Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Chorvátsko Cres

Letenka Chorvátsko Cres


Cres, jedno z najväčších ostrovov v Jadranskom mori, je jedným z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest v Chorvátsku. Milovníci prírody, dobrodružstva a kultúry majú tu veľa čo objavovať. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Cres, je letenka najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa tam dostať.

Na ostrov Cres nie je priamo pravidelné letecké spojenie, pretože na ostrove nie je medzinárodné letisko. Avšak, v blízkom okolí sú dve letiská, na ktoré sa môžete dopraviť a potom pokračovať na Cres cez trajekt alebo loď.

Prvou možnosťou je letieť na letisko Rijeka, ktoré je situované na pevninskej časti Chorvátska. Po prílete na letisko budete musieť cestovať na prístav Valbiska, ktorý je vzdialený asi 33 kilometrov od letiska Rijeka. Rýchla a pohodlná autobusová doprava je k dispozícii, a potom sa môžete nalodíť na trajekt, ktorý Vás dovezie na Cres. Plavba trvá približne 20 minút, a po príchode do prístavu Merag na ostrove Cres môžete voziť autom alebo použiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do vášho cieľového mesta.

Druhou možnosťou je letieť do letiska Pula, ktoré sa nachádza asi 80 kilometrov od Cresu. Po prílete na letisko Pula si môžete prenajať auto alebo použiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali na trajektový prístav Brestova, ktorý je vzdialený asi 55 kilometrov od letiska. Plavba trajektom z Brestovy do Porozine na ostrove Cres trvá približne 25 minút. Po príchode na Cres si môžete ľahko nájsť cestu do svojho cieľového miesta.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť si vyberiete, letenka je rýchlym a pohodlným spôsobom, ako sa dostať na Cres a začať objavovať krásy tohto ostrova. Cres je známy svojimi plážami s jemným pieskom, krištáľovo čistým morom a úchvatnou prírodou. Môžete sa vydať na turistické výlety, prechádzky prírodou, potápať sa alebo len relaxovať na slnečných plážach.

Okrem prírodných pokladov Cres ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Vyberte sa do starobylého mesta Cres, kde nájdete úžasné historické pamiatky ako hrad, múzeá a kostoly. Obdivujte stredovekú architektúru a prechádzajte sa úzkymi kamennými uličkami. Môžete si posedieť v jednej z miestnych reštaurácií a vychutnať si chutné miestne jedlá a vína.

Ak plánujete navštíviť Chorvátsko a objaviť jeho krásy, nezabudnite zvážiť letenku na Cres. Tento nádherný ostrov bude mať čo ponúknuť vám s nádhernou prírodou, plážami a kultúrou. Nechajte sa okúzliť krásou Cresu a vytvorte si nezabudnuteľné dovolenkové spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cres


Otázka: Aké je počasie v Cres?

Odpoveď: Počasie v Cres je teplé a slnečné, s vysokými teplotami v letných mesiacoch dosahujúcimi až 30 °C. V zime sa teploty výrazne znížia a môže pršať.

Otázka: Ako sa dostanem na Cres?

Odpoveď: Cres sa dá dosiahnuť trajektom z Istrie alebo znovu trajektom z Krku. Existujú tiež autobusové linky spojujúce Cres s inými mestami a letiskami v regióne.

Otázka: Sú na Cres pláže?

Odpoveď: Áno, na Cres sa nachádza množstvo pláží v rôznych častiach ostrova. Niektoré sú skalnaté a niektoré sú piesočnaté, takže si môžete vybrať podľa svojej preferencie.

Otázka: Aké miesta na Cres by som mal navštíviť?

Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest na Cres zahŕňajú historickejšie miesta, ako je Starigrad a Lubenice, ako aj prírodné krásy, ako sú jaskyne a skalnaté útesy.

Otázka: Aké jedlo sa najčastejšie podáva v Cres?

Odpoveď: Chorvátska kuchyňa je na Cres veľmi populárna a miestne reštaurácie ponúkajú širokú škálu jedál, vrátane morských plodov, ako sú raky a chobotnice, a miestnych špecialít, ako sú pastirske koláče a domáce víno.


Dovolenka Chorvátsko Cres


Chorvátsko Cres je ostrov nachádzajúci sa v Jadranskom mori a je súčasťou Kvarnerského zálivu. Tento ostrov je skutočnou perleťou chorvátskeho pobrežia a s jeho krásnymi plážami, prírodnými parkami a historickými pamiatkami je ideálnym miestom pre dovolenku.

Cres je druhý najväčší ostrov v Chorvátsku a ponúka nádherné pláže s tyrkysovou farbou mora a jemným bielym pieskom. Najznámejšou plážou na ostrove je Mali Bok – rozľahlá, úzka zátoka s krásnymi skalami a čistou vodou. Ďalšie populárne pláže sú Lubenice, Valun a Cres Town Beach. Nech už sa rozhodnete navštíviť akúkoľvek z týchto pláží, budete mať istotu, že sa budete môcť oddávať slneniu a relaxovať.

Okrem pláží ponúka Cres aj množstvo prírodných krás. Ostrov je domovom pre viac ako 1500 rôznych druhov rastlín a živočíchov, vrátane vzácnych a ohrozených druhov. Mnoho oblastí ostrova je chránených a dovolenky tu ponúkajú možnosť objavovať túto bohatú prírodu. Najznámejšími prírodnými rezerváciami na ostrove sú Tramuntana Forest a Cresko jezero.

Cres je tiež bohatý na historické pamiatky, ktoré sú dôkazmi jeho bohatej minulosti. Mestečko Cres je staré viac ako 2000 rokov a ponúka množstvo historických budov a pamätihodností. Najznámejšou atrakciou je Creská katedrála – nádherná gotická stavba, ktorá sa datuje až do 15. storočia. Okrem katedrály môžete navštíviť aj Creský hrad a ďalšie historické budovy v meste.

Dovolenka na ostrove Cres môže byť skutočným dobrodružstvom. Okrem slnenia a kúpania sa môžete vydať na výlet na lodi a objavovať okolité ostrovy a prírodné parky. Môžete sa tiež vybrať na túru a vychutnať si úchvatné výhľady na more a okolitú krajinu.

Na ostrove Cres nájdete tiež množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu s čerstvými miestnymi surovinami a čerstvými morskými plodmi. Môžete si vychutnať miestne špeciality ako je čierny rizoto, chorvátsky pršut alebo miestne víno.

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku s krásnymi plážami, bohatou prírodou a historickými pamiatkami, Chorvátsko Cres je pre vás tou správnou voľbou. Tento ostrov vám ponúka všetko, čo potrebujete pre príjemnú a relaxačnú dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Cres


Nádherný ostrov Cres v Chorvátsku ponúka množstvo možností ubytovania, či už sa rozhodnete pre hotel, apartmán alebo kemp. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, nájdete tu určite niečo pre vás.

Pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus, sú k dispozícii hotely roztrúsené po celom ostrove. Väčšina z nich sa nachádza v prímorskom meste Cres, ktoré je najväčším mestom na ostrove. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo si môžete priať - elegantné izby, reštaurácie s tradičnými jedlami a wellness centrá, kde si môžete dopriať masáž alebo relaxovať v saune. Jednou z najobľúbenejších možností je Hotel Kimen, ktorý sa nachádza len kúsok od pláže a ponúka úžasný výhľad na more.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, je ideálna voľba prenájom apartmánu. Cres má veľa rodinných domov a apartmánov, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a štýlov, od menších apartmánov pre páry až po veľké domy pre celú rodinu. Väčšina apartmánov je vybavená kuchyňou, takže si môžete pripraviť jedlo podľa vlastnej chuti. Mnohé z nich majú aj vlastnú terasu alebo balkón, ktorý ponúka úžasný výhľad na okolitú prírodu a more.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je ideálnym riešením kempovanie. Cres ponúka niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať karavan. Kempovanie je skvelý spôsob, ako preskúmať prírodu ostrova a zažiť nezabudnuteľný dovolenkový zážitok. Veľa kempov má vlastnú pláž a ďalšie zariadenia, ako sú reštaurácie a obchodíky. Jedným z najznámejších kempov na ostrove Cres je Camping Kovacine, ktorý sa nachádza na malebnom brehu a ponúka moderné vybavenie.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Cres vám určite poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. S jeho krásnymi plážami, jasnou modrou vodou a bohatou kultúrou a históriou sa stane vašou obľúbenou destináciou. Užite si bohatý výber reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a tradičné chorvátske jedlá. Preskúmajte okolité dedinky a prírodu, alebo sa jednoducho zrelaxujte a užívajte si slnko a more.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, nezabudnite zvážiť Cres ako svoju destináciu. S jeho rôznorodým ubytovaním a obrovským množstvom vecí na urobenie vám ostane len vybrať si, čo si budete chcieť užiť. Bude to určite dovolenka, na ktorú budete ešte dlho spomínať.


Počasie Chorvátsko Cres


Chorvátsko Cres je krásne miesto na pobreží Jadranského mora, ktoré má počasie typické pre stredomorské podnebie. Tento ostrov je druhým najväčším ostrovom v Jadranskom mori, ktorý ponúka krásne pláže, staré dedinky a riešenie dobrodružstiev. Ak plánujete cestu na Cres, dôležité je vedieť, ako bude počasie.

Letné počasie na Cres sa začína v júni a trvá až do septembra, s priemernou teplotou od 25 °C do 30 °C. Letné obdobie je obzvlášť hektické a dá sa tam očakávať veľa turistov. Aby ste sa vyhli zhlukom turistov, odporúča sa navštíviť Cres mimo leta.

Jeseň na Cres je krásna a miernejšia, s predpokladmi teplôt okolo 20 °C. Ale na ostrove môže byť v noci trochu studeno, preto by mal byť v kufri pevný vetrák.

Zimné obdobie na Cres môže byť chladné, s minimálnymi teplotami okolo 5 °C a maximálnymi teplotami niekedy až 10 °C. Aj keď počasie v zime nie je najideálnejšie, Cres má stále niečo ponúknuť aj v chladných mesiacoch. Turisti by si mali obzvlášť užiť miestnych zvykov a tradícií, ktoré sú organizované v zimných mesiacoch.

Jarné počasie na Cres začína v marci a trvá až do mája. V tomto období sa teploty zvyšujú a turisti môžu vidieť rastliny zakvitnuté v celom okolí. Teploty sú zvyčajne prijemné a zmeny počasia sú mierne.

Celkovo sa dá povedať, že počasie na Cres je príjemné počas celého roka aj napriek krátkým dažďom. Turisti si môžu užiť vodné športy alebo jednoducho prechádzky a objavovanie ostrova počas celého roka, keďže ostrov ponúka množstvo príležitostí na odpočinok a zábavu. Ak plánujete cestu na Cres, je dôležité si pozrieť predpovede počasia, aby ste sa mohli pripraviť a naplánovať svoju cestu bez problémov.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky