Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Ekvádor Puerto Ayora

Počasie Ekvádor Puerto Ayora


Puerto Ayora je jedno z najdôležitejších miest na ostrove Santa Cruz v Ekvádorskom arhipelagu Galapágy. Toto mesto je známe svojim tropickým počasím, ktoré sa líši v závislosti od ročného obdobia.

Od decembra do mája je v Puerto Ayora najťažšia turistická sezóna a zároveň aj obdobie, kedy je tam počasie najprijateľnejšie. Teploty sú v tomto období pomerne stabilné. Denné teploty siahajú približne do 30°C, zatiaľ čo nočné teploty klesajú na približne 22°C. Zvyčajne býva v tomto období menej zrážok a v duševných dňoch zriedka prší.

Od júna do novembra je v Puerto Ayora menej turistov, ale aj zmiešané počasie. Počas tohto obdobia bývajú teploty nižšie a oblačnosť je častejšia. Denné teploty sa pohybujú medzi 20°C a 25°C, zatiaľ čo nočné teploty klesajú na približne 18°C. Obdobie od augusta do septembra býva veľmi suché a v tomto období sa očakávajú slabé zrážky.

Ak sa chystáte navštíviť Ekvádor a Puerto Ayora, odporúčame vám vziať si so sebou oblečenie vhodné pre tropické podnebie. Ľahké a vzdušné oblečenie je ideálne počas sezóny od decembra do mája. V tomto období si nezabudnite vziať so sebou aj hodnotné opaľovacie krémy a okuliare.

Od júna do novembra je o niečo chladnejšie, preto odporúčame s sebou vziať ľahkú bundu alebo sveter. Okuliare sú vhodné aj v tomto období vzhľadom na oblačnosť.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť toto miesto, najlepšie je plánovať vopred a byť pripravený na priebeh počasia. Ak máte radi dobrodružstvo a rád by ste sa stretli s exotickými zvieratami v ich prírodnom prostredí, určite sa zastavte v Puerto Ayora. Toto miesto ponúka bohatú faunu a flóru a je miestom, ktoré nesmiete vynechať, ak plánujete návštevu Ekvádoru.


Dovolenka Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je jednou z najexotickejších destinácií na svete, ponúkajúcou nekonečné množstvo možností na dovolenku. Jedným z najkrajších miest v krajine je Puerto Ayora, ktoré sa nachádza na ostrove Santa Cruz v srdci Galapágskych ostrovov.

Galapágskych ostrovy sú jedinečným prírodným zázrakom, kde sa stretávajú nezvyčajné druhy vtákov, plazov a morských živočíchov. Tento ostrov patrí medzi najpopulárnejšie destinácie na Galapágach a je domovom mnohých vzácnych druhov, ktoré nemôžete nájsť nikde inde na svete.

Jedným z najznámejších obyvateľov tohto ostrova je obrovská korytnačka Galapágos. Môžete si dokonca vychutnať interakciu s týmito priateľskými plazmi, sledovať ich v prirodzenom prostredí alebo dokonca objednať plavecký výlet s nimi. Je to jedinečná príležitosť, ktorú by ste nemali minúť.

Okrem zvierat sa v Puerto Ayora nachádza aj veľa ďalších aktivít. Môžete si prenajať kajak a preskúmať okolité zátoky, ktoré sú bohaté na morský život. Morské prády, morské želvy a rôzne druhy rýb sa budú vynárať z čírej vody. Potápanie je ďalšou atrakciou tohto miesta. Tu môžete objaviť fascinujúci podmorský svet s korálovými útesmi, exotickými rybami a ďalšími morskými tvormi.

Ak viac preferujete načerpanie kultúrnych a historických poznatkov, môžete sa vydať na prechádzky do históriou bohatej osady. V blízkosti sa nachádzajú povestné tortugáčie stanice, kde sa starajú o korytnačky, ktoré sú ohrozené vyhynutím. Môžete sa dozvedieť viac o ochrane týchto ohrozených tvorov a ich dôležitosti pre ekosystém Galapágskych ostrovov.

Na ostrove Santa Cruz sa nachádza aj množstvo reštaurácií a obchodov s miestnou kuchyňou, čo znamená, že nebudete mať problém nájsť niečo chutné na vyhrievanie brucha počas svojho pobytu.

Medzi najlepšími časmi na návštevu Puerto Ayora je súčasťou suchého obdobia medzi júnom a novembrom, keď je počasie pomerne suché a teploty sú príjemné. Vhodným obdobím je aj jún a júl, keď morské želvy kladú vajíčka na pieskových plážach.

Bez ohľadu na to, či ste milovníkom prírody, dobrodruha, vodných športov alebo kultúry, Puerto Ayora v Ekvádore je miestom, ktoré vás neopustí. Od unikátnych druhov až po nádherné pláže a bohatú kultúru, táto oblasť ponúka všetko, čo si môžete želať vo vašej dovolenke.


Letenka Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je veľmi zaujímavou a exotickou krajinou, ktorá láka mnoho turistov z celého sveta. Jedným z najpopulárnejších miest v krajine je bezpochyby Puerto Ayora, ktoré sa nachádza na ostrove Santa Cruz v arhipelagu Galapágy.

Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Puerto Ayora, je najdôležitejšou vecou kúpa letenky. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Ekvádoru, ale väčšina z nich má lety s prestupom. Najlepšou voľbou pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Puerto Ayora, je letenka s prestupom v Quitu, hlavnom meste Ekvádoru.

Let do Quita trvá zvyčajne niečo okolo 10 hodín a z Quita do Puerto Ayora to je už len krátka 2 hodinová cesta lietadlom. Celá cesta trvá asi 14 hodín od začiatku.

Pri kúpe letenky do Ekvádoru treba mať na zreteli niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť cenu a kvalitu letu. Je vhodné sledovať ceny leteniek a pokúsiť sa ich zohnať čo najlacnejšie. Okrem toho, treba si zabezpečiť primerané letové spojenie s minimálnym prestupom, aby sa šetrilo časom a viac sa mohlo cestovať.

Pri cestovaní do Ekvádoru treba tiež myslieť na prísne cestovateľské pravidlá. Zákon totiž zakazuje odrodu všetkých druhov ovocia a zeleniny. V lietadle by ste mali mať so sebou len to, čo je povolené. Taktiež si musíte priniesť aktuálny očkovací preukaz a zistiť si, či nepotrebujete žiadne vstupné víza.

V Puerto Ayore sa môžete tešiť na množstvo zaujímavých pamiatok a miest na návštevu. Napríklad sa tu nachádza národný park Galapágy, kde môžete vidieť mnoho druhov zvierat a rastlín. Je miestom, kde Charles Darwin formuloval svoju teóriu evolúcie, takže by to mala byť zastávka pre každého, kto má záujem o biologiu a evolučnú históriu. Puerto Ayore sa tiež vyznačuje svojimi plážami, kde sa môžete unášať na vlnách a relaxovať na slnku.

Všeobecne platí, že Ekvádor je krajinou, ktorá ponúka množstvo nepoznaného a neuveriteľného, a Puerto Ayore je miestom, ktoré určite stojí za to vidieť a navštíviť. Len si musíte zabezpečiť letenku a batožinu a vybrať sa na cestu za novými zážitkami!


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Puerto Ayora


Čo je to Puerto Ayora?
Puerto Ayora je hlavné mesto ostrova Santa Cruz na Galapágach v Ekvádore.

Aké atrakcie sa nachádzajú v Puerto Ayora?
V Puerto Ayora sa nachádza napríklad návštevné centrum Charlesa Darwina, pláže Tortuga Bay a Playa de los Alemanes, kamenné jeskyně Los Tuneles, divoká zvieracia rezervácia Rancho Primicias a mnohé ďalšie.

Aký je najlepší spôsob ako sa dostať do Puerto Ayora?
Najlepším spôsobom ako sa dostať do Puerto Ayora je letecky z hlavného mesta Ekvádoru Quito alebo Guayaquil. Existujú však aj lodné prepravy z iných miest na Galapágach.

Akú menu sa používa v Puerto Ayora?
V Puerto Ayora sa používa ekvádorský dolár.

Aký je časový rozdiel medzi Puerto Ayora a Slovenskom?
V Ekvádore je oproti Slovensku 7 hodín menej.

Aké je počasie v Puerto Ayora?
Počasie v Puerto Ayora je tropické s vysokou vlhkosťou. Počas leta je teplota v rozmedzí 25-30°C a v zime 20-25°C.

Potrebujem víza na návštevu Puerto Ayora?
Slovakom nie je potrebné vízum na turistickú návštevu Ekvádoru do 90 dní.

Aké sú zvyky a zvyky v Puerto Ayora?
V Puerto Ayora sa nosí uvoľnené oblečenie a je dôležité dodržiavať základné pravidlá slušnosti a rešpektovať miestne kultúrne zvyky a sviatky.

Je bezpečné cestovať do Puerto Ayora?
Puerto Ayora je pomerne bezpečné miesto, ale turisti by mali byť obozretní a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia. Najlepšie je kontaktovať miestne turistické kancelárie a informovať sa o aktuálnych podmienkach a bezpečnostných opatreniach.


Ubytovanie Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor patrí k najkrajším krajinám v Južnej Amerike, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jeho hlavným turistickým ťahákom je nezvyčajná príroda a faune Galapág, najmä v lokalite Puerto Ayora.

Puerto Ayora je najväčším mestom na ostrove Santa Cruz, kde sa nachádza množstvo turistických atrakcií a zaujímavostí. Medzi najdôležitejšie patrí návšteva pláže s bielym pieskom Tortuga Bay, kde môžete pozorovať korytnačky a mnohé druhy rýb a iné morské živočíchy. Ďalej môžete navštíviť prírodné rezervácie ako El Peñón de la Generosa a El Chato Tortoise Reserve, na ktorých sa môžete stretnúť s mnohými druhmi korytnačiek a iných ohrozených druhov.

Keď príde na ubytovanie v Puerto Ayora, nájdete zaujímavé možnosti pre každého turistu. Tu sú niektoré z najlepších hotelov a penziónov, ktoré by ste mali zvážiť.

Hotel Silberstein

Ak hľadáte prvotriedne zariadenie, ktoré vám ponúkne všetky pohodlia, ktoré potrebujete, Hotel Silberstein bude vašou najlepšou voľbou. Nachádza sa iba niekoľko metrov od pobrežia a v blízkosti centra mesta, čím je ideálnym miestom pre všetkých turistov. V hoteli je 24-hodinová recepcia, bezplatné Wi-Fi pripojenie a malá knižnica. Ak radi cvičíte aj na dovolenke, na teritóriu sa nachádza aj posilňovňa.

Casa Natura Galápagos Lodge

Ak preferujete prírodné prostredie a hľadáte ekologický pobyt, Casa Natura Galápagos Lodge bude pre vás ideálne miesto. Nachádza sa v pokojnej časti mesta a ponúka prekrásny výhľad na prírodnú scenériu okolitého lesa. V prípade, že máte radi aktivity, môžete si vypožičať bicykle alebo iať na prechádzky do prírody pod vedením skúseného sprievodcu.

Pension Elena

Ak hľadáte cenovo dostupné riešenie, Pension Elena bude pre vás tou pravou voľbou. Nachádza sa v pešej vzdialenosti od reštaurácií a prístavu, ponúka vám tiež miesto na grilovanie a kuchynkou. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou a majú bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Kdekoľvek by ste sa rozhodli ubytovať v Puerto Ayora, určite si užijete príjemnú dovolenku v jednej z najkrajších destinácií na Južnej Amerike. Mesto ponúka nekonečné množstvo miest na spoločenský život a okolo sú mnohé turistické atrakcie, ktoré by ste nemali premeškať. Čaká na vás množstvo zážitkov, ktoré si určite zapamätáte na celý život.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky