Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)

Dovolenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je živé mestečko na chorvátskom ostrove Brač. Tento ostrov sa pyšní krištáľovo čistým morom, krásnou prírodou a množstvom kultúrnych pamiatok. Supetar tu patrí medzi najkrajšie turistické destinácie a ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov.

Prvou vecou na čo si určite spomenieme je krásna pláž v Supetari. Tvrdí piesok a krištáľovo čisté more sú ideálne pre oddych a kúpanie. Okrem toho nie zďaleka nie sú zaujímavosti len priamo v Supetari. Celý ostrov Brač je plný zaujímavých miest a zážitkov. Najznámejšou atrakciou na ostrove je určite útulná Vyšehradská dedinka Bol, ktorá je známa najlepšou plážou na svete - Zlatni Rat. Je to pláž so špecifickým tvarom, kde sa môžete tešiť z výhľadu na modré more a krásnej prírody.

Okrem pláží a zaujímavostí, si môžete vyskúšať aj krásne turistické trasy, ktoré vedú okolo celej oblasti a ponúkajú zaujímavé zážitky. Ostrov Brač je obľúbený aj pre jeho gastronomické možnosti. V Supetari sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu, kde si môžete vyskúšať najlepšie ryby či plody mora.

Keďže Supetar je akýmsi turistickým centrom, nájdete tu množstvo ubytovacích kapacít rôznych kategórií. Od luxusných hotelov s bazénom a wellnessom až po jednoduché bungalovy. Ceny ubytovania sú relatívne prístupné.

Supetar teda určite patrí medzi jedny z najnavštevovanejších miest na ostrove Brač a ponúka množstvo zaujímavých aktivít a pamiatok pre každého turistu. Ak patríte medzi milovníkov krásnej prírody, kúpania, turistiky a dobrého jedla, určite vám dovolenka v Chorvátsku na ostrove Brač v meste Supetar učaruje.


Počasie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko, krajina krásnych pláž a morských útesov, je ročne navštívené tisícami turistov z celého sveta. Medzi obľúbené turistické miesta v Chorvátsku patrí aj Supetar na ostrove Brač. Toto úžasné letovisko ponúka slnečné dni, zábavu na pláži a relaxačné atmosféry, ktoré určite stojí za návštevu. Ak sa chystáte navštíviť Supetar, je veľmi dôležité poznať jeho poveternostné podmienky.

Supetar sa môže pochváliť solídnym počasím, ktoré si sľubuje veľa slnečnými dnami a príjemnými teplotami. Od júna do septembra, môžete sa tešiť na teploty okolo 28 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami, ktoré sa zvyčajne pohybujú okolo 22 stupňov. Málokedy sa stáva, aby teploty v tejto oblasti prekročili 32 stupňov, ale ak sa tak stane, je tu jemný vánok, ktorý zabezpečí, aby vám nebolo príliš teplo.

Počas júna až augusta sa v Supetare vyskytujú len zriedkavé dažde. Ak cestujete v júli alebo auguste, pravdepodobne sa dočkáte vysokých teplôt, sucha a krásneho slnka, ktoré poskytuje jedinečnú atmosféru krajiny. A ak si chcete oddýchnuť v chlade a prejsť sa po meste, je najlepší čas na prechádzku a vychutnávanie si krásy mesta skoro ráno alebo neskoro večer.

Na jeseň a na jar sa teploty v Supetare znižujú na minimálne 12 stupňov. Preto je dobre mať s sebou niečo teplejšie, ak cestujete v týchto ročných obdobiach. Bohužiaľ, v týchto mesiacoch môže byť v tejto oblasti zreteľne viac daždivých dní a hmlisté rána, ktoré vám môžu prikryť slnko a jasnú oblohu.

Ostrov Brač má možnosť byť ovplyvnený vetrmi, čo vedie k občasnej veľkej bfúkania. Však tieto vetry sú zvyčajne v závislosti na konkrétnom dátume a určite nebudú ovplyvňovať váš pobyt v Supetare. Okrem toho, Chorvátsko sa môže chváliť celoročne príjemným podnebím, ktoré určite poskytne návštevníkom bezproblémový pobyt.

V Supetare, ako aj v celej Chorvátsku, môžete očakávať krásne slnko, mierny vietor a milé teploty. Nech už plánujete návštevu Supetare na leto alebo na jeseň, nebudete sklamaní z tohto úžasného miesta. Od slnečných pláží a dobrodružstiev na vode po prechádzky po miestnom meste, Supetar má všetko, čo si turista môže priať. Takže, čo ešte čakáte? Zarezervujte si dovolenku a vyberte sa do Supetaru na najlepšie letné a jarné úniky!


Letenka Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko Supetar (ostrov Brač): Ostrovský raj na pobyt aj dovolenku

Supetar, ktorý sa nachádza na ostrove Brač v Chorvátsku, je jedným z najobľúbenejších letovísk v tejto krajine. S ílovou plážou, jemným pieskom a krásnymi tieňmi pod stromami je to ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú užívať slnečné dni spojené s morskými radovánkami.

Prvým krokom, ktorý treba urobiť, ak sa chcete dostať do Supetaru, je zabezpečiť si letenku. Nie je to však až také komplikované, pretože existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do blízkeho letiska Split.

Väčšina leteckých spoločností ponúka priame lety z mnohých európskych miest do Splitu. Po prílete na letisko môžete prenajať auto a podniknúť príjemnú cestu do Supetaru, ktorá trvá len približne hodinu.

Po príchode do Supetaru budete môcť cítiť tú typickú chorvátsku atmosféru, ktorá sa vyznačuje príjemným a pohostinným prostredím. Samotné mesto Supetar je typickým príkladom malej chorvátskej dediny s úzkymi uličkami, kamennými domami a prístavnou promenádou. Môžete si vychutnávať prechádzky po upravených uličkách a obdivovať miestne historické pamiatky.

Čaro Supetaru je však zosilnené jeho nádhernými plážami. Najpopulárnejšia je pláž Banj, ktorá je známa svojím jemným pieskom a čistou vodou. Je tu dostatok miesta pre plávanie, opaľovanie a rôzne športové aktivity. Pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie, sú tu aj menej rušné pláže v okolitých zátokách.

Ak máte radi prírodu a túžite po dobrodružstve, môžete navštíviť aj ďalšie časti ostrova Brač. Je známy svojimi krásnymi prírodnými scenériami a jedinečnými geologickými útvarmi. Najznámejší je symbol ostrova - pláž Zlatni rat v Bolu, ktorá sa nachádza na južnom pobreží ostrova. Je to zemeguľa tvarovaná piesková pláž, ktorá je obľúbenou destináciou turistov.

Okrem príjemných plážových a prírodných atrakcií, Supetar ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Môžete navštíviť rôzne kostoly, múzeá a historické budovy, ktoré svedčia o bohatej histórii ostrova. Nevynechajte najvýznamnejší prvok Supetaru - Diokleciánovu hrobku, ktorá je jednou z najdôležitejších pamiatok v celom Chorvátsku.

Celkovo povedané, Supetar je skutočným ostrovským rajom, ktorý ponúka všetko, čo si môžete priať od dovolenky. S jemnými pieskovými plážami, pohostinnými obyvateľmi a bohatou kultúrou je to miesto, kde môžete relaxovať, objavovať a vychutnávať si pravú krásu Chorvátska. Takže neváhajte a získajte letenku do Chorvátska Supetaru, aby ste zažili úžasnú dovolenku, ktorú nikdy nezabudnete.


Ubytovanie Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, čisté more a bohatá kultúrna história robia z Chorvátska jedno z najvyhľadávanejších letovísk v strednej Európe. Ak hľadáte ideálne miesto na strávenie letných prázdnin, môžete túžiť po mieste ako je Supetar na ostrove Brač.

Supetar je malé prímorské mesto nachádzajúce sa na ostrove Brač. Je to jedno z najväčších miest na Brači a s jeho priateľskou atmosférou a bohatou históriou si získava srdcia návštevníkov. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, jasným morom a bohatými kultúrnymi zážitkami.

Ak hľadáte ubytovanie v Supetare, máte na výber rôzne možnosti. Mesto ponúka množstvo hotelov, súkromných apartmánov, malých rodinných penziónov a kempov, takže si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Väčšina hotelov v Supetare je situovaná v blízkosti pláží, čo poskytuje pohodlný prístup k moru a umožňuje vám jednoduché relaxovanie na slnku. Hotely sa zvyčajne vyznačujú moderným vybavením a kvalitnými službami, aby sa vám vaša dovolenka čo najviac uľahčila.

Okrem hotelov je v Supetare množstvo súkromných apartmánov a penziónov, ktoré poskytujú možnosť ubytovania v príjemnej a domácej atmosfére. Tieto ubytovacie zariadenia často súkromníkovi umožňujú ponúkať vám miestne tipy a odporúčania, ktoré vám pomôžu objaviť skryté poklady ostrova.

Pre tých, ktorí majú radi kempovanie a prírodu, je v Supetare k dispozícii aj niekoľko kempov. Tieto kempy sa nachádzajú v blízkosti pláží a ponúkajú všetky potrebné služby pre pohodlný pobyt, ako sú sprchy, toalety a prevádzky obchodov.

Samotný Supetar je tiež fascinujúce miesto na preskúmanie. Jeho historickým centrom je prístav, kde nájdete tradičné kamenné domy a útulné reštaurácie, ktoré ponúkajú vynikajúce jedlá a miestnu kuchyňu. Mesto je taktiež domovom niekoľkých zaujímavých historických pamiatok, ako napríklad kostol svätého Petra a kostol svätej Marie.

Nemôžete vynechať príležitosť navštíviť pláže v Supetare. Ponúkajú ideálnu príležitosť na opaľovanie, plávanie a všetky možné vodné aktivity. Pláže s jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou sú vhodné nielen pre dospelých, ale aj pre rodiny s deťmi.

Supetar je tiež priestranným východiskovým bodom pre preskúmanie ostrova Brač. Môžete si prenajať bicykle a objavovať okolité dedinky a prírodné krásy alebo si zapožičať loď a ísť na výlet po okolitých ostrovoch. Niektoré z miestnych cestovných agentúr ponúkajú aj organizačné výlety, ktoré vám umožnia preskúmať známe atrakcie na ostrove, ako je Zlatná Rovná, najkrajšia pláž na Chorvátskom pobreží.

Ak plánujete stráviť dovolenku v Chorvátsku, určite by ste mali zvážiť Supetar na ostrove Brač ako svoju cieľovú destináciu. Jeho krásne pláže, pohostinní domáci, bohatá kultúrna história a pestré možnosti ubytovania vám zaručene poskytnú nezabudnuteľné letné dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Supetar (ostrov Brač)


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Supetaru na ostrove Brač?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Supetaru na ostrove Brač, je cestovať trajektom z prístavu v meste Split. Trajekt jazdí pravidelne medzi Splitom a Supetarom a cesta trvá približne 50 minút.

2. Kde sa nachádza najlepšia pláž v Supetare?

Najlepšia pláž v Supetare je závislá od vašich preferencií. Jednou z najpopulárnejších pláží je Pláž Vrilo, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi. Ďalšie populárne pláže sú Pláž Banj, Pláž Lučica a Pláž Žnjan.

3. Aké atrakcie a historické pamiatky sa nachádzajú v Supetare?

V Supetare môžete navštíviť niekoľko zaujímavých pamiatok a atrakcií. Medzi najvýznamnejšie patrí kostol Sv. Petra, ktorý je jednou z najstarších kamenných budov na ostrove. Ďalšie istorické pamiatky zahŕňajú vidiecku obytnú budovu Skrip a zrekonštruovaný vodný mlyn Rota.

4. Kde sa dá dobre zakúpiť suveníry v Supetare?

V Supetare nájdete niekoľko obchodov so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť tradičné chorvátske suveníry, ako sú keramické výrobky, šperky, maľby a textílie. Niektoré z obľúbených miest sú obchod "Candy Bole", "Gift Shop Sveti Juraj" a "Art Studio Nera".

5. Kde sa dá dobre najesť v Supetare?

V Supetare nájdete niekoľko reštaurácií, kde sa dá dobre najesť. Niektoré z najlepších reštaurácií v meste sú "Restaurant Punta", "Konoba Skalinada" a "Restoran Palute".

6. Má Supetar večernú zábavu?

Supetar nie je známy pre svoju večernú zábavu ako niektoré iné chorvátske letoviská, ale nájdete tu niekoľko barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú príjemné atmosféru a nápoje. Niektoré z populárnych miest sú "Bar Luna", "Beach Bar Otok" a "Konoba Vinotok".

7. Aké aktivity a vodné športy sú k dispozícii v Supetare?

V Supetare sa dá venujete širokému spektru vodných športov a aktivít. Medzi populárne aktivity patrí potápanie, vodné skútre, jachting, vodné lyžovanie a plachtenie. Niekoľko miestnych spoločností ponúka aj výlety loďou a rybárske výlety.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Supetara?

Najlepší čas na návštevu Supetara je počas letných mesiacov od júna do septembra, keď je počasie príjemné a teploty dosahujú približne 25-30°C. Počas tohto obdobia je tiež najlepšia doba na plávanie a slnenie sa na pláži.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky