Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Egypt Dahab

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


Otázka: Aké letiská sú najbližšie k Dahabu?
Odpoveď: Najbližšie letiská sú letisko Sharm El Sheikh (asi 90 minút jazdy) a letisko Taba (asi 2 hodiny jazdy).

Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy do Dahabu z letiska?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je rezervovať si dopravu vopred cez hotel alebo cestovnú agentúru. Taktiež je možné využiť taxi služby.

Otázka: Ktorá je najlepšia doba na návštevu Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú od októbra do apríla, keď je počasie miernejšie a teploty sú pohodlnejšie.

Otázka: Ktoré miesta v Dahabu stoja za to navštíviť?
Odpoveď: Niektoré z miest, ktoré stoja za to navštíviť, sú Sinajské hory, Červené more, pláže Lagoon a Mashraba a tradičné beduínske dediny.

Otázka: Kde si môžem kúpiť suveníry v Dahabu?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v tradičných beduínskych obchodoch alebo v obchodoch so suvenírmi. Najobľúbenejšími suvenírmi sú rôzne druhy keramiky, šperkov a beduínske tkaniny.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Dahabu?
Odpoveď: Niektoré z aktivít, ktoré sú k dispozícii v Dahabu, sú potápanie, windsurfing, plachtenie, súťaže v kiteboardingu, jazda na kameľoch a off-road jazdy.

Otázka: Kde sa nachádza najlepšia kúpanie v Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie miesta na kúpanie v Dahabu sú v Lagoon a Mashraba plážach, kde sa voda zahrieva až na teplotu 28 stupňov.

Otázka: Je v Dahabu bezpečne cestovať?
Odpoveď: Áno, Dahab je považovaný za bezpečné miesto pre cestovanie, ale stále sa odporúča, aby ste boli opatrní a sledovali aktuálne bezpečnostné opatrenia.


Dovolenka Egypt Dahab


Egypt je pre mnohých cestovateľov jedným z najobľúbenejších cieľov na dovolenku nielen kvôli svojej bohatej histórii a kultúre, ale aj kvôli svojim krásnym plážam a úchvatnej podmorskej faune. Jedným z najkrajších miest na dovolenku v Egypte je bezpochyby Dahab.

Dahab, ležiaca na pobreží Červeného mora, je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú a relaxačnú dovolenku. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Ak túžite po oddychu a slnení sa, nikde inde sa nebudete cítiť lepšie ako na pláži Lagoon.

Pre tých, ktorí sú vo vodných športoch, je Dahab rajom. Mesto je svetoznáme pre svoju vynikajúcu ponuku vodných športov vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu a kitesurfingu. Podmorský svet v Dahabe neprekonateľný. Môžete objavovať úchvatné koralové útesy, kde sa skrývajú rôzne druhy ryb a iných morských tvorov. Pre tých, ktorí si túžia vyskúšať ponorený život, je tu množstvo potápačských stredísk, ktoré ponúkajú potápačské kurzy pre začiatočníkov aj skúsených potápačov.

Okrem nádherných pláží a vodných aktivít, Dahab ponúka aj možnosť preskúmať okolitú krajinu. Pre tých, ktorí sa neboja dobrodružstva, je možnosť ísť na safari do púšte. Aby ste zažili skutočný egyptský dobrodruh, môžete si prenajať štvorkolky a prejsť sa cez pešiu púšť. Nebudete len obdivovať úžasné scenérie, ale tiež sa môžete zastaviť v beduínskych táboroch a ochutnať tradičnú egyptskú kuchyňu.

Dahab je tiež známe svojimi trhmi, na ktorých môžete nájsť rôzne suveníry a miestne remeslá. Môžete si kúpiť kvalitné a unikátne predmety ako je tradičný egyptský šperk alebo rukodielo. Tu možete zažiť typickú atmosféru orientálneho bazáru a stretnúť sa s priateľskými miestnymi obyvateľmi.

Ak sa chcete oddýchnuť od ruchu mesta a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Dahab je tou správnou voľbou. S krásnou prírodou, pokojnou atmosférou a množstvom aktivít ponúkajúcich zábavu a dobrodružstvo, je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Takže neváhajte a plánujte dovolenku v Egypte v Dahabe a zažite nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Egypt Dahab


Dahab je populárna turistická destinácia v Egypte, ktorá sa nachádza na pobreží Červeného mora. Patrí medzi najkrajšie miesta na svete pre potápanie a surfovanie, no jeho atraktívnosť je ovplyvnená aj počasím.

Klima v Dahabe je desertné. V lete teploty vystupujú na 40°C a v zime klesajú na 20°C. Morské vody sú teplé celý rok a teplota vzduchu je mierna v porovnaní s inými oblasťami Egypta.

Zima v Dahabe je obdobie s najsilnejšími a najpríjemnejšími vetrovmi, ktoré umožňujú ideálne podmienky pre surf, kitesurf a windsurfing. V zime sa počasie v Dahabe považuje za najpríjemnejšie, pretože teploty sú pohodlné a nemusíte bojovať s veľkými horúčavami.

Jarné obdobie v Dahabe znamená búrky, ale v zime sú šance na dážď minimálne. Ako sa blíži jeseň, počasie sa stáva prijemnejším. Teplota vzduchu je nižšia a v morskej vode je viac chladu. Toto obdobie tiež poskytuje dobré podmienky pre rôzne druhy turistiky, napríklad prechádzky po pustatinach a výlety do okolitých hôr.

Leto v Dahabe môže byť veľmi horúce. V tejto dobe roka sa môžete stretnúť s vysokými teplotami a veľmi horúcimi dňami. Nočné teploty sú takisto vysoké, čo znamená, že nemusíte obliekať ťažké oblečenie. Najlepšie je prísť v lete do Dahabu, ak máte radi viac slnka a chcete sa okúpať v teplej vode.

V záverečnej analýze je počasie v Dahabe na väčšinu ľudí vhodné, ak chcete ísť potápať, surfovať, kitesurfing a windsurfing. Na druhej strane, ak chcete urobiť výlet mimo turistického sektoru, tak zima a jar sú tie najlepšie ročné obdobia pre turistiku. V konečnom dôsledku, nech už prídete kedykoľvek, Dahab ponúka jedinečné skúsenosti a neopakovateľnú atmosféru, ktorá Vás uchváti.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, nádhernými plážami a fascinujúcimi miestami na preskúmanie. Ak plánujete dovolenku v Egypte a hľadáte ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára miesto s názvom Dahab.

Dahab je malebné letovisko na pobreží Červeného mora, nachádzajúce sa iba približne 80 kilometrov východne od vyhľadávaného letoviska Sharm El Sheikh. Odlišuje sa svojou pokojnou a uvoľnenou atmosférou a je známe ako raj pre milovníkov potápania a windsurfing. Taktiež je to vhodné miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v nádhernom prostredí.

Cesta do Dahabu je možná cez medzinárodné letisko v Sharme El Sheikhu, kam môžete lietať z rôznych častí sveta. Po pristátí v Sharm El Sheikhu môžete ľahko dopraviť do Dahabu vlakom, autobusom alebo taxíkom. Táto krátka cesta ponúka nádherné výhľady na pobrežie Červeného mora a slávne Sinajské pohorie.

Po príchode do Dahabu budete okamžite fascinovaní krásami tejto oblasti. Jednou z hlavných atrakcií je Blúzová diera, ktorá ponúka jedinečnú príležitosť na potápanie v jednom z najkrajších miest Červeného mora. Môžete obdivovať farebné koraly, rybky a ďalšie podmorské tvory vo vode, ktorá je považovaná za jednu z najjasnejších a najkrajších na svete.

Pre tých z vás, ktorí žiadajú viac adrenalínu, je tu ponuka windsurfingového a kitesurfingového športu. V Dahabe je veľa windsurfingových škôl, kde si môžete prenajať všetko potrebné vybavenie a priamo na mieste sa naučiť základy a pokročilé techniky. Silný, konštantný vietor a ideálna teplota vody poskytujú dokonalé podmienky pre tieto športy.

V meste Dahab môžete tiež objaviť mnoho zaujímavých miest a zážitkov. Jedným z nich je slávny trh s darčekmi, kde si môžete zakúpiť tradičné egyptské výrobky ako napríklad obľúbené čajové kanvice, farebné šperky a punčochy s výšivkami. Okrem toho môžete navštíviť aj miestnu kaviareň a ochutnať niektoré z tradičných egyptských jedál, ako sú falafel alebo hovädzie kúsky na smažení.

Na konci dňa si môžete vychutnať západ slnka na jednej z nádherných pláží v Dahabe. Červené more vytvára úžasné farebné odtiene, ktoré vytvárajú romantickú atmosféru. Môžete si vychutnať chvíľu relaxu na lehátku, zaplavovať si nohy v čistom piesku a obdivovať dokonalý výhľad na Červené more.

Návrat do hotela je jednoduchý s množstvom možností prechádzok alebo taxi služieb. Vzhľadom na to, že Dahab je relatívne malé letovisko, všetko je v blízkosti a ľahko dostupné.

Dahab je skutočne neodolateľné miesto na oddych a dovolenku. S jeho nádhernými plážami, fascinujúcim podmorským svetom a pokojnou atmosférou je to malý kúsok raja na Zemi. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Egypta a čas strávený v Dahabe nechajte, aby vám zostal v srdci naveky.


Ubytovanie Egypt Dahab


Egypt má mnoho kúziel! Môžeš tam nájsť pláže, koraly, divokú prírodu a staroveké pamiatky. Ametystové hory, kultúra a tradičné potraviny sú všetko neodolateľné prvky, ktoré privádzajú návštevníkov do Egypta. Medzi týmito kúzelnými miestami je aj Dahab, ktoré získalo povesť ako "Mekka pre potápačov".

Dahab leží na západnom brehu Sinajského polostrova a je pokojným a príjemným mestom, ktoré dýcha starovekou históriou a bohatou kultúrou. Je to ideálny cieľ pre tých, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku, kde sa môžu oddýchnuť od každodenného ruchu a vychutnať si krásu života v Egypte.

Jedným z kľúčových faktorov, prečo by si mal zvoliť Dahab ako miesto svojho pobytu v Egypte, je jeho bohatstvo na plážach a koraly. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí Laguna a Eel Garden. Pláže sú dokonalým miestom na relaxáciu a hodovanie na starovekom egyptskom slnku. Sú tiež ideálnym miestom pre potápačov, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú podmorskú skúsenosť s koralovým útesom a morskými tvormi.

Ďalším úžasným prvkom Dahabu je jeho cenovo dostupné ubytovanie. Môžeš si vybrať z rôznych hotelov, rezortov, apartmánov a hostelite, ktoré sú vhodné pre každého. Najobľúbenejšími sú hostely a rezorty s orientálnou atmosférou. Ubytovanie sa pohybuje od jednoduchých chatiek a apartmánov po luxusné hotely a rezorty s plným servisom.

Ak si do Dahabu prichádzaš za plážami, koralmi a potápaním, nezabudni preskúmať Koralovú Záhradu, známu aj ako "The Blue Hole", ktorá je svetovo známym potápačským miestom. To je miesto, kde môžeš vidieť jedny z najkrajších korálových útesov na svete.

Okrem potápania a korálových útesov, Dahab ponúka turistom aj niekoľko starovekých pamiatok, ktoré môžeš navštíviť. Medzi najznámejšie patrí Blue Lagoon, ktorá je známa pre krištáľovo čistú vodu a bielu pláž, kde sa môžeš vykúpať a opalieť.

Ak hľadáš miesto plné uvoľnenia, krásneho počasia, scény plnej kúziel a kultúrneho vzrušenia, Dahab je tou správnou voľbou. Užite si tamojšiu pohostinnosť a krásu, ktorú tento staroveký klenot Egypta má pre návštevníkov na každom kroku.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky