Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Ghana Nzulezo Village on Stilts

Letenka Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana is a beautiful country, filled with stunning beaches, bustling cities, and vibrant culture. However, one must-see destination that stands out above the rest is the Nzulezo Village, located on stilts in the Amansuri Wetland near the western coast of Ghana.

To reach Nzulezo, one must first take a flight to either Takoradi or Accra, the two major cities in Ghana. From there, one can either drive or take a bus to the small village of Beyin, which is the launching point for visits to Nzulezo.

Once in Beyin, visitors can take a canoe ride on the Amansuri River to reach Nzulezo. The sight of the village, built entirely on stilts over the water, is truly breathtaking. The isolation and unique architecture of the village make it feel like it's frozen in time.

Nzulezo was founded over 500 years ago by the Nzema people, who were escaping slave trade in the region. The village has a rich history, and locals are happy to share stories of their ancestors and ways of life with visitors.

Visitors to Nzulezo can expect to see traditional thatched huts on stilts, canoes gliding through the water, and locals fishing and going about their daily lives. The village is remote and not visited by many tourists, which adds to its charm and authenticity.

Overall, a trip to the Nzulezo Village on Stilts is a truly unique experience that provides a glimpse into a vibrant and rich culture. The isolation of the village and its stunning architecture make it well worth the journey. A flight to Ghana is just the first step in an unforgettable travel experience.


Dovolenka Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana, krajina bohatá na kultúrne dedičstvo a nádhernú prírodu, je domovom mnohých unikátnych turistických atrakcií. Jednou z nich je Nzulezo Village on Stilts ( dedina Nzulezo na pilotách), ktorá je jedným z najfascinujúcejších miest v tejto fantastická krajine.

Nachádza sa v oblasti Western Region, priamo na povrchu rieky Tadane. Toto miesto je obklopené prekrásnym tropickým pralesom a týči sa na pilotách, čo mu dáva úplne iný vzhľad. Zatiaľ čo väčšina dedín je postavená na pevných základoch, dedina Nzulezo je jedinečná tým, že domy sú postavené na špeciálnych drevených pilotách.

Nzulezo Village je symbolom tradičného života Ghany a ponúka návštevníkom skutočne autentický zážitok. Domy sú vyrobené z bambusu, palmových listov a dreva, a niektoré z nich sú staré až 500 rokov. Tento jedinečný spôsob života je tu zachovaný už generácie a predstavuje pre turistov zaujímavú možnosť spoznať miestne kultúrne dedičstvo.

Navštíviť dedinu Nzulezo je akoby cestoval v čase. Cesta na toto miesto si vyžaduje trochu dobrodružstva, pretože jediný spôsob ako sa tam dostať je lodou. Ale táto skúsenosť je rozhodne stojí za to. V priebehu plavby po rieke Tadane môžete obdivovať krásne panorámy pralesa a vodopády a byť obklopení prírodnou krásou Ghany.

Po príchode do dediny sa návštevníci môžu prechádzať cez serpentinové drevené mosty, ktoré spojujú jednotlivé časti dediny. V dedine môžete vidieť, ako miestni ľudia žijú a pracujú, a možno sa dokonca stretnete s miestnymi rybármi, ktorí sú skutočnými hrdinami dediny. Rybolov je totiž hlavným zdrojom obživy pre ľudí v dedine.

Okrem toho, v dedine je malý múzeum, kde si môžete prezrieť artefakty a dozvedieť sa viac o histórii tohto miesta. Existuje tiež možnosť stráviť noc v dedine a zážitok pod hviezdami je úplne nezabudnuteľný.

Dedina Nzulezo je skutočne jedinečnou atrakciou v Ghane. Je to miesto, kde sa získava hlboký pohľad do kultúry a života miestnych obyvateľov. Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok v jedinečnom prostredí, je návšteva tohto miesta nevyhnutnosťou. Takže, ak plánujete dovolenku v Ghane, nezabudnite zaradiť dedinu Nzulezo na zoznam must-see miest!


Počasie Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana je pôvabnou krajinou s bohatou kultúrou a zaujímavým počasím. Nachádza sa v západnej Afrike a je známa ako "Zlatá pobrežie". V tejto krajine je veľa miest, ktoré stojí za to navštíviť, vrátane zapadajúcej dediny Nzulezo, ktorá je postavená na kmeňoch.

Nzulezo Village je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Ghane. Nachádza sa v západnej časti krajiny, konkrétne na sladkých vodách rieky Ankobra. Čo toto miesto robí takým jedinečným, je jeho stavba - všetky domy sú postavené na drevených kmeňoch, ktoré stoja na hladine vody.

Tento unikátny spôsob života v dedine Nzulezo bol vyvinut vo väčšine prípadov z dôvodu ochrany pred príležitým záplavami a ochranou pred rôznymi druhmi škodcov a nepriateľmi. Počas obdobia sucha je dedina v bezpečí na svojich kmeňoch a jej obyvatelia sa môžu voľne pohybovať po okolí.

Počasie v dedine Nzulezo je typické pre západnú pobrežnú oblasť Ghany. Celý rok je tu teplé počasie kvôli svojej polohe blízko rovníku. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 32 °C, pričom najteplejšie obdobie je medzi marcom a októbrom.

Dedinu však ovplyvňuje aj monzúnový obdobie, ktoré nastáva od júna do septembra. V týchto mesiacoch prichádzajú do Ghana silné dažde a miestami môže byť dedina Nzulezo ťažko prístupná kvôli zvýšenej hladine rieky Ankobra. Je to preto, že voda stúpa a kmeňové domy sú ešte viac ukotvené na dne rieky.

Počet turistov, ktorí sem prichádzajú na návštevu dediny Nzulezo, kolíše v závislosti od ročného obdobia a poveternostných podmienok. Záujemcovia majú väčšiu šancu, že sa do dediny dostanú v mesiacoch od novembra do apríla, keď zvyčajne prichádzajú miernejšie dažde a hladina rieky je nižšia.

Návšteva dediny Nzulezo je jedinečným zážitkom. Okrem fascinujúcich drevených kmeňových domov a malebného výhľadu na rieku Ankobra, turisti sa môžu zoznámiť s miestnou kultúrou a tradíciami obyvateľov. Dedina má aj malú školu, kostol a miestne trhovisko, kde si turisti môžu zakúpiť rôzne remeselné výrobky vyrobené miestnymi obyvateľmi.

Ak hľadáte jedinečné miesto s bohatou kultúrou a neobvyklým spôsobom života, dedina Nzulezo je bezpochyby miestom, ktoré si zamilujete. Nielenže ponúka malebný výhľad, ale aj pohľad do histórie Ghany a pochopenie toho, ako si ľudia prispôsobili svoj život prostrediu, v ktorom žijú.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Nzulezo Village on Stilts


Najčastejšie otázky a odpovede oťazní Najčastejšie otázky a odpovede o Ghanse a o Nzulezo Village on Stilts môžu zahŕňať:

1. Čo je Nzulezo Village on Stilts?
Nzulezo Village on Stilts je unikátna dedina v Gane, ktorá sa nachádza na drevených stĺpoch v jazere. Je to jedno z najznámejších turistických miest v krajine.

2. Ako sa tam dostanem?
Nzulezo Village je možné dosiahnuť len loďou. Zvyčajne sa cestuje z mesta Beyin, kde môžete najať miestnu loď a následne jazdiť do dediny.

3. Aké je rozloženie dediny?
Dedina je rozdelená na niekoľko hrázd a každá hráz obsahuje niekoľko domov. Dominantnou črtou dediny je drevený chodník, ktorý spája jednotlivé časti dediny.

4. Aké sú miestne atrakcie?
Nzulezo Village ponúka návštevníkom skúsenosť prechádzania po drevenom chodníku, vstup do tradičných domov a spoznávanie kultúry miestnych obyvateľov. Môžete tiež vidieť miestne remeselné výrobky a vychutnať si miestnu kuchyňu.

5. Aký je život miestnych obyvateľov?
Miestni obyvatelia v dedine žijú hlavne z poľnohospodárstva, rybolovu a remesiel. Rovnako ako v iných častiach Ghany majú slávnostné udalosti, tradície a rituály, ktoré môžu byť fascinujúce pre návštevníkov.

6. Aký je vstupný poplatok?
Na vstup do dediny je potrebné zaplatiť čiastku, ktorá zvyčajne zahŕňa aj sprievodcu. Presná čiastka sa môže líšiť v závislosti od miesta a miestnej politiky.

7. Môžeme si v dedine prespať?
Áno, existujú možnosti ubytovania v dedine, kde môžete stráviť noc. V niektorých prípadoch sú domy na stĺpoch prenajímané turistom.

8. Ako je tam z hľadiska bezpečnosti?
Ghana je považovaná za relatívne bezpečnú krajinu a dedina Nzulezo je obľúbenou turistickou atrakciou. Avšak, ako všade inde, je stále dôležité byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia. Odporúča sa cestovať so skúseným sprievodcom.

Tieto otázky a odpovede poskytnú základné informácie o dedine Nzulezo na stĺpoch v Ghane. Ak máte konkrétne otázky, odporúčam sa obrátiť na miestnych turistických sprievodcov alebo svoju miestnu turistickú kanceláriu pre aktuálne informácie.


Ubytovanie Ghana Nzulezo Village on Stilts


Ghana je krajina bohatá na kultúrnu rozmanitosť a unikátne atrakcie, a jednou z týchto výnimočných miest je Nzulezo Village. Nzulezo Village, aj známe ako "Nala" alebo "La Ladzekpo", je osada postavená na kmeňoch na sladkovodnom jazere Tadane v západnej časti Ghany.

Odhaduje sa, že Nzulezo existuje už viac ako 500 rokov a považuje sa za jedno z najstarších sídiel postavených na drevených pilotách na svete. Na jeho vzniku sa podieľalo etnikum Ewe, ktoré tu hľadalo útočisko pred stredovekými nájazdami západných kmeňov.

Ako sa sem dostať

Nzulezo Village je dostupné iba loďou a cesta z Ghana trvá približne päť hodín z mesta Takoradi. Cesta na vode je neopakovateľná a ponúka nádhernú krajinu, ako je hustá amazónska džungľa, mangrovníky a exotické rastliny. Môžete sa tešiť aj na miestne rybárske osady, ktoré sú bežným miestom stretnutia miestnych obyvateľov.

Atrakcie a ubytovanie

Po príchode do Nzulezo Village si okamžite všimnete jeho unikátnu architektúru, ktorá je charakterizovaná drevenými budovami postavenými na drevených paletoch, aby sa vyhli povodniu a zvieratám. Tieto štruktúry sú veľmi dobre dizajnované a vybavené modernými vybaveniami, ktoré sa vám prispôsobia na pohodlný a autentický pobyt.

Počas vášho pobytu tu môžete zažiť bohatú miestnu kultúru. Osada je známa svojím rôznymi festivalmi a rituálmi, ktoré sa konajú počas celého roka. Môžete si vypožičať miestneho sprievodcu, ktorý vám predstaví miestne obyvateľstvo a ich tradície. Budete mať tiež možnosť ochutnať miestne jedlá a pokúsiť sa o tradičný tanec a hudbu.

Okolité prírodné krásy sú ďalšou veľkou atrakciou Nzulezo Village. Môžete sa vybrať na prehliadku okolitých jazier a pozorovať množstvo miestnych druhov vtákov a iných zvierat. Jazerá tu ponúkajú aj možnosti rybolovu, takže môžete skúsiť svoje šťastie a uloviť niektoré čerstvé ryby na večeru.

Nzulezo Village je skutočným skvostom Ghany, ktorý ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na miestnu kultúru a nezabudnuteľné zážitky. Jeho unikátna poloha na vode a autentické prostredie vytvárajú neopakovateľnú atmosféru, ktorá vám poskytne jedinečné dobrodružstvo a hĺbkový pohľad na miestne životy obyvateľov Ghany.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky