Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Fínsko Rovaniemi

Letenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je nádherná krajina bohatá na prírodu, kultúru a zaujímavosti. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Rovaniemi, hlavné mesto Laponska. Pre skutočný zážitok z cestovania do Rovaniemi je najlepšou voľbou letenka.

Rovaniemi je známe ako územie Ježiška a najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary. Toto mesto je vzdialené približne 800 kilometrov severne od Helsínk a let trvá približne hodinu a pol. Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do Rovaniemi a je možné nájsť výhodné letenky z rôznych krajín Európy.

Po prílete do Rovaniemi môžete zažiť niečo, čo je pre väčšinu ľudí jedinečné. V hlavnom meste Laponska je mnoho zaujímavých miest a aktivít, ktoré vám umožnia skúmať pôvodnú fínsku kultúru a prírodu. Po príchode na letisko môžete navštíviť vežu, ktorá vás vítá symbolicky stavmi Laponska. Ak máte šťastie, môžete tiež stretnúť Ježiška, jeho domov je totiž v blízkosti Rovaniemi.

Jedným z hlavných turistických atrakcií v Rovaniemi je Santa Park, ktorý je ideálnym miestom na návštevu pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí chcú zažiť kúzlo Vianoc po celý rok. V Santa Parku môžete stretnúť samotného Ježiška, navštíviť jeho dielňu a dokonca si vytvoriť vlastný darček.

Ďalšou zaujímavosťou je Muzeum Arktikum, kde sa môžete dozvedieť viac o živote v Arktíde. Zistite o kultúre Laponska, tvárte sa oči v oči so skutočným polárnym medveďom a sledujte animované kiná o živote v tejto časti sveta.

Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, Rovaniemi ponúka mnoho možností. Môžete sa vydať na husacie farmy, kde si môžete vyskúšať jazdu v koči ťahanom psov, alebo dokonca sa zúčastniť polárneho safari na snežných skútroch. Nezabudnite tiež navštíviť jednu z najväčších atrakcií Rovaniemi - polárny kruh. Tu môžete prejsť cez neviditeľnú hranicu medzi severným a južným polárnym kruhom a sledovať krásu polárnej žiary.

Po aktívnom dni môžete ochutnať tradičnú fínsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií v Rovaniemi. Nezabudnite si vyskúšať tiež lokálny alkohol, najmä známu fínsku vodku.

Rovaniemi je jedinečné miesto, ktoré ponúka mnoho príležitostí na objavovanie prírodných a kultúrnych pokladov Fínska. Letenka do tohto mesta je prvým krokom na ceste k úžasnému dobrodružstvu. Takže neváhajte a začnite plánovať svoje nezabudnuteľné cestovanie do Fínska Rovaniemi hneď teraz!


Počasie Fínsko Rovaniemi


Fínsko Rovaniemi je jedným z najzaujímavejších miest na severe Európy. Nachádza sa v regióne Laponsko a je známe svojou polárnou zaujímavosťou. Ako hlavné mesto regiónu Laponsko, Rovaniemi ponúka návštevníkom jedinečný zážitok s množstvom atrakcií a príležitostí na objavovanie fínskej kultúry a prírody.

Jednou z hlavných charakteristík počasia v Rovaniemi je jeho extrémna atmosféra. Mesto leží na severe Kruhu polárneho poľárnika, ktorý sa vyznačuje extrémnymi poveternostnými podmienkami. Zima sa tu javí ako obdobie s veľmi nízkymi teplotami a krátkym slnečným svitom, zatiaľ čo leto je často nasiaknuté nekonečnou žiarou slnka. Väčšinu roka je tu veľmi chladno a zasnežené, čo spolu so sviežim vzduchom dodáva miestu pôvab polárneho zázraku.

Zimné mesiace v Rovaniemi sú mimoriadne chladné, pričom priemerné teploty sa pohybujú okolo -10 °C až -15 °C. V januári až februári tu môže teplota klesnúť aj na -30 °C. Tieto extrémne teploty sú sprevádzané krátkym slnečným svitom, kedy slnko vychádza len na niekoľko hodín denne.

Našťastie, Rovaniemi počasie zimou prináša aj množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov. Napríklad, tu sa nachádza dedinka Santa Claus, kde môžete stretnúť samotného Santa Clausa a okúsiť atmosféru Vianoc kaderníctvom celej rodiny. Návštevníci tu môžu tiež zažiť jazdu na saniach tažených sobmi, výlety na snežných skútroch alebo si vychutnať jazdu na bežeckých lyžiach po scenických lopúsiach.

Letné mesiace v Rovaniemi sú naopak mimoriadne slnečné a príjemne teplé. Teploty sa pohybujú od príjemných 20 °C až 25 °C, čo umožňuje návštevníkom vychutnávať si vonkajšie aktivity a preskúmať krásu prírody v okolí. Okrem bežných turistických aktivít, ako turistika a rybolov, návštevníci tu môžu zažiť aj polárne zážitky ako pohľad na polárnu žiaru v letných mesiacoch a bezdenné dni, keď slnko nikdy nezapadá.

Celkovo sa Rovaniemi vyznačuje prírodnou krásou a krásnym, no zároveň drsným počasím. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci tu vždy nájdu niečo, čo zaujme a zanechá nezabudnuteľné spomienky na tento arktický raj. Ak ste pripravení preskúmať unikátne prírodné scenérie a skúsiť niečo nové, Rovaniemi je pre vás tou správnou voľbou.


Dovolenka Fínsko Rovaniemi


Ak hľadáte zimu síce studenú, ale plnú zážitkov a zimnej atmosféry, potom je Fínsko ideálne pre vás a jedno miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať, je Rovaniemi.

Mesto sa nachádza v srdci Laponska na sever vysoko nad polárnym kruhom, čo znamená, že je tu počas zimy kratšie dni a dlhšie noci. Mesto je známe aj ako domov Santa Clausa, rovnako ako Lyžiarske stredisko Ounasvaara.

Ako sa tam dostať?
Najlepšou možnosťou je lietať do Rovaniemi. Mesto má vlastné medzinárodné letisko a pravidelné spojenia s Helsinkami. Môžete si takisto prenajať auto a cestovať krajom, ale cesta môže byť ťažká a v zime nebezpečná.

Čo robiť?
Hlavná turistická atrakcia Rovaniemi je nepochybne Santa Claus Village, ktoré je otvorené 365 dní v roku. Tu nájdete Samotného Santa Clausa, jeho dom a dokonca predajňu darčekov z Laponska. Okrem toho môžete navštíviť Santa Clausov Park, kde si môžete urobiť fotku s pôvodným Santa Clausom.

Fínsko je známe aj pre svoju nádhernú prírodu a Laponsko nie je výnimkou. Veľa turistov si preto užíva zimné prechádzky a jazdu na sanoch tažených psami či sobmi. Ak ste dobrodružne založení, neváhajte vyskúšať si jazdu na snežných skútroch po celom Laponsku.

Lyžiari nebudú zanedbaní v Lyžiarskom stredisku Ounasvaara. Stredisko má množstvo tratí pre všetky zručnosti a úrovne jazdy na lyžiach. Navyše je tu aj iný zimný šport - skoky na lyžiach.

Fínsko je taktiež známe ako krajina sauny. Pokiaľ hľadáte skutočné fínske relaxačné zážitky, navštívte Jätkänkämppä na okraji mesta. Tu nájdete najstaršiu fínsku saunu na svete, ktorá bola postavená v roku 1763.

Čo jesť?
V Fínsku nie sú mnohé miesta, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá, ale v Rovaniemi nájdete niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú špeciality ako ren, lososa, rantiery a riekanku - tradičné fínske koláče.

Kde sa ubytovať?
Mesto má množstvo možností ubytovania od hotela po chaty a apartmány. Na výber je aj množstvo tradičných fínskych zimných domčekov.

Rovaniemi je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov zimnej dovolenky a turizmu. Tu si môžete užiť všetky zimné aktivity, okúsiť tradičné fínske jedlá a navštíviť Santa Clausa v jeho dedinke. Fínsko je jednoducho miesto, kde môžete nájsť dokonalú zimnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Rovaniemi


1. Ako sa dostanem z letiska do Rovaniemi?
Odpoveď: Z letiska v Rovaniemi existuje viacero možností, vrátane autobusov, taxíkov alebo prenájmu auta.
2. Kedy je najlepší čas navštíviť Rovaniemi?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Rovaniemi závisí od vašich preferencií. Zimné mesiace (december až marec) ponúkajú možnosť vidieť polárne svetlo a vychutnať si zimné aktivity, ako je sánkovanie a lyžovanie. Letné mesiace (jún až august) sú ideálne na návštevu divokej prírody a zažiť slnečné dni.
3. Kde môžem vidieť dedka Mráza?
Odpoveď: Dedko Mráz (Santa Claus) má svoju dedinu, kde môžete navštíviť jeho dielnice, prehliadať si jeho výtvarné diela a dokonca sa s ním stretnúť osobne. Dedinka sa nachádza v Rovaniemi.
4. Aké sú populárne turistické atrakcie v Rovaniemi?
Odpoveď: Okrem dediny Dedka Mráza môžete navštíviť Arktické centrum Rovaniemi, kde sa dozviete viac o arktickom živote a kultúre. Tiež tu nájdete unikátny park Hranice Arctic Circle, parky s jelenmi a sobmi, a mnoho outdoorových aktivít, ako je husí záprah, snežné šoférovanie a žiadúce túry.
5. Koľko stojí vstup na severný pól v Rovaniemi?
Odpoveď: Vstup na severný pól v Rovaniemi je bezplatný. Môžete sa bezplatne vyfotiť s touto ikonickou atrakciou a dokonca získať certifikát, ktorý potvrdzuje, že ste prekročili severný kruh.
6. Kde môžem získať polárne svetlo v Rovaniemi?
Odpoveď: Najlepšie miesta na sledovanie polárneho svetla v Rovaniemi sú v odľahlejších oblastiach mimo mestského svetla. Existujú tiež sprievodcovia a fotografické túry, ktoré vás zavedú na určené miesta pre pozorovanie polárneho svetla.
7. Kde sa dá ubytovať v Rovaniemi?
Odpoveď: Rovaniemi ponúka širokú škálu ubytovaní, vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a chát. Môžete si vybrať ubytovanie v centre mesta alebo v blízkosti prírodných oblastí.
8. Aké sú populárne zimné aktivity v Rovaniemi?
Odpoveď: Medzi populárne zimné aktivity v Rovaniemi patria: jazda na sane, jazda na snežných skútroch, husie záprahy, lyžovanie, snowboarding a prechádzky na snežniciach.
9. Ako sa dostanem do arktickej divočiny z Rovaniemi?
Odpoveď: Existuje viacero možností, ako sa dostať do arktickej divočiny z Rovaniemi. Môžete si prenajať auto a jazdiť sami, alebo sa zúčastniť organizovaných safari a exkurzií, ktoré vás dopravia do divokých oblastí s miestnymi sprievodcami.
10. Aké sú typické fínske jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Rovaniemi?
Odpoveď: Niektoré typické fínske jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať v Rovaniemi, sú ryby ako losos a šťuka, renčina, rôzne druhy rýb a huby. Taktiež je populárna fínska pochúťka známa ako "salmiakki", ktorá je výrazná sladko-slaná cukríková pochúťka.


Ubytovanie Fínsko Rovaniemi


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá láka turistov z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v tejto krajine je Rovaniemi. Nachádza sa na severe Fínska, v blízkosti Arktickej kruhy, a je hlavným mestom provincie Laponsko.

Rovaniemi je známe predovšetkým tým, že sa nachádza v blízkosti mesta, kde žije a pracuje dedo Mráz. Presne tu sídli jeho dedina, kde sa nachádza aj kancelária, kde môžete stretnúť samotného dedu Mráza. To je dôvod, prečo je toto miesto často nazývané "Domov Santa Clausa".

V Rovaniemi je množstvo možností pre ubytovanie. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, chatami, apartmánmi a dokonca aj iglú. Niektoré hotely sa nachádzajú len kúsok od dedu Mráza, čo je pre mnohých hostí veľmi výhodné.

Mnohé z ubytovacích zariadení v Rovaniemi sú vybudované v tradičnom štýle Laponska, čo dáva turistom pocit autenticity a atmosféry miestnych tradícií. Chaty sú obvykle vyrobené z dreva a sú dobre vybavené pre pohodlné a príjemné ubytovanie.

V Rovaniemi je tiež možné ubytovať sa v iglu. Iglú je tradičný dom Eskimákov, ktorý je postavený z ľadu. Iglú ubytovanie je jednou z najpopulárnejších možností vo Fínsku, pretože ponúka jedinečný zážitok pre turistov. Ubytovanie v iglu vám umožňuje sledovať nočné nebo a možno dokonca uvidieť polárne svetlo, ak máte šťastie.

Rovaniemi je obklopené nádhernou prírodou s množstvom outdoorových aktivít. V zime môžete využiť zimné športy, ako je lyžovanie, snowboarding, jazdu na saniach tažených psov a motýľoch, a dokonca aj jazdu na snežných skútroch. Ak si chcete vychutnať letné aktivity, môžete sa ísť poprechádzať po prekrásnej prírode, cyklistike, rybárčeniu alebo dokonca jazdu na lodi po rieke.

Rovaniemi je aj kultúrne zaujímavé. Mesto ponúka množstvo múzeí, galérií, trhov a iných podujatí, ktoré poskytujú pohľad do tradícií a histórie tejto oblasti.

V Rovaniemi môžete zažiť jedinečný pocit pokoja a harmónie. Nádherná príroda a deduškovi Mrázovi prinášajú do tohto miesta čarovnú atmosféru, ktorá fascinuje každého návštevníka. Ak ste obdivovateľom prírody a chcete sa stretnúť so slávnym deduškom Mrázom, Rovaniemi je ideálnym miestom pre vás.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky