Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Chorvátsko Trogir

Dovolenka Chorvátsko Trogir


Chorvátsko, s jeho krásnym pobrežím a azúrovým Jadranom, je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. A jedno z miest, ktoré stojí za to navštíviť, je nádherné historické mesto Trogir.

Trogir, nachádzajúci sa na krovnatej ostrove medzi pevninou a ostrovom Čiovo, je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Jeho bohatá kultúrna a historická hodnota siahajú až do staroveku, čo je vidieť na každom kroku počas prechádzky jeho úzkymi uličkami.

Mesto Trogir je známe najmä svojou stredovekou architektúrou, kde nájdete impozantné kostoly, paláce a pevnosti. Najznámejšou pamiatkou je Trogirská katedrála sv. Lovre, s jej nádhernou románskou portou a lapidáriom. Katedrála je ukážkou majstrovstva stredovekej architektúry a jasným dôkazom bohatého a slávneho dedičstva mesta.

Okrem katedrály si môžete vychutnať aj prechádzku po troskách a múroch hradu Kamerlengo z 15. storočia, odvážite sa na výstup do zvonice sv. Mikuláša, alebo obdivujte paláce Cipiko a Čipiko, ktoré sú roztrúsené po celej Trogire.

Ale Trogir nie je len o svojej kultúre a histórii. Mesto je tiež obklopené krásnymi plážami, ktoré sú ideálne na oddych a relaxáciu. Pláž Pantan, nachádzajúca sa v blízkosti letiska, je jednou z najobľúbenejších. Pláže v oblasti Trogiru sú známe svojimi čistými vodami a skrytými zátokami, kde si môžete užiť slnenie a kúpanie vo vnútri prírodnej scenérie.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny odpočinok, Trogir ponúka aj širokú škálu možností. Môžete si vyskúšať potápanie, jachtárčenie, rybolov alebo si pozrieť morský život na vodnom skútrovi. Nezabudnite tiež navštíviť ostrov Čiovo, ktorý je spojený mostom s pevninou a je domovom niekoľkých krásnych letovísk, ako je Okrug Gornji a Slatine.

Keďže Trogir je obľúbenou dovolenkovou destináciou, nechajte sa viesť jeho výbornou kuchyňou a pokúste sa o miestne špeciality. Ochutnajte čerstvé morské plody, tradičné chorvátske múčniky a vychutnajte si miestne víno, ktoré spolu s nádherným panoramatickým výhľadom doplnia dokonalú dovolenku.

Trogir je skutočne magickým miestom, kde históriu možno cítiť a vnímať v každom jej kameni. Ak plánujete dovolenku na Chorvátskom pobreží, nezabudnite zaradiť Trogir do svojho zoznamu must-see miest.


Ubytovanie Chorvátsko Trogir


Trogir je malé pobrežné mesto v Chorvátsku, nachádzajúce sa na opačnej strane od hlavného mesta Záhreb. Jeho bohatá históriou a nádhernými plážami sa stalo jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto krajine. Ak plánujete navštíviť Trogir, potrebujete aj zabezpečiť si ubytovanie, pretože mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre rôzne typy cestovateľov.

Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Trogire sú hotely. Mesto ponúka rôzne štvorhviezdičkové hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú luxus a pohodlie. Tieto hotely majú väčšinou bazény, reštaurácie, bary a wellness centrá, kde si môžete dopriať masáže a iné relaxačné procedúry. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na pláži, čo je obrovskou výhodou pre tých, ktorí sa chcú vykúpať v mori hneď po prebudení.

Ak však preferujete viac súkromia a nezávislú atmosféru, môžete si vybrať z množstva súkromných apartmánov. Tieto apartmány sú často vlastnené rodinami a nachádzajú sa buď v centre mesta alebo v jeho okolí. Väčšina apartmánov ponúka vlastnú kuchyňu, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo, čo je skvelá možnosť pre tých, ktorí majú špecifické stravovacie potreby. Niektoré apartmány majú aj súkromné terasy alebo balkóny, kde si môžete vychutnať raňajky s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí preferujú niečo viac dobrodružnejšie, Trogir ponúka aj ubytovanie v kempoch. V týchto kempoch nájdete stanovacie plochy pre karavany alebo stanovanie, čo je ideálne pre tých, ktorí radi trávia svoj čas v prírode. Kampy často disponujú modernými zariadeniami, ako sú sprchy, toalety a práčovne. Nachádzajú sa v blízkosti pláže, takže budete mať ľahký prístup k moru a slnku.

V Trogire nájdete aj množstvo lacnejších ubytovacích možností, ako sú hostely a apartmány na prenájom. Tieto možnosti sú ideálne pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet a prednostne hľadajú jednoduché a cenovo dostupné riešenia. Mesto ponúka aj niekoľko rodinných penziónov, ktoré majú osobnejšiu atmosféru a sú často vedené miestnymi majiteľmi.

Ak plánujete navštíviť krásne mesto Trogir v Chorvátsku, nenechajte si ujsť širokú ponuku ubytovania, ktorú mesto ponúka. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, v Trogire nájdete ideálne miesto na oddych a relaxáciu počas vašej dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Trogir


1. Aké atrakcie môžem navštíviť v Trogire?
V Trogire môžete navštíviť historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu svätej Laurenty, pevnosť Kamerlengo, a Radnicu. Môžete tiež ísť na prechádzku po námestiach a uliciach mesta, navštíviť múzeá a galérie.

2. Aké pláže sú v Trogire najlepšie?
V Trogire sa nachádza niekoľko krásnych pláží, ako napríklad pláž Čiovo, pláž Medena a pláž Pantana. Pláže sa nachádzajú v blízkosti mesta a ponúkajú vedľa nezabudnuteľného kúpania aj možnosti pre vodné športy a oddych.

3. Ako sa dostanem do Trogire?
Trogir je dostupný cez medzinárodné letisko v Splitu. Ďalej sa môžete dostať do mesta autobusom alebo vlakom z iných častí Chorvátska. Môžete si tiež prenajať auto alebo taxík.

4. Aké sú ceny v Trogire?
Ceny v Trogire sú prijateľné. V reštauráciách je možné nájsť veľké množstvo kvalitného jedla za rozumné ceny. Ceny za ubytovanie sa líšia v závislosti od zvoleného typu a kvality.

5. Ktorý je najlepší čas na návštevu Trogire?
Najlepší čas na návštevu Trogire je od jari do jesene, keď sú teploty príjemné a počasie je skvelé na kúpanie sa v mori. V letných mesiacoch môže byť veľmi teplo, ale mnoho reštaurácií a obchodov má kvôli turistom otvorené. V zime môže byť v Trogire zima, ale mnoho atrakcií aj napriek tomu zostáva otvorených pre turistov.

6. Potrebujem vízum na návštevu Chorvátska?
Väčšina turistov z krajín Európskej únie alebo z krajín s dohodou o voľnom obchode nepotrebuje vízum na návštevu Chorvátska. Pre turistov z iných krajín sa odporúča kontaktovať konzulát alebo veľvyslanectvo Chorvátska pre informácie o vízových požiadavkách.

7. Aké sú miestne jedlá a nápoje?
Miestne jedlá sú často založené na morských plodoch a rybách. Chorvátsko má priaznivé podnebie pre pestovanie ovocia a zeleniny, takže sa tiež často používajú v miestnych jedlách. Medzi miestne špeciality patrí octový a kyslomliečny syr, chorvátsky pršut (dozretá šunka), rakija (miestny lieh), víno a pivo.

8. Je Trogir bezpečné miesto?
Trogir je považovaný za bezpečné miesto pre turistov. Aj keď môžu existovať určité riziká v súvislosti s cestovaním, množstvo policajtov väčšinou zabezpečuje bezpečnosť turistov. Odporúča sa byť opatrný a držať si na pozore svoje cennosti.

9. Mám platiť v eurách alebo v chorvátskych kunách?
Väčšina reštaurácií, obchodov a služieb akceptuje eurá, no odporúča sa si vymeniť peniaze za chorvátske kuny. V niektorých prípadoch platba eurami je možná s vysokou konverznou sadzbou.

10. Aké sú turistické atrakcie v blízkosti Trogire?
V blízkosti Trogire si môžete pozrieť historické mestá ako napríklad Split, Solin a Kaštela. Môžete tiež navštíviť Národný park Krka, ktorý sa nachádza asi hodinu jazdy od Trogire. Možnosti výletov a zážitkových ciest sú neobmedzené.


Letenka Chorvátsko Trogir


Letenka Chorvátsko Trogir - Kúp si ju a zájdi do klenotu Stredomoria

Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre slovenských turistov, ktorí hľadajú dovolenku v blízkom a zaujímavom prostredí. Trogir patrí medzi jej najvyhľadávanejšie miesta, ktoré vás nadchnú svojim nezameniteľným pôvabom a uchváti vás bohatou históriou a kultúru.

Ak sa aj vy chystáte na letnú dovolenku na Chorvátskom pobreží, určite si zarezervujte letenku Chorvátsko Trogir, aby ste sa dostali až do prekrásneho mesta, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Split. Počas pár hodín letu sa ocitnete na mieste, ktoré sa pýši krásnymi plážami, bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok.

Trogir - historické mesto plné pamiatok

Mesto Trogir je západoslovanské historické mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Čiovo, nedaleko od mesta Split. Jeho staré mesto patrí medzi kultúrne a prírodné dedičstvo sveta UNESCO, čo svedčí o jeho unikátnosti a kráse. Trogir je však známy aj svojou čistou vodou, prekrásnymi plážami a bohatým nočným životom.

Tento klenot Stredomoria si môžete prezrieť po pešej zóne, ktorá vedie cez staré mesto, kde okolo vás prebehne minimálne 2000 rokov histórie Zaujímavými miestami sú napríklad Katedrála svätého Lovrinca, hradby a veža Kamerlengo či Fortifikácia Škar.

Pláže a nočný život Trogiru

K dispozícii sú vám rôzne druhy pláží - od piesočnatých po kamenité, malebné zátoky a miesta, kde si môžete zapožičať lodičku alebo skúsiť vodné športy. V Trogirskom prístave sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku stravu, najmä ryby a morské plody. Nočný život v Trogir je veľmi bohatý, pretože sa tu nachádzajú mnohé bary, kluby a diskotéky, ktoré sú otvorené až do rána.

Zrušenie letu - nemusí to byť problém

Ak sa vám stane, že sa váš let do Trogiru pre nejakú krízu neuskutoční, nemusí to byť problém. V súčasnosti ponúka množstvo leteckých spoločností možnosť vrátenia peňazí za letenku alebo vám ponúkajú voucher na neskoršiu dobu. Ak by ste sa rozhodli pre storno, čím skôr to urobíte, tým väčšiu šancu máte na vrátenie plnej sumy za letenku.

Plánovanie letnej dovolenky sa vám teraz môže zdať ako ťažké a neisté, ale ak sa rozhodnete pre cestu letenkou do Trogiru, môžete si byť istí, že sa ocitnete v klenotu Stredomoria, kde zažijete nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a novej kultúry, kde sa rádovo dohaduje hora na jadre a kde je najdôležitejšou vecou relaxácia a oddych.


Počasie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou a slnečným počasím, a jedno z miest, kde sa to môže najviac prejaviť, je Trogir. Je to malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na dalmátskom pobreží, a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie, bohatú históriu a samozrejme, príjemné počasie.

Trogir má stredomorské podnebie, čo znamená, že je tu veľa slnečných dní, mierny vietor a teploty, ktoré sú príjemné po celý rok. Teploty sa môžu pohybovať od 10 stupňov Celzia v zime až po 30 stupňov Celzia v lete. Najteplejšie mesiace v Trogire sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 30 až 35 stupňov Celzia, čo je ideálne pre turistov, ktorí si chcú užívať pláž a more.

Zimné mesiace sú mierne s minimálnymi zrážkami a teplotami okolo 10-15 stupňov Celzia. Aj keď sú teploty o niečo nižšie, stále je to príjemné a ideálne počasie pre turistov, ktorí chcú objavovať históriu a kultúru Trogiru bez veľkého davu turistov.

Väčšina dni v Trogire je slnečných a jasých, s minimálnym počtom daždivých dní. To vám poskytuje dostatok príležitostí na vychutnanie si vonkajších aktivít a objavovanie okolia, ako napríklad návštevu pláží, prechádzky po staromeste a výlety do okolitých ostrovov.

Aby ste boli pripravení na každodenné počasie v Trogire, odporúčame si vziať so sebou ľahké oblečenie, klobúk alebo čiapku na ochranu pred slnkom a sebou tiež nezabudnite mať plavky a opaľovací krém, pre prípad, že budete chcieť užívať si pláže a more.

Celkovo, počasie v Trogire je presne to, čo by si človek predstavoval pri návšteve Chorvátska - slnečné, príjemné a ideálne pre každého. Bez ohľadu na to, či prídete počas leta alebo zimy, máte zaručenú príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom prímorskom meste.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky