Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Česko Pec pod Sněžkou

Dovolenka Česko Pec pod Sněžkou


Leto - čas oddychu, rodinných zážitkov a cestovania. Aj v čase koronavírusovej pandémie, keď medzinárodné hranice sú často zatvorené a mnohé krajiny uvádzajú rôzne obmedzenia pre cestovanie, je stále možné nájsť skvelé miesta na dovolenku v blízkosti domova. Jedno z tých miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je Česko Pec pod Sněžkou.

Česko Pec pod Sněžkou je obec v okrese Trutnov v Královéhradeckom kraji. Nachádza sa v Krušných horách a je obľúbeným letoviskom pre milovníkov zimných športov a eskapád do prírody v lete. Obec sa nachádza v tesnej blízkosti najvyššieho vrcholu Českej republiky - Sněžky, ktorá je zároveň aj jedným z najnavštevovanejších miest v tomto regióne.

Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Česka Pec pod Sněžkou, môžete sa tešiť na krásnu prírodu, nepreberné množstvo turistických trás a rodinám s deťmi aj rôzne zábavné atrakcie. V lete je tu možné navštíviť niekoľko turistických miest, ako sú napríklad Adršpašsko-teplické skaly (národný park so skalami až do výšky 60 metrov), skanzen Vernerice (vojenské múzeum so zaujímavými exponátmi zo druhej svetovej vojny), alebo zámok Kuks (barokový zámok so zaujímavou históriou a súčasnou umeleckou galériou).

Ak máte radi adrenalínové športy, rozhodne nevynechajte možnosť ponoriť sa do sveta cykloturistiky. V okolí Česko Pec pod Sněžkou nájdete niekoľko cyklo-trás, ktoré uspokoja aj náročných cyklistov. Rovnako aj turistické trasy, ktoré vedú napríklad do dolín Labe, pakovejho plesa alebo k ruskej chatám určite každého zaujmú.

Niekoľko možností na oddych a relax po celodennom aktívnom programe ponúkajú blízke kúpele. V blízkej obci Janské Lázně nasávame rázové kúpele s priaznivym účinkom na tráviaci trakt a počasie sa dieťaťa.

Ak sa chystáte do Česka a chcete nezabudnuteľnú dovolenku s rodinou alebo priateľmi, jednoznačne by ste nemali vynechať Česko Pec pod Sněžkou. Táto malebná obec vám ponúkne široké možnosti na kvalitný oddych, zábavu aj rekreačný program.

{{Meta: Článok na tému dovolenka v mieste Česko Pec pod Sněžkou.}}


Ubytovanie Česko Pec pod Sněžkou


Česká republika je známa svojou krásnou krajinou a turistickými atrakciami. Jedným z najpopulárnejších miest pre turistov je obec Černý Důl, ktorá sa nachádza v samotnom srdci Krkonošského národního parku. V rámci tejto obce sa nachádza budova s názvom Česko Pec pod Sněžkou. Tá ponúka návštevníkom skvelé ubytovanie na dovolenku, vďaka ktorému si každý turista užije skvelú dovolenku plnú zážitkov a relaxu.

Česko Pec pod Sněžkou je rozdelené do dvoch častí, a to Černý Důl a Pec pod Sněžkou. Vďaka tejto geografickej polohe ponúka ubytovanie, ktoré je ideálne pre každého turistu. Každý, kto sa rozhodne stráviť dovolenku v Česku, môže očakávať výborné ubytovanie s pohodlným lôžkom, kde sa bude cítiť ako doma.

Vybavenie ubytovania

Česko Pec pod Sněžkou ponúka rôzne druhy ubytovania – od čistých a útulných izieb až po luxusné apartmány. Každé ubytovanie má samostatné kúpeľne a kuchyne plne vybavené spotrebičmi.

V prípade, že navštívite tento kút Českej republiky s vlastným vozidlom, bude Vám poskytnuté bezplatné parkovacie miesto. K dispozícii sú aj služby faxu, kopírovania a tlače. Okolie je pekne upravené a poskytuje pokojné a tiché prostredie pre návštevníkov.

Vzdušný balón

Jednou z najobľúbenejších atrakcií v Česku je jazda vo vzdušnom balóne. Počas letu môžete obdivovať krásne scenérie, ktoré okolo Vás prechádzajú. S taniermi a lístkami podarín si môžete tiež užiť výborné jedlo a nápoje, vďaka ktorým sa dokonale relaxuje.

Výlety

Krásna príroda okolo Česko Pec pod Sněžkou je skvelá na výlety po okolí. V blízkom okolí sa nachádza mnoho turistických chodníkov, ktoré sú vyznačené a značené. Na týchto chodníkoch nájdete nádherné lesy, zelené lúky, skalnaté rokliny a krásne vodopády.

Záver

Ubytovanie v Česko Pec pod Sněžkou je skvelou možnosťou na prežitie dovolenky v českej krajinke. Ponúka luxusné zariadenie a oddychové aktivity pre každého turistu. Ak sa teda okolo rozhodnete stráviť dovolenku, neváhajte a zarezervujte si svoje ubytovanie hneď teraz.


Letenka Česko Pec pod Sněžkou


Česká republika je známa svými krásnými horskými oblastmi a úchvatnou přírodou. Jednou z nejpopulárnějších destinací pro turisty i místní obyvatele je Pec pod Sněžkou, malebné horské městečko, v němž se nachází nejvyšší hora našeho státu - Sněžka. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, příjemně vás překvapí možnost využít leteckou dopravu.

Letecká doprava je rychlá a pohodlná možnost, jak se dostat do Pec pod Sněžkou. Nejvhodnější letiště pro vaši cestu je pražské letiště Václava Havla, které je jedním z největších v Česku. Z Prahy do Pec pod Sněžkou je od letiště necelých sto dvacet kilometrů, což znamená, že váš cestovní čas bude minimální.

Po příletu na letiště v Praze je možné buď využít přímý autobusový spoj do Pec pod Sněžkou, který jezdí pravidelně, nebo si pronajmout auto a cestovat vlastním tempem. Cesta po dálnici z Prahy do Krkonoš je příjemná a pohodlná, a tak si můžete vychutnat okouzlující pohledy na okolní krajinu.

Pec pod Sněžkou je skvělým výchozím bodem pro horské túry, běžecké lyžování, sjezdové lyžování a mnoho dalších outdoorových aktivit. Pokud jste milovníkem lyžování, oceníte moderní lyžařská střediska a perfektně upravené sjezdovky. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, existují pomalé pěší túry, které vám umožní obdivovat krásy přírody.

Mezi nejznámější atrakce v Peci pod Sněžkou patří samotná hora Sněžka, která je s výškou 1603 metrů nad mořem nejvyšším vrcholem v Česku. Na vrchol Sněžky se lze dostat pěšky nebo využít lanovky, která vás vynesou až na samý vrchol. Zde si můžete užít úchvatné výhledy na okolní krajinu, která je přímo magická.

Pec pod Sněžkou je také místem s bohatou historií a kulturním dědictvím. Ve městě najdete řadu historických památek, jako například kostel svatého Petra a Pavla, který pochází z 18. století. Pro milovníky starých budov je zde i místní nádraží, které je architektonickým skvostem.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, načerpat novou energii a vychutnat si krásy české přírody, je Pec pod Sněžkou tou pravou volbou. S leteckou dopravou vám nebude nic bránit v rychlém a pohodlném příjezdu do tohoto horského ráje. Přestaňte váhat a vydejte se na cestu do tohoto kouzelného místa, které nabízí nespočet možností pro relaxaci a outdoorové aktivity.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Pec pod Sněžkou


1. Aké aktivity sa dajú robiť v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad turistika, cyklistika, lyžovanie, snowboarding, bežkovanie, kúpanie v aquaparku, wellness a ďalšie.

2. Ako sa dostanem do Peci pod Sněžkou?
- Do Peci pod Sněžkou sa dá dostať autom, vlakom (z Prahy, Hradca Králové, Trutnova) alebo autobusom.

3. Aké je ubytovanie v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dá ubytovať v rôznych hoteloch, penziónoch, apartmánoch alebo chatách.

4. Koľko stojí skipas v skiareáli Pec pod Sněžkou?
- Cena skipasu v zimnom stredisku Pec pod Sněžkou závisí od počtu dní, veku a typu skipasu. Priemerná cena dospelého skipasu na jeden deň je okolo 50 eur.

5. Aké sú najznámejšie turistické trasy v Peci pod Sněžkou?
- Medzi najznámejšie turistické trasy v Peci pod Sněžkou patrí výstup na Sniežku, turistická trasa v Górze Sokolej, Labrador a Medvědín.

6. Kedy sa konajú podujatia v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa konajú podujatia počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí napríklad horský maratón, Motohorský závod, žiacke HoryMira a ďalšie.

7. Kde sa dajú najlepšie ochutnať miestne špeciality v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dajú ochutnať miestne špeciality napríklad v reštauráciách Auqaparku, v hoteli Horizont alebo v kaviarni Myšák.

8. Aké sú možnosti parkovania v Peci pod Sněžkou?
- V Peci pod Sněžkou sa dajú parkovať autá na verejných parkoviskách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti turistických trás alebo lyžiarskych svahov. Cena parkovného závisí od času parkovania a lokality.

9. Kedy je najvhodnejšie obdobie na návštevu Peci pod Sněžkou?
- Najvhodnejšie obdobie na návštevu Peci pod Sněžkou závisí od preferencií navštevníka. V zimnom období je možné lyžovať a v lete sa dá turistikovať. Avšak Pec pod Sněžkou pôsobí aj v období jar-leto, kedy možno v rámci jednodňovej cesty pozrieť napríklad vriace pramene alebo botanickú záhradu.

10. Kde sa nachádza najvyšší bod v Peci pod Sněžkou?
- Najvyšší bod v Peci pod Sněžkou je vrchol Sniežky (1602 m n. m.), ktorý sa nachádza na hranici českých a poľských Krkonoš.


Počasie Česko Pec pod Sněžkou


Česko Pec pod Sněžkou je krásna horská obec, ktorá sa nachádza v okrese Trutnov v Kráľovohradeckom kraji v Českej republike. Výnimočná lokalita a nadmorská výška 769 metrov ponúkajú úžasné podmienky na zimné športy, turistiku a ďalšie obmeny aktívneho oddychu. Napriek tomu, že oblasť vrchov je známa svojou nestálosťou počasia, prevažne panuje tu mierny kontinentálny podnebný typ s výraznými teplotnými rozdielmi medzi leto a zimu.

V lete môžete očakávať slnečné a teplé dni, priemerne 18-22°C. Nočné teploty sa pohybujú okolo 7-12°C. V lete si môžete užívať turistiku po hrebeňoch a západoch Krušných hôr, príjemné prechádzky v okolí vodopádu Krakonošovej lázně, alebo jednoducho relaxovať v prírode s výhľadom na Tatry.

V zime tu sa teploty pohybujú okolo -2 - 5°C, prevažne s vysokou vlhkosťou, čo zvyšuje subjektívne chladové pocity. V tejto oblasti sa môžete tešiť na výborne upravené lyžiarske vleky a zjazdovky v areáli Ski Černá hora-Pec, ktorý obsahuje 11 vlekov a 18 zjazdoviek rôznej obtiažnosti. Pre menej skúsených lyžiarov je vyhradený samostatný areál Javor, ktorý obsahuje 2 vleky a 3 zjazdovky. Pri rozličných lyžiarskych areáloch sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a privátov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Krátko pred nástupom jari sa počasie užriava a teploty sa začínajú zvyšovať, zrejme najkrajšie obdobie v roku s miernymi teplotami a málo zrážkami. Obrovský výber turistických trás, cyklotrasy, trasy pre bežkovanie, rozhľadne a turistické atrakcie pokrývajú okolité kopce a návštevníci sa môžu tešiť z krásneho jarneho vábenia prírody.

Začiatkom leta sa začína daždivé obdobie, ktoré trvá až do septembra a októbra so striedavou teplotou a občasnými búrkami. Avšak, tento vhodný čas pre kúpanie tiež vytvára veľa príležitostí na turistiku a hory, ako aj na organizovanie rôznych turistických akcií. V zime počas snežných búrok tu môžete sledovať krásne zábaly snehu na horách.

Je zrejmé, že v Česku Pec pod Sněžkou prevláda typické horské počasie, bohaté na zmeny a pekné prekvapenia. V závislosti od sezóny si tu môžete užiť rôzne aktivity a zážitky. Ak sa chystáte do tohto Českej hory, nezabudnite sa obleč a obuť prispôsobiť aktuálnemu počasiu - nech sa Vám krásny zážitok z nej nestane nočnou morou kvôli nepriaznivým podmienkam počasia.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky