Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Ubytovanie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Afrike, ponúka množstvo krásnych prírodných zázrakov pre turistov. Jedným z týchto miest je aj jazero Assal, známe tiež ako Lake Assal Hot Springs.

Lake Assal je so svojou nadmorskou výškou 155 metrov pod úrovňou mora najnižšie ležiace jazero v Afrike. Leží v povodí rieky Awash a je obklopené sopečnými konuřinami a rozľahlými sopečnými planinami. Svojou veľkosťou a krásou si zaslúži svoje miesto na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

To, čo robí jazero Assal mimoriadnym, sú jeho termálne pramene. Hlina v okolí jazera je veľmi bohatá na soli a minerály, čo spôsobuje, že voda v jazere je extrémne slaná. V skutočnosti je to najslanejšie jazero mimo Antarktídy. Voda z jazera obsahuje okrem soli aj rôzne minerály, ktoré majú liečivé vlastnosti.

Teplota vody v jazere dosahuje v lete neuveriteľné hodnoty okolo 50 stupňov Celzia. Kvôli tomu je kúpanie sa v jazere niečo, čo turisti naozaj musia zažiť. Prameny s horúcou vodou ponúkajú príjemné a relaxačné kúpele, ktoré pomáhajú zmierniť bolesti a liečiť rôzne ochorenia.

Okrem relaxácie a liečenia sa turisti môžu tiež potešiť jedinečnými výhľadmi na okolitú krajinu. Jazero je obklopené sopečnými vrchmi, ktoré poskytujú úžasné panoramatické pohľady. Môžete tiež pozorovať množstvo rôznych vodných vtákov, ktoré sa zastavia na jazere počas migračnej sezóny.

Veľkou výhodou je, že jazero Assal sa nachádza iba necelých 50 kilometrov od hlavného mesta Džibutsko, čo z neho robí perfektný cieľ pre jednodňový výlet. Turisti sa môžu z hlavného mesta dostať autom alebo organizovanými výletmi, ktoré sú k dispozícii.

Pokiaľ ide o ubytovanie, v okolí jazera Assal sú k dispozícii rôzne možnosti. Môžete si vybrať medzi luxusnými reštauráciami a hotely v hlavnom meste Džibutsko alebo využiť kempovanie pri jazere a vychutnať si nezabudnuteľnú noc pod jasnou hviezdou.

Jazero Assal Hot Springs je jedinečným miestom v Džibutsku, ktoré kombinuje krásu prírody, relaxáciu a liečivé vlastnosti termálnych prameňov. Ak sa chystáte navštíviť túto časť Afriky, nezabudnite sa zastaviť pri tomto fascinujúcom jazere a odpočinúť si v jeho horúcej a slanej vode. Určite to nebudete ľutovať.


Dovolenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá krajina nachádzajúca sa na východnom pobreží Afriky, môže byť známa predovšetkým svojím jedinečným miestom prírodného krásy - Lake Assal Hot Springs. Toto miesto je ideálnou destináciou pre dovolenku, ktorá ponúka okrem krásy aj mnoho príležitostí na relaxáciu a oddych.

Lake Assal, ležiaci na severe krajiny, je jedným z najslanejších jazier na svete a často je označovaný ako "Solný vulkán". Je dobre známe svojou unikátnou modrastou farbou a pokrýva plochu približne 60 štvorcových kilometrov. Jeho vody s vysokým obsahom soli a minerálov vytvárajú v jazere horké pramene, kde môžu návštevníci relaxovať a uvoľniť sa. Tieto pramene majú povzbudivé účinky na zdravie a liečia rôzne ochorenia, vrátane svalových a kĺbových problémov.

Lake Assal Hot Springs je miestom, ktoré láka turistov z celého sveta. Okrem uvoľňujúcich prírodných bazénov si návštevníci môžu vychutnať aj nádherný výhľad na okolité hory. Toto miesto je zároveň ideálne pre dobrodruhov a nadšencov vodných športov. Môžete sa pustiť do sledovania živočíchov, ktorí obývajú toto jedinečné jazero, alebo si dokonca môžete vyskúšať plávanie vo veľmi slaných vodách, čo poskytuje jedinečný pocit plávania na hladine.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs ponúka aj možnosť využitia liečebných vonkajších lázní. Mnohí návštevníci prichádzajú sem na liečebné programy, ktoré zahŕňajú rôzne procedúry, ako napríklad bahenné zábaly alebo masáže so solnými minerálmi. Tieto procedúry pomáhajú zmierniť stres, zmierňovať bolesť a zlepšovať kvalitu spánku.

Okrem týchto unikátnych prírodných vlastností ponúka Džibutsko Lake Assal Hot Springs aj krásne a exotické prostredie. Turisti dokážu zažiť nezabudnuteľné západy slnka, miestnu kultúru a tiež ochutnať tradičné jedlá. V okolí sa nachádzajú aj miesta atrakcie, ako napríklad národný park Day Forest, kde môžete objavovať miestnu faunu a flóru.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs je teda ideálnou destináciou pre každého, kto hľadá oddych, relaxáciu a exotické dobrodružstvo. Je to miesto, kde sa môžete pohrať s vodou, vychutnať si blahodarné účinky prírody a objavovať krásu afrického kontinentu. Navštívenie tohto miesta by určite mohlo byť jedným z najkrajších zážitkov vo vašom živote.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Assal Hot Springs


1. Aká je teplota vody v jazere Lake Assal?
- Teplota vody v jazere Lake Assal sa pohybuje okolo 34-40 °C.

2. Je kúpanie vo vodách Lake Assal bezpečné?
- Áno, kúpanie vo vodách Lake Assal je bezpečné. Voda je soľná a obsahuje vysoké množstvo minerálov, čo ju robí priaznivou pre kúpalisko.

3. Sú v jazere Lake Assal prítomné niektoré živočíchy?
- V jazere Lake Assal sa vyskytujú niektoré odolné druhy rias a niekoľko iných morských organizmov, ale živočíchy v jazere nie sú veľmi hojné.

4. Je možné v jazere Lake Assal rybárčiť?
- Áno, je možné rybárčiť v jazere Lake Assal. Niektorí miestni obyvatelia sa živia lovením rýb z jazera.

5. Ako sa dostať k jazeru Lake Assal?
- K jazeru Lake Assal sa dá dostať autom alebo na organizovaných výletných zájazdoch. Cesta z hlavného mesta Džibutska trvá približne dve hodiny.

6. Je možné táboriť alebo stráviť noc pri jazere Lake Assal?
- Áno, je možné táboriť pri jazere Lake Assal. Sú tu určené táborové miesta a niektoré turistické spoločnosti ponúkajú možnosť nocovania v stanoch.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu jazera Lake Assal?
- Najlepšie obdobie na návštevu jazera Lake Assal je počas suchého obdobia od novembra do apríla, keď je menej daždivo a teploty sú príjemnejšie.

8. Aké sú hlavné atrakcie blízko jazera Lake Assal?
- Okolie jazera Lake Assal ponúka aj iné zaujímavé atrakcie, ako napríklad soľné pláže Lac Assal Beach, sopečné útvary Ardoukoba Volcano a historické miesto Tadjoura.

9. Je potrebné mať ochranné vybavenie na kúpanie vo vodách Lake Assal?
- Nie je nutné mať špeciálne ochranné vybavenie na kúpanie vo vodách Lake Assal, ale odporúča sa sa osprchovať sladkou vodou po kúpaní kvôli vysokému obsahu soli.

10. Aký je najlepší spôsob, ako si vychutnať návštevu jazera Lake Assal?
- Najlepším spôsobom, ako si vychutnať návštevu jazera Lake Assal, je zúčastniť sa organizovaného výletu, ktorý zahŕňa kúpanie, rybárčenie, táborovanie a obdivovanie okolitej prírody.


Počasie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá africká krajina nachádzajúca sa v africkej časti Arabského poloostrova. Má jedinečnú geografickú polohu a preto sa jej počasie výrazne líši od počasia iných afrických krajín.

Jedným z najzaujímavejších miest v Džibutsku je jazero Assal a jeho termálne pramene. Jazero Assal je slané vodné telo, ktoré sa nachádza v najnižšom bode afrického kontinentu. Má hladinu až 155 metrov pod úrovňou mora a je považované za jedno z najslanejších jazier na svete.

Počasie v oblasti Džibutska je typické pre suchý a horúci podnebný typ. Vzhľadom na svoju polohu blízko rovníka, krajina má relatívne stabilnú teplotu počas celého roka. Letá sú veľmi horúce, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 40 stupňov Celzia. Minimálne teploty v noci sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia. V zime je teplejšie, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 30 stupňov Celzia a minimálnymi teplotami okolo 20 stupňov Celzia.

Jazero Assal a jeho termálne pramene majú neodolateľnú príťažlivosť pre turistov. Oblasť je známa svojimi minerálnymi prameňmi a liečivými vlastnosťami vody. Teplota vody v termálnych prameňoch sa pohybuje okolo 37-42 stupňov Celzia. Táto voda obsahuje minerály, ktoré majú blahodarné účinky na kožu a telo.

Okrem termálnych prameňov je jazero Assal tiež známe tým, že je jedným z najslanejších jazier na svete. Jeho slaný obsah je tak vysoký, že je viac solitérium ako Mŕtve more. Mnoho turistov si tu prichádza užiť jedinečnú skúsenosť plávania na hladine, ktorá ich neponoria, ale poskytuje jedinečnú vzdušnú povahu.

Samotné jazero Assal aj s termálnymi prameňmi je vietor miesto, ktoré láka turistov z celého sveta. Okrem svojho termálneho a slaného charakteru ponúka aj úchvatnú scenériu, keďže sa nachádza v púšti Grand Bara. Umiestnenie jazera v tejto oblasti poskytuje nádherné výhľady na okolitú krajinu, vrátane blízkych sopiek a sopečných formácií.

Ak plánujete navštíviť Džibutsko a jazero Assal, odporúča sa si zobrať so sebou ochranné prostriedky pred slnkom, ako sú krémy s vysokým ochranným faktorom, okuliare a klobúky. Tiež je dôležité mať pri sebe dostatok vody na hydratáciu, pretože horúce podnebie môže spôsobiť rýchlu dehydratáciu.

Jazero Assal a jeho termálne pramene sú skutočným pokladom Džibutska. Okrem pozorovania a relaxácie v termálnych prameňoch si môžete tiež vychutnať krásu okolitých sopiek a púští. Je to jedinečný zážitok, o ktorom budete ešte dlho rozprávať.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá krajina východne od Afriky a je domovom mnohých fascinujúcich miest, ktoré stoja za to objaviť a preskúmať. Jedným z týchto miest je aj jazero Assal s horúcimi prameňmi.

Jazero Assal sa nachádza v pohorí Ardoukôbe, neďaleko pobrežia Džibutska a je považované za najslanejšie jazero na celom africkom kontinente. Táto slaná voda pochádza z okolitých soľných plôch, kde množstvo slaniny je tak vysoké, že pramenia aj horúce pramene. Nehovoriac o tom, že lake Assal je aj jedným z najnižších bodov na suchom povrchu Zeme.

Ako sa tam dostať? Jednou z najlepších možností je cestovať letecky. Džibutský medzinárodný letisko je dobre prepojené so zvyškom sveta a lety sem prichádzajú zo všetkých hlavných európskych miest. Stačí si nájsť letenku a vydať sa na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu.

Po pristátí na letisku v Džibutsku, cesta k jazeru Assal bude trvať asi dve hodiny. Cesta bude samotná o sebe dobrodružstvo, pretože prechádzate cez vulkanický terén s úžasnými výhľadmi na okolité hory a sopečné kupele. Počas cesty sa vám otvorí nádherný pohľad na jazero Assal, ktoré je obklopené soľnými plážami a sopečnými vrchmi.

Keď sa dostanete k jazeru Assal, môžete sa tešiť z jedinečného zážitku kúpania vo vode s tonami minerálov. Tieto horúce pramene majú množstvo liečivých účinkov na telo, vrátane relaxácie svalov a zlepšovania cirkulácie krvi. Pre tých, ktorí sa o minerálnych kúpeľoch nezaujímajú, stále je tu možnosť len si vychutnať krásne prostredie jazera a pozorovať miestnu faunu, ktorá sa dokázala prispôsobiť tak vysokému obsahu soli v okolí.

Avšak, keď navštevujete jazeru Assal, je dôležité si uvedomiť, že sa nachádza v osobitom prostredí a treba respektovať prírodu. Nezabudnite si priniesť dostatok vody a opaľovacieho krému, pretože slnko tu môže byť veľmi silné. Navyše, je dôležité zabezpečiť si všetko potrebné vopred, pretože okolie jazera nie je príliš veľké a chýba tu infraštruktúra ako reštaurácie a hotely.

Výlet k jazeru Assal a horúcim prameňom je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý návštevníci Džibutska nemôžu premeškať. Vysoká obsadenosť slanom a horúce pramene robia z tohto miesta skutočne jedinečné a fascinujúce. Letenka do Džibutska je kľúčom k tomuto zážitku, ktorý si budete pamätať na celý život. Ak máte radi prírodu, dobrodružstvo a unikátne miesta, Džibutsko a jazero Assal sú to pravé pre vás.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky