Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Etiópia Abijatta-Shalla National Park

Ubytovanie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je zaujímavá krajina so starodávnym kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou. Jedným z unikátnych miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť na vašej ceste po Etiópii, je národný park Abijatta-Shalla.

Ležiaci v juhozápadnej Etiópii, národný park Abijatta-Shalla je domovom pre množstvo zvierat a rastlín. Nachádza sa v regióne Oromia a pokrýva približne 887 km². Park sa skladá z jazera Abijatta, jazera Shalla, jazera Chitu a niekoľkých menších jazierok. Abijatta je slané jazero, ktoré je domovom pre množstvo druhov rýb a vtákov. Shalla je sladkovodné jazero, ktoré má hlboké vody a je obklopené krásnou prírodou.

Národný park Abijatta-Shalla je domovom pre mnoho druhov zvierat, ako sú paviány, hyenové, antilopy a mnoho ďalších. Najväčšou atrakciou parku sú však vtáky. Žije tu viac ako 400 druhov vtákov vrátane rôznych druhov divých husí, pelikánov, ibisov a kormoránov.

Ak hľadáte ubytovanie v národnom parku Abijatta-Shalla, máte na výber z množstva možností. K dispozícii sú stany, chatky a apartmány. Stany sú výhodné pre ľudí, ktorí radi cestujú ľahko a majú radi pohyb v prírode. Chatky a apartmány sú vhodné pre tých, ktorí si radi užívajú pohodlie a luxus po dni strávenom v prírode.

Najlepším miestom na ubytovanie v parku je Shalla Campsite. Nachádza sa pri jazere Shalla a ponúka výhodnú polohu pre pozorovanie vtákov a ostatných zvierat parku. Chatky a stany sú kvalitne vybavené a majú vlastné kúpeľne.

Ubytovanie v parku Abijatta-Shalla je dokonalým spôsobom, ako preskúmať túto oblasť a užiť si jej krásu. Park je navštevovaný nielen turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi, ktorí sem chodia radi relaxovať a užívať si prírodu. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný kút Etiópie, nezabudnite sa ubytovať v národnom parku Abijatta-Shalla a užiť si jeho krásu naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Abijatta-Shalla National Park


1. Aké sú hlavné atrakcie Abijatta-Shalla National Park v Etiópii?
- Hlavné atrakcie tohto národného parku zahŕňajú krásne jazerá Abijatta a Shalla, bohatú faunu a flóru, ako aj rôzne druhy vtákov.

2. Ktoré jazero je väčšie - jazero Abijatta alebo jazero Shalla?
- Jazero Shalla je väčšie ako jazero Abijatta.

3. Aká je významná fauna v Abijatta-Shalla National Park?
- Park je domovom pre rôzne druhy vtákov, z ktorých niektoré sú ohrozené, ako napríklad plameňáky. Okrem toho tu môžete nájsť aj buvoly, hyeny, zebry a iné zvieratá.

4. Je možné v národnom parku Abijatta-Shalla kempovať?
- Áno, v parku je možnosť kempovať, a to na určených stanoviskách.

5. Môžem plávať v jazerách v národnom parku Abijatta-Shalla?
- Nie je povolené plávať v jazerách, pretože voda je slaná v jazere Abijatta a jazere Shalla je plné krokodílov a hipopótamov.

6. Ako sa dostanem do národného parku Abijatta-Shalla?
- Park je asi 200 km južne od Addis Abeby a cesta tam trvá niekoľko hodín autom. Tiež je možné cestovať autobusom alebo najať si miestneho sprievodcu.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Abijatta-Shalla?
- Najlepší čas na návštevu je v období sucha, ktoré trvá od októbra do marca, keď je počasie menej daždivé a jazerá sú naplnené vtákmi.

8. Aké aktivity sa dajú robiť v národnom parku Abijatta-Shalla?
- Medzi populárne aktivity patrí pozorovanie vtákov, safari na pozorovanie zvierat, prechádzky po prírodných chodníkoch a kempovanie v prírode.

9. Je v parku možné vidieť slony?
- V národnom parku Abijatta-Shalla sa väčšinou nevyskytujú slony. Najlepšie miesto na pozorovanie slonov v Etiópii je však národný park Mago.

10. Môžem si v parku zapožičať ďalekohľad alebo kamery?
- Nie, na zapožičanie ďalekohľadov alebo kamier nie sú žiadne možnosti. Môžete si však priniesť vlastné vybavenie na pozorovanie vtákov a zvierat.


Letenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Abijatta-Shalla National Park je jedinečnou destináciou, ktorá ponúka majestátnu prírodu na africkom kontinente. Rezervácia je domovom mnohých vzácnych druhov živočíchov a rastlín, a súčasne obsahuje niekoľko jazier a sopiek, ktoré sú skvelými ukážkami geologickej histórie Afriky.

Táto oblasť bola vyhlásená za národný park v roku 1974 a nachádza sa v blízkosti mesta Shashemene v územi Woreda Abijatta. Celková plocha parku je viac ako 880 km2 a dosahuje výšky od 1540 do 2075 metrov nad morom. Abijatta-Shalla National Park patrí medzi najstaršie chránené oblasti v Etiópii a obsahuje 6 rozmanitých ekologických zón.

Jazero Abijatta sa nachádza v úplnej južnej časti parku, ktorý sa spája s jazerom Shalla v severnej časti. Tieto dva jazerá sú oddelené 40 kilometrovým pásom zeme, ktorý bol vytvorený sopkou Fentale. Jazero Abijatta je priebežne znečisťované vďaka poľnohospodárskym činnostiam a postupnemu vysychaniu, ale stále obsahuje mnoho druhov rýb a rýbích dravcov, ktoré by mohli zaujímať rybárov.

Jazero Shalla, na druhej strane, má číre jasné vody a je domovom mnohých rýb a morských cicavcov. Taktiež sa tu môžete snažiť nájsť vzácne druhy vtákov, ako sú napríklad flamingá alebo pelikáni.

Park je taktiež bohatý na veľké zvieratá, ako sú slony, paviáni, hyeny, býky, kozy a pestrú rastlinnú a zvieraciu populáciu, ktorá sa po celom parku rozšírila. V parku sa dajú rôzne veci robiť ako napríklad turistické túry, rybolov, prechádzky a ochutnávky miestnych pochutín.

Ak máte záujem vidieť netradičnú a Majestátnu prírodu Afriky v jej plnej kráse, Abijatta-Shalla National Park je určite miesto, kde sa zastaviť, akonáhle sa dostaneme na tatransku bezduchu. Svoju návštevu parku plánujte na jar, keď všetky rastliny kvitnú a zvieratá sú najaktívnejšie. Letenky na túto destináciu sú dostupné cez internet alebo na mieste u leteckých spoločností. Takže neváhajte a spojte sa s prírodou Afriky a jej krásami v Abijatta-Shalla National Park.


Počasie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v juhovýchodnej časti Etiópie a zaberá približne 887 km². Park je známy svojimi mnohými krásnymi jazerami, prekrásnymi vodopádmi a tropickou vegetáciou.

Abijatta-Shalla National Park má stredné poveternostné podmienky so sezónnymi zmenami počasia. Počas suchého obdobia od októbra do marca sa zvyčajne vyskytujú teploty okolo 25 ° C a nízka vlhkosť, ktorá však môže byť náročná na dýchanie. V tomto období krajina okolo jazier a vodopádov môže byť polopúštnou krajinou.

Počas daždivého obdobia od apríla do septembra je park skrytý pod hustou zelenou vegetáciou. V tomto období sa zvyčajne vyskytujú teploty okolo 20 ° C. Dažde môžu byť dosť ťažké a silné a to môže byť ťažké pre turistov, aby sa dostali do parku a užili si všetky jeho krásy.

Park Abijatta-Shalla je jedným z najlepších miest na pozorovanie vtákov v Etiópii. Voda z jazera, ktoré sa nachádza v parku, je miestom hniezdenia pre mnohé druhy vtákov vrátane čapov, rackov, a kormoránov a ďalšie. Turisti, ktorí dôjdu do parku počas obdobia migrácie, majú šancu pozorovať na stovky druhov vtákov.

Krajina parku je jedinečná, s rôznorodými biome a mnohými druhmi zvierat, ktoré sa tu dajú vidieť, medzi inými aj šakal, hyena, krokodíl, pavián a hipopotam. V parku je tiež niekoľko živých zdrojov, a tak sa tu nachádza aj veľké množstvo rýb, z ktorých niektoré sú endemicky pre Etiópiu.

Záverečný verdikt znie, že ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Etiópia Abijatta-Shalla National Park je skvelá voľba. Od krásnych vodopádov a jazier až po bohatú faunu a flóru, tento park ponúka návštevníkom množstvo príležitostí na objavovanie krásy Etiópie. Ale pamätajte, počasie v parku môže byť náročné, a preto by ste sa mali zaručiť, že ste vybavení správnym oblečením a doplnkami.


Dovolenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je jednou z najkrajších, ale zároveň aj najneobjavených krajín v Afrike. V jej centre sa nachádza Abijatta-Shalla National Park, ktorý je domovom pre množstvo druhov vtákov, zvierat a rastlín. Ak hľadáte unikátnu dovolenku, môže byť návšteva tohto parku tou správnou voľbou.

Abijatta-Shalla National Park sa rozprestiera na viac ako 887 kilometroch štvorcových a zahrnuje najväčšie sladkovodné jazero v Etiópii – jazero Abijatta. Toto miesto je dôležitým vtáčím útočiskom a remeslnej rybolovnej oblasti. Na jazere sa môžete pozerať na plachtenie farby flamingí a dokonca aj pelikánov a kačíc na vzdialenostiach od brehu.

Tento park je tiež domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane hyen, levov, gepardov, slonov, kudú a kožušinec. Najlepší spôsob, ako si vychutnať návštevu parku, je cez prechádzky a jazdy na koni. Môžete si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vás prevedie cez park a ukáže vám tajomstvá tejto nádhernej prírody.

Navštíviť Etiópiu a Abijatta-Shalla National Park má niekoľko výhod. Krajina ponúka unikátne výhľady, a to nielen na prirodzené scenérie, ale aj na kultúru a históriu Etiópie.

V okolí parku sa nachádzajú historické miesta, vrátane planiny Nechisar, ktorá sa nachádza na juhovýchodnej strane parku. Táto oblasť je bohatá na artefakty, ktoré sú dôležitým svedectvom o histórii Etiópie. Okolité dedinky ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť, ako miestni žijú, akým spôsobom pestujú plodiny a vyrábajú množstvo rôznych miestnych potravín.

V Etiópii nájdete aj mnohé zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Pre milovníkov histórie a architektúry je to napríklad UNESCO zoznam kultúrnych pamiatok v Axume. Axum bol jedným z najdôležitejších miest v histórii Etiópie, ktorý je známy ako korisť izraelského kráľa Menelika I. V Axume môžete vidieť nádherné kamenné pamiatky, vrátane obrovských obeliskov a zvyškov katedrál.

Abijatta-Shalla National Park je jedným z najväčších a najkrajších národných parkov v Etiópii, ktorý ponúka množstvo jedinečných zážitkov. Navštíviť tento park je skvelý spôsob, ako objaviť krásy Etiópie a spoznať miestnu kultúru a históriu. Takže, ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní zistiť o niečom novom a inom, Etiópia a Abijatta-Shalla National Park sú ideálnou voľbou.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky