Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Francúzsko Reims

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Reims


1. V ktorom regióne sa nachádza Reims?
Reims sa nachádza v regióne Grand Est.

2. Aká je veľkosť mesta Reims?
Reims má približne 183 000 obyvateľov.

3. Aké je hlavné historické zameranie Reims?
Reims je známe ako korunovačné mesto Francúzska, kde sa korunovali francúzski králi.

4. Aké pamiatky sú v Reims najznámejšie?
V Reims sa nachádza slávna renesančná katedrála Notre-Dame de Reims, ktorá je zaradená do zoznamu UNESCO. Okrem toho tu možno nájsť aj množstvo iných historických a kultúrnych pamiatok, ako napríklad románsku baziliku Saint-Remi.

5. Kde sa nachádza najznámejší šumivý francúzsky nápoj, šampanské?
Reims je jedným z centier šampanského regiónu, kde sa vyrába a skladuje šampanské.

6. Kedy sa konajú slávne korunovačné slávnosti v Reims?
Slávne korunovačné slávnosti sa konajú každých 20 rokov, keď sa predstaviteľom dedičného spoločenstva vkladá koruna na hlavu.

7. Aké sú typické jedlá v Reims?
V Reims môžete ochutnať typické národné jedlá francúzskej kuchyne, ako sú pate, rôzne druhy syrov a morské plody.

8. Aké je počasie v Reims?
Počasie v Reims je typicky kontinentálne, s chladnými zimami a teplými letami.

9. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Reims z Paríža?
Najlepší spôsob ako sa dostať do Reims z Paríža je vlakom. Cesta trvá asi hodinu.

10. Má Reims medzinárodné letisko?
Áno, v Reims sa nachádza Medzinárodné letisko Reims-Champagne, ktoré je vzdialené asi 7 km od mesta.


Letenka Francúzsko Reims


Francúzsko je krásna krajina bohatá na históriu a kultúru. Jeho hlavné mesto Paríž je jedným z najobľúbenejších miest medzi turistami. No Francúzsko ponúka oveľa viac ako len Paríž. Jedným z týchto pokladov je mesto Reims v regióne Grand Est, ktorého návštevu rozhodne stojí za to začleniť do svojho itinerára po Francúzsku.

Ak máte plány cestovať do Reimsu, najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať, je cestovať letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Reimsu, čo vám umožňuje prísť do tohto krásneho mesta rýchlo a pohodlne.

Aj keď Reims nie je veľkým mestom, jeho históriou je oveľa bohatší, než by ste si mohli predstaviť. Možno ho poznáte ako miesto, kde sa korunujú francúzski panovníci. Katedrála Notre-Dame de Reims, postavená v gotickom štýle, je jedným z najdôležitejších a najkrajších historických pamiatok v meste. Bola miestom korunovácií takmer všetkých francúzskych kráľov od 11. do 19. storočia. Je považovaná za jednu z najdôležitejších katedrál v celej krajine a bola zapsaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Okrem katedrály môžete v Reimsu navštíviť aj mnohé historické a kultúrne pamiatky. Napríklad budovu mestskej radnice (Hotel de Ville), ktorá bola postavená v renesančnom štýle, alebo múzeum Musée Saint-Remi, kde môžete obdivovať zbierky umenia a histórie mesta.

Reims je tiež považovaný za hlavné centrum regiónu Champagne, známeho produkciou šampanského vína. Ak ste milovník vína, určite sa vám bude páčiť degustácia šampanského v jednom z mnohých vinárstiev v okolí mesta. Viete si predstaviť niečo lepšie, ako vychutnať sklenku šampanského priamo v tomto jeho domovskom meste?

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je v okolí Reimsu množstvo možností na pešie túry a výlety. Napríklad môžete navštíviť Les Faux de Verzy, prírodný rezervát s jedinečnými bizarnými stromami, ktoré sa nachádzajú vysoko v horách.

Ak sa rozhodnete cestovať do Reimsu, nebudete sklamaní. Toto malé mesto ponúka veľkú bohatosť histórie, kultúry a vzrušenia. S cestou letecky tam môžete okamžite zažiť kúzlo tohto miesta a byť pripravení na nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších kútov Francúzska.


Počasie Francúzsko Reims


Francúzsko je známe svojim krásnym a rozmanitým počasím. V Reims, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti Francúzska, sú zimy chladné a zrážky sú časté. Letá sú teplé a prevažne suché.

V zime teploty klesajú na teploty pod bodom mrazu a sneženie je bežné. Priemerné denné teploty sa môžu pohybovať okolo 5 stupňov Celzia, s nočnými teplotami blížiacimi sa k -2 stupňom. Doba od decembra do februára je zvyčajne obdobím najväčších zrážok.

Na jar teploty stúpajú a počasie je oveľa priaznivejšie. Priemerné denné teploty môžu dosahovať v apríli a máji až k 15 stupňom. Toto obdobie je tiež veľmi zelenejšie, pretože miesto zaberie jemná zeleň a kvety, ktoré kvitnú po zime. Obdobie jarnej sezóny v Reims sa zvyčajne považuje za obdobie nižšieho výskytu zrážok.

Leto je v Reims považované za najpríjemnejšie obdobie v roku. Množstvo slnečných dní a teplé teploty robia letné mesiace ideálnym časom na návštevu tohto miesta. Priemerné denné teploty sa môžu pohybovať medzi 20 a 25 stupňami Celzia, pričom nočné teploty sa zriedkavo dostávajú pod 10 stupňov. Letné obdobie má tiež najvyššiu úroveň turistickej návštevnosti, pretože ľudia vyhľadávajú slnko a teplo.

Jeseň v Reims prináša zmenu v počasí. Teploty klesajú a nočné teploty sa dostávajú na hranicu pod bodom mrazu. Množstvo zrážok sa tiež zvýši, a to v dôsledku príchodu horúcich a vlhkých vietorov zo Stredozemného mora. Priemerné denné teploty sa v novembri a decembri môžu pohybovať okolo 11 stupňov.

Celkovo vzaté, počasie v Reims je pomerne chladné a mokré v zime a jarných mesiacoch, ale teplé a slnečné v lete. Turisti sa najlepšie môžu rozhodnúť pre návštevu miesta na základe ich vlastných preferencií v oblasti počasia, ale zároveň by mali byť pripravení na zmenu počasia, ktorá sa môže často vyskytnúť.


Ubytovanie Francúzsko Reims


Francúzska krajina je známa svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami, krásnou prírodou a vynikajúcou kuchyňou. Mnohí turisti sa radi zastavia v meste Reims - hlavnom meste regiónu Champagne-Ardenne, ktoré je známe svojimi klenotmi a bohatou históriou. Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné mesto, nie je nič jednoduchšie, ako si zabezpečiť kvalitné ubytovanie.

Reims ponúka viacero druhov ubytovania pre rôzne potreby a rozpočty. Od najluxusnejších hotelov a apartmánov až po cenovo dostupné hotely a hostely - Reims má všetko a pre každého.

1. Najluxusnejšie ubytovanie

Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie, Reims ponúka niekoľko luxusných možností. Jedným z najlepších hotelov v meste je Grand Hotel Continental - pôsobivý hotel, ktorý sa nachádza v samotnom centre mesta. Tento hotel vám ponúka vysokú úroveň služieb, vrátane súkromnej reštaurácie s michelinskou hviezdou. Pokoje v hoteli sú veľké a vkusne zariadené, s klimatizáciou a satelitnou TV.

2. Stredne drahé hotely

Ak hľadáte niečo trochu cenovo dostupnejšie, ale stále luxusné, určite si pozrite Hotel de la Paix. Tento hotel sa nachádza v blízkosti katedrály Notre Dame, v srdci Reims. Izby sú pohodlné a vkusne zariadené a ponúkajú súkromnú kúpeľňu, klimatizáciu a TV.

3. Cenovo dostupné hotely

Ak hľadáte ubytovanie na cenovo dostupnejšom konci, môžete sa pozrieť na hotel ibis Styles Reims Centre Cathédrale. Tento hotel sa nachádza tiež v centre mesta, ale ponúka izby za výrazne nižšie ceny ako vyššie uvedené ubytovania. Pokoje sú základné, ale čisté a tvoria ideálnu základňu pre preskúmanie okolia.

4. Hostely

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sa odporúča hostel - tam nájdete ubytovanie v spoločnej izbe, ale aj v súkromí, a to za veľmi nízke ceny. Hostel Cis de Champagne je jeden z najlepších hotelov v meste. Nachádza sa v blízkosti katedrály a ponúka izby v spoločnej miestnosti, ako aj súkromné izby. Hostel je čistý a príjemný, s bezplatným Wi-Fi.

Súčasťou cestovania je ubytovanie a Reims má pre každého niečo. Rozhodnite sa pre ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu, a užite si nádherné mesto Reims.


Dovolenka Francúzsko Reims


Ak hľadáte skvelé miesto na dovolenku, Francúzsko by mohlo byť vašou ideálnou destináciou. Konkrétne mesto Reims ponúka množstvo krásnych miest na návštevu, skvelé jedlo a veľa zábavy. Tu je prehľad toho, čo vám môže Reims na vašej dovolenke ponúknuť.

Pamiatky

Mesto Reims je známe svojou katedrálou, ktorá je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Katedrála Notre-Dame de Reims bola jedným z miest, kde sa korunovali francúzski monarchovia, a predstavuje významný symbol francúzskej histórie. Pri jej navštívení sa nezabudnite pozrieť aj na vitráže, ktoré sú považované za jedny z najkrajších na svete.

Na návštevu sa určite oplatí ísť aj do mesta Troyes, kde vás očarí gotická katedrála Saint-Pierre-et-Saint-Paul, ale aj celé staré mesto s mnohými tradičnými domčekmi.

Prechádzka vinicami

Ak máte radi víno, v Reims nezostanete sklamaní. Mesto je známe svojimi vinicami a výrobou šampanského. Touristická trasa pod názvom Champagne Route je ideálna pre tých, ktorí chcú spoznať tajomstvá šampanského a navštíviť niektoré z vinohradov. Na trase vás čakajú mnohé miesta na ochutnávku, takže sa určite nezabudnite vopchať do niektorého z miestnych vinární.

Jedlo a nákupy

Francúzsko je známe svojou gastronómiou a Reims nie je výnimkou. Najlepším miestom na návštevu sú miestne trhy, kde môžete ochutnať čerstvú zeleninu, ovocie a ďalšie pochutiny. Nezabudnite skúsiť aj miestne jedlá, ako sú šunka z Reims alebo slávne champenois pečivo. Okrem jedla ponúka mesto aj mnoho obchodov, kde si môžete kúpiť miestne darčeky a suveníry.

Zábava

Reims ponúka mnohé miesta, kde si môžete zabaviť. Konkrétne môžete navštíviť miestne múzeá, kde sa dozviete o histórii mesta a Francúzska ako takého. Ak máte radi zvieratá, nezabudnite zavítať do miestneho zoologického záhrady. Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové zážitky, je v okolí mnoho miest, kde môžete vyskúšať karting alebo aj skákať s padákom.

Zhrnutie

Mesto Reims na vašej dovolenke ponúka mnoho turistických atrakcií, skvelé jedlo, výborné víno, miesta na nákupy, ale aj zábavu. Toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o francúzskej histórii, zároveň chcú vyskúšať tradičnú francúzsku kuchyňu, ale aj sa baviť v mnohých atraktívnych oblastiach. Preto neváhajte a začnite plánovať svoju dovolenku v tomto krásnom meste!


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky