Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Egypt Ras Muhammad National Park

Dovolenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je známy svojou nádhernou históriou, ktorá si vybudovala medzi návštevníkmi povestný status. Avšak pravidelní návštevníci si možno už začínajú pripadať trochu unavení z výletov k egyptským pyramídám a starovekým chrámom. Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné a o niečo menej prehliadané, však Egypt ponúka jedinečný skvelý prírodný zážitok - Ras Muhammad National Park.

Nachádzajúci sa na juhu Sinajského polostrova pri pobreží Červeného mora, tento národný park je známy svojou bohatou podvodnou faunou a flórou. Pre tých, ktorí majú radi potápanie a šnorchlovanie, Ras Muhammad ponúka nespočetné množstvo úžasných miest a korálových útesov, ktoré sú domovom pestrofarebných rýb a inej morskej fauny.

Park sa rozprestiera na viac ako 480 kilometroch štvorcových a je známy najmä svojimi podvodnými prechodmi. Kedysi bol slávny ako miesto pre podvodné rajské údolie, ktoré pripomínalo nejaký magický svet pod morom. Aj keď je to stále krásne miesto, v súčasnosti je pre všetkých návštevníkov vyžadované povolenie na vstup do parku, aby sa zachovala jeho jedinečná biodiverzita.

V Ras Muhammad National Park je množstvo populárnych miest na šnorchlovanie a potápanie. Napríklad, Blue Hole je známy ako jeden z najlepších miest na svete na potápanie, ktoré ponúka úžasný pohľad na farebný podmorský život. Toto miesto je však vyžaduje dostatočnú skúsenosť a vedie k hlbokým vodám, takže vždy je potrebné mať odborného sprievodcu pri vstupe do vodu.

Okrem šnorchlovania a potápania však Ras Muhammad ponúka aj iné aktivity pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo. Množstvo turistických trás a púštnych jazd autami je dostupných pre tých, ktorí chcú objavovať krásy epického egyptského pobrežia. Počas týchto jazd môžete objaviť typickú miestnu faunu a flóru, ako napríklad beduínske osady a vzácne egyptské želvy.

Ras Muhammad National Park je miestom, kde môžete relaxovať a uniknúť kľudnému a pokoju egyptského pobrežia. V uliciach a plážach typických turistických miest môžete stretnúť veľa ľudí, ale v tomto národných parku je príroda vaším jediným spoločníkom.

Ak hľadáte dovolenku s dávkou adrenalinu a uchvátení prírodou, Egypt Ras Muhammad National Park je destinácia, ktorú by ste nemali obísť. Červené more je dobrodružstvom pre vaše zmysly a Ras Muhammad je vstupnou bránou do vody, kde môžete objaviť jedinečnú a starobylú krásu. Takže, čo na vás ešte čakáte? Vyhľadajte si letenku do Egypta a objavte Ras Muhammad National Park už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Ras Muhammad National Park


1. Čo je to Egypt Ras Muhammad National Park?
Egypt Ras Muhammad National Park je chránené územie nachádzajúce sa v Egypte na Sinajskom polostrove. Je známe svojou bohatou podmorskou faunou a flórou a je populárne medzi potápačmi a milovníkmi prírody.

2. Ako sa dostaneš do Egyptu Ras Muhammad National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Egyptu Ras Muhammad National Park, je cestovať do letiska v Sharm El Sheikh. Odtiaľ je možné si vziať taxík alebo autobus do chránenej oblasti.

3. Aké aktivity si môžem vychutnať v Egypte Ras Muhammad National Park?
V Ras Muhammad National Park môžete zažiť potápanie, šnorchlovanie, plávanie v krásnych lagúnach, výlety na koralových útesoch, výlety na púštnom polostrove a obdivovať nádherné scenérie.

4. Kedy je najlepšie navštíviť Egypt Ras Muhammad National Park?
Najlepším obdobím na návštevu Egyptu Ras Muhammad National Park je obdobie od októbra do mája, keď je teplota príjemná a voda v mori je vhodná na potápanie a šnorchlovanie.

5. Musím mať potápačské vybavenie, aby som navštívil Egypt Ras Muhammad National Park?
Nie je potrebné vlastniť potápačské vybavenie, pretože v blízkosti parku sú k dispozícii pôžične potápačské vybavenie a pre záujemcov je tam aj dostupná kvalifikovaná inštruktorská služba.

6. Aké druhy rýb a korálov môžem vidieť pri potápaní v Egypte Ras Muhammad National Park?
V parku sa nachádza veľké množstvo druhov rýb a korálov vrátane papagájových rýb, morských koníkov, chobotníc, korálových útesov a ďalších farebných morských tvorov.

7. Aké sú obmedzenia a pravidlá v Egypte Ras Muhammad National Park?
V parku platia prísne pravidlá na ochranu prírody, vrátane zákazu odstraňovania akýchkoľvek prírodných materiálov, zákazu organizovania súkromných stretnutí a táborov, ako aj zákazu kúpania a šnorchlovania v niektorých oblastiach pre ochranu koralových útesov.

8. Je v Egypte Ras Muhammad National Park ubytovanie?
V blízkosti parku je dostupné niekoľko ubytovacích zariadení, vrátane luxusných hotelov, stredne veľkých rezortov a kempov.

9. Hoci nie som potápač, je stále stojí za to navštíviť Egypt Ras Muhammad National Park?
Áno, aj keď nie ste potápač, stále môžete vychutnať krásu prírody a scenérie parku. Môžete sa šnorchlovaním alebo len relaxovať na pláži a obdivovať nádherný výhľad.

10. Ako dlho trvá obvyklá návšteva Egypta Ras Muhammad National Park?
Obvyklá návšteva parku trvá približne jeden deň, pričom veľa závisí od toho, aké aktivity si zvolíte a koľko času venujete každej z nich.


Letenka Egypt Ras Muhammad National Park


Egypt je fascinujúcou krajinou plnou histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Jedným z najznámejších a najkrajších miest, ktoré stojí za návštevu, je Egyptský národný park Ras Muhammad. Ak plánujete do Egyptskej Riviéry, nezabudnite si naliať na termosky a tašku s jedlom, pretože vás čaká vzrušujúca ponuka dobrodružstva v tomto úchvatnom prírodnom chránenom území.

Národný park Ras Muhammad sa nachádza na juhu Sinajského polostrova a je jedným z najvyhľadávanejších a najobdivovanejších miest pre milovníkov prírody a potápania na celom svete. To je kvôli jeho úchvatným koralovým útesom, jasným tyrkysovým vodám a bohatej podmorskej faune a flóre.

Ak vás láka potápanie a snímate o objavení tajov podmorského sveta, Egyptský národný park Ras Muhammad je pre vás tým správnym miestom. Jeho koralové útesy sú považované za niektoré z najkrajších na svete a sú domovom pre viac ako 220 druhov korálov a 1000 druhov rýb. Poďte a zjavnite sa v podmanivom svete delfínov, rýchlych žralokov, farbených morských žiabrov a mnoho ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem potápania je tu celý rad ďalších aktivít, ktoré môžete vyskúšať. Môžete skúsiť šnorchlovanie, ktoré vám umožní obdivovať podmorský svet aj bez potopenia sa pod vodu. Razantné rýchle plachtenie je tiež populárne medzi návštevníkmi parku. Môžete si prenajať malú loďku a plaviť sa po pobreží, pričom si užívate krásne výhľady na horizont a obdivujete pozoruhodné panorámy parku.

Obdivovanie prírodných scenérií nie je však jediným, čo si môžete užiť v národnom parku Ras Muhammad. Park ponúka aj fantastické možnosti trekingu a pozorovania vtákov. Choďte na prechádzku po pobreží, kde sa stretáva piesková pláž s tyrkysovou vodou a obdivujte divoké vtáky, ktoré sem prichádzajú migrovať. Ak ste šťastlivcom, možno uvidíte vzácneho obyvateľa parku, ako je napríklad ohrozený arabský ibis.

Pri návšteve Egyptského národného parku Ras Muhammad nezabudnite na kultúrne a historické skvosty blízkeho okolia. Môžete sa vydať do blízkeho mesta Sharm El-Sheikh, kde nájdete nespočetné množstvo reštaurácií, obchodov a nočného života. Navštívte múzeum v Sharm El-Sheikh a dozviete sa viac o histórii Egypta a kultúre. Ak máte radi dobrodružstvo, nevynechajte výlet na Sinajský vrchol Mount Sinai, kde môžete sledovať prekrásne východy a západy slnka.

Egyptský národný park Ras Muhammad ponúka jedinečnú príležitosť preskúmať jedno z najkrajších miest na Zemi. Od podmorskej fauny a flóry až po úchvatné pláže a nádherné scenérie, park je rajom pre milovníkov prírody. Takže si naplánujte letenky, vybavte si víza a pripravte sa na fascinujúcu dovolenku v Egypte, kde nezabudnuteľné dobrodružstvo na vás čaká v Egyptskom národnom parku Ras Muhammad.


Ubytovanie Egypt Ras Muhammad National Park


Egyptský Ras Muhammad National Park patrí medzi najkrajšie miesta na svete a každý rok priláka tisícky turistov. Tento park sa nachádza v najjužnejšej časti Sinajského polostrova a je pokrytý úchvatnou krajina s kopcami, zálivmi a koralovými útesmi, ktoré sú domovom pre niektoré z najkrajších druhov morskej fauny a flóry.

Ak hľadáte ubytovanie v Egypte blízko Ras Muhammad National Park, máte viacero možností. Je to však v závislosti od toho, či plánujete prenocovať na kempingu, alebo v hoteli.

Ubytovanie na kempingu:

Ras Muhammad National Park má nejaké campy, kde si môžete postaviť stan, alebo si prenajať bungalov. Kempy sú najlepšie možnosti pre tých, ktorí chcú stráviť pár nocí v parku a ochutnať Adventure.

- Sharks Bay Umbi Diving Village: Tento kemp na brehu zálivu Sharks Bay má všetko, čo potrebujete na pohodlný pobyt. Môžete si vybrať medzi stanom alebo bungalovom, všetky sú vybavené posteľou a vlastnou kúpeľňou. Kemp tiež ponúka rôzne možnosti stravovania a aktivít, ako je potápanie a šnorchlovanie.

- White Beach Camp: Hoci táto destinácia sa nachádza ďalej od parku, ponúka úplne odlišnú skúsenosť. Kemp sa nachádza pri pláži, odkiaľ môžete vidieť kokosové palmy a miestnych rybárov. Sú tu dobre vybavené stany a bungalovy, a každý večer sa tu organizuje ohnisková večera.

Ubytovanie v hoteli:

Ak chcete stráviť svoju dovolenku v luksusnejších podmienkach, v okolí Ras Muhammad National Park nájdete niekoľko luxusných hotelov.

- Xperience Sea Breeze Resort: Tento krásny luxusný rezort sa nachádza pri zálive Sharks Bay a ponúka izby s výhľadom na more a prístup k súkromnej pláži. V areáli hotela sa nachádza spa a wellness centrum, fitnescentrum a početné reštaurácie s rôznorodou kuchyňou.

- Four Seasons Resort Sharm El Sheikh: Tento krásny hotel sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Sinajského polostrova a ponúka úplne luxusné a veľké izby s krásnym výhľadom na more. Okrem toho tu nájdete päť bazénov, spa centrum, päť reštaurácií a súkromnú pláž.

- Rixos Premium Seagate: Tento piatihviezdičkový hotel sa nachádza na súkromnej pláži a ponúka izby s výhľadom na more, ktoré sú vybavené najmodernejšou technológiou. V hoteli sa nachádza tiež spa a wellness centrum, fitnescentrum a niekoľko reštaurácií.

Ubytovanie v Egypte blízko Ras Muhammad National Park má čo ponúknuť. Bez ohľadu na to, či si zvolíte kemping, alebo luxusný hotel, môžete si byť istí, že tu nájdete ubytovanie, ktoré Vám umožní vychutnať si krásy egyptského pobrežia.


Počasie Egypt Ras Muhammad National Park


Ras Muhammad Národný park, nachádzajúci sa v Egypte, je známy svojou úchvatnou prírodou a fascinujúcim podmorským svetom. Toto miesto je jedným z najnavštevovanejších národných parkov v Egypte, kde turisti majú príležitosť vidieť unikátny ekosystém až 800 rôznych druhov rýb a 220 druhov korálov.

Keď sa pozriete na počasie v Ras Muhammad Národnom parku, musíte sa zamerať na tropické podnebie. Väčšinou je tu teplé a suché počasie, s teplotami dosahujúcimi priemerne 30 °C počas celého roka. Letné mesiace (jún až september) sú najteplejšie, s teplotami, ktoré sa môžu vyšplhať až na 40 °C. Naopak, zimné mesiace (december až február) sú chladnejšie, s teplotami okolo 20 °C.

V závislosti od mesiaca môžete očakávať rôzne úrovne vlhkosti vzduchu. V letných mesiacoch je vzduch zvyčajne suchší a teplejší, s minimálnym výskytom zrážok. Na druhej strane, v zimných mesiacoch sa môžu vyskytnúť zrážky, aj keď nie výrazné. Väčšina zrážok sa zvyčajne vyskytuje v mesiacoch november a december.

Ak plánujete navštíviť Ras Muhammad Národný park, najlepší čas je počas jesene a zimy (október až marec), keď je teplota príjemná a vyhýbate sa extrémne horúcim letným mesiacom. Tieto mesiace sú tiež ideálne na potápanie, pretože teplota vody sa pohybuje okolo 25 °C, čo je pohodlné pre väčšinu potápačov.

Okrem počasia, Ras Muhammad Národný park ponúka aj množstvo iných atrakcií. Môžete si tu vychutnať prechádzky, pikniky a pozorovať vtáky v ich prirodzenom prostredí. Pre milovníkov potápania je tu dostatok miest na objavovanie podmorského života, vrátane farebných korálov, exotických rýb a žralokov.

Vakácia v Ras Muhammad Národnom parku je jedinečnou príležitosťou zažiť krásu prírody Egypta. Bez ohľadu na ročné obdobie, tu nájdete príjemné počasie a množstvo úžasných miest na objavovanie. Ak ste zvedaví na unikátny ekosystém a podmorský život, tak vám Národný park Ras Muhammad určite zaručí nezabudnuteľné zážitky.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky