Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka nespočetné množstvo atrakcií pre návštevníkov. Jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Asuán, známe ako veľké mesto na juhu Egypta. Asuán leží na brehu Nílu a je známy pre svoje krásne pamiatky a neopísateľné scenérie.

Jednou z najväčších atrakcií Asuánu je chrám Philae. Tento starobylý chrám bol postavený na ostrove Agilkia, ktorý bol umelo vytvorený po vybudovaní Asuánskej priehrady. Keďže ostrov bol potopený pod vodou po vybudovaní priehrady, chrám bol presunutý na susedný ostrov. Táto skutočnosť len pridáva na jeho mystickej atmosfére a zároveň naznačuje starostlivosť, s akou sa chrámy starovekého Egypta chránia.

Ďalšou významnou pamiatkou v Asuáne je Násoslaví, ktoré je súčasťou starodávneho egyptskeho chrámu. Tento unikátny chrám bol postavený egyptským faraónom Ramzesom II. v 13. storočí pred naším letopočtom. V chráme sa nachádza obrovska socha Ramesse II., ktorá zaujme všetkých návštevníkov. Prechádzka okolo Násoslaví je zážitkom a návrat do histórie Egypta.

Okrem týchto dvoch pamiatok je Asuán bohatý aj na prírodné scenérie. Nádherné vody rieky Nil a skalnaté hory vytvárajú prekrásnu panorámu, ktorá nezanechá nikoho ľahostajným. Asuán je tiež známy pre mnoho vodných aktivít, ako sú plavby po rieke Nile, lovenie rýb alebo jednoducho relaxácia na mnohých piesočnatých plážach. Okolie Asuánu ponúka nespočetné množstvo príležitostí na prieskum a objavovanie.

Ak ste milovníkmi nákupov, Asuán je tiež skvelým miestom na nakupovanie s tradičnými trhmi a obchodmi. Tu si môžete kúpiť tradičné egyptské výrobky, ako sú napríklad ručne vyrobené suveníry, šperky a mnoho iného. Asuán je tiež známe pre svoju bohatú kultúru a tradície, ktoré je možné objaviť prostredníctvom tradičných egyptských tanecov, hudby a festivalov.

Vzhľadom na bohatstvo atrakcií, ktoré ponúka Asuán, je dôležité si zabezpečiť dostatočný čas na objavovanie všetkého, čo toto miesto má na ponuku. Mnoho turistov sa rozhodne zostať v Asuáne na niekoľko dní a zážitky si doslova vychutnávajú. Je to miesto, kde sa stretáva histórie a krása, umenie a príroda.

Asuán je určite jedným z najkrajších miest v Egypte a je vhodný pre všetkých, ktorí sú zvedaví na históriu a kultúru tohto fascinujúceho miesta. Nezáleží na tom, či ste dovolenkár, milovník histórie alebo prírodnej krásy, Asuán vám poskytne úžasné zážitky a pamiatky, ktoré vás zanechajú ohromenými. Ak hľadáte miesto na oddych a súčasne objavovanie, Asuán by mal byť na vrchole vášho zoznamu destinácií.


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je známy svojimi slnečnými a teplými podnebiami, no nie všetky oblasti sú rovnaké. Asuán, ktorý sa nachádza v južnej časti Egypta, je známy svojou suchosťou a extrémnymi teplotami.

Asuán sa nachádza na brehu rieky Níl, ktorá poskytuje mnoho príležitostí pre turistov, aby sa zoznámili s kultúrou Egypta. Najznámejšie miesto v Asuáne je chrám Philae, ktorý bol postaven v období ptolemaiovských dynastií. Tento starobylý chrám je symbolom krásy, ktorý je spojený s bohynou Isis.

Okrem chrámu Philae sa v Asuáne nachádza aj Násoslaví, ktoré sa nachádza asi 10 kilometrov južne od mesta. Toto miesto je známe svojimi obchodmi a trhoviskami, kde môžete nájsť rôzne druhy omamných vonných kvapalín a iných produktov, ktoré sú vyrobené z miestnych druhov korenia.

Väčšina turistov by mala v Asuáne navštíviť tieto miesta buď skoro ráno alebo večer, keď je teplota o niečo príjemnejšia. V letných mesiacoch teplota v Asuáne môže dosahovať až 50 stupňov Celzia, takže návštevníci by sa mali chrániť pred slnkom a udržiavať dostatočnú hydratáciu.

V zime, keď je teplota nižšia, je pre turistov pohodlnejšie navštíviť miestne atrakcie. V Asuáne sú zvyčajne suché podmienky, takže ak chcete vidieť prírodné scenérie, mali by ste sa zamerať na púšť a rieku Níl.

Celkovo je Asuán krásnym a historickým miestom v Egypte, ktoré ponúka mnoho zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Asuánu si môžu vychutnať krásu miestnych pamiatok, kultúru a prírodu. Avšak, treba si dávať pozor na extrémne teploty a zabezpečiť si primeranú ochranu pred slnkom, aby si návštevníci mohli vychutnať plný zážitok počas svojho pobytu v Asuáne.


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské mesto Asuán je známe svojou neopakovateľnou históriou a fascinujúcimi pamiatkami. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, letenka Egypt Asuán je najlepším spôsobom, ako tam dostať.

Chrámov Philae a Násoslaví sú dve z najdôležitejších turistických atrakcií v Asuáne a určite si zaslúžia vašu pozornosť. Prečo si nevzdať pohodlnú letenku a vydať sa na túto nezabudnuteľnú dovolenku?

Po prílete na medzinárodné letisko v Asuáne sa budete nachádzať v úplne inom svete. Kúsok od letiska sa nachádza Philae, jedno z najzachovalejších miest starovekého Egypta. Tento chrám, zasvätený bohyni Isis, bol jedným z najslávnejších a najpopulárnejších náboženských centier v Egypte. Jeho stĺpy, nápisy a fresky odkazujú na bohatú minulosť tejto oblasti.

Násoslaví je ďalšou dôležitou pamiatkou v Asuáne. Tento chrám, vybudovaný vo 3. storočí pred n.l. početnou skupinou faraónov, je obdivuhodne zachovaným miestom bohatým na historickú a kultúrnu hodnotu. Jeho nádherné fresky, sochy a sloupy zanechávajú jedinečný dojem na návštevníkov.

Letenka Egypt Asuán vám tiež otvorí dvere do ďalších pozoruhodností, ktoré mesto ponúka. Môžete navštíviť Asuánsku priehradu, najväčšiu priehradu v Afrike, ktorá poskytuje oblasť s elektrinou a zvýšená hladina Nílu tvorí nádhernú scenériu. Mali by ste určite podniknúť aj plavbu po rieke Níl, ktorá vás zavedie k poháňaným lodiam, tržným člnkom a nádherným ostrovom v okolí.

Asuán je tiež známe svojimi exotickými trhmi, kde si môžete kúpiť originálne suveníry a miestne remeslá. Mali by ste skúsiť aj miestnu kuchyňu, aby ste ochutnali autentické chute Egypta.

Letenka Egypt Asuán je teda prvou zastávkou na ceste k objavovaniu pokladov tohto krásneho mesta. Chrám Philae a Násoslaví sú dvoma najvýznamnejšími pamiatkami, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Okrem toho tam nájdete množstvo ďalších zaujímavostí a atrakcií, ktoré vám ukážu luxus a krásu starovekého Egypta.

Ak sa chystáte na dovolenku, neváhajte si rezervovať letenku Egypt Asuán. Tento kúsok raja bude pre vás skvelým miestom na odpočinok, relaxáciu a objavovanie nových kultúrnych skvostov. Asuán a jeho neopakovateľné pamiatky vás určite očaria a budú vám spomienkou na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


1. Kde sa nachádza mesto Asuán?
Mesto Asuán sa nachádza na južnom konci Egypta, pri brehu rieky Nil.

2. Akou dopravou sa dá do Asuánu dostať?
Do Asuánu sa dá dopraviť letecky, lodou alebo autobusom zo zvyšku Egypta.

3. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Asuáne?
V Asuáne sa nachádza mnoho turistických atrakcií, medzi ktoré patrí chrám Philae, násoslaví a nádherná priehrada na rieke Nil.

4. Aký je vstupný poplatok na chrám Philae?
Vstupný poplatok na chrám Philae je závislý od národnosti a kategórie (dospelý, študent, dieťa), priemerná cena je 140 egyptských libier.

5. Ako sa dá dostať na chrám Philae?
Na chrám Philae sa dá dostať loďou, pretože sa nachádza na ostrove v rieke Nil.

6. Aké iné pamiatky si ešte môžem pozrieť v Asuáne okrem chrámu Philae?
Okrem chrámu Philae sa v Asuáne môžete pozrieť aj na Násoslaví, ktoré je jednou z najluxusnejších turistických oblastí v Egypte.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Asuánu?
Najlepšie obdobie na návštevu Asuánu je od októbra do apríla, keď je príjemné počasie a horúčavy nie sú také intenzívne.

8. Je v Asuáne bezpečné cestovať?
Väčšinou je v Asuáne bezpečné cestovať pre turistov, ale vždy je dôležité sledovať aktuálne bezpečnostné odporúčania a dodržiavať miestne zákony a predpisy.

9. Aký je priemerný čas strávený v Asuáne?
Priemerný čas strávený v Asuáne sa pohybuje medzi jedným až tromi dňami, v závislosti od toho, koľko času chcete venovať jednotlivým atrakciám.

10. Je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví?
Nie je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví, lístky je možné zakúpiť priamo na mieste.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ktoré privádzajú na roky čoraz viac turistov z celého sveta. Jedným z miest, ktoré by nemal chýbať na zozname každého cestovateľa, je Asuán, mesto nachádzajúce sa na juhu Egypta. Toto mesto poskytuje návštevníkom úžasné možnosti na spoznávanie kultúry a histórie Egypta, a to hlavne v spojení s pobytom v jednom z príjemných ubytovaní.

V Asuáne sa nachádza množstvo ubytovaní, ktoré ponúkajú celkové zážitky pre turistov. Ak máte radi pokojnejšie miesta, prednostne sa vyhnite ubytovniam v centre mesta. V blízkosti centra mesta sa však nachádza veľa hotelov a rezortov, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

Jedno z rekreačných ubytovaní, ktoré si môžete vyskúšať, je Nubian Village. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť a spoznať kultúru a spôsob života miestnych obyvateľov. Ponúkajú sa tu izby s výhľadom na rieku Níl, klimatizácia, bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Hostia sa tu budú môcť naučiť tradičné tanec Núbijci, ochutnať miestne jedlá a dokonca si pozrieť tradičné remeslá miestnych ľudí.

Ak máte radi privátnejšie prostredie, môžete si vybrať z množstva apartmánov a chát. Napríklad Nubian Lotus Land sa nachádza v útulnej osade Faruka. Návštevníci tu môžu prenajať celý apartmán s kuchyňou a terasou s výhľadom na rieku Níl. Ponúka bezplatné šnorchlovanie a možnosť prenájmu bicyklov.

Medzi všetkými ubytovaniami v Asuáne vyniká Legend Nubia, ktorý poskytuje neuveriteľný výhľad na rieku Níl a jedinečné skúsenosti, priamo v miestnej kultúre. Okolo hotela vedie nekonečné množstvo palmových álejí a zelených trávnikov. Tento hotel je tiež blízko k Dámu Asuánskému a chrámu Philae, ktoré sú jednými z najdôležitejších historických atrakcií v Egypte.

Kedykoľvek sa rozhodnete pre návštevu Asuánu, uistite sa, že si zarezervujete jedno z týchto ubytovaní, ktoré vám ponúknu úžasnéživotné prostredie a nezabudnuteľné zážitky počas vašej dovolenky v Egypte.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky