Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Čierna Hora Žabljak

Dovolenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora sa stala čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou a jedno z jej najzaujímavejších miest, ktoré určite stojí za návštevu, je Žabljak. Tento malý horský región ponúka jedinečné prírodné scenérie, outdoorové aktivity a relaxáciu pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Žabljak sa nachádza v národných parkoch Durmitor a Tara, ktoré sú zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Tieto parky sú domovom nádherných horských vrchov, hlbokých kaňonov, zelených dolín a prírodných jazier. Pre milovníkov turistiky a horských túr je to ideálne miesto, ktoré ponúka množstvo možností pre objavovanie a prieskum.

Turisti môžu navštíviť známe Črné jezero, ktoré je jedným z najočarujúcejších jazier v regióne. Jeho temnú farbu vytvárajú riasy a vegetácia pod vodou, ktorá reflektuje svetlo a vytvára tak tento unikátny efekt. Okolo jazera je možné absolvovať krásnu prechádzku, či už pešo alebo na bicykli.

Okrem Črného jazera je z Žabljaku možné navštíviť aj ďalšie prírodné krásy, ako je horský masív Durmitor, ktorý je napríklad aj miestom pre zimný lyžiarsky stredisko. Táto oblasť ponúka niekoľko lyžiarskych tratí pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, čím sa stáva perfektnou voľbou pre milovníkov zimných športov.

Okrem turistiky a lyžovania si návštevníci môžu vychutnať aj množstvo iných aktivít. Horské bicykle sú k dispozícii pre tých, ktorí si chcú užiť adrenalín v cyklistických trailoch. Je možné ísť tiež na jazdectvo po horách, alebo sa venovať rôznym vodným športom na jazere.

Vo večerných hodinách môžete ochutnať miestne špeciality a tradičné monteňské jedlá v jednom z mnohých reštaurácií a gastropubov v Žabljaku. Určite si nezabudnite vyskúšať monteňský kozí syr a domácu čiernohorskú štrúdľu.

Ubytovanie v Žabljaku ponúka veľa rôznych možností, od malých rodinných penziónov až po luxusné hotely. Mnohé z nich majú nádherný výhľad na okolité hory a prírodu, čo robí z pobytu ešte príjemnejší zážitok.

Dovolenka v Žabljaku v Čiernej Hore je intenzívnym zážitkom pre všetkých, ktorí túžia po dobrodružstve a zároveň chcú nájsť miesto pre oddych a relaxáciu. S neskutočnou prírodou a množstvom aktivít, ktoré ponúka, je Žabljak jedným z tých miest, ktoré sa určite zapíšu do pamäti a budú znovu a znovu lákať turistov na návštevu.


Počasie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je známa svojou krásnou prírodou a pohorím, a jedným z najznámejších horských miest tohto regiónu je Žabljak. Toto mesto je obľúbeným cieľom pre milovníkov horských športov a turistiku.

Počasie v Žabljaku je silne ovplyvnené jeho polohou vo vysokých nadmorských výškach. Mesto sa nachádza približne na 1 450 metrov nad morom, čo ho robí jedenm z najvyššie položených sídel v Európe. Toto výškové umiestnenie vplýva na jeho klímu a počasie.

Vzhľadom na vysoké nadmorské výšky, teploty v Žabljaku sú nižšie ako v ostatných častiach Čiernej Hory. Počas chladnejších mesiacov, ako sú zima a jeseň, môžete očakávať, že teploty klesnú pod bod mrazu. Priemerná maximálna denná teplota v týchto mesiacoch sa pohybuje okolo 5 °C, zatiaľ čo minimálna teplota klesne na -5 °C.

Zimy v Žabljaku sú chladné a snežné. Toto mesto je obľúbené pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie a snowboarding. Väčšina zasnežených dní sa vyskytuje medzi decembrom a marcom, s priemerným snežením okolo 80 cm. Spravidla je sneženie hojné a dokáže pokryť celú krajinu bielou vrstvou snehu.

Jar a leto prinášajú viac priaznivejšie podnebie do Žabljaku. Teploty stúpajú, pričom priemerné maximálne denné teploty v najteplejších mesiacoch júl a august dosahujú 20 °C až 25 °C. Nočné teploty zostávajú preväčšine chladnejšie, a tak môžu klesnúť na 10 °C.

Počas týchto mesiacov Žabljak ožíva vďaka prílivu turistov, ktorí prichádzajú za jeho krásnou prírodou a možnosťami na túry. Tu nájdeme aj národný park Durmitor, ktorý je zapísaný v UNESCO a ponúka prechádzky horskou krajinou.

Jeseň má v Žabljaku krásne farebné lístie. Teploty sú príjemné a mierne, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 15-20 °C. Môžete sa tešiť na nádherné scenérie a farebné kopcovité kraje, ktoré sa menia zelenú na žiarivé červené, oranžové a hnedé odtiene.

Počasie v Žabljaku je tak zaujímavé, že ponúka zaujímavé skúsenosti pre návštevníkov, či už ide o lyžovanie v zime, pôžitok z národného parku v lete alebo obdivovanie jesenných farieb. Bez ohľadu na ročnú dobu, Žabljak vždy vtiahne svojich návštevníkov do svojej nádhernej a nezabudnuteľnej atmosféry.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Žabljak


1. Aké sú možnosti dopravy do Žabljaku?

Doprava do Žabljaku je možná autobusom, autom, či vlakom. Ak cestujete z Čiernej Hory, je najlepšie sa dostať do Podgorice alebo Nikšiča a odtiaľ pokračovať ďalej autobusom alebo autom.

2. Aké sú najlepšie aktivity v Žabljaku?

V Žabljaku sa dá robiť veľa outdoor aktivít vrátane hikingu, cyklistiky, horolezectva, horskej turistiky a v zime aj lyžovania. Môžete navštíviť aj národný park Durmitor alebo spoznávať kultúru a históriu miesta.

3. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Žabljaku?

V Žabljaku nájdete množstvo ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a kempov. Záleží však na vašich preferenciách.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Žabljaku?

V Žabljaku nájdete množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné čiernohorské jedlá, ale aj medzinárodné kuchyne. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Restaurant Durmitor, Restoran Kod Pera na Bjelasici a sýrna - restaurant Sekač.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Žabljaku?

Najlepší čas na návštevu Žabljaku závisí od toho, aké aktivity plánujete. Ak plánujete lyžovať, najlepší čas je od decembra do marca. Ak chcete vidieť kvitnúce ruže a horské útesy, najlepšie obdobie je od júna do augusta. September a október sú ideálne na turistiku a hiking. V zimnom období môže byť dosť zima, takže si treba dobre zobrať zimné oblečenie.

6. Je Žabljak bezpečný pre turistov?

Všeobecne je Žabljak bezpečný pre turistov. Väčšina turistických oblastí v Žabljaku je dobre oznámená a dobre vidieť, takže treba dodržiavať pravidlá a rady od miestnych sprievodcov. Ako v každom mieste na svete, je však potrebné byť opatrný a stále používať zdravý úsudok.

7. Aké sú najlepšie miesta, ktoré treba vidieť v Žabljaku?

Niektoré z najlepších miest, ktoré treba vidieť v Žabljaku sú národný park Durmitor, Jezero Škrčka a horská dedinka Žabljak. Okolie mesta ponúka množstvo krásnych horských výhľadov a unikátnych prírodných pamiatok.

8. Potrebujem víza pre návštevu Žabljaku?

Občania EÚ a niektorých ďalších krajín nemusia mať víza na návštevu Čiernej Hory pre turistické pobyty, ktoré trvajú menej ako 90 dní. Ak ste z iného štátu, tak je potrebné si skontrolovať, či potrebujete vízum alebo nie.

9. Aké sú najlepšie turistické trasy v okolí Žabljaku?

V okolí Žabljaku sa nachádza množstvo krásnych trekov, najlepší ale závisí od vášho fyzického stavu a skúseností. Niektoré z najlepších sú Skrcko jazero, Bobotov kuk a Sedlo Savin kuk.

10. Aké sú ceny v Žabljaku?

Ceny v Žabljaku sú relatívne lacné v porovnaní s inými európskymi krajinami. Cena za noc v hoteli je od 20 eur, a ceny jedál v reštauráciách sa pohybujú medzi 3 až 10 eur. Cena turistických atrakcií je zvyčajne veľmi dostupná, vrátane vstupu do národných parkov.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora (Montenegro) je prírodným rájem s nádhernými plážami a pohorím, ktoré ponúka skvelé možnosti na trekking a výlety do horských oblastí. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je bezpochyby Žabljak, malé horské mesto nachádzajúce sa v Národnom parku Durmitor.

Ak si plánujete dovolenku v Čiernej Hore a máte radi prírodu a aktívny oddych, cesta do Žabljaku by nemala chýbať na vašom zozname. Letenky do Čiernej Hory sú dostupné z rôznych európskych letísk a vďaka krátkej letovej dobe až do letiska Podgorica alebo Tivat môžete sa do Žabljaku dostaneť rýchlo a jednoducho.

Po prílete na letisko Podgorica alebo Tivat môžete najať auto alebo využiť verejnú dopravu a vydať sa na cestu do Žabljaku. Cesta trvá približne 2-3 hodiny a je naozaj malebná, pretože prechádza okolo úchvatných hôr a straty mostom cez Moracu rieku. Táto trasa je najpohodlnejšou možnosťou, pretože vás zavedie cez Durmitorskú prielomovú dolinu, ktorá je jednou z najkrajších oblastí v tejto krajine.

Žabljak, nachádzajúci sa vo výške 1456 metrov nad morom, je najvyššie položené mesto v Čiernej Hore a je východiskovým bodom pre celú oblasť Durmitoru. Táto horská oblasť je chráneným národným parkom, ktorý patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Durmitor ponúka nekonečné možnosti na turistiku, horolezectvo, trekking a ďalšie outdoorové aktivity.

Ak ste dobrodružný typ, nevynechajte výstup na najvyšší vrchol Durmitoru, Bobotov Kuk, ktorý dosahuje výšku 2522 metrov. Prechádzka trvá asi 5-7 hodín, ale odmenu za vašu námahu bude nádherný výhľad na celý národný park a okolité hory. Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie krásne miesta, ako je Modré jazero, úchvatné jazero obklopené lesmi a hory.

Okrem outdoorových aktivít môžete v Žabljaku aj objavovať miestnu kultúru a gastronómiu. V meste nájdete rôzne reštaurácie a hotely, ktoré ponúkajú tradičné montenegrínske jedlá a nápoje. Vyskúšajte si zemiakový chlieb, cicvaru (tradičný mletý kukuričný pokrm), skardu (tradičný syr) a mnoho ďalších špecialít.

Letenky do Čiernej Hory a návšteva Žabljaku vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. Táto malebná horská oblasť ponúka nádhernú prírodu, krásne výhľady a množstvo možností na dobrodružstvo. Nech už ste milovníkom hikingu, lyžovania alebo jednoducho chcete uniknúť do prírody, Žabljak je určite ideálnym miestom pre vás.


Ubytovanie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je malebná krajina na Balkáne, ktorá každoročne privíta tisíce turistov. Medzi najpopulárnejšie a najkrajšie destinácie tohto štátu patrí aj Žabljak – mesto obklopené nádhernou prírodou a horskými vrcholmi. Ak ste sa rozhodli navštíviť Žabljak, určite potrebujete aj ubytovanie, a práve o tom bude tento článok.

Žabljak ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Ak preferujete hotelový pobyt, mesto má niekoľko hotelov rôznej kategórie. Sú tu luxusné hotely s 4 alebo 5 hviezdičkami, kde si môžete dopriať pohodlie a služby na najvyššej úrovni. Hornej triedy hotely často ponúkajú aj wellness centrá, bazény a wellness programy, aby zabezpečili, že si dokážete maximálne oddýchnuť po dlhom dni strávenom objavovaním krás Žabljaku.

Pre tých, ktorí preferujú príjemnú rodinnú atmosféru a neformálnosť, je tu veľké množstvo malých rodinných penziónov alebo súkromných izieb, kde sa dokážete cítiť ako doma. Majitelia týchto ubytovacích zariadení majú často mnoho informácií o okolí a môžu vám odporučiť najlepšie miesta na výlety či reštaurácie.

Ak ste však milovníkmi prírody a radšej strávite noc vonku pod holým nebom, v Žabljaku sú aj stany a kempingy dostupné pre turistov. Nájdete tu nádherné kempy obklopené zeleňou, ktoré ponúkajú všetko potrebné vybavenie pre pohodlný pobyt v prírode.

Bez ohľadu na to, akú formu ubytovania si vyberiete, Žabljak vám ponúka mnoho príležitostí na objavovanie krás prírody. Môžete sa vydať na výlet do Národného parku Durmitor, kde vás čaká nespočet krásnych jazier, vodopádov a vrcholov, ktoré stojí za to vidieť. Tí, ktorí majú radi turistiku, si môžu zvoliť niektorú z mnohých turistických trás s rôznym stupňom obtiažnosti.

Či už si vyberiete hotel, penzión alebo stanovanie, ubytovanie v Žabljaku vám poskytne pohodlie a príjemný priestor na oddych. Vychutnajte si krásy Čiernej Hory a zároveň sa cíťte ako doma v jednom z týchto skvelých ubytovacích zariadení.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky