Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Etiópia Awash National Park

Počasie Etiópia Awash National Park


Etiópia, krajina bohatá na divokú prírodu a nádhernú krajinu, je domovom jedného z najkrajších národných parkov v krajine - Awash National Park. Tento národný park, nachádzajúci sa na východnom pobreží krajiny, je známy svojou nádhernou faunou a jedinečnou krajinou.

Jednou z najzaujímavejších vecí o Awash National Park je jeho rôznorodosť v rámci prírodných prostredí. Park sa skladá z rozmanitých ekosystémov, vrátane stepí, saván, riek a sopiek. Táto rôznorodosť poskytuje útočisko pre širokú škálu divokých zvierat, vrátane slonov, levy, gepardov, nosorožcov a mnohých iných.

Počasie v parku je ovplyvnené jeho geografickou polohou a topografiou. Awash National Park sa nachádza na hranici medzi suchým a vlhkým pásmom, čo ho robí veľmi zaujímavým miestom na skúmanie zmeny prírody a jej prispôsobenie sa súčasným klimatickým podmienkam.

V období sucha, ktoré prevažuje väčšinu roka, sa teploty môžu pohybovať od 25 ° C do 35 ° C. Tento teplý a suchý počasie je ideálne pre mnoho druhov zvierat, ktoré majú radi vyhrievanie sa na slnečnom svetle a majú prístup k dostatočnej vode.

Avšak, počas obdobia dažďov (od júna do septembra), sa charakter parku mení úplne. Dážďové obdobia prinášajú hojné zrážky a zelené vegetácie sa začína rozkvitať. Rieky sa naplnia vodou a husté porasty stromov poskytujú útočisko pre mnoho vtákov a slonov, ktoré sem prichádzajú hľadať potravu.

Takéto rôznorodé počasie v Awash National Park je pre návštevníkov skutočným zážitkom. Či už ste tu počas sucha alebo počas dážďového obdobia, vždy budete mať príležitosť vidieť rôzne druhy divokých zvierat a vychutnať si nádheru tohto unikátneho miesta.

Ak ste prírodovedec alebo milovník divokej prírody, návšteva Awash National Park je nevyhnutnosťou. Nielenže sa môžete tešiť z blízkeho stretnutia so slonmi a ďalšími divokými zvieratami, ale tiež sa môžete dozvedieť o prispôsobení sa týchto tvorov na život v takomto krutom suchom alebo daždivom prostredí.

Ak plánujete navštíviť Etiópiu, nezabudnite vylepšiť svoju cestovnú plán a zaradiť Awash National Park do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť. Toto jedinečné miesto vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a zanechá vám hlboký dojem na to, ako príroda dokáže prekvapovať a neustále sa meniť.


Dovolenka Etiópia Awash National Park


Etiópia je známa svojou úchvatnou prírodou a prekrásnymi národnými parkmi. Jedným z najkrajších a najviac navštevovaných parkov v tejto krajine je Awash National Park.

Awash National Park sa nachádza v blízkosti kmeňa Awash, cca 200 km východne od hlavného mesta Addis Abeby a zaujíma plochu takmer 750 kilometrov štvorcových. Park ponúka prekrásne výhľady na horu Fentale, ktorá sa tyčí do výšky 2 027 metrov a na zovreté kaňony, ktoré obklopujú rieku Awash.

V tejto oblasti nájdeme tiež zaujímavé geotermálne pramene, ktoré sú obľúbeným miestom turistov. Okrem toho sa v parku nachádza množstvo divokej zveri, medzi ktorými nieto iného slony, zebry, pštrosy, levharti, krokodíly a šakali. Awash National Park je tiež domovom mnohých dr uhov vtákov, ktoré oslnia svojim farebným zafarbením a nádherným spevom.

Ak ste milovníkom turistiky, mali by ste určite vidieť zaujímavé miesta v parku, ako sú napríklad Vodopád Awash, kde môžete vidieť aj nádhernú krajinu čo stvorenú na čaro ďalšej Arendelle a Ohariu, alebo kaňony, ktoré stoja za to vidieť. Mnohé cesty v parku sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, ktorí si môžu vychutnávať prírodné scenérie a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Awash National Park však ponúka viac ako len prírodné krásy a turistické atrakcie. Toto územie je bohaté na kultúru a históriu, pretože v tejto oblasti sa nachádza množstvo kmeňov a kultúr. V parku môžete vidieť množstvo starobylých miest, ako napríklad miesto pre spravodliví súd, ktoré bolo postavené v 17. storočí, alebo chrám, ktorý slúžil ako svätyňa pre pôvodných obyvateľov Etiópie.

Záverom možno povedať, že Ak chcete spoznať krásy Etiópie, určite sa nebojte navštíviť Awash National Park. Táto čarovná oblasť vás určite nadchne svojou prírodnou krásou, zaujímavou kultúrou a vzrušujúcimi zážitkami. Takže ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám umožní relaxovať a zároveň objavovať nové miesta a kultúry, Awash National Park je tou správnou voľbou!


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash National Park


Q: Aké sú hlavné atrakcie v Awash National Park?
A: Hlavnými atrakciami v Awash National Park sú prírodné scenérie, ako sú vodopády, sopečné krátere, horstvá a rieky. Park ponúka tiež možnosť pozorovania divokej zveri, ako sú slony, paviány, hyeny, levharti, krokodíly a mnoho iných druhov.

Q: Kedy je najlepšie navštíviť Awash National Park?
A: Najlepším obdobím na návštevu Awash National Park je jar (marec až máj) a jesenné mesiace (september až november). Teploty sú v tomto období príjemné a zver je častejšie vidieť.

Q: Aký je vstupný poplatok do parku?
A: V roku 2021 vstupný poplatok do Awash National Park bol 500 ETB (cca 12 eur) na osobu.

Q: Je potrebné cestovať s miestnou príručkou pri návšteve Awash National Park?
A: Áno, odporúča sa cestovať s miestnou príručkou, ktorá pozná park a má skúsenosti s pozorovaním divokej zveri.

Q: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Awash National Park?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Awash National Park, je autom z Addis Abeby (cca 200 km). V parku je tiež možné si prenajať džíp alebo taxík.

Q: Kde sa dá ubytovať v parku?
A: V parku sa nachádza niekoľko kempov a ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú rôzne druhy ubytovania. Medzi najpopulárnejšie patria Awash Falls Lodge, Genet Hotel a Fentale Safari Lodge.

Q: Môže sa Awash National Park navštíviť na jednodňový výlet?
A: Áno, park je možné navštíviť na jednodňový výlet, ale dá sa tam stráviť aj niekoľko dní, aby ste mohli preskúmať všetky oblasti a zaujímavosti.

Q: Aké sú povolené aktivity v Awash National Park?
A: V parku sú povolené rôzne aktivity, ako sú pozorovanie zvierat, turistika, treking, pikniky a fotografovanie. V niektorých oblastiach je tiež povolené rybolov a lovu.


Letenka Etiópia Awash National Park


Etiópia je jednou z najzaujímavejších krajín na svete vo viacerých ohľadoch - od haarém po nádherné prírodné scenériá. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, určite by ste nemali vynechať návštevu Awash National Park.

Awash National Park, známy aj ako Awash Falls National Park, sa rozprestiera na ploche viac ako 900 km2 a nachádza sa na východe Etiópie, v blízkosti mesta Awash. Park je domovom množstva druhov vtákov, zvierat, ale aj rastlín, ktoré vytvárajú nádhernú krajinu. Park je najlepšie navštíviť počas obdobia sucha, ktoré trvá od novembra do marca.

Najväčšou atrakciou parku je Awash Falls, nádherný vodopád, ktorý padá z výšky až 46 metrov. Samotný vodopád nie je jedinou vecou, ktorá určuje návštevníkom tohto parku chuť zostať. Park je domovom rôznych druhov vtákov, ako aj zvierat, ktoré sú v záznamu. Medzi zvieratami, ktoré môžete vidieť v parku, patrí slon, žirafa, hyena, šakal a dikdik. Okrem toho sú tu aj mnohé druhy hadov a krokodílov, ktoré môžu byť fascinujúce na pozorovanie.

Turistické prechádzky sú tiež veľmi populárne v tomto parku. Návštevníci môžu vyraziť na vedenú turistickú prechádzku, v priebehu ktorej môžu vidieť rôzne druhy vtákov, opíc, a dokonca aj rôzne druhy hmyzu. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť park, mali by ste sa šetriť vzhľadom na obmedzenia, ktoré sa uvalili na turistické aktivity. Základné turistické prechádzky, ktoré vám umožnia vidieť vodopád, trvajú v priemere 4-5 hodín.

Letenky do Etiópie sú v súčasnosti pomerne lacné, a preto je to perfektná príležitosť na prežitie dovolenky v zaujímavom a jedinečnom mieste. Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, určite nevynechajte awashský národný park, ktorý vám ponúka príležitosť prečkať prírodné scenérie, ktoré sú typické pre tento kontinent.


Ubytovanie Etiópia Awash National Park


Etiópia je jedným z najrôznorodejších a najkrajších miest v Afrike. Svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodnou scenériou láka mnoho návštevníkov z celého sveta. Medzi týmito turistami je aj veľa milovníkov prírody a outdoorových aktivít.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie v Etiópii je Awash National Park. Tento národný park sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny a je domovom širokej škály zvierat a vtáctva. Zaslúžene sa môže pochváliť titulom najstaršieho národného parku v Etiópii.

Ak sa rozhodnete navštíviť Awash National Park, nájdete tu niekoľko možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť toto úchvatné prostredie prvotriednym spôsobom. Od luksusných safari lodží až po kempovanie v prírode, môžete si vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Pre tých, ktorí radi zažívajú dobrodružstvo s dotykom luxusu, je tu niekoľko safari lodží, ktoré ponúkajú komfortné izby a širokú škálu doplnkových služieb. Lodže sú obklopené prírodným prostredím, čo vytvára dokonalú atmosféru pre relaxáciu a obdivovanie krásy okolitej prírody. Hostia môžu tiež využiť služby skúsených sprievodcov a organizovať safari jazdy alebo pešie túry, ktoré umožňujú stret s divokou zverou v parku.

Pre tých, ktorí uprednostňujú autentický kontakt s prírodou, je k dispozícii aj táborisko. V týchto táboriskách môžete prenajať stany a stráviť noc pod hviezdami. Táto skromnejšia možnosť ubytovania vám umožní ešte intenzívnejšie zažiť prírodu a vytvoriť skvelé spomienky. V prípade, že nemáte vlastný stan a vybavenie, nemusíte sa obávať, pretože je možné si ich prenajať na mieste.

Navyše, táborisko a lodže poskytujú rôzne služby ako stravovanie, reštaurácie s tradičnou etiópskou kuchyňou a obchody so suvenírmi. Môžete sa tešiť na tradičné jedlá ako injera (tradičný etiópsky chlieb), zapečené mäso a pikantné omáčky z rôznych korenín. Po dni plnom dobrodružstva v prírode, si môžete vychutnať chutné jedlá a odpočinúť si.

Awash National Park je neuveriteľne bohatý na divokú faunu. Medzi najznámejšie zvieratá patria slony, levy, žirafy, buvoly, hrochy a mnoho ďalších. Park je domovom aj pre viac ako 450 druhov vtáctva, čo robí z tohto miesta raj pre ornitológov. Ak ste milovníkom prírody a zvierat, návšteva tohto národného parku je jednoznačne nezabudnuteľným zážitkom.

V Awash National Park nájdete nielen pohodlné a kvalitné ubytovanie, ale aj nekonečné možnosti na objavovanie a dobrodružstvo. Nech už si vyberiete safari lodže alebo táborisko, budete mať jedinečnú príležitosť obdivovať krásy etiópskej prírody a zažiť vzrušenie z blízkeho stretu so vzácne zvieratami. Ak hľadáte miesto plné prírodného bohatstva a nepoznaných zážitkov, Awash National Park je určite pre vás správnou voľbou ubytovania v Etiópii.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky