajem vám príjemný let a nezabudnuteľnú dovolenku v Aténach!


Dovolenka Grécko Atény


Grécko - Atény: Kultúra, histórie a slnko

Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe a nie je divu. Táto krajina má bohatú históriu, nádherné pláže a skvelú kultúru. Ak plánujete dovolenku v Grécku, určite by ste mali zvážiť návštevu Atén - hlavného mesta tejto krajiny.

Atény sú jedným z najstarších miest na svete a hrajú dôležitú úlohu v histórii civilizácie. Pýtate sa prečo? Toto mesto je domovom slávnej Akropoly, ktorá je zároveň symbolem gréckej kultúry a histórie. Akropolis je staroveký komplex budov, ktorý mal významný vplyv na vývoj umenia a filozofie. Najznámejšou stavbou na Akropole je Partenón, chrám zasvätený bohyni Atény. Tento historický pamiatkový komplex je ohromujúci a návšteva ho je naozaj nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem Akropoly môžete aj prehliadnuť množstvo ďalších historických pamiatok v Aténach. Najlepším spôsobom, ako objaviť ich všetky, je prejsť sa po uliciach mesta a objaviť ich sami. Medzi najznámejšie pamiatky patria brána Hadriana, staroveký olympijský štadión, Národná archeologická múzeum a mnoho ďalších.

Ale Atény nie sú len o histórii a pamiatkach. Mesto ponúka aj množstvo moderných atrakcií a zábavy. Môžete si užiť príjemnú prechádzku po historickom centre, ktoré je plné obchodov, reštaurácií a kaviarní. Pravdepodobne ste počuli aj o slávnej Aténskej riviere, ktorá je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj návštevníkmi. Tu môžete nájsť množstvo barov, klubov a reštaurácií, kde môžete zažiť grécku nočnú zábavu a hudbu.

Samozrejme, cestovanie do Atén vám umožní aj vychutnať si krásne grécke pláže. Od centra mesta môžete ľahko dosiahnuť pláže piréjskeho prístavu ako Pireus Beach alebo Zea Marina Beach. Ak máte záujem o absolvovanie kratšej výletnej plavby, môžete navštíviť aj neďaleké ostrovy, ako napríklad Aegina alebo Hydra.

Grécko - Atény je teda miestom, ktoré musíte zažiť. Ak radi cestujete a máte radi históriu, umenie a krásne pláže, tento juhozápadný raj je pre vás ideálnym miestom pre dovolenku. Okrem toho si môžete vychutnať grécku kuchyňu, slnečné počasie a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Atén ešte dnes!


Ubytovanie Grécko Atény


Grécko, krajina tisícov ostrovov a bohatá história, je cieľom mnohých cestovateľov z celého sveta. A keďže Atény sú srdcom Grécka, väčšina z nich sa ubytuje práve v tomto meste. Ako ale nájsť ideálne ubytovanie v Aténach? Tu je niekoľko tipov.

Ak hľadáte niečo s kultúrnym prízvukom, Boutique Hotel Athens Icon sa zdá byť dokonalou voľbou. Tento štýlový hotel sa nachádza v historickom centre Atén, len pár minút chôdze od Akropole a iných turistických atrakcií. Hotel ponúka klimatizované izby s výhľadom na Parthenón, ako aj bezplatné Wi-Fi.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo v modernom štýle, hotel Fresh ponúka jedinečné ubytovanie v okolí Pláže Monastiraki. Hotel sa vyznačuje moderným štýlom a ponúka vybavené izby so všetkým, čo potrebujete na príjemný pobyt. Okolie je plné obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Ak hľadáte skôr drahšie ubytovanie, potom Radisson Blu Park Hotel Athens by mohol byť pre vás dokonalou voľbou. Nachádza sa v pokojnej časti Atén a ponúka výnimočne pohodové prostredie a pohodlné, klimatizované izby. Hotel ponúka aj bezplatné Wi-Fi, vonkajší bazén a wellness centrum.

A čo hostel? V Aténach je mnoho hostels a tiež sa tam nachádza jeden zo všetkých hostelov na svete – Athens Studios. Nachádza sa len pár krokov od Pláže Monastiraki a je obľúbeným miestom pre cestovateľov. Hostel ponúka vybavené izby pre jednotlivcov alebo skupiny, čistiace služby, internetovú kaviareň, bary a tanečné parkety.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skromnejšie, Grécko určite neprestane prekvapovať svojou krásou a kultúrou. A ak sa rozhodnete pre Atény, nemôžete stratiť, pretože sú nezabudnuteľným zážitkom celého života.


Počasie Grécko Atény


Grécko a jeho hlavné mesto Atény sú známe svojím príjemným stredomorským podnebím. Svojou polohou na juhu krajiny a blízkym prístupom k Egejskému moru ponúkajú turistom priaznivé teploty a slnečné počasie počas väčšej časti roka.

Atény majú teplé letá so strednými teplotami dosahujúcimi priemerne 29°C v júli a auguste, čo je najteplejší mesiac v roku. Množstvo slnečných dní a minimálna pravdepodobnosť zrážok ju robia ideálnym miestom pre dovolenku pri mori alebo pre objavovanie kultúry a histórie mesta.

Jar a jeseň predstavujú pre Atény obdobie miernych teplôt a príjemného počasia. V apríli a máji dosahujú stredné teploty okolo 20°C a od septembra do októbra je priemerne 24°C. Tieto mesiace sú ideálne pre návštevu dobitých pamätihodností, ako je Parthenón alebo Olympijský štadión.

Aj keď Atény majú zimné obdobie, teploty sa pohybujú okolo 13-15°C. Je možné zažiť aj chladnejšie dni a nocou teploty klesajú na približne 6°C, ale celkovo počasie zostáva stále príjemné. Zima je obdobím s najväčšími zrážkami, ale aj tak sú relatívne malé v porovnaní s inými európskymi destináciami.

Je však potrebné uviesť, že Grécko a Atény sa nachádzajú v oblasti ohrozeného sucha a môžu sa vyskytnúť obdobia s nedostatkom zrážok. Súvisí to s priemerným množstvom zrážok, ktoré sa pohybuje okolo 400 mm ročne. Táto skutočnosť môže mať dopad napríklad na zeleň v meste a na dostupnosť pitnej vody.

V každom prípade, Grécko a Atény majú vďaka svojmu podnebiu vynikajúce podmienky pre turistov a návštevníkov. Priaznivé teploty a slnečné počasie umožňujú vychutnať si dovolenku na pláži, objavovať historické pamiatky alebo si jednoducho užiť mesto a jeho atmosféru.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Atény


Otázky:
1. Aké pamiatky si musím pozrieť v Aténach?
2. Je Grécko bezpečné pre turistov?
3. Kam sa môžem ísť vykúpať v Aténach?
4. Je v Grécku nutné mať eurá alebo sa tu dajú použiť aj doláre?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Grécka?

Odpovede:
1. V Aténach by ste si určite nemali nechať ujsť Akropolu, Parthenón, Agoru a Národné archeologické múzeum.
2. Grécko je pomerne bezpečná krajina pre turistov, avšak ako všade, aj tu sú miesta, kde sa treba držať opatrnosti.
3. V Aténach sa môžete ísť vykúpať na miestnych plážach Voulagmeni a Glyfada alebo si zarezervovať miesto v niektorom z mnohých bazénov v meste.
4. V Grécku sa najlepšie platí eurami, avšak niektoré podniky môžu prijať aj doláre.
5. Najlepšie obdobie na návštevu Grécka je od marca do mája a od septembra do novembra, keď sú príjemnejšie teploty a menej turistov.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky