Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Chorvátsko Rovinj

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rovinj


1. Kde sa nachádza Rovinj v Chorvátsku?
Rovinj sa nachádza na pobreží Chorvátska, v regióne Istria, južne od mestského hlavného mesta Pula.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Rovinja?
Najlepšia doba na návštevu Rovinja je v letných mesiacoch, kedy je teplo a slnečno. Od mája do septembra je obzvlášť populárna turistická návšteva.

3. Ako sa dostanem do Rovinja?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Rovinja, je letecky do letiska Pula, ktoré je asi 40 km od Rovinja. Môžete tiež prísť autom, vlakom alebo trajektom.

4. Sú v Rovinji dobré pláže?
Áno, Rovinj má mnoho krásnych pláží, ktoré sú vhodné pre kúpanie a relaxáciu. Niektoré z najznámejších pláží sú pláž Lone, pláž Porton Biondi a pláž Cuvi.

5. Čo je hlavnou atrakciou v Rovinji?
Hlavnou atrakciou v Rovinji je historické centrum mesta, nazývané Staré mesto, ktoré je postavené na malebnom poloostrove. Tu nájdete úzke uličky, staré kamenné domy a krásne výhľady na more.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rovinji?
V Rovinji je veľa vynikajúcich reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlo. Niektoré obľúbené reštaurácie zahŕňajú Monte, Puntulina a La Puntulina.

7. Môžem sa pripojiť k organizovaným výletom z Rovinja?
Áno, v Rovinji sú k dispozícii mnohé organizované výlety, ktoré vás zavedú do okolitých ostrovov, dediniek alebo prírodných parkov. Môžete si vybrať z ponuky lodných, autobusových alebo pešo vedených výletov.

8. Aká je priemerná cena ubytovania v Rovinji?
Ceny ubytovania v Rovinji sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny. Priemerná cena za noc pre dospelého sa pohybuje medzi 50 až 150 eur.

9. Je v Rovinji bezpečné?
Áno, Rovinj je veľmi bezpečné mesto s nízkou kriminalitou. Je však vždy odporúčané, aby ste dodržiavali základné bezpečnostné opatrenia a monitorovali svoje osobné veci.

10. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v blízkosti Rovinja?
V blízkosti Rovinja sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta, ako napríklad mestá Pula a Poreč, prírodný park Brijuni a ostrov Krk, ktorý je dostupný cez most.


Letenka Chorvátsko Rovinj


Letenky do Chorvátska sú veľmi obľúbené u milovníkov dovolenky pri mori. A medzi viacerými krásnymi letoviskami v Chorvátsku sa nachádza aj Rovinj, jedno z najpopulárnejších miest na pobreží Jadranského mora. Toto malebné mesto si zaslúži byť na zozname každého cestovateľa, ktorý túži zažiť jeho nezameniteľný čaro.

Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova a je známy svojou bohatou históriou a prírodnou krásou. Jeho staré mesto, ktoré sa nachádza na malej poloostrove, je obklopené modrým morom a úzkymi kamennými uličkami. Rovnako ako v mnohých častiach Chorvátska, aj v Rovinji môžete vidieť vplyvy rímskej, byzantskej, románskej a benátskej kultúry.

Pri návšteve Rovinji nestrácajte čas a vyšplhajte sa na zvonice kostola Sv. Eufémie. Odtiaľto budete mať úžasný výhľad na celé mesto, jeho priestory a okolitý prístav. Kaplnka svätého Tomáša z Villa Maurovic vás tiež ohromí svojimi freskami a jedinečnosťou.

Okrem historických pamiatok si vychutnajte prechádzku romantickými ulicami plnými malých obchodíkov a reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou. Skúste miestne jedlá s čerstvými morskými plodmi a zeleninou, ktoré sú typické pre tento región.

Ak máte radi plážové dobrodružstvá, Rovinj má mnoho skrytých pláží a zátok, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Najznámejšie pláže v Rovinji sú Lone Bay, Golden Cape a Cuvi Beach. Všetky tieto pláže sú čisté a majú azúrové more, ktoré zaručuje príjemné okúpanie.

Navyše, Rovinj je vhodným východiskovým bodom pre výlety na okolité ostrovy, ako napríklad ostrovy Katarina a Crveni Otok. Môžete si prenajať malú loď, lodný taxík alebo catamaran. Týmto spôsobom sa dostanete do odľahlých zátok a miest, ktoré sú inak ťažko prístupné.

Ak chcete skúsiť niečo iné, navštívte Leska, malebnú rybársku dedinu nedaleko Rovinja. Táto oblasť je obklopená krásnou prírodou a ponúka fantastický výhľad na Rovinj zo skál nad mestom.

Letenky do Rovinja môžete získať na rôznych online portáloch alebo prostredníctvom cestovných kancelárií. Najlepší čas na návštevu tohto úžasného mesta je v lete, keď je počasie teplé a slnečné.

Chorvátsko je skutočným rajom pre dovolenkových nadšencov a Rovinj je perla tejto krajiny. So svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a pôsobivou prírodou je Rovinj miestom, ktoré si zamilujete. Ak plánujete cestu do Chorvátska, nezanedbajte tento malebný kúsok sveta. Určite nebudete ľutovať!


Počasie Chorvátsko Rovinj


Počasie v Chorvátsku je jedným z dôvodov, prečo táto krajina patrí medzi obľúbené letné destinácie. Medzi miestami, ktoré majú vždy zaujímavé počasie, patrí aj Rovinj. Rovinj sa nachádza v severozápadnej časti Chorvátska na pobreží Jadranského mora. Je to malebné prímorské mesto, ktoré každoročne láka množstvo turistov z celého sveta.

Júl a august sú najteplejšími mesiacmi v Rovinji a teploty sa pohybujú okolo 30 °C. Vo väčšine prípadov je slnečných dní a vietor je mierne chladný, čo prispieva k príjemnému prostrediu na pláži. Priemerná teplota mora je v tomto období okolo 25 °C, čo je ideálne pre kúpanie sa a iné vodné aktivity.

Máj a jún až do septembra sú obdobím, kedy je počasie mierne a príjemné. Teploty sú v rozmedzí 20-25 °C, ale môžu sa výrazne zmeniť aj pri vplyve vonkajších podmienok. Veterné dni nie sú nezvyčajné a je potrebné si počas výletov alebo pobytov na pláži vziať s sebou ľahký sveter alebo bundu na prípadnú chladnejšiu túru.

Zimné mesiace v Rovinji sú miernych teplôt, s priemernou teplotou okolo 10 °C, ale aj s možnosťou chladných dní, keď sa teploty môžu pohybovať okolo 5 °C. V zime môže byť vetrno, takže je dôležité mať so sebou teplejšiu oblečenie a dáždnik.

V Chorvátsku je tiež dôležité poznamenať, že počasie môže byť niekedy nepredvídateľné. Príležitostné búrky, silný vietor alebo dážď môžu spôsobiť zmenu plánu, preto je vždy dobré sledovať predpovede počasia a byť pripravený na prípadné zmeny.

Rovinj je malé mesto s bohatou kultúrou a históriou. Nevhodné počasie vám však nemusí prekaziť plány na spoznávanie tohto krásneho miesta. Môžete navštíviť múzeá, galérie, miestne pamiatky a ochutnať miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií ponúkajúcich čerstvé ryby a morské plody.

Nech je počasie akékoľvek, Rovinj vám ponúka množstvo možností, ako si užiť dovolenku bez ohľadu na podmienky. Pekné pláže, kultúrne pamiatky a prírodné krásy lákajú návštevníkov počas celého roka. Preto ak plánujete navštíviť Rovinj, je vhodné sledovať predpovede počasia a pripraviť sa na všetky príležitosti.


Dovolenka Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie pre letnú dovolenku a jedným z jeho najkrajších miestom je Rovinj. Tento malebný pobrežný mestečko sa nachádza na západnom pobreží Istrie a ponúka návštevníkom kombináciu historického a prírodného krásy.

Rovinj je známy svojou nádhernou starou časťou mesta, ktorá je postavená na malej polostrove a dominuje jej impozantná kostolná veža. Tento pôvabný historický centrum vás okúzli svojimi úzkymi uličkami, kamennými domčekmi a malebnými námestiami. Tu sa môžete stratiť v labyrinte úzkych uličiek, objavovať staré mestské múry a vychutnávať si atmosféru, ktorá vydýcha históriu.

Jedným z hlavných turistických atrakcií Rovinja je kostol Svätého Eufémia, ktorý sa nachádza na vrchole kopca. Kostol je považovaný za symbol Rovinja a jeho veža ponúka panoramatický výhľad na mesto a jeho okolie. Ak máte dostatok odvahy a kondície, môžete vystúpiť na vežu a oceniť tú výnimočnú panorámu.

Okrem svojej historického centra je Rovinj tiež známy svojimi krásnymi plážami. Voľba pláže často závisí od vašich preferencií - či preferujete využívať verejné pláže s umiestnenými lehátkami a slnečníkmi alebo skôr túžite po odľahlých a divokých miestach. V okolí Rovinja sa nachádza viacero pláží, ktoré patria medzi najkrajšie na istrijskom pobreží. Medzi najpopulárnejšie patria pláže Cuvi, Lone, Veštar a Punta Corrente.

Rovinj je známy aj svojou bohatou gastronomickou ponukou. V meste nájdete veľa reštaurácií a konob, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čerstvá ryba a morské plody. Taktiež, nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať domáce chorvátske víno, ktoré je známe svojou výbornou kvalitou.

Ak sa vám podarí uniknúť z rušného mesta Rovinj, môžete navštíviť aj neďaleký národný park Brijuni. Tento súostrovie ostrovov je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat a ponúka návštevníkom príležitosť objaviť nádhernú prírodu a archeologické nálezy.

Dovolenka v Rovinji je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú spojiť dovolenku na pláži s históriou a kultúrou. Toto znamenité chorvátske mestečko vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú letnú dovolenku. Takže ak vyhľadávate príjemné pláže, úchvatné výhľady a autentickú chorvátsku atmosféru, Rovinj je pre vás ideálnou destináciou.


Ubytovanie Chorvátsko Rovinj


Rovinj je nádherné pobrežné mesto v Chorvátsku, ktoré láka návštevníkov svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a kultúrnym dedičstvom. Ak sa rozhodujete navštíviť túto krásnu destináciu, ubytovanie je jednou z kľúčových vecí, o ktorých treba premýšľať.

Rovinj ponúka širokú škálu možností ubytovania, od luxusných hotelov po súkromné apartmány a penzióny. Turisti majú možnosť vybrať si z rôznych typov ubytovania podľa svojich potrieb a preferencií.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, Rovinj ponúka niekoľko luxusných hotelov s výhľadom na more a s vysokým štandardom služieb. Tieto hotely zvyčajne majú elegantne zariadené izby, klimatizáciu, bazén, wellness centrum, reštaurácie s vynikajúcim gastronomickým zážitkom a mnoho ďalších zariadení a služieb, ktoré prispievajú k bezproblémovému a luxusnému pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a samostatnosť, Rovinj ponúka množstvo súkromných apartmánov a rekreačných domov. Tieto ubytovacie možnosti sú obľúbené medzi rodinami a skupinami priateľov, pretože poskytujú dostatok priestoru a zabezpečujú komfort ako doma. Väčšina apartmánov a rekreačných domov je vybavená kuchyňami, čo umožňuje hostom variť vlastné jedlá a ušetriť trochu peňazí. Taktiež majú často prístup k záhrade, terase alebo balkónu, čo dáva hostom príležitosť relaxovať a užívať si výhľad na okolitú prírodu.

V prípade, že hľadáte cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, Rovinj ponúka aj množstvo penziónov a malých hotelov. Tieto ubytovacie zariadenia zvyčajne ponúkajú pohodlné izby a jednoduché zariadenie, čo je ideálne pre turistov, ktorí plánujú väčšinu času stráviť vonku a istým spôsobom len potrebujú miesto na oddych a prenocovanie.

Okrem tradičných ubytovacích možností môžu turisti v Rovinji využiť aj moderné ubytovanie ako Airbnb a podobné platformy. Tieto platformy umožňujú rezervovať ubytovanie u miestnych hostiteľov, čo môže byť skvelý spôsob, ako spoznať miestneho obyvateľa, zistiť viac o kultúre a tradíciách, a získať odporúčania o najlepších miestach na návštevu a stravovanie.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Rovinj vám poskytne nádhernú základňu pre objavovanie tohto krásneho chorvátskeho mesta. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, pláže s tyrkysovou vodou a príležitosti na aktívny oddych, ako je potápanie, plachtenie a bicyklovanie.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky