Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Fínsko Helsinský olympijský štadión

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Helsinský olympijský štadión


1. Kedy bol postavený Helsinský olympijský štadión?
- Helsinský olympijský štadión bol postavený v rokoch 1934 až 1938.

2. Kde sa nachádza Helsinský olympijský štadión?
- Helsinský olympijský štadión sa nachádza v hlavnom meste Fínska - Helsinkách.

3. Aká bola kapacita Helsinského olympijského štadiónu počas Letných olympijských hier v roku 1952?
- Kapacita Helsinského olympijského štadiónu počas Letných olympijských hier v roku 1952 bola 70 000 divákov.

4. Bol Helsinský olympijský štadión renovovaný po Letných olympijských hrách v roku 1952?
- Áno, Helsinský olympijský štadión bol renovovaný v rokoch 1990 až 1994.

5. Kedy sa uskutočnilo posledné veľké podujatie na Helsinskom olympijskom štadióne?
- Naposledy sa na Helsinskom olympijskom štadióne konalo finále Európskej ligy UEFA v roku 2012.

6. Je možné navštíviť Helsinský olympijský štadión ako turista?
- Áno, Helsinský olympijský štadión je otvorený pre návštevníkov a organizuje sa tam aj turistické prehliadky.

7. Kde sa nachádza múzeum olympijského športu v Helsinkách?
- Múzeum olympijského športu sa nachádza v blízkosti Helsinského olympijského štadiónu, na adrese Olympiaranta, 00100 Helsinki.


Ubytovanie Fínsko Helsinský olympijský štadión


Helsinský olympijský štadión, známy tiež ako Olympiastadion, je obrovský štadión, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Fínska - Helsinkách. Bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952 a odvtedy sa stal jedným z najvýznamnejších stavieb v celej krajine. Tento štadión ponúka všetko, čo by si turista v Helsinkách mohol želať - kultúru, zábavu a pekné ubytovanie.

Olympiastadion má kapacitu až 40 000 sediacich miest a je preto jedným z najväčších štadiónov v celej Fínsku. Má výrazné okrúhle tvar a zvonka ho zdobia dva obrovské slnečné hodiny. Na Olympiastadione boli v minulosti organizované mnohé významné športové podujatia, vrátane finále majstrovstiev Európy v futbale v roku 2009 a bola tu tiež koncertová scéna pre rôzne hudobné vystúpenia od legendy rocku, ako aj mnohých dnešných popových hviezd.

Čo sa týka ubytovania, Olympiastadion ponúka niekoľko možností. Priamo na teritóriu štadióna sa nachádza najpohodlnejší typ ubytovania - Hostel Stadion. Hostel Stadion sa môže pochváliť modernými a dobre vybavenými izbami. Hostia si tu môžu vybrať izby s vlastným sociálnym zariadením alebo s počtom lôžok až do 12. Okrem toho hostia majú priamo na štadióne prístup k kaviarni vypredajovému stánku a tréningovému centru.

Hostel Stadion nie je však jedinou možnosťou ubytovania v blízkosti Olympiastadionu. Pre tých, ktorí viac preferujú luxus, nie je problém v okolí štadióna nájsť aj niekoľko pekných hotelov rôznych kategórií, s dokonalým komfortom a službami, ktoré uspokoja aj tie najnáročnejšie predstavy.

Helsinský olympijský štadión sa preto stáva ideálnym miestom na oddych a pobyt v Helsinkách. Jeho bohatá histórie spolu s jeho súčasným využitím, ktoré spája šport, kultúru a zábavu, ponúka niečo pre každého, aby si svoj pobyt mohol užiť na maximum. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať všetky príjemnosti, ktoré Helsinky ponúkajú, bolo ubytovanie na Olympiastadione vždy dobrým výberom a stále platí za jednu z najlepších možností pre turistov v tomto meste.


Letenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je známe svojim krásnym prírodným prostredím, modernou architektúrou a bohatou kultúrou. Jeho hlavné mesto Helsinki ponúka návštevníkom mnoho atrakcií a pamiatok na obdivovanie. Jednou z najznámejších je Helsinský olympijský štadión, ktorý možno navštíviť po zakúpení letenky do Fínska.

Helsinský olympijský štadión je historickou pamiatkou, ktorá je svetoznáma pre svoju úlohu pri organizácii Letných olympijských hier v roku 1952. Tento artefakt fínskej modernej histórie je nielen športovou ikonou, ale aj dôležitým znakom fínskeho národného povedomia.

Letenku do Helsínk si môžete zakúpiť ešte pred odletom, a to buď on-line alebo prostredníctvom cestovných kancelárií. Po prílete do Helsiniek je potrebné sa dostať na miesto, kde sa olympijský štadión nachádza. Môžete využiť miestne spoje mestskej hromadnej dopravy, ako sú autobusy, trolejbusy alebo vlaky. Do centra mesta sa možno dostať aj taxíkom alebo prenajatým vozidlom.

Keď sa dostanete na miesto, očarí vás mohutná a impozantná budova olympijského štadióna. Architektonicky špičkovo navrhnutá konštrukcia je príkladom fínskej moderny, ktorá spojuje funkcionalitu a štýl. Jeho návrh, ktorý sa začal realizovať v roku 1934 pod vedením architekta Yrjö Lindegren, bol ukončený v roku 1938. Odvtedy slúži ako kultúrne a športové centrum pre obyvateľov a návštevníkov Helsínk.

Olympijský štadión Fínska si okrem olympiády získal popularitu aj vďaka svojmu futbalovému významu. Je domovským štadiónom fínskej futbalovej reprezentácie a v minulosti tu prebiehali zápasy medzi slávnymi klubmi. Má kapacitu približne 40 000 divákov, čo umožňuje usporiadať rôzne športové podujatia, koncerty a iné verejné akcie.

Pre tých, ktorí majú radi športovú históriu, Helsinský olympijský štadión ponúka prehliadky, kde sprievodcovia vám priblížia históriu a význam tejto komplexnej budovy. Počas prehliadky sa návštevníci dostanú aj na výhliadku, z ktorej sa ponúka pôsobivý výhľad na mesto Helsinki.

Kým svoju návštevu Helsinského olympijského štadióna plánujete, môžete si užívať aj iné atrakcie, ktoré mesto ponúka. Medzi ne patrí návšteva Katedrály v Helsinkách, Panorama Tower, námestie Senátu a veľa ďalších. Mesto Helsinki je známe aj výbornou gastronómiou a veľkým množstvom tradičných fínskych reštaurácií, kde si môžete vychutnať rozmanité jedlá a nápoje.

Návšteva Helsinského olympijského štadióna je pre každého milovníka športu, histórie a architektúry nezabudnuteľným zážitkom. Táto ikona moderného Fínska si zachováva svoju pôvodnú atmosféru a dodnes slúži ako miesto, kde sa stretávajú športové nadšenci zo všetkých kútov sveta. Ak premýšľate o návšteve Fínska, nezabudnite zaradiť Helsinský olympijský štadión do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.


Dovolenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je krajina, v ktorej sa môžete stretnúť s prekrásnou prírodou, unikátnou kultúrou a bohatou históriou. Medzi najpopulárnejšie miesta, ktoré túto krajinu ponúka, patrí aj hlavné mesto Helsinki.

Jedným z najvýznamnejších symbolov Helsínk je olympijský štadión. Táto pamiatka bola postavená pre letné olympijské hry v roku 1952 a dodnes je stálicou mesta. Štadión si získal svoju popularitu aj vďaka svojmu architektonickému dizajnu, ktorý dodnes pôsobí moderným dojmom.

Helsinský olympijský štadión je dôležitý nielen pre svoju históriu, ale aj pre to, že je domovom najpopulárnejšieho atletického podujatia v krajine – mítingu Helsinky. Tento športový podnik sa koná každoročne a priláka mnoho návštevníkov z celého sveta.

Okrem atletiky sa na štadióne odohrávajú aj rôzne futbalové zápasy. Je domovským ihriskom klubu HJK Helsinki, ktorý patrí medzi najúspešnejšie fínske futbalové tímy.

Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, štadión ponúka aj hlavnú olympijskú halu, kde sú vystavené rôzne umelecké diela a exponáty z minulosti olympijských hier. Návštevníci si tu môžu prehliadnuť napríklad olympijský oheň alebo si prezrieť pamätnú dosku zo slávnostného otvorenia.

Samotné mesto Helsinki ponúka aj iné atrakcie a pamiatky, ktoré si môžete po návšteve olympijského štadióna prezrieť. Medzi najznámejšie patrí Katedrála v Helsinkách, ktorá je jednou z najfotografovanejších miest v kraji. Taktiež neďaleko olympijského štadióna sa nachádza múzeum moderného umenia Kiasma, ktoré je veľkou atrakciou pre milovníkov umenia.

Keďže Fínsko je známe aj svojimi saunami, návštevníci si určite nemôžu nechať ujsť príležitosť vyskúšať saunovanie. V Helsinkách sa nachádza mnoho saun, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať ako miestni obyvatelia.

Celkovo, návšteva Fínska a štadióna v Helsinkách je určite skvelým zážitkom pre všetkých milovníkov športu, histórie a kultúry. Bude to dovolenka, po ktorej si budete na dlho pamätať.


Počasie Fínsko Helsinský olympijský štadión


V Fínsku vládne kontinentálne klima so studeným zimným obdobím a miernymi letnými mesiacmi. V hlavnom meste Helsinkách sa teploty v lete pohybujú medzi 20 až 25 stupňami Celzia, zatiaľ čo v zime teploty klesajú až pod -20 stupňov Celzia.

Helsinský olympijský štadión bol postavený v 50. rokoch 20. storočia a je jedným z najväčších futbalových štadiónov vo Fínsku. Klimatické podmienky v Helsinkách sú v zime veľmi ťažké, a preto bolo kladené veľké dôraz na to, aby olympijský štadión vydržal takéto podmienky.

Olympijský štadión v Helsinkách má kapacitu 40 000 miest a bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952. Štadión sa stal slávnym vďaka tomu, že sa na ňom konalo veľa významných športových podujatí, vrátane majstrovstiev sveta v atletike alebo finále Ligy majstrov UEFA. Helsinský olympijský štadión bol tiež dôležitým miestom počas Svetového pohára v roku 2018 a bol jeden z dvanástich štadiónov, ktoré boli použité počas turnaja.

Pripraviť olympijský štadión pre zimu trvalo niekoľko mesiacov, počas ktorých boli urobené úpravy parkovacích miest a chodníkov, ako aj čistenie a ažarovanie tribún. V zime sa na štadióne konajú rôzne podujatia vrátane hokejových a futbalových zápasov, vianočných a obchodných trhov a rôznych veľtrhov.

Olympijský štadión v Helsinkách ponúka návštevníkom jedinečnú skúsenosť, a to aj v zime. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť zimné radovánky a zároveň zažiť atmosféru jedného z najväčších štadiónov vo Fínsku, potom vám olympijský Helsinský štadión určite nechýbať.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky