Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Filipíny Banaue Rice Terraces

Dovolenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny sú krásnou krajinou plnou miestnych tradícií a pôsobivých prírodých klenotov. Medzi najkrajšie miesta na Filipínach patrí určite Banaue Rice Terraces, ktoré sú často nazývané aj ako osmé svetové divy. Rizové terasy sú populárnou turistickou atrakciou a nachádzajú sa v severnej časti Filipín.

Tieto rizové terasy sa vytvorili ručnou prácou miestnych obyvateľov, ktorí využili svahy hôr, aby z nich vytvorili komplexné a zároveň krásne terasové polia. Banaue Rice Terraces boli vybudované v 2. storočí a sú pre miestnych obyvateľov dôležité nielen pre ich výrobu potravín, ale aj pre ich kultúru a tradície.

Dnes môžete navštíviť Banaue Rice Terraces, aby ste sa priblížili k miestnej kultúre a obdivovali jej krásu. Môžete si pozrieť rôzne veľkosti, tvary a farby terás, ktoré sa menia s rôznymi ročnými obdobiami. V poraste týchto terás si môžete všimnúť pestrosť rastlín, ktoré sem obyvatelia zasádzajú.

Okrem návštevy rizových terás sa môžete zúčastniť aj iných aktivít, ako je napríklad trekking po hrebeňoch hôr, návšteva miestnych dedín a spoznávanie kultúry miestnych obyvateľov. Počas vašej návštevy si môžete užiť aj miestne lahôdky a kávu z rizových plodov.

Na Filipíny by ste mali ísť najlepšie v mesiacoch novembra až februára, kedy sú teploty ďaleko nižšie a tak je cestovanie pohodlnejšie. Ak ste prírodným nadšencom a chcete sa odlíšiť od tých, ktorí sa vybrali k moru, potom máte v pláne navštíviť Banaue Rice Terraces tak odporúčame.

Celkovo sa jedná o miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť a navštívenie. Pripravte sa na úchvatné scenérie, zaujímavé zvyky a tradície, ktoré sú pre miestnych obyvateľov veľmi dôležité. Navštívenie Banaue Rice Terraces na Filipínach je skutočne zažitie, ktoré by si mal každý z nás vyskúšať.


Ubytovanie Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces: Poklad Filipín s nádherným ubytovaním

Keď sa hovorí o kráse Filipín, väčšinou sa na prvom mieste spomínajú biele pláže ostrovov Palawan a Boracay. Ale existuje ešte jeden skrytý klenot, ktorý stojí za to objaviť. Banaue Rice Terraces, známe aj ako osmé divy sveta, sú jednými z najvýnimočnejších a najmalebnejších miest na Filipínach.

Nachádzajú sa v provincii Ifugao na ostrove Luzon a sú domovom miestnych kmeňov, ktoré praktizujú tradičné metódy pestovania a orania rýžových polí. Táto blahoželateľná krajina bola vytesaná do svahov pohoria Cordillera a je považovaná za jeden z najstarších systémov rýžových teras na svete. Jej vznik sa datuje až do 2 000 rokov dozadu a teraz je zaradená na zoznam svetového dedičstva.

Pokochať sa krásou Baneau Rice Terraces môžeť každý, ale netradičným spôsobom je prenajať si ubytovanie priamo v oblasti. Existuje niekoľko hostincov a malých hotelov, ktoré sa nachádzajú priamo v srdci tejto krajiny. Tí, ktorí si vyberú túto možnosť, budú mať jedinečnú príležitosť stráviť noc v blízkosti týchto úžasných terás a zažiť autentické tradičné filipínske prostredie.

Jedným z najobľúbenejších ubytovacích zariadení v tejto oblasti je Banaue Hotel. Nachádza sa na vrchole vrchu, s výhľadom na údolie s terasami. Hostia môžu mať z okien svojich izieb úžasný výhľad na bohatú zeleň, ktorú terasy ponúkajú spolu s panorámou oblohy a kopcov. Hotel ponúka rôzne typy izieb - od štandardnej po luxusnejšie súkromné chaty. Okrem pohodlného ubytovania môžu hostia využívať aj reštauráciu a bar, kde si môžu pochutnať na tradičných filipínskych jedlách a nápojoch.

V blízkosti Banaue Hotel sa nachádzajú aj iné menšie ubytovacie zariadenia, ako sú Narda's Cottages a Banaue Ethnic Village and Pine Forest Resort. Tieto miesta sa špecializujú na poskytovanie autentického zážitku z Filipín a zabezpečenie pohodlia a pohody pre hostí. Budete mať možnosť spoznať miestnu kultúru, vychutnať si miestnu kuchyňu a dokonca sa zúčastniť tradičných tancových a hudobných predstavení.

Banaue Rice Terraces sú nielen miestom pre nádherné fotografie, ale aj pre tradičný zážitok. Ubytovanie v ich blízkosti vám poskytne viac času na preskúmanie a objavovanie tohto úžasného miesta. Pre tých, ktorí si prajú niečo výnimočné a nezabudnuteľné, táto oblasť na Filipínach je tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Banaue Rice Terraces


Otázka: Čo sú Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Banaue Rice Terraces sú bočne usporiadané terasy na Filipínach, ktoré boli postavené pôvodnými obyvateľmi Ifugao viac ako 2000 rokov dozadu na pestovanie ryže.

Otázka: Kde sa nachádzajú Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Banaue Rice Terraces sa nachádzajú v Banaue, v provincii Ifugao, na severnom ostrove Luzón na Filipínach.

Otázka: Ako sa dostanem na Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Z Manily sa môžete dostať do Banaue buď letecky alebo autobusom. Let trvá približne 1 hodinu a 10 minút a autobusová cesta trvá približne 9 hodín.

Otázka: Kedy je najlepší čas navštíviť Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu Banaue Rice Terraces je v období sucha a to medzi mesiacmi február a máj.

Otázka: Je potrebné si prehliadku Banaue Rice Terraces vopred zarezervovať?
Odpoveď: Nie je to potrebné, ale je to odporúčané najmä v sezóne vysokej návštevnosti, aby ste si mohli zabezpečiť miesto.

Otázka: Koľko času trvá prehliadka Banaue Rice Terraces?
Odpoveď: Bežná prehliadka trvá asi 2 - 3 hodiny.

Otázka: Ktoré miesta okolo Banaue Rice Terraces by som mal navštíviť?
Odpoveď: Niektoré miesta, ktoré by ste mali navštíviť sú napríklad Batad Rice Terraces, Bangaan Rice Terraces a Tappiya Falls.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Banaue?
Odpoveď: V Banaue je k dispozícii niekoľko malých hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú skromné, ale pohodlné ubytovanie. Taktiež sú k dispozícii aj kempy.


Počasie Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny sú známe svojou rozmanitosťou a krásou svojej prírody. Jedným z najkrajších a najunikátnejších miest na Filipínach sú Banaue Rice Terraces, ktoré sú už celé roky zdrojom záujmu turistov. Tieto terasy sú známe svojou jedinečnou kultúrnou a prírodnou hodnotou a sú považované za jeden z najkrajších svetových prírodných záznamov.

Banaue Rice Terraces sa nachádzajú v provincii Ifugao, ktorá sa nachádza na severe Filipín. Vyskytujú sa tu najvyššie terasy na svete a ich vznik sa datuje až do 8. storočia a patria medzi záznamy UNESCO. Terasy sú jedinečným príkladom ako sa ľudia dokázali prispôsobiť miestnym podmienkam a využiť ich na poľnohospodársku činnosť.

Počasie v Banaue Rice Terraces sa líši v závislosti na ročnom období. Väčšina turistov sa snaží navštíviť túto oblasť počas obdobia zimy alebo počas leta. Počasie v zime v Banaue Rice Terraces sa pohybuje medzi 10 až 15 stupňami Celzia a počas letnej sezóny medzi 20 až 25 stupňami Celzia. V tomto období tu padá najmenej dažďov, takže cestovanie do tejto oblasti v týchto mesiacoch môže byť pre turistov priaznivejšie.

Avšak, Banaue Rice Terraces môže byť navštevované počas celého roka. V monzúnovej sezóne, ktorá trvá od júna do septembra sa v regióne často vyskytujú silné dažde a preto by mohlo byť náročné na cestovanie. Pre tých, ktorí hľadajú tiché a pokojné miesto, mimo hluk a rušného mesta, navštívenie Banaue Rice Terraces v období monzúnov môže byť ideálnym. Počas obdobia monzúnov sa terasy môžu stať rozmoknuté a nepriechodné, ale zároveň môže byť priestor pre pestovanie víkendových aktivít ako záhradkárstvo a pestovanie rastlín.

Napriek rozdielnym podmienkam a počasiu počas celého roka, Banaue Rice Terraces je stále oblasť, ktorá stojí za návštevu. Ak sa rozhodnete navštíviť toto nádherné miesto, nezabudnite sa vybaviť vhodným oblečením a obuvou a sledovať predpoveď počasia. Tak si budete môcť vychutnať krásy tejto jedinečnej krajiny a vytvoriť si nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny, krajina plná krásy a ohromujúcich miest, majú pre svojich návštevníkov toho veľa ponúknuť. Jedným z najkrajších a najelegantnejších miest je Banaue, domov pre ohromujúce Banaue Rice Terraces.

Banaue Rice Terraces sú jedným z najfascinujúcejších prírodných zázrakov na Filipínach a patria k UNESCO svetovému dedičstvu. Nachádzajú sa na severe ostrova Luzon a sú považované za jedno z najpýšnejších diel inžinierstva a ako "osmý div sveta". Tieto terasy boli vybudované približne pred 2000 rokmi a dodnes slúžia ako poľnohospodárske terasy, kde sa pestuje najmä ryža.

Charakteristickým znakom Banaue Rice Terraces je ich terasovité usporiadanie, ktoré vytvára dojem nekonečných zelene prejdúcich riadkov. Celý komplex pozostáva z viac ako 2000 terás, ktoré sú ukončené na vrchole hôr. Ich rozloha pokrýva približne 10 360 km² a výška terás sa pohybuje od 1 500 do 2 000 metrov nad morom.

Okrem nádherných terás môžete v okolí nájsť aj tradičné dedinky a miestne kultúrne dedičstvo. Domorodá kultúra z Banaue je jedinečná a pôsobí prívetivo. Miestni ľudia, známi ako Ifugao, sú známi svojou pohostinnosťou a bohatou kultúrou. Môžete si vychutnať ich tradičné tance, hudbu a remeselnú prácu.

Pre tých, ktorí sú odvážni, ponúkajú Banaue Rice Terraces aj možnosť trekovať a podnikať túry po okolí. Môžete preskúmať krásne dediny, zastaviť sa na vyhliadkových bodoch, odkiaľ môžete obdivovať terasy zo vzdialenosti, alebo dokonca prejsť medzi nimi. Táto skúsenosť je nezabudnuteľná a ponúka príležitosť vidieť krajinu z inej perspektívy.

Ak plánujete návštevu Banaue Rice Terraces, odporúča sa plánovať ju počas suchšieho obdobia, od marca do júna, pretože v tomto období sú terasy zelenšie a lepšie viditeľné. Okrem toho sa uistite, že máte primerané oblečenie a obuv, pretože túry po terasách môžu byť fyzicky náročné.

Banaue Rice Terraces sú skutočným skvostom prírody a musíte ich vidieť na vlastné oči, aby ste ocenili ich krásu a veľkosť. Jeho unikátny dizajn a pôsobivé prostredie vytvárajú magickú atmosféru, ktorá vám zaručene vezme dych. Ak sa plánujete vydať na Filipíny, nezabudnite zahrnúť Banaue Rice Terraces do svojho zoznamu miest, ktoré je potrebné navštíviť.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky