Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)

Počasie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii nachádzajúce sa na severe krajiny. Je to hlavné mesto provincie Tigray a jeho história sa začína už v 1. storočí pred naším letopočtom. Jeho bohatá kultúra a vzácne historické pamiatky robia z Axumu významné miesto pre turistov z celého sveta.

Počasie v Axume je ovplyvnené miestnym podnebím. Mesto leží v nadmorskej výške približne 2 130 metrov, čo znamená, že je na jadre Etiópijského vysočiny. Táto poloha prispieva k miernemu a príjemnému podnebiu.

Axum má dve hlavné obdobia - suché a dažďové. Suché obdobie trvá od októbra do marca a je charakterizované teplými a suchými podmienkami. Teploty sa pohybujú medzi 20°C a 30°C. Väčšinou nie je žiadne zrážky počas tohto obdobia, čo robí z Axumu ideálne miesto pre turistiku a objavovanie kultúrnych pamiatok.

Dažďové obdobie v Axume nastáva od apríla do septembra, pričom júl a august sú najmokrejšie mesiace. Počas tejto doby dochádza k značným zrážkam, zväčša vo forme krátkych, no intenzívnych búrok. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 15°C a 25°C. Práve počas dažďového obdobia môžu byť niektoré cesty a turistické atrakcie v okolí Axumu neprístupné kvôli zaplaveniu.

Ak navštívite Axum, nezabudnite si zobrať vhodné oblečenie a obuv vhodnú na turistiku. Aj keď Axum patrí k teplejšímu miestu v Etiópii, vzduch na vysočine môže byť niekedy chladnejší, najmä ráno a večer. Odporúča sa mať pri sebe aj dážďovku alebo iný nepremokavý odievať kvôli možným dažďom.

Okrem slávy Axumu ako historického miesta je tu tiež Bazilika Svätého Márika, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie náboženské miesta v krajine. Táto bazilika je považovaná za najstaršiu náboženskú stavbu v Etiópii a je centrom kresťanského náboženstva v Axume. Mnoho návštevníkov sem prichádza nielen pre jej historický a náboženský význam, ale aj pre jej architektonickú krásu.

Počasie v Axume je teda ideálne pre tých, ktorí sa chcú vydať na objavovanie histórie, kultúry a nádherného prírodného prostredia tohto starodávneho mesta. Nech už navštívite Baziliku Svätého Márika, kráľovské poklady Axumu alebo iné miesta, budete mať príležitosť zažiť jedinečné dobrodružstvo v jednom z najdôležitejších historických miest v Afrike.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Otázka: Kde sa nachádza Axum?
Odpoveď: Axum je mesto v severnej Etiópii, v provincii Tigray.

Otázka: Čo je Bazilika Svätého Márika?
Odpoveď: Bazilika Svätého Márika je katedrálny kostol, ktorý sa nachádza v Axume. Je to náboženský a kultúrny symbol Etiópie a je považovaná za jeden z najvýznamnejších kostolov v krajine.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa môžu meniť v závislosti od toho, či ste miestny obyvateľ alebo zahraničný turista. Väčšinou sa však pohybujú okolo 100 ETB (3-4 USD).

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Bazilika Svätého Márika je otvorená každý deň od 6:00 do 18:00.

Otázka: Môžem fotografovať v Bazilike Svätého Márika?
Odpoveď: Fotografovanie je prísne zakázané v Bazilike Svätého Márika. Prosíme rešpektujte miestnu kultúru a dodržujte pravidlá kostola.

Otázka: Aké ďalšie turistické atrakcie sa nachádzajú v Axume?
Odpoveď: Okrem Baziliky Svätého Márika môžete navštíviť aj Staré a Nové Paláce kráľa Menelika II., Križovú strelu a starobylé megalitické pamiatky označené ako "Stojace kamene Axumskej civilizácie".

Otázka: Ako sa dostanem do Axumu?
Odpoveď: Axum je prístupné lietadlom z Addis Abeby alebo cestou autom alebo autobusom z mesta Mekelle. Existujú tiež organizované zájazdy a prenájom vozidiel s miestnymi šoférmi.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Axumu a Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Axumu a Baziliky Svätého Márika sa považuje za obdobie od októbra do mája, keď sú suchšie podmienky a pristupové cesty sú v lepšom stave.

Otázka: Mám sa obliekať špeciálne pri návšteve Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Pri navšteve Baziliky Svätého Márika by ste mali nosiť oblečenie, ktoré pokrýva ramená a kolená. Každému, kto je nevhodne oblečený, môže byť vstup do kostola odmietnutý.

Otázka: Je možné bývať v Axume?
Odpoveď: Áno, je možné si nájsť ubytovanie v Axume. Existuje niekoľko hotelov a hostálov, ktoré ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie.

Otázka: Mám si vziať miestnu menu do Axumu?
Odpoveď: Áno, je dobré mať pri sebe miestnu menu, pretože nie všetky reštaurácie a obchody akceptujú platby kartami alebo dolármi a nie sú všade k dispozícii bankomaty.


Letenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, starobylé mesto nachádzajúce sa na severe Etiópie, je jedným z najdôležitejších historických miest v regióne. Jeho význam spočíva v jeho bohatom kultúrnom dedičstve a v tom, že je považované za duchovné srdce Etiópskeho kresťanstva. Ak plánujete cestu do Etiópie, letenka do Axumu by mala byť na vrchole vášho zoznamu.

Axum je známy predovšetkým svojou Bazilikou Svätého Márika, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších kresťanských svätých miest v Afrike. Táto bazilika je zároveň prístupná iba mužom, ktorí sa modlia a verejnosti je umožnený prístup iba do vonkajšej časti. Nevýrazný vzhľad baziliky nezostáva v kontraste so svätosťou miesta, ktoré zdobí. Väčšina cestovateľov si nevynechá ani návštevu centralizovaného kostola na okraji baziliky, podľa miestnej tradície tu bol uložený archu zmluvy.

Okrem baziliky Svätého Márika, Axum ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých historickejch miest na prehliadku. V blízkosti baziliky sa nachádza mauzóleum kráľa Kalebha a jeho syna Gebre Meskel, kde si môžu návštevníci obzrieť ich veľkolepé hrobky. Necitlivé svaly stále spomínajú zostatky bývalých panovníkov, ktorí kedysi vládli Axumu.

Ak máte radi históriu, odporúča sa navštíviť aj starú obchodnú ulicu v Axume. Tu nájdete mnoho antických riadene stavieb s fascinujúcou architektúrou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí stará Líbyjská krypta, ktorá mala slúžiť ako hrobka starých kráľov a kráľovien.

Zaujímavou atrakciou v Axume je aj naleziště historických stél (monolitických kamenných sochy). Najznámejšia je stéla Obelisk z Axumu, ktorá bola odstránená a neskôr vrátená späť na pôvodné miesto po dlhých rokoch. Toto miesto v sebe skrýva veľa tajomstiev, ktoré k nim mnohoľud obyvateľov Axumu dodnes verí.

Axum a jeho slávna Bazilika Svätého Márika ponúkajú jedinečný pohľad do bohatej kultúry a histórie Etiópie. Letenka do Axumu je preto nevyhnutnou súčasťou cesty do tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste nábožensky zameraní alebo nie, zážitok z návštevy tohto posvätného miesta vám poskytne hlboké pocity pokoja a nádeje. Choďte a objavujte Axum!


Dovolenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Etiópia je jednou z najzaujímavejších krajín na africkom kontinente a ponúka množstvo fascinujúcich miest na objavovanie. Jedným z týchto miest je Ajzum, historické mesto nachádzajúce sa v severnej časti krajiny. Ajzum je hlavným centrom progresívneho etiopského kráľovstva a je domovom niektorých z najkrajších pamiatok v krajine vrátane Baziliky Svätého Márika.

Bazilika Svätého Márika je jednou z najdôležitejších náboženských pamiatok v Etiópii a je jedným z najstarších kresťanských kostolov na svete. Pôvodná stavba bola postavená v 4. storočí a časom sa stala dôležitým pútnickým miestom pre kresťanov z celého sveta. Kostol je známy svojim jedinečným architektonickým štýlom, ktorý zahŕňa kombináciu kresťanských a tradičných etiópskych prvkov.

Bazilika Svätého Márika je tiež miestom, kde sa podľa legendy uchováva Originálna archa úmluvy - drevená bedňa, ktorá obsahuje kopy tabuliek Desatora, ktorú nosil Mojžiš na vrchole hory Sinai. Táto artefakt je pre návštevníkov jedným z najväčších lákadiel pre návštevu Ajzumu a niektorí ľudia prichádzajú na púť sem, aby sa dovtedy dostali.

Okrem Baziliky Svätého Márika ponúka Ajzum aj množstvo ďalších pamiatok a historických miest na objavovanie. Jedným z nich je pohrebisko kráľov, ktoré je zaujímavým miestom pre tých, ktorí majú záujem o históriu. Tu môžete nájsť staré hroby a zvyky, ktoré sú charakteristické pre etiópske pohrebiská.

Mesto Ajzum je tiež známe svojimi starovekými obchodnými centrami, ktoré tvorili súčasť starej cesty korálmi medzi Indiou a Stredozemím. Vďaka svojej strategické polohe bolo Ajzum dôležitým obchodným strediskom a priestorom pre výmenu tovaru a kultúrnou výmenou medzi rôznymi civilizáciami.

Okrem kultúrnych a historických miest má Ajzum aj prírodnú krásu, ktorá stojí za to vidieť. V okolí mesta sa nachádzajú nádherné hory, jazera a divočina. Tí, ktorí majú radi dobrodružstvo, sa môžu vydať na túru po etiópskych vrcholoch a obdivovať nádherné výhľady a exotickú faunu a flóru.

Ajzum je skutočne jedinečné miesto, ktoré by malo byť na zozname návštev každého cestovateľa, ktorý má záujem o históriu, kultúru a prírodu. Bazilika Svätého Márika a ďalšie pamiatky spolu s nádhernou krajinou a fascinujúcou kultúrou robia z Ajzumu skutočného duchovného a vizuálneho zážitku. Ak plánujete dovolenku v Etiópii, nezabudnite zahrnúť Ajzum do svojho itineráru a nechajte sa uniesť bohatou históriou a krásou tohto miesta.


Ubytovanie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najdôležitejších historických miest v Etiópii a je známe svojou bohatou kultúrou a historickými pamiatkami. Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá predstavuje posvätné miesto pre etiópskych kresťanov.

Bazilika Svätého Márika je obklopená impozantnou kamennou stenou a je považovaná za najstaršiu kresťanskú baziliku v Etiópii. Podľa tradície je tu ukrytý aj Archa Úmluvy, čo robí toto miesto mimoriadne posvätným pre etiópskych kresťanov.

Samotná bazilika je veľmi pôsobivá. Je postavená v podobe kríža a má gotskú architektúru. Jej interiér je bohato zdobený freskami a mozaikami, ktoré zachytávajú biblické príbehy a scény z Kristovho života.

Ak chcete navštíviť túto unikátnu pamiatku, môžete si vybrať z niekoľkých možností ubytovania v Axume. Mesto ponúka rôzne hotely, hostely a penzióny, ktoré sú vhodné pre rôzne rozpočty a preferencie.

Jeden z najznámejších hotelov je Yared Zema International Hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hotel ponúka pohodlné a moderne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Jeho výhodou je aj blízkosť k bazilike Svätého Márika, čo umožňuje jednoduchý prístup a možnosť jej ľahkého preskúmania.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj rôzne hostely a penzióny v meste. Hostel Queen of Sheba ponúka jednoduché, ale útulné izby s priateľskou atmosférou a je vhodný pre tých, ktorí cenia šetrnejší prístup v porovnaní s luxusom hotelov.

Okrem ubytovania je Axum aj skvelým miestom pre objavovanie ďalších historických pamiatok. Medzi tie najznámejšie patrí hrobka kráľovnej Sáby, Stèle pole s obrovskými kamennými monolitmi a Starobylý kapitál Axum.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a nádherné prírodné scenérie, Axum je ideálnym miestom na návštevu. Aby ste si vychutnali všetky jeho krásy a získali hlbší pohľad na miestnu kultúru, odporúča sa ubytovanie v blízkosti Baziliky Svätého Márika.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky