Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Chorvátsko Lopud

Dovolenka Chorvátsko Lopud


Dovolenka v Chorvátsku má mnoho kútov, ale ak hľadáte ostrov, kde môžete úplne relaxovať, potom Lopud by mohol byť tým správnym miestom pre vás.

Lopud je malý ostrov v Jadranskom mori, ktorý sa nachádza na severe od Dubrovníka v južnom Chorvátsku. Na ostrove nie sú žiadne autá, čo znamená, že miesto je skutočne tiché a pokojné. Letovisko je ideálne pre tých, ktorí si potrebujú oddýchnuť a užívať si pláže v pokoji.

Pláže na Lopude sú nádherné. Je jedno, či sa rozhodnete pre štrkovú pláž Šunj alebo piesočnaté pláže Sunj, Lopud bude vašim rajom na zemi. Piesočnaté pláže sú vhodné pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí by si radi zaplavali v jasnom a čistom mori. Pláže sa tiahnu okolo celého ostrova a sú dostupné pešo z miesta, kde ste zarezervovali svoje ubytovanie.

Okrem pláž si môžete vychutnať aj iné prírodné krásy, ktoré Lopud ponúka. Vonkajšia časť ostrova je zballíkana malými kopčekmi, na ktorých môžete prejsť, aby ste videli rozprávkovú scenériu. Niektoré z kopcov sú takmer celé pokryté stromami, čo robí prechody veľmi príjemnými. Na takýchto prechádzkach môžete vidieť miestne plodiny, ako sú mandarínky, hrozno a olivy. Keďže carským nadvláda bola poškodená krajina, dnes sa na ostrove dá nájsť mnoho historických ruín a zvyškov z rímskeho a gréckeho obdobia.

Ostrôv je ľahko dostupný. Z Dubrovníka sa tam dostanete trajektom, ktorý vypláva každý deň a trvá zhruba 1 hodinu.

Lopud je ideálna voľba pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od rušného každodenného života a jednoducho relaxovať na pláži. Ostrov ponúka krásne pláže, úchvatné prírodné krásy a bohatú históriu, ktorá robí návštevu Lopudu takú zábavnú a nezabudnuteľnú. Ak teda hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete nájsť pokoj a kľud, potom je Lopud ideálnym miestom pre vás.


Ubytovanie Chorvátsko Lopud


Chorvátsko ponúka množstvo miest, ktoré sú ideálnymi destináciami pre letné dovolenky. Jedným z týchto miest je Lopud. Tento malý ostrov sa nachádza v južnej časti Chorvátska a je súčasťou Elafitských ostrovov.

Lopud je ideálnou destináciou pre tých, ktorí si užívajú kľudné pláže a prechádzky v prírode. Na ostrove sa nachádza niekoľko atrakcií, vrátane stredovekého kláštora, ktorý je dnes premenený na múzeum, kostola sv. Nikole, ktorý bol postavený v 15. storočí, a veže Kaštio z 16. storočia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lopud, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania. Na ostrove sa nachádza viacero súkromných apartmánov a malých hotelov. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pláže, takže vám nepristanej jeho cestovanie.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie na Lopud je Villa Franka, ktorá sa nachádza v centre mesta, len pár krokov od pláže. Táto vila ponúka pohodlné izby s klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Môžete vybrať medzi rôznymi izbami, vrátane dvojlôžkových, trojlôžkových a štvorlôžkových.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, môžeme odporučiť Hotel La Villa, ktorý sa nachádza tiež v centre mesta. Tento hotel ponúka pestrú ponuku izieb, vrátane apartmánov a komfortných dvojlôžkových izieb. Všetky izby sú klimatizované a majú výhľad na more alebo na blízke kopce.

Okrem ubytovania, na Lopud sú mnohé krásne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete ochutnať chorvátske jedlá a kávu. Nezabudnite vyskúšať miestnu špecialitu: černé rizoto.

Lopud je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od rušných miest a hľadajú kľudnú a príjemnú atmosféru. Pretože je to malý ostrov, je ideálny na denné výlety do blízkych ostrovov, ako sú Koločep, Šipan alebo Mljet. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať v súkromí a vychutnať si prírodu, Lopud je vašou ideálnou voľbou.


Počasie Chorvátsko Lopud


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a pobrežím Jadranského mora. Jedným z jeho najkrajších ostrovov je Lopud, ktorý sa nachádza v blízkosti známejších ostrovov ako je Dubrovník. Okrem bohatej histórie a kultúry ponúka Lopud aj príjemné počasie, ktoré je ideálne pre dovolenku.

Lopud je ostrov s typickým stredomorským podnebím. Teploty tu sú príjemné počas celého roku a v lete dosahujú vrchol. Letné mesiace od mája do septembra sú tu teplé a slnečné s vysokými teplotami. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 - 30 °C, čo je dokonalé pre milovníkov slnka a horúceho letného počasia.

Júl a august sú najteplejšie mesiace, kedy teploty môžu byť ešte vyššie až do 35 °C. Ostrov je však priaznivý aj pre tých, ktorí nemusia veľmi horúce počasie. Vďaka miernym vetrám a morským prúdom je tu príjemné a osviežujúce vzdušné prostredie. Vyhliadka na more je úchvatná a teploty zriedka prekročia 35 °C. Je tu tiež výborná možnosť zažiť pokojné večery pri daždivom letnom počasí, kedy príjemný studený vietor ustúpi miernmu dažďu.

Jesenné mesiace sú na Lopude tiež príjemné. Teploty sú nižšie, no stále dosahujú okolo 20 - 25 °C. Septembra a októbra sa ostrov stáva o niečo pokojnejším, keď sa turistický ruch upokojuje. To je ideálny čas na objavovanie pláží a vychutnávanie si prírody a pokojných večerov.

Zimné mesiace sú na Lopudoch miernou a teploty sú stále príjemné. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 10 - 15 °C. Aj keď je teplejšie ako v iných častiach Európy, zima môže byť na ostrove tiež daždivá. To však nevadí, keďže vďaka nízkym turistickým ruchom je ostrov pokojný a ideálny pre rozjímanie, krásne prechádzky a pre objavovanie oázy pokoja.

Celkové počasie na Lopudoch je výnimočné a ideálne pre dovolenku počas celého roka. Pokiaľ plánujete návštevu tohto kúzelného ostrova, najlepší čas je však od mája do septembra, keď sú teploty najvyššie a more je príjemne teplé.

Lopud ponúka jedinečné spojenie krásnych pláží, prírody a histórie s priaznivým počasím. Nech je dovolenka v akomkoľvek období, návšteva tohto ostrova určite stojí za to!


Letenka Chorvátsko Lopud


Lopud, jeden z najkrajších chorvátskych ostrovov, je skutočným rajom pre milovníkov prírody a pokojných pláží. Návštevníci sem prichádzajú nielen pre jeho úchvatné pláže a malebné dedinky, ale tiež pre pohľad na nádhernú prírodu a útlm od rušného mestského života.

Práve preto je letenka do Chorvátska smerujúca na ostrov Lopud skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v pokoji a pohode. Mnoho leteckých spoločností ponúka spojenia do chorvátskych miest, kde následne môžete cestovať na ostrov Lopud. Najbližšie letisko je v Dubrovníku, odkiaľ je možné použiť trajekt alebo loď do prístavu na ostrove.

Po prílete na Lopud sa návštevníci môžu tešiť na krásne pláže s jemným pieskom a priezračnou modrou vodou. Ostrov je známy svojimi úchvatnými zálivmi, ako je napríklad Sunj - najväčšia a najznámejšia pláž na Lopude. Je to ideálne miesto na opaľovanie, plávanie, šnorchlovanie a rôzne vodné aktivity.

Okrem plážových radostí ponúka Lopud aj bohatú kultúru a históriu. Navštívte kláštor či zachovalé zvyšky hradu, aby ste získali lepší pohľad na minulosť tohto ostrova. Menšie dedinky na ostrove sú plné tradičných kamenných domov a útulných reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu chorvátsku kuchyňu a ochutnať čerstvé plody mora.

Okrem toho si návštevníci môžu užívať prechádzky a turistické trasy, čo je skvelá príležitosť objaviť úchvatnú krajinu ostrova. Vyššími polohami sa môžete dostať na nádherné vyhliadky a užiť si panoramatický výhľad na Lopud a okolité ostrovy.

Pre tých, ktorí chcú skúsiť niečo viac dobrodružné, môžu si prenajať kajak alebo čln a objavovať skryté zátoky a jeskynné systémy, ktoré ponúka Lopud. Taktiež sa tu nachádza niekoľko potápačských lokalít pre tých, ktorí sa chcú ponořiť do podmorského sveta.

Vzhľadom na množstvo aktivít a prírodnú krásu, ktoré ostrov Lopud ponúka, je letenka do Chorvátska smerujúca sem skvelým nápadom pre tých, ktorí chcú stráviť pokojnú a relaxačnú dovolenku. Pláže, kultúra a príroda tohto ostrova sú skutočne ohromujúce a určite si získajú srdce každého návštevníka.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Lopud


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Lopud v Chorvátsku?
Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Durbrovnikom a ostrovom Lopud. Cesta trajektom trvá približne 1 hodinu.

2. Čo je najlepší čas na návštevu ostrova Lopud?
Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné. V lete môže na ostrove byť veľa turistov.

3. Aký je najlepší spôsob pohybu na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud má obmedzený automobilový prístup, preto je najlepšie pohybovať sa pešo alebo na bicykli. Na ostrove sú aj malé električky, ktoré vás môžu previezť medzi jednotlivými miestami.

4. Kde sa dá ubytovať na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko hotelov a súkromných penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Existujú aj možnosti prenájmu apartmánov.

5. Aké sú hlavné atrakcie a aktivity na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud je známy svojimi krásnymi plážami, najznámejšou z nich je Sunj. Na ostrove sa tiež nachádza benediktínsky kláštor, ktorý stojí za návštevu. Môžete si tiež prenajať kajaky alebo korčule a objavovať okolité malé zátoky a pláže.

6. Aké sú možnosti stravovania na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá ako aj medzinárodné kuchyne. Existujú tiež malé obchody, kde si môžete kúpiť potraviny a prípadne si uvariť vlastné jedlo.

7. Je možné sa vybrať na výlet na ostrov Mljet z Lopudu?
Áno, je možné sa vydať na jednodňový výlet na ostrov Mljet. Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Lopudom a Mljetom.

8. Ako sa vyhnúť veľkým davom turistov na ostrove Lopud?
Ak sa chcete vyhnúť veľkým davom turistov, odporúča sa navštíviť ostrov v predsezónnom období, ako je máj alebo september. Tiež sa odporúča ísť na plážy v menej rušných častiach ostrova.

9. Je na ostrove Lopud možné si prenajať auto?
Nie, na ostrove Lopud nie je možné si prenajať auto. Odporúča sa pohybovať sa pešo, na bicykli alebo využívať miestnu dopravu.

10. Aké iné ostrovy by bolo zaujímavé navštíviť v blízkosti Lopudu?
Okrem ostrova Mljet, je tiež zaujímavé navštíviť ostrovy Koločep a Šipan, ktoré sú v blízkosti Lopudu. Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné unikátne prírodné krásy a históriu.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky